Rampen Misdaden Ongelukken De vreemde Landen. Later Nieuws. MARKTPRIJZEN. Veemarkten. MECHELEN. Welk wreed ongeval aldaar, d'an- derweek. De brave Scadschampetter Josef Janssens, ong getrouwd, van den Burgerlijken-Stand komen, al waar hij een kind had ingegeven, thuis komen, een druppelke pakken, meinen dat het gencver is, en eilaas, 't was acide phénique; 't vuur in zijn lijf voelen, naar een Apotheek loopen, tegenvergif vragen, maar'twas te laat, onderwege naar huis valt hij en sterft eenige uren nadien. Welke smart die plotselings deze Familie in 't verdriet dompelt EN T'AALST, den eersten werkdag van 1892, op de groote Fabriek van den Tragel, Persoons Jaak, oud 46 jaren, wil ten half zeven 's morgends den grooten riem opleggen, terwijl 't machien draait; hij geraakt er tus- sehen, wordt meêgesleept en ijselijk verminkt aan zijnen arm! hij woont op Mijlbeek Dendermondschen Steen weg; zijn toestand moest zeer gevaarlijk zijn, want in den morgend zagen wij M. den Onderpastoor Ponnet naar zijn huis loopen met Ons Heer en de Bei echting.. Zafnrdag is de rechterarm afgezetalle dagen komen er 2 Geneesheeren bij; maandag is de toestand verbeterd. De afgezette arm is weggedragen door een garentwijn- der, die ook over eenige jaren zijnen arm heeft verloren en nu bediende is in de Fabriek. De brave man sloeg er nog een klucht op, zeggende dat hij 't geluk niet gehad heeft zijnen arm alzoo te zien wegdragen... Men verze kert dat Persoons zal genezen, als er niets bijslaat. EN TE LEUZE, in de Walen, is M. Dujardin, zoon, Brouwer, door zijnen grooien schepershond, onlangs gekocht, zoo erg gebeten dat men een uur haeft moeten werken om de wonde toe te naaien. Gelukkiglijk was de hond niet razig, GENT. Zondag in d'Anr.unciadestraat is 't peerd van een huurkoets op ribot gegaan, recht in de vitrien van madame weduwe Claes. In de Tarwestraat is zondag voornoen ten 10 ure een bediende van den Straat- zuiverdienst doodgevallen. Te VanHeckes in de Mo lenaarsstraat zijn droeve zaken gebeurd de schoonmoe der dood, de vrouw vast zitten met gebroken knoesel en de tijding ontvangen dat schoonvader in 't Hospitaal overleden is. Men was te wege Bruiloft te vieren. TE COUCKELARE is onlangs ingebroken bij J. Trion, oud 84 jaren en zijn schoonzoon Vermeersch, oud 74 jaren Vermeersch heeft de'dieven tegengehou den met eenen sabel, terwijl de meid uit de venster was gesprongen, om hulp te halen. Denzelfden nacht zijn de dieven ingebroken te Vladsloo, op een Pachthof en heb ben er geplunderd. Men heeft vermoedens op twee oud- veroordeelden- KORTRIJK. Zondag morgend is het daar een leelijke sabattering geweest in een herberg buiten de stad. Een troep baldadigaards heefter alles in stuk ge slagen en de vier tonnen bier die in den kelder lagen, laten afloopen. Tien agenten konden de Baekclandisten niet meester worden dan is er achter de gendarms ge- telfonneerd, die te peerd aankwamen, waarop de ban dieten het hazenpad kozen. Uit Kortrijk zijn 28 ge vangenen naar ander prisons vervoerd. ISEGEM, van waar de geborstene klok naar Segel- sem is, wreê berichten uitlsegem Te Cachtem zondag morgend d'Hafsteê afgebrand van twee bejaarde gebroe ders; een der broeders was naar d'eerste Mis ten 6 ure en ten 7 ure zag men 't vuur uitbreken; met een razen de snelheid; men liep de deur in; men zocht den man op zijn bed; hij was er niet; maar als de vlammen uitge doofd waren, vond men zijn verkoold lijk.. En ze spre ken van schelmstuk, waarover wij den kreupelen Bode afwachten. ISEGHEM: De afgebrande hofsteê ligt langs den aardeweg aan 't gcscheed van Rousselare en Cachtem. 