ABORTUS... De tegenstanders van abortus zijn in onze stad zeer aktief.Dit is hun goed recht.Wat echter veel minder normaal is,is en blijft de wijze waarop zij tegen abortus kampagne voerenErnstige argumenten hebben we nog niet veel gehoord of gelezen.Een antwoord op de vraag wat te doen omtrent de twee a driehonderdduizend gevallen van sluikabortus die zich elk jaar in ons land voordoen en waarbij duizenden wanhopige vrouwen voor hun le ven verminkt worden of aan de gevolgen van ondeskundig ingrijpen sterven,vinden we ner gens. V/EL is het woord MOORD schering en inslag.Ook ir de mond van heren en dames die over de bestaande sociale toestanden in dit land niets weten of weten willen,in de mond van jongeren die nog alles over het leven te leren hebben,op de lippen van ouderen die zelf nooit kinderen hebben gehad. Deze inleiding vloeit uit de pen van iemand die WEL een talrijk gezin heeft gewild en er voor gewerkt heeft.Iemand die wil waarschuwen tegen het fanatiseren van vaak totaal onwetenden,die alleen vertrekken van hun eigen en dan nog meestcl zeer benepen en be perkte filosofie en levensopvatting.V/ij willen erkennen dat sommige tegenstanders van abortus het goed kunnen menen.Wat zij moeten beseffen is dat niemand hen abortus wil opdringen.Ook de voorstanders van abortus zien er geen heilmiddel in.Ze willen de le galisering ervan,de wettelijke medische toepassing,om een sociale plaag uit te roeien. In verband met onze vrees over een fanatiseringskampagne,volgen hieronder uittreksels van een artikel uit de rode vaan" over gebeurtenissen daaromtrent in de USA. Helaas blijken de akties van deze duistere groepen niet zon der resultaat te zijn. Tot dusver hebben dertien Amerikaanse sta ten een resolutie goedgekeurd voor een verbod op abortus. In het kongres behaalden tegen standers van abortus een over winning door de beslissing dat mensen die weinig geld hebben en een abortus willen geen aan spraak meer kunnen maken op terugbetaling door de ziekteverze kering van de staat. De Nationale Kommissie voor het Recht op Leven heeft 1.500 kantoren in de Verenigde Staten en zegt te beschikken over een budget van 3 miljoen dollar. Zelf zegt deze obskure beweging dat haar grootste bondgenoot de ka- tolieke kerk is. OPROEP VAN GEESTELIJKEN Intussen zitten de voorstanders van abortus niet bij de pakken neer en ze krijgen bij hun strijd steun uit de meest onverwachte hoeken. Onlangs gaf de Religieu ze Coalitie voor het Recht op Abortus een verklaring uit die op riep tot het beëindigen van het geweld. Deze verklaring werd on dertekend door 26 geestelijken van allerlei kc-rkaenootschappen Het belangrijkste wapen van de voorstanders van abortus is ech ter volgens de vele vrouwenorga- n'«aties dat de legalisatie reeds vijf iaar van kracht is en dat dit recht zo verankerd is in het be wustzijn van de mensen dat het niet meer Is terug te draaien. Niet door wetten en verboden en ook niet door brandbommen Vijf jaar na de legalisering van abortus in de Verenigde Staten hebben tegenstanders van deze ingreep de gemoederen opnieuw hoog doen oplaaien door een kruistocht te beginnen met de bedoeling abortus opnieuw ie la ten verbieden. In Phoenix (Arizona) is dokter Robert Tamis een abortusspecia list, het mikpunt van aanslagen en dreigementen. Zijn auto werd on der vuur genomen en zijn hond werd met gif om het leven ge bracht. De beschermers van het onge boren leven in de Verenigde Sta ten hebben weinig respekt voor het geboren leven. In Ohio, Ne braska en Minnesota werden kli nieken in brand gestoken. Vrou wen die in Portland (Oregon) een abortuskliniek verlieten werden acherna gezeten en uitgeschol den voor moordenaars. BOMMEN EN BRANDEN ALS WAPEN Je leest over dergelijke toe standen in Belfast zagt Liz Ca rey, direktrice van Cleveland Vrouwen Belangen Kliniek, die op 18 februari ji. door vlammen ver woest werd. Je gelooft ge woon niet dat zoiets hier ook kan gebeuren

Het Ajuintje | 1978 | | pagina 6