Rampen Misdaden Ongelukken VATER KNEIPP AALST Nog de dieven niet ontdekt 't wordt onrustbarend! Met droefheid en afgrijzen wordt ge sproken over die dochter van 16 jaar uit Mijlbeke D'Orgelbals zijn haar ongeluk ge veest, gelijk aan dui- zeudc andere; d'Orgelbalsen het gevaar der Fabrieken. Op hun Eerste Communie, de Kinderen toch zoo braaf, zoo deugdzaam eer.ige jaren nadien, welke verande ring Vooruit heeft het geroepen Die Kinderen, wij sleuren ze uit d'handen der Geestelijkheid! De diefte der stukken Merinos schijnt te zullen uitkomen. AALST. Een DRAMA in DEN TREIN. De trein vertrekkende uit Brussel naar Aalst om 7,25 m. is za terdag tusschen Ternach ei? Liedekerke het tooneel ge weest van een vreeselijk gevecht met messen. Die trein was proppensvol werrtlieden. Eenigen, hadden wat diep in het glas gekeken. Eerst zong en lachte men volop, toen opeens twist ontstond tusschen. eenen zekeren Van Nieuvvenhuyze en De Backer, twee werklieden in de gas te Brussel werkende en wonende beide te Liedekerke. De Backer heeft eene steek in de kaak ontvangen van ongeveer een centimeter diep en 5 centimeters lang. Verscheidene andere personen werden gesvond en het kompartement waarin zij zaten had veel van een slacht huis toen het gevecht geëindigd was. GENT. Aan Mevr. Wed. Casier, slijpstraat, is een brandbrief toegekomen, door welke het haar opgelegd wierd zaterdag tusschen 7 en 8 ure, een bankbriefke van 100 fr. te liggen op de vensterzuil van Mr Van Acker, Huidevétterken. De Policie heeft goede wacht gehouden, maar niemand gezien. Z01 dag achternoen is zekeren Delcassé, uit de Bennesteeg in 't water der Coupure ge varen met een bootje Zonder Volk dat kon zwemmen, ware hij mol geweest. Bij den gepensionneerden Policie-brigadier Stockman viel zondag avond een pe trollamp om, zoodat er vliegens een kas in brand stond en er moest gebluscht worden, M. Pinder, bestuurder van den Cirk Viktoria, ging maandag morgend ter. half 6 wandelen, doch wierd in de Lammerstraat aangepakt door 4 dronkaards., die hem slagen toebrachten. De vier Sarrazijr.en werden aangehouden en zullen weten wat ze gedaan hebben. Op de Foore en op de Markten wordt veel gestolen. Er zijn verscheide gevallen van Razernij geweest. BRUSSEL: Maandag, bij de lijkplec'ntigheden van graaf Merode, zijn wel 100 beurzensnijders aan 't werk geweest. Zondagavond moesten 2 gardevils afkomen voor een leelijk wreed Euverswijn, 'ne wilden Slamada- daris, zekeren Jan M. die g'heel zijn pree had opgelapt en dan nog zijn Ouders mishandelde, vermits zij hem geen geld konder. geven, om naar een danskot zijn wilde driften te gaan volgen... 't Verken had een horlogiege- wicht in zijn hand... Menschen, ge ziet de vruchten dier Orgelbals... Stelen, d'Ouders mishandelen en helsch le ven houden, in schande en verdriet komen, gedwongen tot hel Huwelijk en zeer dikwijls tot zelfmoord... Aan de vruchten is de boom te herkennen, Ja... De Burge- lijke Wet zal er nog moeten krachtig tusschen komen, om de kinders in tucht tc houden. SCHAARBEEK. Den 1 April van dees jaar moest Louis Tombeur, bediende bij d'heeren Hence en Wein man, 35,coo fr. gaan ter Bank dragen. De ontrouweling liep er meê weg, op vrijdenkers-slonsachlige manier naar Holland, dan naar Duitschland en is zich zaterdag ko men gevangen geven... Denzelfden dag wierd zijn broer, onderofficier bij de gidsen tot een aantal jaren gevang veroordeeld voor dieftens ia de kazerne... Een schoon koppel van twee. ANTWERPEN: Ge vindt overal leelijke deugenie- ten van straatjongens t'Antwerpen aan d'Ossenmarkt hebben z'onlangs een brandend steksken geworpen in een brievenbus, zoodat veel brieven en missieven in brand schoten. In den naeht van Zaterdag tot Zondag wierd zekere Rikuske Smits, oud 15 jaren, in 't Gasthuis gebracht, zoo zat geworden als een geneverflesch... 