't Is Josef De Gryze die erin gebleven is; zijn broer Francis was naar de Mis van 7 ure te Cachtem. De Dok- teur heeft bestatigd dat Josef een wonde had aan zijnen hals, toegebracht door een snijdend voorwerp. Er is dus Moord, Diefte en Brandstichting. BRUSSEL. De dieven nestelen nu niet meer in de Bosschen, ze zijn in de groote Steden zoodanig veel dieven loopen rond in de Madelein-Steenwegte Brussel, dat men er gardevils moet zetten in Burgerskleêren. Zondag aan de Statie van Luxemburg, een brave Land bouwer van Mousty, Zander P. was van den trein ge stapt met een heer die er partikulier deftig uitzag en wel gekleed was. Ze gaan samen eenige drv.ppelkes drin ken in de stad; ineen herberg der Iloogstraaf valt ons Boerken in slaap; hij had aan Mijnhcer-zijnen-Vriend gezegd, dat hij zijn Pacht kwam betalen; als ons Waalsch Boerken wakker wordt, M.-zijnen-Vriend is wegen dc 243 fr. om den Pacht te betalen 2ijn ook weg. SINT-PIETERS-JETTE. - De statie voor Laken: aldaar, gangskeSt Rochus n° 4 woont de Familie De Lathouwer, ja, De Lathouwer; een twistighuishouden! de broeder der vrouw, KarelMaes, staat voorzijn zuster; maandag voornoen was er weêr twist; wat doet Maes? hij neemt in éen koleire den koterhaak en slaat hem op 't voorhoofd van De Lathouwer, zoo wreed dat hij in onmacht viel en zonder spoedige Doktoors hulp zou be zweken zijn. Maes zit vast. LENNICK-SAINT-QUENTIN - Nachtelijke aan val, Een brave landman van deze gemeente, Charles M..., verliet zondag, rond 3 ure's morgends, zijn huis om naar Brussel te gaan, waar hij eene som van 140 franks moest betalen, zijnde de huurprijs zijner kleine hoeve. Gekomen cp het gehucht Neerpede, onder An- derlecht, werd de man aangevallen, door drie kerels die hem ten gronde wierpen en met slagen overlaadden. De schurken ontnamen hem alles wat hij op zich had en lieten den man buiten kennis op de baan liggen. Een half uur later werd hij door eenen voorbijganger ontdekt. Dank aan de zorgen die men hem in een nabu rig huis toediende, keerde Charles M... weldra terug tot het bewustzbn en kon hij bij de policie eene klacht in dienen. BEAURAING. Schrikkelijk ongeluk. Ee nige dagen geleden is een droevig ongeluk gebeurd te Felenne, kanton Beauring. De mulder Doucet was naar Fumay gegaan voor zaken. Tijdens zijne afwezigheid, wilde zijne vrouw wafels bakken en begaf zich naar den mrlen om er een weinig graan te malen, ten einde den moldrrsteen in beweging te brengen, plaatste zij den riem op het wiel. De steen werkte oogtnblikkelijk en alvorens dat de ongelukkige vrouw den tijd gehad had den arm weg te trekken, w&s zij in de tandwielen gevat, die haar het hoofd en de twee armen vermorzelden. Het oudste harer kinderen, een jongen van if jaar oud, snelde op het hulpgeroep zijner arme moeder toe en had genoeg bewustzijn den molen stil te leggen doch helaas het was te