ROND DE WERELD Nieuws uit de Streek. Rund-en Kalfvleesch waaraan het volk zoo 't scheen niet al te ge voelig was, vermits de ontvangst op de banken mager mag genoemd worden, en volstrekt het werk der inrichters niet vergoedt. Schaerheek bleef in den hoed, en na eene fel betwiste party klopt (Jambron 't sterke Jemappes na 6 gelijk, 40 om 30de tien spelers weren uit muntend, Jules Uemeulder echter kan toch nog heter. Cambron 7 sp. 42 v. 6 balfen over, ver liest 3sp. met 40 gel. Jeinappes, 6 sp. 40 vyf. 4 ballen oyer, verliest 5 sp. met 40 gelyk. Jemappes moest den tweeden kamp ook ver loren hebben, en 'k zou eens willen hooren waarom onze stadsgenoot Durant die aan achter man veel spel maakte, aan den uit werd gesto ken, en men hem, beste leveraar der vyf, niet zijne goesting liet doen maar kort deed steken Oude veteraan Meganck, is dat de tucht in uwe party Jemappes kroop door de oog eener naald met 7 sp. 39 v. 4 ballen over, 2 sp. verlie zende van 40 gel. Schaerbeek 6 sp. 39 v. 4 b. over, 3sp. verliezende van 40 gel. Delalieux was onverbeterlyk, Durant zal een geduchte man worden. Men verwachtte eenen hevigen eindstryd maar Jemappes, vooral Lelubre en Fervail, slaan hard en over en leveren zwierig, en klop pen Cambron met 7 sp. 32 v. 7 ballen over,tegen 3 sp. 26 v. 4 over. In Cambron melden wij den vriend Maurice Loiselet, zoo sterk als ooit, Sprangere en Raaf Kasteleyu Dus hebben we nu reeds voor de groote beslis sing op Kermis-Dinsdag Quaregnon Jemappes Zondag 10 Juni. Dendermonde. Schaer beek bekomt den hoed. Geeraardsbergen tegen Rebaix deze laatste neemt de 2 eerste spelen Geeraardsbergen de 3 volgende, Rebaix zette het geiyk. Paquay die uitmuntend speelde werd niet bijgestaan door zijne makkere en alhoewel hij nog Dubois op achterman had, die in ver vanging van Gosselin speelde, kon hij het alleen niet volhouden en werd geklopt met 4 spelen op 7 We zullen eens uitleggen hoe 't spel daar gaat Holland, met halve spelen, eersten genoemd. Op 21-22 Juli zyn er wederlandsche wedstrijden te Leeuwarden, en altyd om onze lezers aange naam to zyn, zullen wy ons de kosten getroosten er een reporter naartoe te zenden. Vooraf zullen we allen uitleg geven. *t was de Concurrent, van Witmarssum, die na lange stryden den eereten prijs behaalde, met heersten om 4... 't zy den Mulliers beker, een zeer kosteiyk stuk, een groot verguld zilveren distinctief door M. Bogstra goschouken, en voor ieder der dry spelers ook eene medalie en 75 gulden. 2* was Faarüt, van Maresum, medalies en 45 gulden elk 3* Wommels 4* Amsterdamsche Kaatsvereeniging 5" de Eendracht, Franeker 6* Zurich 1' Klaas Bworsma, Zweins. Naafloop van den stryd werd er een omgang door de stad gemaakt, muziek voorop, al de vaandels begeleid door meisjes in het wit en met bloemkransen om 't hoofd, die de linten vasthielden... 's Avonds werd er op het feest terrein een prachtig vuurwerk afgestoken Melding verdient ook dat de bondsparty met eenen nieuwen bal gespeeld werd, wat grooter nu, en gevuld met paardehaar, wat aan den bal meer elasticiteit geeft dan koehaar. Wat prachtige feesten, eh lezer? 49 partyen in éénen dag, in ééne stad, en voor zulke pry- zen 't Gaat er koninglyk WEDSTRIJDEN Zondag 23 Juni. Nijvel. Braine, Rebaix en Nijvel. Aalst. Geeraardsbergen, Cuesmes en Aalst. Ninove. Denderhautem, Brussel, Gee raardsbergen (Fl. Hylebos). Maandag 24 Juni. Gosselies. Geeraards bergen, Braine, Soigniesen Jemappes. BÉCÉ drie werklieden werden onder de puinen be graven, en men vreest voor hun leven... Een werkman die te Slrault in een Steen put arbeidde liet zich bovenhalen... maar al uit de mand te stappen verloor hp het evenwicht en viel 30 meters diep... verpletterd eene kin dermeid had te Oostende op den zee dijk haar rijtuigje waarin een kind zat alleen gelaten... door den wind rolde het rytuigjeden dyk af, en 't schaapken