Rampen Misdaden OngelukksB De vreemde Landen. Rooi m ij n-ramp. Des Zondagskerk wijniet AALST Een malheur gebeurd, maandag avond, buiten de Kattestraatpoort, zekere Callebaut, van aan de V Huizen t'Erpe, bediende in de statie, overreden door den trein rond n ure 's nachts; eilaas de man is zeer, zeer slecht; 't is 'ne Vader met 5 kinderen; hij ligt in 't Gasthuis; 't zal sterven zijn, vreezen ze, zijn hoofd is vreeselijk gesteld... 't Is wreed om zien; van io^men- schen zouden er 9 van wegloopen; ten ware als 't van de Familie is... En omdat de Gasthuisnonnen tusschen zulke Ellenden hun leven slijten, daarom ligt Vooruit gedurig op de Nonnen te bassen!.... Hoe dat uitgelegd Omdat ze 't beeld van den Gekruisten God op hun borst draeen. ËRPE. Een uurke van Aalst, de Bootschapdoen- der, die met Boter komt van Burst en omliggende op een karre. zaterdag rond halfs, ^ierd aan de V Huizen aangerand door verscheide manskerels; hij presomptu- eert dat er 4 warer.;op zijn geroep en nademaal er'ne mensch buitenkwam, hebben zede vlucht genomen. BRUSSEL. Vrijdag kwam eene vrouw in een beenhou^erswinkel te Laeken, legde op den toog een pak met eenige voorwerpen zonder waarde neer en vroeg een pond hesp. Terwijl men haar bediende, zegde zij nog eene boodschap in de buurt te gaan doen. Eenige oogen- blikken later kwam zij terug met een briefke van 20 frank in de hand. Zij zegde dat de kruidenier, bij wien zij geweest was, op dat briefke niet kon weergeven, en vroeg 2 frank te leen Zij zou ze teruggeven als zij het pond hesp be taalde. De beenhouwer gaf haar bereidwillig het geld, doch hij heeft noch de vrouw, noch de twee fra&k weer gezien. BOTTELARE. Zaterdag morgend kwam de huis vrouw Robbens, van Munte, met den trein van 6 ure 15 uit Moortzeele hier aan. Toen zij aan het bosch kwam, gezegd de Bottelaarsche rijvekes, hoorde zij op eens achter haar een manskerel roepen, die zegde haar te doode.o, indien zij haar geld niet gaf. Zij gaf hem de 15 frank die zij bezat. De boosdoener nam de vlucht in het bosch. ANTWERPEN. Zondag nacht hebben op d'Ossen- markt gevochten Burgers tegen Soldaten. Als de Policie kwam, spanden de vechtende lieden samen. Na eene korte schermutseling zijn de vechters gevlucht. Die domme dronken lappen! Zaterdag als het zeeschip Fries land naar New-York vertrok, een matroos, zat zijnde, zinneloos, sprong als 'ne kledden de zee in. Gelukkig nog dat hij er kon uitgehaald worden. Hij zal gestraft worden, want op de zeeschepen is er stevige tucht. BURCHT. Zaterdag avond, 5 a6 uren, brand ge komen in de schuur van Van Goethem, tegen 't Kapelle ken. G'heel de schuur is in polver, alsmede 2 vette ver- kens, die verkocht waren. LANDSKOUTER. Inden nacht van zaterdag t"t zondag zijn bij Louis Van Putte 13 konijnen gestolen en bij De Bruycker 5... Die Koniinen-dieften zijn dikwijls laffe en wreede dieftcn, ten nadeelc van brave, spaar zame menschen... Leefde Keizer Karei nog, hij zou er eene allerzwaarste straf opzetten. DRONGEN Aldaar zijn zondag avond konijnen gestolen op de wijk Luchtercn, bij E. Moeykcns, A. Meester en de weduwe Heule... Men is op 't spoor der booswichten. H EY ST- OP-D EN-B ERG. De afleidingsbuizen der Kerk, oniangs gestolen,zijn weêrgevonden te Bevel, door eenige jagers, zondag 11.., onder eenen hoop strooi sel lag 't gestolen goed, om er later weggehaald te wor den. IDDERGEM Is 't waar, dat de wildstrooper, tot groote boet veroordeeld en moetende uitboeten m 't ge vang, bij gebrek van betaling, dat de Gendarms er ach ter zochten dat zij hem eindelijk vonden met een berte brood voor in den oven te steken, maar dat hij 't brood Cp den grond wierp en wederom parti as. KNESSELARE - Tusschen donderdag en vrijdag is aldaar afgebrand den houten w indmolen der wedu we