Rampen Misdaden Ongelukken Buitenlands. Missouri, Ame rika, is d'Hoo- Diefien en Moorden. overal vcel ellecdc; geen 't Wordt akelig wreed: te Profondvaux, een klein Pa rochie van 't Luiksche, bij Madame Delvaux verscheide bandieten 's avonds ten 9 ure komen kloppen, de soon deed open'ze grepen hem vast en vermoordden hem bijna, dan zijn zc madam Dcvaux, een weduwe van 87 jaar, gaan koorden en binden en hebben al de weerden festolen die er in huis waren, 18,000 fr.Moeder en oon zijn onder Dokteurs handen. Te Marcinelle is de zoon Strikxel thuis gekomen, zat als een beest, veel erger, en in zijn dronkenschap heeft hij zijn Vaderdood- gestampt. Te Spy, nog in de Walen, vrouw Gustaaf Leon is te wege haar kinders slapen te doen. Er wordt geklopt;'t zal haren man zijn; ze vraagtvrie is daar Ik Gustaaf 1.. Zij doet open, twee bandieten vallen in huis en vragen Uw geld of uw leven De Vrouw wei gert haar geld te geven, dan loopen zij haastig op zoek en vinden in den kelder onder de patotters een som van 1000 fr.. Te WELLE, bij Aalst, zijn op Drij Koningen nacht bij Jan De Bolle twee koeien uit den stal gehaald en weggeleid, zonder dat iemand iets gehoord had. Als men zulke dingen begint te hooren Te Jambes, nabij Dinant, zijri donderdag morgend d. v. w. ten 9 ure de lijken gevonden van de echtgenoten Trousse; het hoofd van den man was met pistoolscheuten doorboord, het hoofd der vrouw was afgesneden; het waren een voudige lieden, de man kleermaker, de vrouw barreel- wachtster. In hun huis, waar men 4 weenende kinder- kes vond, was geen speur van worsteling.. DENDERWINDEKE. Sedert eenigen tijd roepen onze klokken als onophoudelijkBrand brand on langs brand bij Pieter Paternoster, wijk Nayken; over eenige weken brand bij Petrus Potior, Dorp; in den voor avond van Drie Koningendag, brand bij Vader Gorec Potier, Dorp; op Drie Koningen na de Hoogmis weder om brand nevens Goren Potier, de herberg Oetingen; waarlijk onze brave menschen zijn vol angst en be nauwdheid, zooveel te meer, dat het gerucht bij som mige menschen loopt, dat het de ratten zijn die den brand kunnen voortbrengen. Is dit gerucht waar, ons achtbare Burgemeester, die tot middernacht toe, bijge staan door de gendarmen, zich ten pande stelt, zal on bekwaam zijn, die viervoetige brandstichters te keer te gaan; het rattenvergif alleen zal een einde aan onze brandrampen kunnen stellen. NINOVE. Zondag laatst binst de hoogmis ver maakten eenige jongelingen zich met sneeuwballen naar de voorbijgaande personen te werpen aan de Koeipoort. Het zesjarig kind van Camille De Clercq uit den Neder- wijk k-vam daar voorbij en kreeg een sneeuwbal in het rechteroog zoo dat zij bloedde. Proces-verbaal is opge maakt. Zondag, omtrent 5 ure 's avonds, is te Ninove een diefstal gepleegd bij de dochters Carlier, winkeliersters in specerijen. Toen zij in hunnen winkel kwaaien, bemerkten zij dat de schuif van den toog verdwenen was, met eene som van 40 tot 50 fr. De dieven zün onbekend. MECHELEN. Diefstallen. Bijna wekelijks zijn onze markten het tooneel der gauwdieven; alle zaterda gen oefenen zij hun oneerlijk stieltje uit. Zoo werd verleden zaterdag eene pachteres van haren geldbeugel ontlast, behelzende 42 franken. Op de vleeschmarkt werd eene andere vrouw haren korf, be vattende verschillige koopwaren, alsmede eenen regen scherm ontstolen Op de groote markt ontvreemdde men aan een koop man eenige kleine kleedingstukken. Ondanks deieverige opzoekingen der policie, heeft men de dieven niet ont