fORE^ ^jrSCHOREBEIK.. -1 Heren, we stellen U voor Quit 51e Man. "HET AJUINTJE t JEFKE OP WANDEL DOOR—1 Er is wel een en ander nieuws voor Toren en omstreken. Als we de gemeen telijke begroting geloven, dan zal er nog al wat gebeuren tussen Dender en Gent sestraat. De Watertoren zelf, wordt zeker dit jaar gerepareerd. Boter- en Hopmarkt worden gekalseid. Toen Van Glabbeke nog minister was heeft hij beloofd zo snel mogelijk de oude Dender te laten overwelven. De Beekstraat intussen verbreed zou gelegd worden. Het stadsbestuur staat niet weerspannig voor een kleuterschool ergens langs St. Job. De Academie zou door het bouwen van stadswoningen aan de Schietbaan vol ledig ontruimd worden en omgebouwd tot een cultuuroord. De overblijvende huizen aan de Geraardsbergse straat verdwijnen. Daar rechtover komt het nieuw politiebureel. Waar vroeger de dop was, komt de pompierskazerne. En dat is niet alles Neen, want intussen moet aan de Ha ring de verbinding met de autostrade volledig verwezenlijkt worden. De Zee- bergbrug moet in orde komen. Men spreekt maar dit niet voor dit jaar van een verbinding Brusselsteenweg met de Parklaan met grote pilaren over het Park heen tot op de hoogte van de inrijbaan voor het vroeger mestplein. Maar dit zijn werken voor de Staat. Dat is heel wat, wanneer men dat overweegt, en we hopen dat in elk ge val het stadsbestuur voor zijn gedeelte woord kan houden. Maar zo langzaam aan wordt het in alle straten van onze wijk gevaarlijker. De kleuterschool op St. Job al was het maar één klas zou er dus absoluut moeten komen. Hetzelf de geldt trouwens voor de omgeving van de Felix D'hertstraat. Als een moeder nu tweemaal twintig minuten ver moet ke ren, dan kan ze haar kinderen beter thuis houden. En waarom daar geen proef ge daan met een kinderkrib Moeten we dan in België en in Aalst daarmee vrach ten tot het overal elders is gebeurd Ook de weg naar het stadspark wordt met al die nieuwe wegen maar steeds gevaarlijker en in onze wijk schiet er nog weinig bouwruimte over. Waarom geen speelplein aangelegd langs de Beekveldstraat, en misschien de kleinste helft van de Houtmarkt daartoe aange past We weten wel dat Aalst en Brussel niet in één dag zijn gebouwd, maar stilaan worden al onze pleinen parkeerplaatsen, en er blijft geen stukje ruimte meer over. En dan LEEST HET BLAD dat uw belangen verdedigt De Rode Vaan Al zijn er in onze wijk geen openbare gelegenheden waar een mens, zonder een pint te moeten kopen, zijn behoefte kan gaan doen als hij eens op straat iets in zijn buik gewaar wordt, dan toch bie den zich tal van mogelijkheden voor hem. Zo bijvoorbeeld als ge van de Gentse steenweg naar de stad komt, hebt ge maar de ingang De Blieck binnen te wippen. Het is daar helledonker en ge kunt gerust uw broek afsteken. Ofwel, als ge u op de St. Annalaan bevindt, rechtover de Volksschool ligt er zo n vuil- hoop, dat een beetje vuil er bij toch geen kwaad kan. Ofwel kunt ge het nog een beetje... slibberder maken op de Boude- wijnlaan en op Terlinden, daar kunnen de mensen toch al bijna verdrinken wan neer het hard geregend heeft, en donker is het er genoeg. Maar een treffelijke mens, gelijk de meesten van ons allen zijn, doet zo iets niet. Wij jonnen liever 5 Frank aan onze stamineebazen. En als treffelijke inwoners van de wijk Schaar beek hebben wij er dan ook recht op treffelijk verlicht te worden en treffelijke straten te krijgen. Wij zegden het reeds dat er wel al verbetering is gekomen. Maar er is nog veel te doen op Schaarbeek. Sinds