Nieuws. De Wolf is bijzonder boos op De Yerkm™' omdat zijn Hofkens niet bewierrookt worden. Hnnrt nu VOOr 't finaal dezer week Als M. De I Aa[st patatters uitgetrokken. Ja, Wolf voor d'openbare werken zijn eigen kop- 't schijnt dat di.maai_nift uU honger jsdai p[ggedacht blijft volgen, dan ondanks al zij nen fever en al zijn werkzaamheid, dan zal zijn SCHEPENSCHAP een RAMP_zijnjfOorJ^atët. Vreeselijke biand in Griekenland 100 000 hectaren bosch en 't Zomerpaleis van den Koning in brand32 DOODEN Loopende iMieuws ea dat er Gent.-Aalst. Aalst.-Gent Schoolsoep-Aiuove Overlijileiis Aan de Vereeniging Volksopbeuring' Gent. Volksopbeurings Soldatentroost In liet woud van Tatoi is een geweldigen brand uitge broken Het Zomerpaleis van den Koning staat in den «mtrek'en weldra greep het schrikkelijke vuur het schoo- Tnaleis aan De koning, de koningin en de koninklijke familie zijn moeten vluchten. Militaire automobielen heb ben 't mobilair van 't slot grootendeels kunnen redden. Van in Athene zag men den brand woeden. De Koningin is moeten vluchten met haar klein kindje Catharina op den arm. De koning is tot op het laatste oogenbük ge bleven; men had bericht éat hij gekwetst werd, doch dit schijnt onwaar te Z''z2 personen, waaronder drie officieren, vonden den dood in de vlammen. Ook 28 personen der koninklijke lijfwacht zijn om„e- komen •t Moet daar wat geweest zijn I De oP^ryUkte waar het vuur nog altijd voortwoed, bedraagt 100,000 heet Dat moet nog al iets zijn, als men bedenkt dat heel 't Arrondissement Aalst met de 80 gemeenten, nog en volle geen 48,000 Hektaren bedraagt. De brand woedt nog altijd voort. Onder de bevolking heerscht de grootste opschudding. De oorzaak van den brand is niet zeker, t Schijnt dat er een boer aangehouden is die een brandend solfersteksken weggeworpen zou hebben in de bosschen en daardoor den brand veroorzaakt, daar cr eene hitte was van.^£'ad®°' Doch die reden wordt betwijfeld. Tatoi ligt vijf urv. Athene. Leer uw Kind gehoorzamen en de waarheid zeggen. ,'Te BRUSSEL is een Madam, fiore di schelmelaria, die gaat schoon plaatsen aanbieden, mits op voorhand 5 a 10 fr. te geven. Dito in Brussel hebben d'echtge- noten Delespé uit d'Azijnstraat, hun diamanten bruiloft gevierd.. 75 jaar,'t is lang... Bij de Lap landers zijn er van 100 jaar, zeggen ze. - In Holland is de Groote Beek overstroomd, langs Barneveld. Veel Hooi kapot. Te GENT komt nu veel VLEESCHMEEL toe voor de Kiekens en d'Honden... Sprekende van Honden, Jan uit Molendries-Aalst zijnen Hond kwam onlangs thuis met een opschrift aan ziinen hals Meester, geeft Mij astablieft ETEN, want ik heb grooten honger. Dit rapport ontving ik woensdag op den Tram. Te ROT TERDAM hebben 80 Belgische Kinderen-Vluchtelingen Zondag hun Eerste Communie gedaan. De Kerk was stampvol. In BERLIJN is door een der Bedienden in be Grootbank gestolen 183,000 irank. In den Tyrol is gesneuveld de Italiaansche generaal genaamd di Maria. Het kleinste POSTBUREEL der wereld, in de Zee- eagte van Magellau is een tonneken dat daar in de Zee vlot; al de Schepen die langs daar varen, zenden een boot uit, em hun Brieven in die ton te steken, Schil der PIET GILLIS, van Baardegem, Soldaat-Krijgsgevan gene, is nu in Zwitserland. Verschelde Aalstenaars waren Dij hem. De Paus heeft verkregen dat de Krijgsgevan gen die Vader zijn van 3 kinderen, in Zwitserland mogen verblijven.. Eene vrouw wier zoon schoenmaker was ea soldaat moest worden, richtte eenen smeekbrief tot den Koning van haar land en vroeg vrijstelling voor haren zoon. Mijn eigen zonen moeten dienen, zegde de ko ning. Ja maar, die hebben niets geleerd, hernam de vrouw, maar mijn zoon is schoenmaker. Baas. Maar jongen wat kunt gij eten Leerjongen Dat komt omdat ik er mij van jongs afaan in geoefend heb. I ouilljlil uoi ais-a. O gestolen werd. Van de patatters van Van Vaeren- bergh, uit de Drie Sleutelstraat, werden er twee roeden uitgetrokken. De schelmen sneden de pa tatten kapot en lieten z'op de plek land liggen, 't Schijnt dat het uit wraak gedaan werd. 