dekt. ANTWERPEN. Vigilant gestolen. Maandag nacht heeft men op de Veemarkt, terwijl de koetsier even in eene herberg was, de vigilant n. 77 gestolen, toe- hoorende [aan M. Hagemans, Borsbeekschestraat, te Borgerhout. De dief en de vigilant worden beiden opge zocht. BRUSSEL. Zondag voornoen rond 9 ure wierd er aan de Koninkdreef ie'verig met sneeuwballen ge smeten de sneeuw v/rong geweldigen een ongeluk verteerders tegengehouden zonder dat er eenig ongeluk gebeurd was. AYOUBRECHTEGEM. Vrijdag verleden week, ten 10 uren des avonds, is er brand ontstaan aan het huis van August Laureys, het huis is de helft afgebrand en eenige hoenderen in gebleven. Zonder de tusschen- komste van Victor De Cocman, aldaar Koster, was het huis teenemaal de prooi der vlammen, het huis was maar nieuw gebouwd, doch gelukkig in zekerheid. Bijna schrikkelijke brand in de kerk te Sint-Pauwels op zondag 10 Januari laatst om 5 ure 's morgens. De brand was ontstaan door het vallen van een vonkje van eene brandende kaars op den Autaar. Een moedige pompier die gslukkiglijk er omtrent was, bluschtc het, terw ijl de koster de lichten was gaan aansteken. WÉST-VLAANDEREN. Vrijdag avond, rond xo 1/2 ure, zijn diever. al achter langs den kelder inge broken in de pastorij' te Beythem. De meid ontwakende, hoorde gerucht, ging den heer pastoor ontwaken, en zegde wat er gaande was. De heer pastoor antwoordde dat het inbeelding was, en zij terug zou gaan slapen. Maar op eens nog gerucht' hoorer.de, riep de meid Wie is er daar wat moet gij hebben Men zal het u seffens gaan toonen, antwoordden de kerels. De meid, zeer verschrikt, ging naar eene der voorkamers die op den steenweg van Meenen naar Rousselare uit zicht geven, sloeg eene ruit uit, en riep om hulp. Geluk- kiglijk dat er in eene herberg recht over de pastorij nog licht en men niet slapen was haar hulpkreet werd ge hoord en hulp werd opgedaagd. De dieven aldus op de vlucht gedreven, hadden reeds een vollen boterpot en flesschen bier gereed gezet om mede te nemen. In de blommolens van MM. Vercruysse te Harel- beke, had mer. maandag avond der verledene week een voer blomme geladen om 's anderendaags vroeg te ver trekken. Als de boever 's morgens in 'c stal kwam te wege om in te spannen, was hij niet weinig verwonderd een der peerden geheel gegarreeld te vinden, en bij den wagen kcmer.de, zag dat er drie zakken blomme ver dwenen waren. Men veronderstelt dat er dieven met kar en peerd ge komen zijn en de zakken blomme medegedaan hebben. Door het sneeuwweder zullen zij moeite gehad hebben om meer te laden, en naar 't stal gegaan zijn om een peerd te leenen. Maar daar het een droef was dat zij vast hadden, en he: met zijn gewone man niet te doen heb bende, algauw zou slaan en bijten, zal dat de dieven ontmoedigd hebben. Donderdag heeft men te Beveren, uit de Leie, een halven zak blomme getrokken, voortskomende van de diefte gepleegd in de watermolens van Harelbeke. Men is op het spoor der daders. Vrijdag is er een persoon voor den onderzoeksrechter moeten verschijnen. In den nacht van 5 tot 6 januari heeft men ten nadeele van Constant Parreit, winkelier te Moorseele, eenen grooten diefstal gepleegd. De dieven hebben zonder braak langs de venster bin nengedrongen, en hebben den pupiter en tooglade open gebroken, en niet veel vindende, hebben ze verscheide stukken ellegoederen medegenomen, welke te samen eene weerde hadden van rond de 300 fr. Donderdag was te Roubaix, aan de Morelbrug, een man aan het twisten met eene vrouw, üe