laat. Toen men de vrouw, na veel moeite, kon uit de tandwielen halen, maakten het hoofd en de armen nog slechts een verminkten en af schuwelijken vleeschklomp uit. Akelig AARLEN, in 't Walenland. Maandag, de mulder- gast Willem Erschers van Tongelange moest in do mo len Neys een leidingswiel bewerken. Het werk was bijna gedaan, als zijn handen gevat wierden door de tandwielen der machien. Met veel moeite kon men er hem uithalen, doch zijn twee handen is hij kwijt... Vreeselijk! To Rijssel in d'Hallen zijn 22 schapen aangeslagen voor rede van ongezondheid. Te Metz is onthoofd soldaat Ubing; een kolonel der Artiljerie had hij ver- moor!; te Masteiton (Amerika) bruiloftsfeest geweest voor 30 Convieven, die allen korts na de maaltijd doode- -ijk ziek wierden en waarvan er 2 stierven; er was vergif geraakt in de bereiding der vleescbspijzen. Te Can- turberry Engeland, is de handel gestremd door de Fla- wenza; zoo erg speelt die plaag haar perten in die groote Handelsstad. Er is schier geen ijs geweest en toch zijn er in Holland 4 a 5 schaverdijnders verdronken; o. a. te Drente, een boerenknecht; te Rolde, een Landbouwer; te Schuttort 2 jongens en wij weten nog alles niet. Te Terneuzen was de waterdijk zoo glad als een ijsbaan, zoo dat er nog Gentenaars gevallen zijn. Te Groote, ook Holland, is de boerderij van D. Sikkema afgebrand; en 't moest erg zijn, want de Couranten spreken van 20 koeien en 5 paarden, erin gebleven. Te Pontiac, Amerika, is afgebrand een Gesticht van Krankzinnigen; 2 millioen en half schade. Te Weenen is een stoute diefte gepleegd Een postbediende vervoerde de korre- spondentie.als bij tegengehouden wierd door een vent iD inspekteur verkleed en die zegde alles te moeten nazien; de andere liet bem geworden en zoo maakte de dief zich meester van 20,000 florijnen. Zijt dan Keizer Korts na dat de Keizer van Rusland met zijn Familie Gatchina hadden verlaten, stortte den balkon in, waarop zij eenige oogenblikken tevoren stonden. It'lllP Rbchtbrlijke eerherstelling. In alle landen heeft men rechterlijke dwalingen zien gebeuren. Thans wordt er van eene gesproken welke waarlijk eene allerdroevigste zijde aanbiedt. Ze betreft name lijk den heer Tirelli Cosei, overste der posterijen en telegrafen van Italië, die zeven maanden geleden werd aangehouden, onder beschuldigiag van ontvreemdingen en schriftverval schingen. Deze beschuldiging veroorzaakte den dood der vrouw van den ongelukkigen ambtenaar; deze laatste heeft twee honderd zeventien dagen in het gevang doorgebracht; gedurende dezen tijd is zijn haar zoo wit geworden als sneeuw. Zijne onschuld bewezen zijnde, heeft de minister hem thans >n zijne bediening hersteld en heeft hem het ach terstallige doen uitbetalen zijner jaarwedde- HinimP Wij hebben al verscheidene keeren gehoord en geschreven over de moedige Kunstenaars van de Tooneelafdeeling van St. Joannes Baptista, gevestigd tot Hamme, en nogtans moe ten wij er op wedeikeeren, om ze als voorbeeld voor te dra gen. Alle jaren geven ze daar twee Concerts, alles ten voor deele van de beschermelingen van den Kring en van den H. Vincentius, en nogtans zijn de acteurs nooit moei: wind, regen, hagel, sneeuw, de influenza zelf, als ze niet te gewel dig doet