400 geneesheeren hebben aan een Duitschen Priester beves tigd per geschrift dat de genever het menschdom ver slapt, uitput en verbeest. En men blijft er zijn kostelijk geld aan geven Een dochter L. genaamd, wonende op de Entrepotplaats,heeft haar Ouderlijk huis verlaten met 20 Ant verpsche stadsloten, elk van circa 100 fr. Zc lag in slechte verkeering met een jonkheid. D'ander week zijn op de Meirplaats is 't groot schoenmagazijn van Mr De Coen-Mortues gestolen voor 12,000 fr. aktiën uit de kamer van den gezant M. P. De Lany. Eerst poog de de dief zijn gestolen geld in Antwerpen te verkoopen; doch hoorende dat de Wisselaars verwittigd waren, trok hij ermee naar Brussel en legde bij Mr Werthaucr 4 ak tiën op den toog, om geld in de plaats te krijgen. Terzel- vertijde stapte een gardevil binnen met de lijst der gesto len aktien, daarop liet de dief zijn 4 aktien in brand en sprong't kantoor uit.'t Is een jongeling van :S tot 20 jaar. Hij zal alras gepakt zijn. BEIRVELDE. Zondag iodeo dezer, om 2 uren na middag, is alhier op den ijk Cootveld een hevige brand uitgeborsten, de hofstede van de W* Stephan Selveire is op min dan een halfuur gansch vernield. Huis, schuur en stallen, met al '-vat er inbevond 3 melkkoeien, 1 rund, 2 schapen e: zwijnen, al het graai:, het strooi, de aard appel'.::, het huisgerief, de meubelen en de klecderen, enz., alles is de prooi der vlammen geworden, een zwijn (zog) is uit haar hok gebroken en in het veld gevlucht, de oorzaak is onbekend het is aan de stalling beginnen branden. Zou men zegt is alles verzekerd. WEST-VLAANDEREN Op den steenweg van Marke z:jn bij Adolf Pikarelle gestolen 20 stuks pluimge dierte; bij Nathalie Pollet, herbergierster, al de hennen en den haan bij Edoward Plankc wi ;rd g'becl het hen- ner.hok geplunderd. Maandag te Roeselarc, voerman Lictaert va:. Btvcrc wilde alleen eene ton bier in den kelder rollen; op den trap,hij struikelt, valt en de zware ton rolt over zijn lijf. In hopeloozen staat wierd hij na*r 't Hospitaal overgebracht Een persoon van 35 jaar sprong zondag in't water te Roeselarc; een schipper die 't zag, snelde er bij, nam kadé bij de schabernak, dopte hem 2 a 3 keers goed in 't water zeggende Ha, gi onnoozelaart, ge zoudt u willen verdrinken!.. Dan liet hij hem los en de vent liep blii ran gered te zijn en druipende als een waterhond. Te Lauwe, maandag morgend ten half zeven Karei Westdag, voerman, kwam met zijnen wagen vlas, van Wevelgem geredeo. Bij d'herberg Carnet liep zijn kind van 3 jaar langs den wagen, viel, eilaas, men kon niet stilhouden, viel en wierd doodgereden. Welke droefheid voor de Ouders van verre had de Moeder het gezien... 'tls om morsdood te vallen. Te Brugge in een herberg aan de Coupu- rebrug is zaterdag nacht wreed gevochten, met messen; zekere IC. is gek- etst in den linker schouder de dader woont in de Louis Van Casselstraat. Tot Harelbeke zijn door de zorgen van den Policie-Commissaris aan gehouden Victor Verhelst, bijgenaamd cabone en Staaf De Waele, bijgenaamd cassel, beschuldigd van over drij weken bij M. De Baere-Brabant te Bevere-op-Leie twee balen vlas gestolen te hebben. NIJ VEL Afgebrand is aldaar, Zondag avond, het schoon huis van Madame Huet, schoonmoeder van Mr Beco, opper-direkteur in 't