afgekeurd door Z. H. Bisschop STILLEM ANS. BISDOM VAN GENT. Mijnheer de Advokaat (Get.) Maurits De Baets. J fr- ffi-efvj - .Fu w Priester Daens, in de klacht die hij naar de kamers had gestuurd, bevestigde dat Mon seigneur Stillemans, Bisschop van Gent, zich onzijdig houdt. Daarop schreef het komiteit van de katholieke vereeniging aan Z. H. den Bisschop om hem te vragen van die bewe ring te logenstraffen. Kiezersluistert naar de antwoord van Monseigneur opgesteld door Jf' Maurits De BaetsSecretaris van Z. H. Gent, den 20 November 1894. Monseigneur last mij met u te antwoorden dat hij op hem niet kan nemen van ALLE DE ONWARE G EZ EC DENS van M' Daenste herstellen, Zijne Hoogwaardigheid doet opmerken dat die Heer zich zeiven logenstraftmen verzekert ons dat hij onlangs K 1 herhaalde dat de Bisschop met hem was heden houdt hij zich te vreden met te zeggen dat de Bisschop onzijdig is geweest. Gij weet, dat Monseigneur u verklaard heeft dat hij diegenen laakt, die, in dien strijd t ondei pei sonen van dezelfde denkwijzeden steun van de genieene vijanden vragen of enkelijk aanvaarden. Aanvaard Mijnheer de Advokaatde verzekering mijner hoogachting Den Heere Advokaat Van der Haeghen, Sekretaris der Katholieke vereeniging van het arrondissement Aelst. Gij heb dus gelezen, katholieke kiezers; alle de onware gezegdens van M' Daens in plat vlaamsch, wil dat niet zeggen alle de leugens van M' Daens Alle de onware gezegdens van Mr Daens! Ja er worden er dagelijks zooveel uitge kraamd dat het niet mogelijk is voor Monseigneur ze gedurig te herstellen en te logen straffen. Zult gij nu gelooven, katholieke kiezers, dat Monseigneur de scheurmakerspartij af keurt, die de steun van liberalen en socialisten niet alleenlijk aanvaardt, maar afsmeekt en te dien einde zich aan alle laagheden plichtig maakt. Kiezers, katholieke kiezers, zult gij eindelijk klaar zien zult gij nu verstaan dat gij allen als een man moet stemmen onder nummer 1, voor MM, Van Wambeke en Woeste Wij wedden nogtans dat Priester Daens wederom zal zeggen dat de brief van den Eerw. Heer Maurits De Baets valsch is ja hij zal dat zeggen, gij zult het zien. Welnu, indien iemand twijfelde aan de echtheid van voorgemelden brief, hij ligt ter inzage in de Zaal van den Katholieken Kring, Groote Markt, Aelst. Aelst, Spitaels-Schuermans, De Soheurmakerspartij

De Werkman | 1928 | | pagina 17