werd de twee beentjes gebreken... De meisens die op de kinderen hun toevertrouwd niet letten, moest men mogen op hangen Die steken nog al dikwijls aardige toeren uit... gelijk of't ook 'nen toer is, hy werd by hoog en laag woensdag avond in Brack,s nieuw staminee verzekerd dat een wielrijder van aan den Dender vertrok, Dender kloosterstraten en Ouden Steenweg opreed tot aan de Plantery en dan zonder af te stijgen terug be- •- neèn bolde... Iedereen zou 't eens willen zien, zei Miel 't Zit er nog eens op in DF^'raxxaxjrijlt, dat absoluut niet rot is, zooals M. Wauwermans eergisteren in de Kamers zei... 't kan zyn, maar Rebaix tegen Etterbeek. Paquay die voort ging met wel te spelen, maar ditmaal wel bijge staan door zijne makkere, komt welhaast op 6 spelen om 3; Etterbeek schijnt uit zijnen slaap te ontwaken en neemt de 3 volgende spelen tel kens met 40 gelijk, Rebaix neemt 't laatste spel en de victorie. Dus wederom Rebaix en Gee raardsbergen. Rebaix neemt 't eerste spel, Geeraardsbergen het 2 3 en 4°, Rebaix 't volgen de, dus 3 om 2. Paquay die nog altijd sterk speelt, wordt vermeden, hetgeen aan Boyen de gelegenheid geeft de 3 volgende spelen te ver overen, dus 6 voor 2. Yan dan af begint Dubois van achterman te herleven, 'twas waarlijk prachtig, de ballen 3 en 4 maal heen en terug te zien slaan, bij zoover dat de 5 daaropvolgende spelen telkens 40 gelijk was, waar Geeraards bergen er 4 van verloor en er een van won, zoo kwamen de partijen 7 voor 6. Achiel die tegen woordig wel levert neemt 't laatste spel, aan Re baix 15 gevende. Iedereen heeft wel gespeeld, bijzonder Moens, doch eene bijzondere melding voor Paquay die den held van den dag was. Braine-Ie-Comte. Kampstrijd tusschen 4 partijen. Nijvel tegen Soignies versterkt door Paternoster In den beginne speelt Nijvel zeer sterk en heeft welhaast 6 spelen om 1. Doch op dit oogenblik verandert Soignies zijn spelen, neem 6 spelen vervolgens, dus 7 om 6. Nijvel echter neemt de twee laatste spelen die ze noo- dig hadden om te winnen, op het laatste spel, meesterlijk door Hylebos geleverd, aan Soignies niet één vijftien latende. De tweede strijd tusschen Braine en Cuesmes (Ménard) was van het begin tot het einde zeer belangrijk alhoewel Braine het liet liggen met 3 spelen op 8. De eindwedstrijd tusschen Cuesmes en Nijvel heeft de moeilijkste toeschouwers voldaan. Nijvel echter speelt bovenmate sterk, niet één bal gaat verloren en het is te midden der toejui chingen van honderden toeschouwers dat ze de overwinning behalen met 10 spelen om 4. Nijvel 1° prijs. Cuesmes 2* prijs. Het zijn dezelfde partijen die hier in Gee raardsbergen op 21 Juli het kampionnaat der Vlaanderen zullen betwisten. Maandag 17 Juni. La Louvière. Voor de eerste maal dat partijen van 1® rang hier ko men spelen is er veel volk, en bijzonderlijk vele oeeraardsbergenaars in het omliggende ge vestigd en die naar de kermis gekomen waren. De Jutte was tusschen Rebaix en Nijvel. Om 3 i\2 ure begonnen, was ze om 0 uren 10 minu ten afgeloopen met de viktorie van Nijvel met 43 spelen om 7 aan Rebaix. In de Franeker Courant verscheen een verslag van 11 groote kolommen druk over de Algemeene Vergadering van den Nederland- schen Kaatsbond, ter gelegenheid van zyn tien jarig bestaan, gehouden te Franeker met de Sinxendagen, en het groot kaatsfeest dat er op volgde. Onze ieverige, zoo vriendelyke tevens, confrater Le Jeu de Balie gaf verledene week eene schets van dit verslag, en op onze beurt gaan wy het ook trachten te doen voor de vlaamsche kaatsers en liefhebbere. Op 57 afdeelingen waren er 53 vertegenwoor digd, en M. Westra zat voor. Wat er breedvoe rig op die vergadering gezegd is, zou geen lezens weerd zyn voor onze lezers, daar het zaken van eigenmaatschappeiyk belang golden. Dient aangestipt het werk van den heer Bogstra die alles wat het Neerlandsch kaatsspel betreft, sinds zyn begin tot heden, in vier afdeelingen tot een geheel geschikt heeft, dat heel zeker merkweerdigis. De groote kampstryd die op de vergadering volgde, vereenigde 49 partyen. 