Van deMoere; 'tis spijtig, zegt 't Vclk, want 't was een allerbeste mulder, om schoon meel te malen en alles effen en zuiver te laten. BRUSSEL. Zondag op Schaarbeek, tusschen de Statie en de Werkhuizen,' ten 1 ure 's nachts Declerq 2,7 j. gaat lanes de spoorbaan om naar huis te trekken, naar Everc. Eensklaps komt 't stoomhuis van eenen dienst trein en snijdt hem in tweeën.... Waarom 's nachts ir. der, donkeren sich op de spoorbaan wagen VALSCHE MUNT: - L'e gendarms van Neder- brakel hebben bij zekeren Haelterman te Michclbeke werktuigen aangeslagen om valsch geld te slaan en ook valsch geld. Die Haelterman v--as een zeer behendige werktnigkundige r.og officieden Meester geweest in een Gemeente, bij Brussel. Hij was per brief uit Frank rijk aangeklaagd door zekeren Noterman, die hem had afgeslagen, waarom Noterman 2 maand gevang had ge kregen en waarom hij, om te ontsnappen naar 't Fransch was gevlucht. Haelterman zat ook in 't kot, voor vech terij "Die te slim **illen zijn in slechtheid.varen gewoon lijk niet wel. Ze zeggen dat Haelterman, den Socialist willende uithangen, geschreven heeft op de muren van 't Prison Goei Koeragie, gevangenen, er komt een dag, dat de grooten hunnen toer zullen hebben. Ja, ja, jongens, wacht er naar, maar en vast er niet naar. WEST-VLA ANDEREN Te Zuidschoie is afge brand de windmolen van J. Missy, met S 5 zakken graan en meel. Te Ettelgem uit de Ooste'ndsche Vaart is 't lijk gehaald van den schoenmaker Boudolf, uit Snaas- kerke, sedert 14 dagen was hij verdwenen, niet wel zijnde in de bovenkamer. Zaterdag avond is zekere Leo Matthys te St Kruis aangepakt door 3 gewapende kerels, nabij 't Kasteel van giaaf Visart, aangepakt en mishandeld... Niet bestolen In den nacht van zon dag '.ot maandag hebben ze willen stelen bij den horlo- giemaker Decour te Komen, doch zijn verjaagd. Te Oeselgem, een moordpoging r'Julie Amerhich, '65 j. we duwe, alleen wonen, ten 4 ure 's morgends, maandag, gerucht hooren, vastgegrepen worden door 2 kerels,doch haar zoo erg vcrwecren en zoo wreed schreeuwen, dat de moordenaars op de vlucht gingen. Aanstonds zijn de Gendarms van Roosebeke-Oost er achter gestoven en zoo 't schijnt zijn de plichtigen al gekend 2 oud-ver- cordeelden. GENT. Ei, maandag avond ten 7 ure. een jongen springt in de Veldstraat langs achter op den Tram, valt er af en is aan zijn been gewond, zoo erg, dat hij moet weggedragen worden. Een vrouw, van haren man ge scheiden, wonende Leikaai, die droeve Sumatra is zater dag in de Leie gesprongen en er door schippers uitge haald. - Maandag morgend is in't water gevallen het Fabriekmeisje Maria Buyle, ten 5 ure 's morgends. Ging zij tons al naar haar werk Hare zuster en een ander meisje hebben haar kunnen redden. - Maandag morgend, bij het toedraaien der Muidebrug, ten 8 ure, wierd de mast van een Schip afgeslagen, in 't water; met dit stuk mast vloog de schipperin ook ia 't water, doch wierd er uitgehaald. Er is onderzoek tegen den Brugge- draaier, of hij niet te rap zijn brugge heeft toegedraaid, dat is te zien cn te weten. HAM ME. Het parket van Dendermonde is zater dag morgend naar Hamme geweest en is er overgegaan tot de aanhouding van den heer Désiré Van Damme, nijveraar aldaar. Hij wordt beschuldigd van erge feiten strijdig met de goede zeden, 't Is na verscheidene jonge meisjes onder vraagd te hebben die werken in de fabriek des heeren Désiré Van Damme, dat de prokureur des konings de zen heeft doen overbrengen naar het gevang van Den dermonde. LIER. Droevig geval. Zaterdag achternoen had er in dc Lisperstraat eene samenscholling plaats vóór de deur van eenen braven burger. De man werd over twee dagen plotseling zinneloos en sprak van niets anders dan van het laatste oordeel en de opwekking der dooden. Men