't Is in alle geval wreed als de patatten zoo kostelijk zijn en daarbij raar om krijgen Brussel. Woning geplunderd. Leonie V., op den St-Pietersteenweg, was uitgegaan ter wijl zijn dieven gekomen langs het keldergat en hebben heel de woning geplunderd. Zij hebben al de meubelen opengebroken, ju weel en en geld gestolen, twee manskostumen, sargiën en ander beddegoed, koffie, suiker, rijst en bougiën. Enfin z'hebben 't al gerobberd wat in hun handen viel. De politie heeft gezocht en herzocht naar de da ders maar... niks te maken Auto-ramp. II 't zelfde Brussel, op den steenweg van Bierges, nen automobiel van het Voedings-Komiteit die bots in eenen troep koeien bolt... 't Werd al 't onderste boven geworpen: Koeien, automobiel en de twee geleiders, 't Was eene herrewerrie van den anderen wereld. Den auto was kapot en de geleiders zwaar gekwetst. De ambulancie is moeten komen. Wie telt de merschen eens die vielen Verpletterd door de zotte wielen Der lompe zware Ot'mobielen Ongeluk per velo. Te Brussel SinLjoost ten- Noode, uffra Anne Marie A..., oud 23 jaar, rijdt maandag per velo in 't Park Palmerston als de leiddraad breekt (par la rupture du guidon) en zij met haar hoofd tegen de grilje bottert er is een berst in den schedel trés grave, zeer erg na een eerste verzorging ter plaats is naar Sint- Jans Hospitaal vervoerd, on a du la transporter d'urgence d l'Hopital Saint-Jean. Brussel. Met 't visietkaartje. Vrijdag na middag kreeg de eier en boterkoopman L... het bezoek eener vrouw, die hem vroeg de noodige leveringen te willen doen, daar zij zich ging pla ceeren. M, L... gaf haar het bescheid dat zijn leverancier te Tienen woonde en gaf zelfs het adres. De vrouw vroeg zijn visietkaartje om beter aanvaard te worden en dat kreeg ze met het meeste plezier van de wereld. Doch die vrouw was eene bedriegster. Ze schreef op den rug van dat kaartje Gelief aan drager 250 eieren en 10 kilo boter af te leveren. Zij ging dan bij den leveraar en kreeg 't gevraagde. Eenige uren later ontmoetten de beide koopmans elkaar en zoo kwam het uit hoe ze bedrogen waren. Evergem-bij-Gent. Een vreeselijk messenge vecht heeft vrijdagnamiddag de wijk Venhoute in rep en roer gesteld. De Cooman was in de meerschen aldaar bezig het mest der koeien op te rapen. De zoon van Alt. De Wilde wilde het hem verbieden en weldra ontstond een twist, die nog heviger werd toen De Wilde aan De Cooman verweet hunne bache gestolen te hebben. De Cooman snelde naar huis en kwam welhaast te rug, gewapend met een soort van poignard. De twist herbegon en De Cooman plofte het vreese lijk wapen in de bil van De Wilde. Zijne twee broeders, daar in de nabijheid aan den arbeid, kwamen hem ter hulp. Zij wierpen zich op den dader en brachten hem met zijn eigen wapen een vreeselijken steek toe en daarbij met hun werk- pikken nog verscheidene slagen op het hoofd. De policie, met nog andere personen, kwamen haastig ter plaats om de gewonden te verplegen en proces-verbaal op te maken. Wielsbeke. Lijkje opgevischt Over 8 dagen is uit de Leie een lijkje opge vischt van een manneken van omtrent 1 jaar oud. Er schijnt eene misdaad in 't spel te zijn, want het bloeiken was met armkens en beenen aaneengebonden. Men weet nog niet van wie het kindje is of wie het 't water zou ingegooid heb ben. Het droeg een hemdeken en een rokje met gaten in en schoentjes