Generale nevue I Nieuws. 45* 4a»rgras?g. 42 •clober 1915. N* 2255. D E f: 5 s 5- Werkloozeiifouds. Die in De Werkman Annonceert, Duizend per honderd pr»fiteert. a Leest, verspreidt het Werkmansblad, Op den Buiten en ook in Stad. Hoe is 't, Werkman Oorlogstijd, kstigen strijd. En de Gezondheid? Ze keert terug; ik kan al lezen, schrijven, een klein kaartslagsken doen en naar Gent en Brussel gaan. Ha, Brussel zeggen de arme Oukes.. Ons betje PENSIOEN, wanneer komt het Met begin November, geliefde oude Vrienden en Vriendinnen, de papieren liggen gereed, 40 franken. Veertig franken zooveel aftrok Vergeet niet, als 't-u blieft, dat wij 'ergeet niet, als 't-u biiett, dat wi] In Oorlog le ven-als de tijd betert,'t Pensioen zal ook beteren; volgens de nieuwe Wet zal het 120 fr. zijn., 't Ge dacht van Priester Daens was een half frankske daags. En ge zijt te Brussel geweest Ja, menschen, Vrijdag, Zu nrdag en Zondag voornoen, teruggekeerd per tram 11 ure Asscue, om in Aalst eens dit groot Kaatsspel te zien op de Ver- kensmarkt. Geen nieuws in Brussel De Stad, in den dag nog levend door de Markten én 't Volk uit de Provincie, maar 's avonds zoo droef als een Doodkist; vrijdag tusschen 7 £8 ure, ik ging langs Treurenberg, Bergstraat, Groote Markt, ge kost de menschen op uw vingers tellen veel winkels wa ren al gesloien, o. a. de groote Patisserie Locus; hier en daar Volk om de Oorlogsberichten en de Plakka ten te lezen; een Plakkaat trof pijnlijk. Slecht Oorlognieuws Neen, veroordeeling van 10 menschen, 5 tot de dood en 5 tot 10 jaar dwangarbeid. Om welke rede Voor het overbrengen van manschappen naar den vijand,"in Oorlogstaal noemen ze dat krijgsver- raad; van de 5 terdoodveroordeelden zijn er 2 aan stonds doorschoten op 't Plein van Etterbeek, o.a. een Burger en een Juffer van 30 jaar, Bestuurster eener Kliniek, ze woonde 20 minuten van 't ParkDuden; 't was een Dochter uit Engeland; met buitengewonen «oed is ze gestorven; men zegt dat nog 2 ander dood straffen uitgevoerd zijn o. a. de Gravinne de Belle ville, uit Montignies bij de 6 tot 10 jaar dwangar beid is Prinses Maria de Croy; de nieuwe Bisschop van Doornijk is ook een de Croy. Van d'eigenste Familie Dat zou wel kunnen zijn. En AALST Is Aalst gestraft Ja, sedert vrijdag 15 October hangt het uitge vlakt Al de Pasporten vernietigd, elk verplicht ze in te brengen; om 6 ure al d'Herbergen gesloten, ten 8 ure taptoe, op pene van 6 weken gevang op water en breod, en bij onwil verscherping der straffen. - En woarom, als 't u blieft Aalst moest 70 man leveren Metsers, Schrijn werkers, Smeders, om te gaan werken naar West Vlaanderen voor 2 fr. daags met kost en logist, be- taaldt op komptant; na 2 publieke oproepen WAS NIEMAND GEKOMEN waarop de straf heoger vermeld is uitgeplakt en uit gevoerd. Wat zeggen de Menschen in Aalst Wat zouden ze zeggen Zwijgen is hier best en keelbloedig blijven. Werkman, ge spraakt van 'ne KANKER in j d'Huisgezinnen der Arbeiders die zeu moeten uiige- j roeid en uitgesneden worden Ja, geliefde, 'k ben blij over die vraag de ware j Liefde is de Waarheid. Veel Huishoudens zijn arm en ongelukkig, omdat al de winst bij Moeder niet komt, door 't grof misbruik dat er Jonkheden zijn die 15 18 fr. in de week winnen en maar 8 of 10 fr. afgeven. Die wraakroepende diefte wordt een soort van ge woonte. Wat is ertegen te doen Veel, alles Ai de Partijen zijn nu in Aalst ver- eenigd voor de VOEDING, waarom zouden zij ook niet vereenigd zijn en blijven voor meer Vrede en Welvaart in Aalst In December 1914 deden de Kris- tene Demokrater) in den Gemeenteraad het voorstel een Komiteit te noemen van al de Machten en Krach ten der Stad, Geestelijk en Wereldlijk, Kapitaal, Han del en Volksmacht; 't voorstel werd goed aanvaard Burgemeester Van den Bergh had aanstonds de na men gereed; doch het werd niet uitgevoerd. Waarom zou men daarop niet terugkeeren Dat elk er eens aan denke. En 't Kaatsspel der Varkensmarkt Zondag 24 October Naamlooze Vennootschap tot bereiding van Melkprodukten HOL L 4 N DIA Bergemeerschestraat, 20, Aalst Gepasteurizeerde volle Melk Roomboter, fijnste kwaliteit Lede. Fruitdieven. Voorde. Laffe wraak. Lokeren. Teruggekeerd. Brussel. Eene