maanden is de velobaan op een stuk van de St. Annalaan kapot gereden door de vrachtwagens van de bouwonderne mers. Maar de velorijders mogen op de macadam niet komen op straf van boet, terwijl het velopad in gruizelementen ligt. Zo overlaatst zag ik een man pak ken door de gendarmen, maar hij ant woordde hen dapper Als ze de velo baan zullen laten maken, zal ik er op rijden. Een boerken van de Onegem vroeg mij eens tegen de schepenen te zeggen dat zij ne keer zouden moeten komen vaststellen in wat voor ne poel de werk mensen en boeren zich daar moeten be wegen. Wij betalen nochtans onze be lasting zo goed als de andere stadsge noten zegde hij. Wel werden onlangs de graskanten afgestoken om het water beter te doen aflopen, maar er zou een goede kalsijde moeten komen, we leven toch niet meer in de middeleeuwen. Hetzelfde is waar voor de toegangs weg naar de elf werkmanshuisjes op de Kerrebroeckstraat, tussen de Konker en de bareel. Die mensen moeten nogal wat blink op hun budjet hebben, blink van ga-va-seul. Maar een bestrating die gaat daar niet ga-va-seul komen, daar moet iets voor gedaan worden. Dat ze daar ne keer de koppen bijeen steken, en als ze lefke nodig hebben, hij zal hen hel pen bij hun protest. Daarmee is zijn ronde voor vandaag weer af. Als ik eens langs bij u moet passeren om het in 't Ajuintje te zet ten, laat het mij weten, beste mensen. Ik kom... al moest ik er caoutchouen botten voor gaan kopen. JEFKE met zijn Pijp. Voor Oscar: 'n parachutistenuniform met gepantserde ellebogen. Voor Staafken'n gestreepte plunje en 'n coupon voor Dendermonde... Voor Louiken: de ministerfrak waar hij met z'n ellebogen naar gepakt heeft. Voor Steleman: 'n voetbalcostumeken uit sjampettersgoed Voor Breckpot'n werkplunjeken om zich ook eens 8 uren op Jelies te laten afjakkeren... Voor Blanckaert'n grote bavette en de schepensluier van Boerke Laureys waar hij al zo lang op loert... Voor Smekens: 'n koleiregeversfrak- sken, van buiten rood, van binnen blauw. Voor Laurent: 'n afgedankt uniform van Lei-ja-pol met d'orde van de Bourse d'Amsterdam... Voor Moriau n tettemuts tot aan zijn knoeselen, omdat hij geen valling meer zou hebben als 't in de Kamers stemming is over de Wehrmacht. Voor Ludovic'n paterskleed en san dalen om boete te doen over zijn minis terszonden... Voor Clauseen pruik, omdat hij bijna plasj is, en een wit hemd omdat hij bijna zwart was... Onze plaatsruimte is beperkt, maar we houden ons steeds ter beschikking voor het verstrekken van andere suggesties. Populaire Ajuinen (Vervolg van blz. 1.) Gust, moeten wij allen in 't nieuw staan. Duizenden steunkaarten worden jaarlijks verkocht. Elke Aalstenaar moet het als een plicht aanzien het zijne er toe bij te dragen opdat deze prachtige groep niet zou verdwijnen. Als wij verder het vrolijke belgeklingel willen aanhoren, onze gilleswillen zien dansen en hun appelsienen helpen opsmullen, moeten wij hun steunen op dat zij verder de eer en de naam van onze Ajuinenstadin de Cavalcaden kunnen hooghouden. Gust en zijn vrienden zullen er voor zorgen, door him goeie verstandhouding en organisatie, dat wij de meesters van de Carnaval blijven. In naam van het Ajuintjeen van alle Aalstenaars wensen wij Gust nog vele jaren toe aan het hoofd van zijn groep en een verdere groei en bloei met nieuwe successen aan onze Gilles Gust, beste jongen, geen krachten ge spaard Eerstdaags verheft Aalst U tot prins Carnaval, want deze titel hebt gij reeds dubbel en dik verdiend. I

Het Ajuintje | 1955 | | pagina 2