zonder hielen. Wie raag dat toch gedaan hebben Bonlez. De gemeente Bonlez, tegel Nijvel, is in rep en roer gebracht door een wreede moord. Men heeft de 70jarige vrouw V... op hare slaapkamer vermoord gevonden. Diefstal was de drijfveer der misdaad. Het huis van vrouw V... stond alleen, op een uithoek der gemeente- Een inwoner van Elsene had achterdocht in een persoon, die sedert de misdaad zijne woning ver laten had. Hij ging die persoon, een zekere S..., oud 17 jaren, aanklagen, bij den policie-commis- saris en weldra werd de kerel, die vluchtende was, geknipt en opgesloten. Men weet nog niet juist ot hij den moorde naar is. Oude menschen vermoorden is laf... Jonge menschen vermoorden is het toch ook, geloof ik, en er vallen er zooveel op J'oorlogsfronten 1. La Louviêre. Een Honderdjarige. Victor De Bock, de deken der Belgische nijveraars, is den 9 Juli 100 jaar geworden. De oude man is nog we! te pas en gaat alle dagen nog uit wande len in zijn groot, uitgestrekt park. Dat de menschen zoo gemakkelijk niet en stierven, er zouden er veel 100 jaar worden!... Nu is 't eene rariteit. Aalst is heden de armste stad van ons Land; al de groote.Fabrieken stil, reeds 2 jaar;bijna aide groote rijke-menschen weg; een armoede onbe schrijfbaar.. En nu blijkt het lanteerne-klaar dat Aalst te kort wordt gedaan.. Eén bewijs tusschen menigvuldigen Omdat er nog geen vroege Aardappels waren kreeg de Bevolking te Gent een maand lang een dubbel RANTSOEN-RIJST, 500 gr. in plaats van 250.. En hier in Aalst?.. Is 't niet 200 grammen Is 't niet grouweüjk is ingericht voor AL de Scholen, samen 1526 Leerlingen, aan al de Kinderen van 3 tot 14 jaar, die regelmatig ter School gaan. Elk 1 lieter AL LERBESTE Soep. Alles ten koste der Stad en alle bedieningen KOSTELOOS. In Erembodegem, bij Aalst, is zaterdag over leden en maandag begraven, mijn goede Vriend CAMIEL DE DEKEN, geboren te Syngem, in 1853, lange jaren Onderwijzer geweest met eer en verdiensten; Leermeester van ons Fransken geweest, rechtschapen verstandig Man, wijze Raadgever verscheide jaren Raadsheer geweest van Erembodegem hij werd genoemd De Meester en was waarlijk een Meester in Ver draagzaamheid, Rechtschapenheid en Hulp en Liefde aan den Medemensch. Zijne brave Kinde ren mogen altijd met rein zielsgenoegen hunnen goeden Vader herdenken. tfootcAn 't Kaatsen is eene der oud- ste spelen van de Belgen. Het land vaii Aalst was van in de middeleeu wen geroemd om zijne kaatsspelen, meer dan eenige andere streek. Het kaatsspel is een echt vlaamsch spel, van Nervische afkomst. De openbaarmaking van de volgende kennisgeving wordt van wege de Etappeninspection toegestaan Volksopbeuring is gemachtigd ook uit Holland paketten met levensmiddelen te zenden aan de krijgs gevangenen in Duitschland. De verzending geschiedt door het bijkantoor in Den Haag, Daguerrestraat, 35. Pakketten met den volgenden inhoud kunnen ver zonden worden Paketten van 10 fr. 1 kgr. appelsi roop 4oo gr. mager spek 5oo gr. roomkaas 5oo gr. leverpastei 7oo gr. lekkerkoek 4o stuks sigaretten loo gr. tabak 2 stukken toiletzeep. Paketten van 5 fr. 5oo gr. appelsiroop 4oo gr. mager spek 5oo gr. leverpastei 35o gr. lekkerkoek; loo gr. tabak 2o stuks sigaretten 1 stuk toiletzeep. Alle waren gewaarborgd eerste hoedanigheid. In ieder pakket wordt een ontvangstkaart gesloten, die, onderteekend door den bestemmeling, door het H' Gentsche Kantoor aan den afzender toegezonden 9 wordt. Bijdragen voor paketten worden tegen kwijtschrift in ontvangst genomen door de Secretariaten Aalst, St Jobstraat, 96 Gent, Spiegelstraat, 20 Kortrijk, Albertstraat, 13 fhielt, Kortrijkstraat, 13. (get.) Wentrup, Hauptman. iit.

De Werkman | 1916 | | pagina 2