't Was er op 2* Sinxendag te Franeker niet al te pluis in de lucht, en menig overjas dekte kille ledematen. Men begon te spelen om 8.15 en gebruikte 17 perken, dry op het Sterne Slotland, vier op tene party land welwillend geleend. Onderzoek der Kleine Burgerij hier ten stadhuize (vervolg). Een winkelier. Getuige vraagt een streng reglement op het leuren, voornamelijk om de vreemden te beletten mededinging aan de gevestigde neringdoeners te doen zonder patent te betalen. De politie moest meer macht hebben om te onderzoeken of de aldus verkochte waren niet uit oneerlijke bronneu voortkomen. De getuige zag eens eenen leurder die van deur tot deur ging en, zonder patent te betalen, messen aan eenen spotprijs aanbood. Een andepe bood aan kosteloos een portret te maken, enkel op afgifte eener lichtteekeuing doch wanneer het er op aankwam de portret ten in bezit te nemen, moest men betalen, zoo niet weigerde de kerel de lichtteekening, als model overhandigd, terug te geven. De politie moest gemachtigd zyn handelend op te treden tegen de leurders die aldus het publiek trachten te bedriegen. Men vergete niet dat die lieden veel meer gelegenheid hebben te verkoopen dan de gepatenteerde kleinhande laars, die den klant achter hunnen toog moeten afwachten. Vele personen willen immer by de leurders kdopen, daar zy denken altyd coccasie> te doen. wanneer zy integendeel gewoonlijk duurder be talen dan in den winkel. De groote magazijnen, vervolgt getuige, zyn insgelijks eene plaag voor den neringdoener. Eene winkelierster van Geeraardsbergen, die zeer goed verkocht, heeft aldus, sinds het opko men van twee winkels Delhaize en een Hol- landsch huis, hare winst van dag tot dag zien verminderen. De mededinging is -onmogelijk geworden, en nu verkoopt de arme vrouw niets meer. Er dienen dus krachtdadige maatregelen nomen om de kleinhandelaars, die de bron der welvaart van de stad zyn, te beschermen. Myne goeie lezeressen en de lezers... verleden week verkochten we met honderden en honder den gazetten meer, omdat er 't klaar en laatste nieuws in stond over de wonderbare genezing van den Oudenberg, waarover we nu zulke schoone ziclitkaarten verkoopen met 't portret op Maar, beste vriendinnekens en vrienden, alle we ken staat er schoons en leutig en belang wekkend in, waarom dan ook alle weken ons blad niet nemen Er zyn veel nieuwe abonnementen binnengekomen... dank, harte lijk Driemaal dank. welnu, dat er nog eens zooveel komen lot einde Juni aan 'ne frank 25 centiemekens, niemand zal 't hem beklagen, en wy, we zullen ons weeren om van week tot week beter nog te doen 't Groot Nieuws dat ons toekomt is dat de zomer voor een jaar uitgesteld is... dat zal niemand verwonderen, aan de koude avonden en regenvlagen kon 't voorzien worden... In Rusland zit het er weer op, de Doema ofte Kamer is voor den tweeden keer ontbonden... voor den derden eens nieuwe voozing in September, zelfde uitslag... te "Verviers in eene beestenbarak op de Gerechtsplaats, kwam de 14 j. Leo Simon te dicht by eene leeuwenk^oi, kreeg een klauwslag van een leeuw op het hoofd, en wierd erg gekwetst weggedragen... Uit Bonbeijden men was bezig aan de werken der nieuwe kerk, toen al met eens een gekraak werd gehoord, en geheel het bovendeel van den rechter zybouw instortte.. is toch rype Men noemt 't geen nu voor valt de wijnoorlog in liet ZSxxiciexx Er hebben ernstige wanorde lijkheden reeds plaats gehad, verscheidene doo- den vielen, de soldaten gaan aan 't muiten kort 't is een geweldige opstand zonder weerga en 't ministerie-Clémenceau zit met de poepers hoe 't eindigen zal... Na dLertien weken staking is te ik.alst een akkoord tot stand geraakt tusschen de patroons en werklieden der Filature et Filte' i.s reünies, waar 1300 wer kers en werksters hun brood verdienen... Twee jonge kerels van Ninove liepen achter t zelfde meisje te Pamel... en de eene heeft nu den anderen, half-dood gestoken, dat men voor 't leven vreest .'