TEN STRIJD! Werklieden en L uwers van Aalst. Kiezers, De Provinciale Kiezing. Minimum van dagloon KIEZERS, Voor de eerste maal dat de socia listische partij voor de wetgevende kiezing in het strijdperk trad, is zij met schitterenden uitslag bekroond Het meest verlichte deel der bel- gische natie heeft begrepen, dat het socialisme alleen bij machte is tegen on- en voorrecht op te treden, en den weg te openen tot eene betere toekomst. Het socialisme is dus dank aan het verstand der waalsche werklie den en kleineburgers, triomphante- lijk in debelgische Kamer gedragen en zal op hoogen toon de miskende rechten der armen weten te hand haven, en de voorrechten vernie tigen. Ons arm Vlaanderen, dat noch tans nog dieper dan de Walen on der de heerschappij der grooten verpletterd ligt, heeft echter de be- teekenis van het socialisme nog niet voldoende begrepen. Het heeft zich door vooroordeel, laster en valsche aanteigingen laten verlei den, en nog eens de meerderheid gegeven aan die partij die het oud regiem met al zijne ellende en ver drukking wil behouden. Doch het voorbeeld der Walen zal electrisch werken. Elke werk man, elke vooruitziende burger zal begeesterd zijn door den schitte renden uitslag van het nieuwe kie zerskorps en even als bij vroegere glorierijke dagen het verheven voorbeeld zijner Waalsche broeders volgen. Wij staan aanden vooravond van een nieuwen strijd Sinds onheugelijken tijd is dezen raad grootendeels in handen van een enkele partij. Injal de werkzaamheden die hij verrichtte, heeft hij altijd slechts de belangen der katholieken en der groote burgers behartigd. Er dient daarom ook nieuw bloed in dit, besturend lichaam te worden gespoten, en daarom komt de socia listische partij opnieuw tot U, om uwe stem te vragen voor de kiezing van Zondag 28 October. Wat wij willen hebben wij meer malen in ons programma ontwik keld. Wij zullen dit programma uit al onze macht trachten te verwezen lijken. Vooral de belangen der kleinen zullen wij behartigen, en het ver heven beginsel van DE ARBEI DER IS ZIJN LOON WAARD, doen handhaven. Wij zullen de kloekste en onwan kelbaarste verdedigers van het zijn,zonder dedwazebepaling er bij dat men het mag teruggeven, waar door juist de praktische zijde dier hervorming in het water valt. Duizenden van U gaan Zondag 28 October voo!" de eer ste maal voor deze kiezing stemmen. Ook dit recht hebt gij aan de so cialisten te danken, die er 20 jaar lang hebben voor gestreden. Doch dit recht is onvolledig, daar slechts de mannen van 30 jaar hiertoe stemrecht hebben en de rijken over 3 stemmen beschikken tegenover de armen, aan wie men slechts ééne enkele heeft toe gekend Als protesttegen ditschandstelsel alleen, zouden alle werklieden en rechtzinnige menschen voor de so cialisten moeten stemmen, die ge heel alleen de volledige politieke gelijkheid eischen.

De Werkman | 1928 | | pagina 8