is verplicht ge—eest hem het dwangkleed aan te doen om hem te beletten de voorwerpen, welke onder zijn bereik -varen, stuk te slaan. Rond 5 ure voerde men den ongelukkige per rijtuig naar het gesticht van Bouchout. Hartverscheurend was het oogenblik var. scheiden met zijne moederbij wie hij woonde en wien hij de grootste achting toedroeg. In het rijtuig, waar men hem met geweld heeft moeten in zet ten, deed hij niet dan weenen en op moeder roe pen. Velen der geburen waren door dit droevig geval aan gedaan cn hadden tranen van medelijden in de oogen. De man werd algemeen bemind. Te New-York (Amerika), zijn 3 bankiershuizen ontploft, door misdadige hand Een kerel komt bij een der ban kiers en zegt Ik moet een millard hebben, zoo niet, werp ik deze bom en alles springt hier in de lucht. De Bankier meint met eenen zot te doen te hebben, maar de vent brengt zijn bedreiging ten uitvoer en de 3 groote huizen springen de lucht in. Veel slachtoffers; de Ban kier, de Misdadiger en veel ander personen, men bere kent de schade op 5 millioen fr. of millioen dollars. Don Pedro die in zijn leven nog Keizer geweest was in Brazilië is nu te Parijs overleden, de Saksen-Coburg zijn van zijn bestaansel. Ze zeggen dat er zulke schrikke lijke tempeesten geweest zijn op de reis der Missionnaris- sen Janssens en D'Hooghe naar den Congo; de Zeekapi tein is zot geworden van schrik; maar toch is er geen Schipbreuk geweest. Wreede gebeurtenis!.... 't Grauwvuur ontploft Te Saint-Etiennein een diepte van 201 meters. Zondag noen i.e den put Manifak- teur 't Was maar rond 5 ure dat men kon ueêrdale», door de puinhoopen en het n®g rookende vuur; 10,000 personen stonden rood den put, in pijn cn smert, in gezucht en getraan. Er waren Sr Koolraijncrsneérgedaald. Zal er een enkele levend gebleven zijn? G'hccl den zondag nacht is cr gewerktmaandag avond had men 41 lijken. 27 peerden zijn er ook ingebleven. Men vreest nieuwe instortingen; Er moet dus met de grootste voorzorg gehandeldvrorden Amerika - Muur ingl-stort. 25slacht- offers. De muur van een gebouw is ten gevolge van eenen brand ingestort. Tien werklie den werden gedood onder de puinen, vijftien anderen werden nog al hevig gekletst. IVprlprlnnil Vreeselijk ongeluk. Eene ont- iicucildliu. zettende gebeurtenis had in de afgeloopene week te Hillegcrsberg plaats. Een broeder stak met een steksken de kleêren zijner custer in brand, hoewel de vlammen spoedig uitgedoofd werden, is het meisje den volgenden dag aan de gevolgen overleden. De broeder —as 4, het meisje 2 1/2 jaar oud. FRANKRIJK. Eene ijselijke misdaad. In het midden van Parijs is eene vreeselijke misdaad ge pleegd. De barones Dellard is vermoord geworden in hare v oning, op den boulevard du Temple, n. 42. Hare meid die insgelijks getroffen werd, bevidt zich in eenen bcdenkelijkcn toestand. De baronnes Dellard, 75 jaar oud. weduwe van eenen kolonel der kurassiers der keizerlijke wacht, woonde sinds de maand Juli laatstleden op den boulevard du Temple, met haren zoon, welke thans onderbureelover ste is in het ministerie van oorlog. SPOORWEGONGELUK. Aan de weduwe van eenen ba-reelwachter, die een proces tegen den Staat had ingespannen toen haar man door eene lokomotief was gedood, werd door de rechtbank van Brussel 20,»oo fr. schaêvergoeding toegekend. In 1874 kwam te Weenen een Bloemenmaker zich plaatsen; hij wasgetrouwd, had eenig spaargeld en open de er eenen grooten bloemenwinkel. De man was zeer ervaren in zijn vak; Ieverig, vlijtig, werkzaam, beleefd; Maar de zaken gingen er niet; hij kreeg geen kalante^ Toch liet hij den moed niet zinken; In tegenspoed, goeden moed, zegde hij; de beste ka lanten zijn degeen die 't moeiclijkst aankomen, Gent en Brugge zijn niet op éenen dag gebouwd; de aanhouder