gevoelen, kan hen niet wederhouden naar de repetitën vlijtig te komen, alhoewel er zijn die een tarnclijken weg af te leggen hebben. Waaruit die moed! Wel,bet is omdat zij het doen tot onder stand van hunne armen medebroeders, en ook omdat zij zien dat zij bijval genieten. Verleden jaar met bet winterconcert speelde men er tweemaal het groot drama «De Priester,» en iederen keer was de zaal proppens vol. Nu leert men er driftig, voor een concert cp Zondag 31 Januari en Dijnsdag, (Lich'mis) 2 Februari; het groot drama Dc Twee Gebroeders, bekroond door her Davidsfonds, alsook het blijsj el een Jood op 't politiebureel. Met alzoo een Drama, moedige mannen, moet gij wederom lukken, en het Publiek zal u niet ontbreken. Uw blijspel zal ook veel bijval genieten, want het is nieuws, ik ken het, maar verschenen in 1891, en daarbij van fijn komiek. Rpi'iphlpn* Werkman zal in 1892 wonderbare verhalen geven, o. a. DE JAREN i5 OF WATERLOO. De Handelstraktaten metDuitschland verwekken groote be kommernis in 't Land, ze gaan voor de Kamers komen. Ongeloofelijke voordeelen van genezing cn verkloe king bekomt Pastoor Kneipp door 't koud water; bij middel van ons Boekje 0.70 c. gekartoneerd o,85, kan elk bet leven van den wonderbaren Man volgen en van die ongeloofelijke voordeelen genieten. Visiet- en adreskaarten in ons Bureel. In een huis, waar 't Ze- debederf is, vallen 't verdriet en de schande in gelijk in een huis zonder dak. De groote oorzaak van Zedenbe derf zijn de slechte lezingen, de slechte gezelschappen en d'Orgelbals... Wee de Jonkheid die daarin valtl PARLOIR. Ontf. van M. V. B. Bornhem,2,5o voor 92* van M. A. D. Meeuwen, a.SO voor 91. van M. A. D, Pr. Opbrakel, S,00 voor 91 en 92. van M. Ch. V. Gent a.So voor 92. van M. R. V. R. Luik, idem. van M. A. B. Couckelaere, 5,6o voor de boek. Uit L. de i,5o der bezoekkaartjes. van M. J. V. Lommei. 2,5o voor 92 van M. L. C. Parijs, 4,So tot z febr. 92 Mme U. Brussel 2,So voor 91 van M. J. C. Hamont. 2,5o voor 2 ab. tot juni 93 van M. M. L. StDenys, Kortrijk, S,00 voor 2 ab. van 92 van M. P. M. Temsche 2,fo voor 92 en van de Kren V. D. Videm. van de E. H. R. Gert, 2,5o voor 92 van juf. D. M. Belcele, idem van M. Th. J. Lommei. 2,5o voor 91 van M. V. D. B. Antwerpen, 2.5ovoor 92 van M. G. Deinze idem van M. J. V. H. Engeland 4,So voor 9a van M. Ch. V. R. Gojck 2,£o voor 92 van M. Ch. D. D. Anderlecht idem van M. P. B. Ysenberghe idem van Mme Wed. V. Meirelbeke a.So voor 91 - van M. D. P. Roux 2 5o voor 92 van M. J N. Oostende, idem van M- T. Brussel idemvan Mej. M. G. Leuven idem van de E. P. Dendermonde idem van M. L. G. Alken idem van M. Ch. V. D. B. Lille St Hubert idem van M. C. G. Everbeke 2.5o voor 91— van G. A. Trith St Leger 4.50 voor 92 van M. R. C. 3,25 tot einde 92 van M. J. U Brus sel a.So voor 93 van M. F. V. D. W. Jemeppe, idem van M. J. V. D. Berchem 2 5o tot 1 febr. 91 van M. r. J. p Schepdael 2,5o voor 02 van M. V. U. Chicago 9.00 voor 91 en 92, de gevraagde boeken zijn reeds verzon den. E. H. Hamerlinkx, gewezen onderpastoor en oud pastoor van Lede, is Pastoor benoemd te Ecname. Goed nieuws uit de Dekenij van Aalst: Aanhoudende en waarachtige verbeternis; ware het zomer of lente, Deken Raemdonck zou niet lang wachten