'T AJUINTJE Een Gemeenteraadszitting waarop het gestoven heeft erE 3 AUGUSTUS 1947 Nr 14 GRATIS NUMMER Weekblad der Kommuiiistische Partij, Afdeltng Aalst HOE DE C.V.P. MANDATARISSEN DE LOONBAREMA'S VAN HET KRISTEN VAKVERBOND ZELVE VERWERPEN! De gemeenteraadszitting van verleden Dinsdag ving aan te 19 uur en eindigde te 2.30 uur 's nachts. De lange duur dezer vergadering was te wijten aan de ver betenheid waarmede de oppositie, zowel de liberalen als de socialisten en de koiniuunisten, de loonbareina's van bet gemeentepersoneel heeft verdedigd. Dt rechtvaardiging vanwege oud-burgemeester betreffende de 400. liter naphte die hij per m; Nu Onze gezellin Klvire Amant interpelleert vervolgens over wantoestanden en gewetensdwang in het Oude Mannenhuis. Schepene Keymeulen antwoordt hierop dat de geloofsvrijheid geëerbiedigd wordt t voor te stellen alsof de ou zitting was rijk aan incidenten. Kn het is jam- dat /ij niet door alle inwoners kon worden bijge- Want dan fiadden de duizenden, die zich nog door de Ü.Y.P. laten misleiden, zich rekenschap kun nen geven van de lamentabele houding hunner manda tarissen. Het is daarom dat wij hier een kort verslag van deze zitting laten volgen. Zij I Wij wisten bruikte. Vervolgens krijgen wij te horen dat hel vroeger sche pencollege aan het huidige een erfenis laat van 16 mil joen frank, niettegenstaande de C.V.l'.'in de verkie zingskampanje had laten uitschijnen dat er met het geld van de stad was gebrast. Hierna komt de verhoging van de elektriciteitsprijs te berde. Mijnbeer De Ktobbeleir vindt deze verhoging spijtig, maar vergeet dat deze het gevolg is van de ver hoging van de kolenprijs, die destijds ook door de libe rale ministers werd gestemd, reden waarom de kommu iiistische ministers de regering verlieten. Staufken krijgt hierna het-woord voor een motie ten voordele van de geteisterden. Onze kd. Hert an Hoo- rick toont aan dal deze motie zuiver demagogie is en toont aan dat de integrale vergoeding, zoals de liberalen die mi voorstellen, riskeert van zeven miljoen nieuwe geteisterden hij ie maken, nl, de geteisterden van de frank. Bert zegt dat alleen de integrale vergoeding voor de geteisterden niet kleine fortuin sing is. Daarop komt onze kd. Frans De Neef aan de* beurt, die vraagt het ravitailleringskonuteit opnieuw op te'rich ten. Hij motiveert zijn vraag door te wijzen op de nieuwe prijsstijgingen die zeker en vast andere prijs verhogingen zullen ten gevolge hebben, zodat de wer kers ten slotte tocht liet slachtoffer zullen zijn, ondanks de bons van Mijnheer Spaak. Dit voorstel wordt ver wezen naar een volgende zitting. Vervolgens is het de beurt aan Bert Van Hoorick, die voorstelt dat de begrafeniskosten van Politieke Gevan genen en andere oorlogsslach tol'fers door de stad zou den worden gedragen, en dat aan de weduwen een uit kering zou werden gedaan van 1.000 fr.wat mogelijk is gezien de goede financiële toestand der stad. Dit voorstel wordt in principe aanvaard, doch zal definitief uitgewerkt worden op een volgende zitting. Hierna komt het Belfort ter sprake. 1 het hierover geweldig rent De Wolf. Zij ton Belfort feit da n Leopold 111 en Bert Van Hoorick aan dat de schending van liet ■•ten kan zijn gebeurd en laken ster de spandoeken nog dagen lang heeft laten hangen tot zij hij nacht mand het Vervolgens komt een met de garage Quick-Si rvice werden verwijderd. ter sprake van de stad aarin de heer De Stob- tste verdedigt zijn be-

Het Ajuintje | 1947 | | pagina 1