man sprong eensklaps in het water, cn de vrouw volgde hem weldra. Met groote moeite konden de twee drenkelingen opge- vischt worden. De man is een herbergier van Doornik, gehuwd en vader des huisgezins. De vrouw zekere Marie B... oud 26 jaar, van haren man gescheiden, en onderhield be trekkingen met den herbergier, doch deze wilde met haar afbreken. Zij w eigerde echter enhad hem naar Roubaix gevolgd. Uit wanhoop wilde deongelukkigezich zelfmoorden. Hij heeft nu echter berouw, en vraagt niet beter dan bij zijn vrouw te mogen wederkeeren. LUIK, ir jan. De zoon van eenen staatsbediende, die om zijne ongehoorde verkwistingen onder voogdij staat, was dezer dagen het voorwerp van eene zonder linge grap. Eenige vrienden zogen hem in eene dorps- veroorzaakt heeft. De dader is gevlucht. Men verwacht het parket van Bergen. geschool afgebrand, d'Hoogeschool de schade beloopt tot 400,000 fr. De Bibliotheek, met 40,000 boeken is vernield. Dat is dikwijls een onherstelbaar verlies handschriften, boeken die uitverkocht zijn, gelijk Jan Clerker het gaat worden en de Kroon des Hemels. De Czarinne van Rusland heeft ook d'Influenza. Te Berlijn is de werkstaking der letterzetters gansch mis lukt. In Engeland graafschap Patrag-is overleden de Bedelaar James Murphy, nalatende een millioen fran ken zijn erfgenaam, zekere Patrot Donnely, een klein boerken,is schielijk zinneloos geworden, als hij 'tnieuws dier onverwachte erfenis ontving. Op de lijn St-Pe tersburg naar Warschou of Polen zijn verscheide treins in de sneeuw blijven steken en nabij Klaziatijn zijn twee treins opeen gebotst: 12 wagons vernield en "8 menschen dood, en velen gekwetst. Gelukkig dat men nog een sneltrein met 160 reizigers kon stil houden. Duitschland. Verschrikkelijk ongeluk. Eee verschrikkelijk ongeluk heeft }e Berlijn plaats gehad. Een man, die voor [eenigen tijd op reis moest gaan, wilde zijne vrouw een revolver ach terlaten als wapen ter verdediging. Hij was bezig dat wapen te laden en zijn dertienjarig zoontje slond daar bij toe te zien. Daar ging, hoe weet men niet recht, het schot plotseling af en de knaap viel, door het hoofd ge schoten, dood op den grond. LokfM'fll Zondag namiddag waren er in Loke- ren twee gebeur enissen De eerste, de meeting van de Socialisten. Anseele zelf kwam spreken voor den tweeden keer. Maar, en dat is schoon voor de werklie den van Lokeren, er waren geen 5o manschen in de zaal. Anseele heeft verklaard dat van morgen af (op maandag Vooruit niet meer mee brood zal leuren te Lokeren; de ver koop is te klein, zei de roode vos heel naiëf. Nu, 't is te be ter.. de wind van achter, jongens. Des avonds was 't ander bier. In Stadsschouwburg voerden de Katholieke Bekwaam heidskiezers van Antwerpen, het schoon drama De Priester, op, met een bijval zonder weerga, voor eene kroppensvollé zaal. 't Stuk is uitnemend wel gespeeld, en het kluchtje Jack the Rippi heeft elk eens ferm doen lachen. Een huisgezin dat fel door de influenza beproefd wordt, is dat van den agent De Saffel onzer stad. De man zelf ligt om den asem uit te gaan, in het lcamerken daarnevens ligt zijne moeder dood, en boven ligt zijne vrouw ziek. 