van in zijn Kerk te zijn. Laat ons allen God en Zijn goede Heilige Moeder bedanken en al de Bescherm-Heiligen. De Nieuwjaars- wensch in St-Martens-Kerk is Zondag gedaan in tref fende en heerlijke bewoordingen, hertelijke wenschen en wijze raadgevingen door onzen eerw. Vriend Mr den Onderpastoor Sterck. D'informeerkazak zou moeten aangetrokken worden voor Hofstade, doch z'is precies in de maak. Er wordt goeï noticie gehouden van alles. De betaaldag moet toch eens komen. Sequah is nu te Gent; Aalst riskeert hem ook te krijgen... Zijn de gene zingen te St'Nikolaas volherdend geweest?.. Die volherdt alleen, zal er komen, zoo zegt Sixtus. Te Gent is Sequah sprekelijk in de zaal Valentino. 3 bejaarde jonge dochters van Assenede, die samen op hun renten leefden, zijn op 4 dagen tijds schielijk overleden. T'Antwerpen sterven 3 maal meer menschen dan ge- wonelijk, door d'Influwenza, aldaar zeer kwaadaardig. Het hulpmiddel van Vader Kneipp is wonderbaar in zijn uitwerksel. Elk huishouden moet dat Boeksken hebben: 70 c. franco 75; ne schat is 't van nuttige raadgevingen en hulpmiddelen. Ook heeft men in dit boekske 't Leven van Pastoor Kneipp, de wonderbaarste Man dezer eeuwe. De Vorsten hebben nog al hun paart dezen Win ter: Te Parijs schrijven ze dat Koning Leopold erg ge pakt is door d'Influenza; de Keizerin van Oostenrijk ziet veel af, van 't romatis; de Prins van Saksen ligt doodelijk ziek; de Koning van Zweden is nu een wei- nigske beter; de Koning van Griekenland heeft de poks- kes gehad; de Prins van Gallis ligt met seere oogen en Prins Christiaan van Shleswijk ligt al veel dagen in den donkeren, zonder al de notabele zieken van welke men zwijgt... Op dezeaard, 't is elk zijn paart, niemand wordt AALST zaterdag. Per 1 heet. 23 lit. 5o cent. Tarwefr, 25,00 26,5« Masieluin23,00 24,50 Geersto 00,00 00,00 Rogge20,00 19,5o Haver per 100 kil. i5,oo 16,0.1 Koolzaad 00,00 00,o Lijnzaad 24,00 00 sc Koolzaadolie 00,00 00,0c Lijnzaadolie 25,00 00,00 Koolzaadkoeken 00,00 00,00 Lijnkoeken 00,00 00,0a Aardap. (roode de 100 kil. 09,00 10,03 Aardap. (geele) nieuwe 12,5o i3,oo Boter, de 3 kilogram. a 7,20 8,10 Eiers de 25 2,88 3,o6 Mas per 3 kilos2,70 3,40 Vigg>jaen per stuk, ie soort 22,5o 2e soort i7,5o Aalstersche Hop van 1890 fr. 00,00 a 00,0c '1891 levering 12,eo 1 113 St NIKOLAAS, donderdag. Roode larwe 24 00; witte tarwe 22 5o; polder tarwe 21 5o; rogge 17 00; klaverzaad 2 25; dui- venbooncn 20 5o; paardeboonen 18 5o; aardap pels 8 5o; kiekens 't stuk 1 5o; hooi 100 buss 41 00; boter per kilo 2 15eieren per 26 240; boekweit 17 00; haver 11 5o. BRUSSEL: Kalvermarkt: 57c, perkilo levend gewogen 0 80 a 1 a5. Ter veemarkt waren 1470 beesten, prijs per kilo levend gewogen: CX sen o 72 1 00; stieren o 62 a o 82;koeien ei. vaarzen o 62 a 082.Er waren 0820 varken; te koop; men bet. per kil. op voet o 870a 0 97. - 000 Schapen aan 00 a 00 fr. ANTWERPEN: Verkocht vee: 016 ossen, 1 0 90, 2e o 80, 3# o 70; o 20 koeien, o 85, o 75, o 65 006 vaarzen, 0 50, 080,070; oo3 stieren, 0 84 074, 064; 246 kalveren 098, 088, 078; 000 schapen o 00 a o 00. GENT: 0620 Kocibeesten, goedstalbeeste gingen 1 20 tot 1 45; de varkens golden o 8o'o o 92 per kilv levend gewogen.

De Werkman | 1892 | | pagina 3