...tegen Eecloo is 't zevenjarig zoontje van boer Driessens, die op Balgerhoeke woont, door een automobiel doodgereden en de dader is gekend... Aije... te Gharleroy heeft een duivenmelker, die in byna al de prys- vluchten van dees jaar niet gelukt had, hem uit wanhoop te midden van ,zyu duivenhok verhan gen... slecht systeem Ik ken nog menschen die van de jaar geen kans hebhen... welnu die spelen niet meer, ze zweeren't.... en om heel zeker hunnen eed te houden, zenden ze aan makker Geeraard eenige koppels... dat doet zulke zeere niet als dood zyn, en... ze mogen meefretten Allo, binnen maar... de pan staat op Dinsdag achternoen kwam de kleine Celesti- nus Léga, 10 li2 van Amay, met zijne kameraadjes van de schole, en al lachen ver telde hy dat hy gansch gekleed in de Maas zou durven springen hebben... De jongens gaven teekens van ongeloof, en Léga riep wilt ge 't zien, volgt my. En gansch de bende trok naar deD stroom, er. Celestin sprong er in... om niet meer boven te komen Hoe droevig De Koning van Zweden en zyne vrouwe hebben hunnen gouden jubilee gevierd... pro ficiat En in hun land, te Grossby is eene heele familie, vader, moeder, schoondoch ter en kind vermoord gevonden... Eene schrik kelijke dynamietontplofflng heeft de stad C2o- villia in Portugal gedeeltelijk verwoest... er zyn 30 dooden en honderden gekwetsten!... te Grivelange, Groot Hertogdom Luxemburg, waren werklieden in eene myn bezig eenen grooten blok steen los te maken... plots schoot hy los, trok er anderen meê, en dry verloren er 'tleven Jz>y.... Er wordt alhier vele gesproken over de groote feesten te Sint - Lievens - Essclie en Sint-Lievens-Hautem,ver scheidene groepen van de stad gaan er naartoe, o.a. van de Heeren Josephieten en 't Collegie..., In de Kamers [hebben groote menschen tegen het Vlaamsche Recht veel kleine argu menten gevonden... en Sies ging zijnen tand la ten trekken, en vroeg als 't gedaan was 't is 'ne frank zeker Neen, vyfWatte, vyf, 'tis pertank ge woonlyk maar 'ne frank Ja maar gy hebt zoo vreeselyk gehuild, dat er vier kalanten weggeloopen zyn Vier en den uwen is vyfLappe Gérard En om te sluiten geven we volgensTybaertjen Moderne Vrijheidszang Stoot aan, mannentrots leve Hoera God gaf de ruggegraat den man Dat hy ermee buigen en bukken kan, Vry is de mensch Stoot aan, vrouwenmin leve Hoera Wien de ware liefde in 't harte gloeit, Die vrijt waar de grootste bruidschat bloeit, Vry is de mensch Stoot aan, mondhouden leve Hoera Wie de waarheid zegt en mydt den schyn Die moet een barre ezel zyn Vrij is de mensch Onze letterzetters vergaten verleden week de tweede vertooning van Vreugd en Deugd te melden 't Is op 27 Oktober, en men speelt Elisa drama; De Gewenschfe Karei blijspel van Raphaël Verhulst,.bekroond en ge primeerd. We vernemen ook dat men in den Werk manskring eene grootsche vertoon i ng op touw zet voor November De Nero van het Noor den dry prachtige bedrijven in heerlijke verzen. Nog steeds wordt er uitbundig gesproken over de wonderbare genezing in de kapel van O. L. Vrouw van den Oudenberg, en ge moet maar eens in de omliggende dorpen gaan, twee dry uren verre, om u te overtuigen van den machtigen indruk door die gebeurtenis teweeg gebracht. Elk vraagt, lieden van alle standen, dat er zonder dralen eene grootsche hulde- en dank- betooging zoude op touw gezet worden Wel aan, wie neemt het initiatief? De uitslag is verzekerdtienduizenden zullen opmarcheeren Onze Oudenberg moet wijd en zyd bekend gemaakt worden... en daarover handelen we in 't kort Vrydag rond 11 ure, nieuw ongeval, 't 5d0 op vier maand, door eenen vliegenden wielry-- der in de Brugstraat... Het is 'n openbare SCHANDE Ja of neen, betalen de burgers voor hunne veilig heid ??r Kan daar geen Gemeenteraadslid eene ondervraging over doen Heden Zondagen Maandag groote feesten in het Vischslraatje... St-Jans-kermis Prijs kampen voor alles, zakloopen voor vrouwvolk, mikbolleu, liegen, 't schoonste dansen, enz... Allo, aldaar ook 'ne penning gejond... 