bende verleidsters gevangeu Nederbrakel. Voor de Valsch-munterij 1 ÖI a ÖSS. ?r- g (x o C3 3> a 65 a 2 tij deze wordt de Bevolking verwittigd, dat de Klach taa-Kommissie alle Maandagen zal zetelen, om 5 ureg samiddag, in het Oud Hospitaal, Onderwijsstraat. HET BESTUUR. Hs»fó»psteiler.Eestuurder P. DAENS-MAYART, Volksvertegenwoordiger. Drukkers-Uitgevers rRANZ OAENS ZUSTER. Co a Beakdrukkerij der Werf, 2 snelpersen, j»ed« en spaedige bediening, aanbevolen. Elk spreekt ervan vol bewondering; een Zee van Volk Stoe len, banken, 3 roeten staanders, Volk op wagens en karren, op muren, Volk in al de vensters, goede bestiering en schoon spel Aalst (Luyckx) werd eerst afgespeeld door Moorsel (De Rop) 7 spelen tegen 2 dan verloor Herdersam (Moens) tegen Aalst (Luyckx) 7 tegen 4; in de kamping Aalst en Moorsel had Aalst de bovenhand. gaan de Prijzen af; de Varkensmarkt zal weïral te klein zijn.. In Koophandel en Kaatsspel, verliezen staat bij winnen.. De dagen verschillen en de kansen keeren.. Aalst was nijg versterkt door 2 felie kaatsers uit Sint Gillis, bij Dendermonde. Dit vermaard Kaatsspel zal een aanzienlijke som storten in de kas van de Hulp aan krijgsgevangen; bijna al de Leden van 't Komiteit vereerden den kampstrijd met hunne tegenwoordig heid.. Eer en Dank aan Inrichters en Kaatsers Levering aai huis twee maal daags van Melk, Boter en Eieren. Gepasteurizeerde volle Melk in verzegelde nesscke». Bijzonder aanbevolen voor Kinderen en Zieken. Flesch 1 Liter fr. 9,30 1/2 9,15 per liter uitgemetei 9,24 1/2 liter 9,12 li pakjes van 1/2 kilo 1/4 Alle dagen versche Eieren. Onze artikelen zijn gegarandeerd zuiver, versch ei van prima kwaliteit. Wij maken er u attent op, dat al onze Melk gepasteurizeerd Is, dat wil zeggen, behandeld volgens de methode van dei bt" kenden Dokteur Pasteur, waardoor alle schadelijke micrabea ea bakterieu vernietigd wirdei. Woensdag nacht zijn dieven op het hof gedrongen der Wed. Frans Van Hauwermeiren, op de wijk Dries, en heb ben er al de appelaars geplunderd, rond de 800 kilo. Men heeft geen spoir der daders. OS GESTOLEN. Denzelfden nacht hebben uit de weide langs de baan van Lede naar Wichelen, ten nadeeie van slachter Aug. Lievens, een os gestolen, ter waarde van duizend frank. Men volgt een spoor dat waarschijnlijk tot de ont dekking der daders zal leiden. Onlangs zijn een tiental laffe kerels di woning van den gemeentesecretaris, M. Neckebroek, des nachts komen aan vallen. De vensterluiken werden doorga slagen met kasseisteenen. Een jongeliig, M. Groeninckx, zoon van een zeer eer lijke en deftige beenhouwer van Ninove, deed boven de venster open am te zie» wat er gaande was en werd met revol verschoten onthaald. Gelakkiglijk werd hij niet getroffen. De policie heeft een onderzoek begoinen doch de daders werden niet gevonden. Er is zekerlijk wraak in het spel. De acht-en-dertig werklieden welkt door de Duitsche overheden waien opge- eischt en weggebracht, zijn donderdag, rond den middag, in hunne tad terugge keerd Sinds het uitbreken van den oorlog, werden de diefstallen door verleiding meer en meer uitgebreid. De bijgevoegde policiedienaar Robyt, der 4C divisie, is er in gelukt de schuld te bewijzen en de gevangenneming te bewerkstellingen van drie vrouwen, welke door diefstal met verleiding 15,000 frank hadden geroofd ten nadeeie van een handelaar uit de pro vincie. De policie heeft daarenboven nog twee kerels in hechtenis genomen, die met de dames in nauwe betrekking ston den, en ook aan den diefstal hadden mee geholpen. Wie durft dat toch uitvinden Wreed nieuws over inbraak en moord stand ia de Gazetten over Nederbrakel. Nu wordt bericht dat alles VALSCH IS enkel 2 ruiten werden in srukken geslagen e« twee scheuten afgevuurd, zonder iemand te treffen... Die valsch nieuws zendf, be seft niet welke onrust hij verwekt. in 't Gevang van Leuven, zija straffes uitgesproken tegen surveillanten van 1* klas. Bedienden straffen van 2 maand tot 8 jaar dwangarbeid de vrouw van een surveillant l»,e klas, heeft 5 maand... Eerlijke handel is geruste wandel, maar die onrecht doet, het vroeg oj laat uitboet. Eerlijk en rein, is gerust en ge lukkig zijn.

De Werkman | 1915 | | pagina 1