't Is te' hopen dat met den vorst, de ziekte zal afnemen. RPSSPÖ^IH Men schrijft ons uit Ressegem 9 Op onze gemeente woont eene won derbare vrouw die geboren is in 't jaar 7800, dus 93 jaren oud. Wij hopen haar nog lang te mogen behouden, want nu nog alle dagen, 't zij Zomer of Winter, 't zij slecht of schoon en aangenaam weèr, zien wij haar gelijk een jonkheid naar de Mis van half zeven gaan. niettegenstaande den langen 1 moeielijken weg dien zij te doen heeft. "N - -■•v.v.n inui.g "I.1UIÏ t.11 teil U11KC1UK L L O-- had plaats een jonkheid, Jules D. kreeg een bal, met f n®rbcr?fitten en zegden aan den hospes, die den man iis gewrongen, od ziin hoofd en viel pr'nnrle.linos n^r f .nie* keri.de, dat htj de beruchte dief Sommer was. De ijs gewrongen, op zijn hoofd en viel grondelings neêr. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Niemand weet wie den bal gesmeten heeft. Daarbij, 't is een ongeluk. herbergier verwittigde de policie cn de gendarmen, en eenige oogenbükken later was de arme jongen naar de Aan de Beurs, in 't' Hotel Central, een jonge I ?ta-!e gebrac,ht en 'n eencn w*gon gestoken om naar .uiwrftftf Arnold He R„.i a S Luik te worden flinke vreemde heer, burggraaf Arnold de Ruel, van A- miens; 't wasgrootsch en nobel; het beste was niet lek ker genoeg en hij betaalde altijd met nieuwe banlc- briefkes, terwijl de gabons mild bedeeld werden. Maar 't kwam uit, waar 't gebrand hadkadé, met name Alphons Laplate 19 jaar, schrijver bij eenen grooten .Nijveraar te Amiens-, had er 36,000 fr. gestolen en kwam dit geld naar Brussel verkiskassen. Hij had neg 3000 fr. drij revolvers en eenen dolk.... 't "Gaat hem nu smal afvallen. KOEKELBERG. Levend verbrand. De twee kinderen van M. Jonassen, wonende in de Kerk straat alhier, speelden zaterdag namiddag in de keuken, terwijl hunne moeder een oogenblik in hare slaapkamer was gegaan. Eensklaps vatten dekkeren van den klei nen Paul vuur en het knaapje werd door de vlammen omringd. Geene redding baatte. Na een uur verschrik kelijke pijnen, gaf het arm kind den geest. WOLVERTEM. Een erg ongeval had dezer da gen kunnen plaats hebben te Wclvertem. Ee:i beenhou wer der gemeente Meysse, die te peerd naar Wolvertera gekomen was en wat te veel in het glas had gekeken kwam voor de herberg, genaamd De Kroon, gehou den door de weduwe Jos. Baeck. Hij reed er met zijn peerd binnen en reed vervolgens t .-t 4 maal rond den billard, die in de herberg staat, 4er «vijl hij verschillige stoelen omver wierp. erd eindi lijk door alle de overgevoerd. Onderv-.eg werd hij echter herkend en met veel complimenten v eer losgelaten. ROUX BIJ-FOSSES. Zaterdag avond xond 8 ure, kwamen drie personen in eene afgelegene Iferberg, gehouden door een ouden jongman, dc-n heer Guyaux! Zij noodigden den herbergier uit met hen eene partij té kaarten. De partij gedaan zijnde, gaven zij een stuk van 10 fr. in betaling. Terwijl de herbergier zich naarzijnen toog b?gaf, sprongen de drie personen op hem, wierpen hem ten gronde, sloegen hem met stokken, en namen vervolgens al het geld dat zij in zijn huis vonden. Na deze heldendaad lieten zij den ouderling meer dood dan levend op den grond liggen en verlieten hel huis. ZONINGEN. Huiselijk drama. [)e echtge- noote Wilmer Miche, eene vrouw vau een vijftigtal ja ren oud, is in hare wonisgdoor haren echtgenoot ver moord geworden. Zaterdag is het lijk door eenen gebuur ontdekt in een huis, gelegen op de Guelainc waar vrouw Miche sinds eenigen tijd leefde. De ongelukkige was het aange zicht bijna gansch door de ratten afgevrcten. De policie is onmiddelijk ter plaats gekomen. De echtgenooten Miche-Duez leefden sinds eenigen tijd in oneenigheid. Het waren naar het schijnt twee on verbeterlijke dronkaards. Donderdag, waarschijnlijk tengevolge van eenen t-vist, heeft de echtgenoot "zijne vrouw met eenen ijzeren staaf geslagen, die