HET A JUINT JE GROTE MEETING Stemt Zondag voor de lijst n° 2 Zaterdag 11 October, te 7,30 u. op het Statieplein Kosteloze Filmvertoning uitgegeven door de Communistische Partij, afd. Aalst ©e lijAt u-an het w-e.'ifcende. u-'M. Bert VAN HOORICK Nationaal Secretaris der Communistische Partij 1e Kandidaat op onze lijst. Hierboven de foto van onze eerste kandidaat Bert Van Hoorick. We hebben het niet nodig met zijn foto de muren onzer stad te behangen, iedereen kent hem, zelfs onze hardnekkigste te genstrevers moeten zijn eerlijkheid- zijn strijd lust, zijn moed, zijn kennis bewonderen. Iedereen weet hoe deze zoon van het Aalsterse volk sedert twintig jaar in de bres staat en steeds in alle strijden van de werkende klasse in onze stad en in gans ons land in de eerste gelederen stond, hoe hij bijvoorbeeld in 1936 voor de strijd voor het betaald verlof in de gevangenis werd geworpen. De weerstanders en patriotten, gans de be volking van onze stad, weet hoe hij bij zijn terugkeer uit het krijgsgevangenkamp onmid dellijk de weerstand in onze stad organiseerde, terwijl alle grote meneren aan het uitkijken waren hoeveel ze met collaboratie konden ver dienen. Het volk van Aalst weet hoe hij daarvoor in Breendonck belandde, waarhij werd gemarteld zonder ooit een seconde te begeven, en later in Buchenwald waar hij een der bijzonderste lei ders was van de internationale weerstandsorga- nisaties en van de gewapende opstand in het concentratiekamp. Het volk van Aalst weet dat de politieke strijd hem geen geld, maar wel veel werk en zorgen hebben gebracht, het weet dat deze hoge posten hem nooit naar de kop zijn gestegen en dat hij steeds de eenvoudige jongen is gebleven zoals men hem in dc eerste jaren dertig in het politiek leven van Aalst voor "t eerst leerde kennen offervaardig- onvermoeibaar, tegemoetkomend, voor iedereen. Het zijn geen onbekenden, of heren die een ri i kernen sen leven leiden die de Communisten U vragen Uw vertrouwen te schenken, zij kennen het leven der arbeiders omdat zij er midden in staan en met dezelfde moeilijkheden van het werkersleven te kampen hebben. Arbeiders van Aalst, het zijn alleen de Com munisten die aan Fabelta stonden toen er mas sale afdankingen gebeurden het zijn alleen de Communisten die aan de bedrijven stonden toen er op 9 Augustus voor Uw jongens tegen de 24 maanden moest worden gestaakt. Dit is geen toeval, dit is zo omdat de Commu nistische Partij geen verkiezingspartij is, maar eerst en vooral een strijdformatie van de arbei dersklasse die in alle omstandigheden verder strijdt, nooit verpoost, nooit capituleert. Daarom zult gij Zondag Communist stemmen, tegen de C.V.P.-regering, tegen de oorlogsvoor bereiding, tegen de 21 maanden, legen de Ame rikaanse politiek, tegen al degenen die deze politiek steunen. •C.V.P., Liberalen, B.S.P. Koek één deeg. Stemt n" 2 Stemt Communist met een mooie film van de Vredestrijder Charlie Chaplin Te 8 uur met Bert VAN HOORICK en Bob CLAESSENS Tegenspraak der andere partijen gewenst. ALLEN daarheen

Het Ajuintje | 1950 | | pagina 7