Ministerie van Openbare Werken. De wind poefte 't vuur geweldig op, weshalve er geen blusschen aanwas. LA LOUVIÉRE. Alhier en in't omliggende, zijn gevallen van zwarte pokken. Veel personen laten zich vaccineeren. De vaccineering houdt maar 5 jaren goed. BOSCHBRANDEN. Te Montzen, meer dan 100 hektaren s'aghout vernield teNASSOGNE, meer dan 2S hektaren te ANGLEUR in de Bcsschen van Kinken- poes, 4 hektaren slaghout vernield. Op 3 plaatsen te ge lijk borstte 't vuur niet. LUIK. Instorting. Maandag namiddag, rond vijf ure, zijn twee werklieden die in eenen gracht werk ten der Vrijheidstraat onder eene instorting begraven. Als men ze kon bovenhalen, was een van hen, de ge naamde Laboureur, dood de andere is erg gekwetst. Zondag nacht is te Gent brand ontstaan in de barak van een Waarzegster. Zou ze dat ook op voorhand ge weten hebben Veel zelfsmoorden te Gent, bekende en onbekende. Aan eenen Onderofficier die in verlof tvas, is zondag op de Foore 10 fr. ontstolen. Pijnlijk is 't ¥l li iö Generaal Bertale-Viale die gemodereerd zot lUlllt, was, is razig zot geworden... Dat is erger. |711 Ir i»ï 1 Ir Lions is Zaterdag afgebrand de ■- «"«NI kristaalderij Carret. Aanzienlijke scha de en 400 Arbeiders op straat. Buitengewone maatregels worden genomen legen dat d'Anarchisten voor d'Assisen ko men voor de voorbehoudene plaatsen zal men moeten kaar ten hebben van achter waar 't publiek staat, zal de geheime Policie in groot getal zijn, dat er maar plaals zal blijven voor 10 a i5 man g'heel d'omgeving van 't gebouw zal dag en nacht bewaakt blijven dit alles, gelijk men ziet, uit vrees voor de Dinamietisten. Diiitcphl'iiul Een on,Ploffin&. niet door dina- A/uustuiaiiu. miet, maar door gaz, bij Graaf Willem von Bismarck, jongsten zoon van den IJzeren. Een doode en 2 gekwetsten. De graal was afwezig. In het stadje Schönenberg zijn 25 gebouwen afgebrand 't vuur is ontstaan door de onvoorzichtigheid van z jongens 22 familiën zijn zonder dak. Te Kadlub zijn 8 groote boerenhoven afge brand door eenen zinnelooze, die op zijn kamer een groot vuur had aansteken om. zoo hij zegde, den duivel te verbran den. Er zijn 25o.ooo marken schade moesten dus neg al schoon hofsteden zijn. Te Charlottenburg is een wreede moorderij geweest, door slechte verkeering en ontrouwigbeid. Zekere Willem Uckrow heeft vermoord de vrouw van den fa briekwerker Knude, hun dochter Mina, 20 jaren oud, en dan zijn eigen kapot gemaakt Aan de nieuwe haven te Bremen is een groot pakhuis afgebrand. De aanwezige stukgoederen en koopmanswaren •erder. vernield. De schade is aanzienlijk, Ï|Ai»JÜ Vreeselijk 1: brand. Een he- IL# Vjgebrandis te Kalocsa Szentbonedek uitgebroken. De kerk, twee scholen en 67 huizen zijn in asch gelegd. ONTPLOFFINGEN. Het is den duivel en zijn jonk, dat er nu zooveel mid delen van vernieling komen, terwijl er alom zulk gevaar lijk slecht Volk ontstaat. Ge zult nog stukken hooren van dien Dinnaroiet In Spanje, te Bilbao heeft men in de Kerk een Bom gevonden, waarvan de wiek brandde; de Volkeren liepen al huilende weg; verscheide madam men vielen in onmacht, doch eenige moedige zielen lie pen naar de Bom en doofden de wi k uit. In de Walen, te La Louvicre heeft men het huis doen springen van'ne zekeren Brisson, die geen deel nemen wil aan de werkstakingen. Voor de deur was de Bom ge legd, de deur is in stukken en meer dan 100 ruiten zijn kapot. Het Parket is afgekomen. BOSCHBRANDEN Maandag is het vermaarde woud Hertogenwald, dat tot diep in Duttschland loopt, beginnen te branden. Des avond liep het Vuur