wint En hij bleef met opgeruimden zin zijn ambt beherti- gen; zorgde wel voor de bestellingen en trachtte dage lijks vooruitgang te maken in zijn vak. Zekeren dag, een Hofdame der Keizerin wandelt in de stad in al den gloriamundi van haren staat; Ze ziet dien bloemenwinkel: Haar aandacht wordt getroffen door eenen ruiker met schoon veelvoudige bloemen en een aangename menge ling der kleuren; dat is de Kunst der Schilders en der Bloemisten de kleuren op een aangename wijze men gelen; De Staatsdame koopt den bloemruiker, gaat er meê heên en is er zoodanig over voldaan, dat zij er aan 't Hof met den grootsten lof over spreekt en den Bloemenwin kel aanbeveelt. De Keizerin houdt dit in haar geheugen. En korts nadien, op'ne zaterdag ten 5 ure komt een lakei bij onzen Bloemist ingestapt Mr de Bloemist! Mr de lakei. Ik kom van wege de Keizerin Haar Majesteit Ca rolina Wel vereerd Mr de lakei. Zij vraagt een übloemsieraad, zoo groot en zoo hoog, van de kostelijkste bloemen, 't beste dat ge kunt leveren; Zeer wel, Mr. Maandag in den vroegen morgend moet het gele verd zijn. Mr de lakei, dat is onmogelijk Onmogelijk onmogelijk Mr, vandaag hebben wij nog 7 uren; maandag als wij heel vroeg opstaan,nog 6, op dien tijd kan het bloem- sieraad niet afgewerkt zijn. En morgen morgen 1 Morgen is 't zondag, Mr,eu morgen werken wij niet! Maar vcor de Keizerin 1 Voor niemand, Mr. Maar in tijd van nood mag er 's zondags gewerkt worden. In sommige gevallen, om den Evenmensch uit den nood te helpen, om schade te voorkomen, ja. M het gaat u een groote schade zijn. Mr des zondags werken wij niet, noch voor Koning noch voor Keizer, vermits het eervoller is zich naar den wil des Allerhoogsten te schikken. Maar de Keizerin zal u rijkelijk bcloonen. Mr God zal ons in den Hemel rijker belooning geven dan de beste Keizerin der wereld het vermag. Zoo dat ge weigert Ik moet Mr, des Zondags werken wij niet Man,'t spijt me voor uw eigen welzijn, met de Keizerin zou g'heel den Adel hier gekomen zijn; maar nu, ik durf het bijna niet gaan zeggen De Keizerin wist wel dat dit bloemsieraad niet kon afgewerkt zijn, zonder morgen te wei ken.. En gansch teleurgesteld ging de Hoveling naar 't Hof; maar toen de Keizerin die kloeke antwoord hoorde, hel derde haar gelaat op 0 Dat moet een biaafman zijn, zegde zij, een echte Christen, ik wil hem persoonlijk kennen. De Bloemist wierd den Leveraar van 't Hof; zijn antwoord over denZondag werd weldra algemeen be kend, hij kreeg kalanten zooveel hij wilde en geraakte op korte jaren tot groote welvaart.- God Almachtig laat zich in edelmoedigheid niet overwinnen. PARLOIR. Ontf. van Tulvr. V. L>. V. Gent2,5o v< or 92; van M P. J. M. BorRvr Ir'i Lier 2,50 voorga; van M. D. W. Waarmaarde 2,50 voor '92: van M. F. S. Biervliet3.50 voor 91; van M. j. R. 8. Belleen 2.50 tot oct. gc: van Jufvr. B. Begijnhof Gent voor 92; van de E. O. Puyvelde 2,50 vo»r 9:. HOP'. Antwerpen, '8 dcc. Men kwoteert Aalst van 1891 fr. 95 per 50 kil. Markt i-i rijzing. Vernachten. Ten 7 ure 's morgends komt een broeder Studio aan een hotelBaas. vraagt hij, ik zou geerne een ka mer hebben, om hier te vernachten. Eenioonig. Ach, sprak een arme drommel gisteren geen geld, vandaag ook geen geld. hoe eentoonig is toch het leven! Een rijkheer komt laat in den nacht thuis en wordt aange sproken en naar een aalmoes gevraagd Waarom werkt ge niet Mr ik kan ik toch 's nachts niet werken: Maar overdag, waarom werkt gij in den dag niet Maar Mr, dan moet ik slapen, anders kan ik 's nachis niet bedelen: Oei,': was scheeve locht Heer: Maar madame, ge ziet er jong en frisch uit nog zoo frisch als uwe dochter. - Maar M. ik ben ik de Dochter - -- In 't kort een Prijskamp uit Vichte, een uit Knesselare.

De Werkman | 1891 | | pagina 2