't is anders 'nen verloren hoek. Met 11 Juli rydt uit... Ninove een nieuwe reizigerstrein naar Aalst om 6.02, en die geeft aansluiting te Denderleeuw met sneltrein 2988 die om 6.21 naar Brussel rydtZou die trein niet kunnen vertrekken in Geeraardsbergen Aanbevolen aan onze HH. Volksvertegenwoor digers. Heden Zondag avond, groot CONCERT door de Fanfarenmaat- schappij Orpheus op den kiosk der markt: 1. Marche Militaire, J. Muldermans. 2. La Croix Rouge, ouverture, Turine.. 3. Mignonette, valse,Norel.4.1dylle, du Ver Luisant, Fantaisie originale, Lincke. 5. Gavotte, H. Weyts. 6. Les Faucheurs, Ouverture, Baudonck. 7. Napoli, Tarentelle, E. Mezzacapo. arrangée par Jules Lemoine. leiue argu- nen tand la- I En daarmèe, appeltaar OUBEN. Wy trekken de aandacht onzer lezers op de geïllustreerde circulaire waarmeê den Bon Marché zyn rabat-verkoop aankondigt. Stad. De eerste kermis der Adamstraat, waar alles zoo wel versierd was, is door vechten en steken gestoord. Zijn er dan geene andere... ple zieren meer Ttt Sterfgevallen. Onze confrater Heer E. Van Hauwermei- ren verloor Woensdag zyn zoontje Adolphe, 3 jaarkens en maanden oud. woorden kunnen ouders smart maar lichte verzachten... toch bie den wy de bedroetde familie Van Ilauwermei- ren-Wuisbecqz de verzekering onzer innige deelneming. Te "FT.rpe overleed woensdag Burge meester Dr Germaan de Vos, vader van den E. H. Principaal van ons Kollegie. Hy was officier der Leopoldsorde, oud voorzitter der katholieke vereeniging van Aalst, ondervoorzitter der ka tholieke Vereeniging van het arrondissement. Wy bieden den E. H. Principaal en familie ons welgemeend rouwbeklag. Verleden woensdag kwam ons uit Brussel de droeve tijding dat M. G. De Rom, het tijde lijke met het eeuwige verwisseld had. Gee raard neemt deel in den rouw die zyne familie treft. De begrafenis zal plaats hebben, Zondag namiddag,om 4 ure in de parochiale kerk alhier. Dit bericht diene tot vriendelyke uitnoodiging aan deze die bjj vergetelheid geen doodsbrief zouden ontvangen hebben. BERICHT. De maatschappijen welke ver langen deel te nemen aan do kermisprocessie zyn verzocht hunne aanvraag in te dienen aan het gemeentebestuur vóór 11 Oogst aanstaande. De Sekretaris, Do Burgemeester, N. PIERAERT. A. FLAMANT. Burgerlijken Stand stad Geeraardsbergen. OVERLIJDENS. Marie De Iveyzer, oud 24 jaar, ongehuwd, Hospitaal. Frans Willekens, 68 jaar. Brussel poort. Marie Van de Wynckel, oud 68 jaren, ongehuwd 't Rot. Petronella Huygens, oud 83 jaren, weduwe Alexander Van Poucke, Hospitaal. 1 kind onder de 7 jaren. GEBOORTEN. Mannelijk 5 Vrouwelijk 2 Burgerlijke Godshuizen der stad Geerardsbergeu Openbare aanbesteding voor levering van van 1 Juli 1907 tot einde December 1907. Het bestuur der Burgerlijke Godshuizen der stad Geerardsbergeu, zal. Donderdag 27 Juni 1907, om 10 ure voormiddag, tei zittingzaal van het gasthuis overgaan tot de openbare aanbe steding voor levering van rund-en kalfvleesch diensti? voor het gebruik van gemelde gods huizen van 1 juli tot einde december 1907. De aanbiedingen moeten per aanbevolen brief op den post aan den voorzitter van het hospi taal gezonden worden uiterlijk voor 2Cjuni Het kohier van lasten berust ten bureele van het hospitaal alwaar men het kan verkrijgen al le werkdagen van 10 12 ure 's middags. Aldus gedaan inzitting van 13 juni 1907. De Sekretaris, Voor de Voorzitter, Fr» Stooquart» Edm. De Bruyn,

Geeraard | 1907 | | pagina 2