immer voort en waren reeds meer dan 800 Hektaren afgebrand. De Soldaten van Verviers wierden ter hulp geroepen. Het was een vuur, gelijk in 1870, als Parijs afbrandde. Op d'hoogte van Membach stond veel Volk te zien. Ten tien ure 's nachts hernam het Vuur met meer he vigheid langs Gileppe en het Zwart Kruis. Ten 3 ure hadden de Troepen het Vuur overmeesterd. Ten 4 ure mochten ze naar hun Kaserns weêrkeeren. Men denkt dat een misdadige hand het Vuur heeft ge sticht en aldus een groot deel van dit vermaarde Bosch vernield. De KAMER, na geparlassant te hebben over dc Maasfortert, is in vakantie. Achter Paschen gaan pluim en handschoen af. "D vil -■ n ri 1 Aldaar 's Maandag met veel II cNnCvJLo Staatsie en grooten toeloop de Lijkdienst geweest van graaf Merode de Westerloo, Voorzitter van 't Senaat... Oei, wij moesten er juist zijn en daar hebben wij iets gezien van hooge Ambtenaars in hun gouden habiet. van Generaals en Kornels, van soldaten ren van gardecivikken, van afgezanten uit het Hof en van Ministers, Gouverneurs en ander Staatslieden... D'eer mag en moet bewezen worden de algemeene gelijk heid zou 't algemeen ongeluk zijndoch Sixtus bemerkt daarop indien 't gebeurde, gelijk met den Borgia te Madrid, dat men de doodkist opende en zien kon wat men met zooveel rouw-triomf naar 't kerkhof voert Bossuet, g'hebt de groote waarheid gezegd God alleen is grootAl 't ander, ijdelheid van ijdelheden God alleen is groot die Almacht dienen en herkennen niet trotsch zijn of niet geldzuchtig (en dat was de Merode niet); al is men een weinigje hooger verheven.met den minderen man d'Almacht herkennen (en dat deed de Merode)deftig, eerbaar leven, geerne den Even- mensch helpen door goeden raad en door Almoesen, altijd denken op dit kort broos leven, en op ons onsterfelijke ziel dat men ons met recht en rede aan 't artikel der dood kunne zeggen Vade in pace, ge mcogt met recht verhopen de Ge nade des Heeren om aanveerd te worden in het eeuwig Va derland waartegen de klaarste helderste lentedag slechts eenen donkeren kelder is... Gaat gij niet zien? vroegen wij maandag te Brussel aan een kennis... Och, neen, er zijn sedert kort zo iveel groote Mannen overleden, dat 't nieuws er af is... De Garde-civiks te Brussel zijn in dienst geweest van korts na den negenen tot 1 ure. ¥¥ftI>7Plp Jacht op een flvwijn Vervolg en slot. Des avonds gingen wij, gewapend met een geweer de wacht houden, want we waren zeker, was het dier niet dood, dat het gedurende den nacht bij zijne jongen zou komen; wij hielden ons verborgen tot 11 ure. doch wij ontwaarden haar niet. Maandag morgend vonden wij in den dreef op een vochtige plaats haar spoor ingeteekend, daaraan wisten wij dat ze nog leefde. Dijnsdag avond gingen wij met het levende jong in eene val gebonden; daar het geweldig schreide, zagen wij in de verte het fluwijn tot ons naderen, doch ons ziende, vluchtte het weg. Met het geschrei van het jong, schreiden d'ander jongen tegen, daarmeè wisten wij wederom de plaats waar het moerken de jongen gedragen en verborgen had; wij dachten zekerlijk 's morgens het moerken bij haar kroost in de val gevangen <e vinden, maar hoe teleur gesteld, dat slim dier had bet niet durven wagen in de val te gaan. Woensdag morgend gingen wij. gewapend met drij tweeloopen, op zoek; wij vonden het dier en in zijne vlucht losten wij twee scheuten; niet getroffen zijnde, liep het in een ander gebouw, wederom gezocht en drij scheuten gelost, 't was getroffen in de bil, met moeite klauterde het eenen lei boom aan den muur op en bleef