de dood v -ij /-. i -■> 'Nooit heeft zij ge brild en. God dank, tot heden toe leest zij nog zonder bril den wekelijkschen Werkman. Wat meer is, bij 't vernemen van het vertrek der Zusters naar den Congo, heeft zij met ■pijt gezegd dat, indien zij nog maar twintig jaren oud was zij ook zou willen vertrekken om onze broeders en zusters deu weg der Deugd te toonen. Niet zonder reden hopen wij het geluk te hebben van eens haar 100 jarige jubelfeest te mogen viereD. Men schrijft ons uit Amerika. Kansas U. S. Wij hooren dat het in België nu ook wat beter gaat dat toch die vervloekte dieverij eens moehte ophouden ons dunkt dat al die schelmen veel te weinig gestraft worden 't gaat er hier anders in Amerika!.. De Belgen alhier zijn allen zeer tevreden en doen allen goede zaken, en tot ons groote voldoening hebben alle de Belgen, alhier te St Mary's gevestigd, het hoogwaardig bezoek ontfangen van Zijne Hoogwaardigheid den Bisschop van Oklahoma Monsigneur Meerschaert. een Belg, geboren te Rusignies tegen Ronsse Zijne Hoogwaardigheid heeft vier dagen met ons geweest en dat heeft voor ons den aangenaamsten tijd geweest, dien wij in Amerika en ook in België ooit genoten hebben Bisschop Meerschaert staat zeer hoog in achting in geheel de Vcree- nigde Staten, als ook in België; en die geniet zijn hoogefaam niet onverdiend; een klaar bewijs, dat bij op vijf en veertig jarigen leeftijd reeds Bisschop is benoemd. Ik moet uitschei den met van dien uitverkoren Man te spreken, want moest ik zijne buitengewone hoedanigheden beginnen ophalen, men zou er een ganschen boek moeten van schrijven. TIK KKIRRRÏVI Geliefde menschen, er is dorp, geen gehucht of men vindt noodlijdenden; Ons Heer heeft het gezegd: Ge zult ALTIJD armen onder u hebben!... Laat ons helpen en bijstaan, want de Bermhertigheid jdoet Genade en Zegen verwerven... Ach. riep een rijke mensch van ons kenDis uit, op zijn sterfbed; kon ik genezen, ik zou toch meer aan den armen geven!.... Overal zijn er arme men schen, doch in de Kempen is de toestand gansch uitzonder lijk. door die wreede hagelvlaag van Juli: als Vruchten en sparrebosschen gansch verhakkeld ziju geworden; door de verspreiding der boekjes en de giften ontvangen uit St Maria- ■Audenhovo, Machelen, Aalst, Heist op den-Berg, Louise Marie bij Ronse, enz. hebben wij een t weede gift van 3o fr. kunnen zenden c-n aanstonds schrijft men onsVan harte dank! daar hebben wij toch alwéér 30 kilos aardappelen voor en menig dankgebed zal daarvoor opstijgen uit monden die, sedert maanden, van rapen, van rapen alleen geleefd hebben. En helaas! wat moeten ze nu eten, nu de grond gevrozen en met sneeuw bedekt is. ikVjj?" Die boekjes ontvangen hebben, zijn in zekeren zin gehouden hiervoor de som van 26 centiemkes te zenden; meer wint; maar 26 centiemkes is de vraag. Heeft elk aan die verplichting voldaan? Deze week sturen wij ander maal boekjes rond. WimhplïA Brabant. Een Bode expres is ons uit die Gemeente komen verzoeken van te willen afkondigen: Dat twee juffers aldaar, zware verkoud heid hebbende, heesch zijnde, volgens deskundigen dat het moest slijten mettertijd, z'hebben 't Boek van Va'.er Kneipp doorbladerd, er een Hulpmiddel uit beproefd en op 8 dagen ze waren gansch hersteld. Twee Juffrouwen van Wambeke, in 't Hopkwartier. Wegwijzer voor Tijd en Eeuwigheid, een Meesterwerk, Eerste deel 1,50, tweede deel 1,00. Aanbevolen. Groot Martelaarsboek, 1,80 Dom Bosqo, 2,50. Huiszegen 45c. Leven S. Alfonsus2,00

De Werkman | 1892 | | pagina 2