half verdoken onder een dak pan zitten; nog een laatste scheut, het dier was mortibus... Dan gingen wij de 3 jongen opzoeken die wij zeer gemakke lijk vonden Op het geschut was het Volk die in 't ronde te velde werkte, komen toegeloopen, er waren niet min dan 3o personen. Doch zonderling! men telde er 4 medehelpers die de naam De Vuys* hebben. De Natuurkundige zond om een hartversterkende drank voor zijne medehelpers te trakteeren, en is dan 'triomfantelijk met zijn gesneuveld roofdier huis waarts gekeerd. Het dier met twee zijner jongen heeft hij opgezet, het Publiek mag ze komen aanschouwen. Die brave ziel, dat groot vernuft, zijr. boekeu geschreven hebbende, meinde dan meer rust te hebben doch 't is nü maar dat er Volk begint naar Worishofen te komen... En zoo-' veel menschen worden daar geholpen Al wie Vater Kneipp ziet, roept uit 't Is de grootste Man onzer Eeuw!.. Menschen, wilt gij 't Leven van dien man, zijn wonderbaar Leven Rennen, wilt gij weten wat hij leert en voorschrijft om kloek en gezond te blijven, om te genezen van veel ellenden en kwalen, leest het boek op Chipka verschenen PASTOOR KNEIPP behalve eenige afdruksels gekartonneerd, is de Eerste Uitgaaf uitgeputwij hebben dit Boek moeten herdrukken in de aA' uitgave, in begin Mei zal ze gereed zijn, daarin zal een groot Portret staan van Pastoor Kneipp, weerd om geankadreerd te worden die zA' uitgave is ook verbeterd en vermeerderd de namen der planten zijn er klaarder in uitgelegd... Men gelieve het vooit te zeggen Op iste Mei te koop de 2d' uitgave van Pastoor Vviiiiri Kneips laven. Raadgevingen en Recepten... 't Is nu maar dat Worishofen zal gaan ge rucht maken in ons Land De Hovenier Andreas, zoo veihaalt Vater Kneipp, de duim zijner rechter hand was vreeselijk gesteld: dik gezwollen, bijna niet meer kennelijk, vol etter en ziek vleesch en op verscheide plaatsen het been bloot. Men sp-ak van afzetten om 'c leven van den Hovenier te redden. Andreas komt bij mij Ik bezie zijn hand en ik roep uitOch God kon ik de hand van den ongelukkigen redden Wat is een hovenier zonder hand Ik onderzoek den duim en zeg in mijn eigenhet been ziet er nog goed uitmaar de wonde van den duim is als een mestpoel waarin al de slechte vochten vau 't lichaam komen. Aan den duim moeten wij werken, maar ook aan 't gansch lichaam. En aanstonds begon ik: de duim en de ganscbe hand ■wierden in komprcss>n gelegd van water met afkooksel van hooizaad en paardenstaart verversen'. 4 a 5 keeren daags. Den Hovenier ziju lichaam wierd alle dageD in eerhalven om slag gedaen en alle weken driemaal in uen spaanscbe mantel. Eiken dag deed ik dea zieken duim besprooien met aluinwa ter, zeer aangelongcn, om al de vuiligheid weg te nemen. 3 i 4 weken nadien waren duim ea hand imiten gevaar, korts na dien was alles frisch genezen, de Hovenier ken werken gelijk van te voren en leefde nog vele jaren. Almanakskesmet Leven en Portret van Pastoor Kneipp blijven te koop aan xo c. franko 12. Dieven in huis Menheer, Menheer! Met zulke adviesen kwam de meid op de kamer kloppen in een groot Steenen Huis, nabij Chipka 't was al nacht; Men heer! dieven in huis ze gaan beneden rond met licht; schrik en angst! manhaftig besluKt! Mijnheer neemt twee geladene Revolvers, trekt er meê naar beneden ja de Dieven zijn daar, in de kamer. met heldenmoed vooruit, gelijk Ko ning Francois I in den Slag van Pavia. de deur openge- stampt en de Dieven gezien Eene Petrollamp die was blijven branden. Als gramschap stijgt, Ziet dat gij zwijgt.

De Werkman | 1892 | | pagina 2