Brusselsche indrukken Inlichtingen nopens gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers NIEUWS VAN ONZE SOLDATEN TEAARSELE De hoofdstad leeft als in een roes STAD BRUSSEL Herneming der economische bedrijvigheid De steunverleening aan de behoeftigen van Brussel in het Zuiderpaleis HET ALGEMEEN NIEUWS WOENSDAG 12 JUNI 1940 Alhier gesneuvelde soldaten Scharès, kapitein, Verviers; Lerou Emiel, Gent; De Pril Joseph, wachtmeester, stamn. 152/18654; Jespers Emiel, Antwerpen; Anneet Joseph, Antwerpen; Van Tendeloo Edmond, stamn 152/22502; Merveille Albert, Reninge; Delannoy Leon Aehille, le Chasseurs, nr 125/54156;, rue Neyout 16, Parijs; Dujardin Hector, aalmoezenier, Onhae.ve; Van Kerck- hoven Armand, stamn. 152/19090; Rosenfosse luitenant, Pepinster; Vander Eist J., stamn. 11)5/83080; Mergaux Praneois, Habaye-la-N.; Vilain Jean Joseph, onderluitenant, Bergen; Mineur S. J. G., Morialmé; Vroome H., Ant werpen; Lambert Carlo, sergeant, St Gillis- Brussel Ballens P. E., le Jagers, nr 125/52964; Leaucour Noël, Lauwe; Mertens Josef, Rethy; Hecquet R. Q., Strépy-Bracquegnies; Dubrul- le Eloi, Binche; uinet E. R. G., Wagence Roland Pemand, Quaregnon; Onbekend I Onbekend; Vander Meeren Charles, St Joost ten-Noode; Van Thielen Allons, 6e Linie, Hoboken; Lagae Michel, Wevelgem; Messnig H nr 152/18102; Van Duyck Alfons, Niel De Valte M„ Bioul; Wille Triphon, Ursel; De Rie Pol, brigadier, St-Martin-Namen Gettem, Anselme, 4e Jagers, 125/52294; Rous- seaux B., le Jagers, 125/53249 Yansenne Eugene Jean, Beyne-HeusayBetrains L. J., Chevroi; Gonze Jacques, St-Servais; Lagasse Honoré Roger, 44e Linie, Vorst (Brabant) Absil Georges Edm„ aalmoezenier, pastoor, Celles-Dinant; Herregods Arthur, Ghlin Bulcaen Richard, 22e reg. Art., Dentergem. Te Kortrijk Nog gekwetste soldaten verblijvende te Kortrijk (O. L. V. van Bijstand): Pendeleers Francis, St. Antonius Brecht; Louette Charles, Boutonville (Heneg.)Tael- man Marcel, Amay (overleden)Hemendaels Jozef, Hanzinne; Fichard Louis, Meximieux- Ain; Lagarffe Jean, Morbian; Postel Geor ges, Rouelley; Pauwels August, Antwerpen; Pelzer Omer, Chênée (Luik). Te Ooigem Lijst der gesneuvelde soldaten te Ooigem: Heirman Lucien, van Plombières Montzen; Jadot Henri, van Roclange a. d. Geer; On bekend, in het bezit gevonden van een brief geschreven jn de Fransche taal van 21-4-1940, onderteekend Cohain; Onbekend, stamnum- mer Finfe A. D. 1411 114/41922; Bechoue Robert van Bois-Borsu, rue Borne; Braham E. J. D. E., onder-luitenant le Reg. Ligne lie Cies. Matric. 38-746; Gilisquit Edgard van Walhain St. Paul (Brabant), Matric. 113/57834; Charlier A.J.F., Matric. 113/57809; Van Rompaely Henricus, van Deurne-Ant- wedpen, De Gilmanstraat, 5; Sior Jozef, van Seraing, rue de la Paix; Adjudant Joris Fe- rand van Battice-Luik, le Linie, 3e bat, 10e Comp.; Danloy Jean, student van Hamoir, Impasse Buck Chaudor, 4; Baily Marcel, van Brussel, rue de la Loi, 170, 12e Reg. Cav. Postes, stamnummer 146/28891; Ma wet Jozef, le Linie; IV Bon? ïn geval van ongeluk te verwittigen Wed. Mawet, rue d'Oultremont, 15. Soumagne; Garfunkel Jozef, van Ander- lecht, rue Raymond Vander Bruggen, 32. le Linie, 2e bat., 6e comp.; Sergeant Arille Martin, le Linie, 10e comp., Matric. 184455; De Klerk Cornelis Frans, van Ekeren-Ant- werpen, Elisabethlei, 71, Matric. 108/87064; Destatte J. G. G., Matric. 112/81154; Verleven Auguste, van Jette, Leopolstraat, 337, Matric. 114 44412; Cahrlier Hendrik, van St. Jans-Molenbeek, Leopold Il-laan, 191; Vingerhoets Jozef, van Lier, Mechelsche Steenw., 230; Mertens G. A., Mat. 114/44250; Meretens. Matric. 114/44189; Vogels Gerard Leonard, van Meenen, Vandermeerschplaats 19; De Croes Eugeen. van Ste-Agatha-Ber- chem. Kerkstraat, 449, Matric. 108 84673; Vincke. Commandant van 5e Comp., 2e bat., le Linie, van St. Andries-bij-Brugge; Mar- loye E. E., Matric. 112/85456; Caporal Geor ges Albert, le Linie. 2e Comp., denkelijk van Luik, Matric. 101/85673 R. C. Albert P. J. A.; Leonard Jules, van Houdeng-Goegnies (Hen.) rue Brichaut, 37; Hoyaux Jacques, van La Hestre. rue de la Cluve, Stamnummer 101/87930; Berger Jozef, van Saint de Geest, Chaussée de Tirlemont, 3, Stamnummer 114/43091 14e lie Luik; Mansy Léon, van Bois-D'Haine, rue Liberté, 52, Mat. 101/87967; Michiels Georges, <van St. Jans-Molenbeek, Finstraat, 9; Seynaeve Achiel, van La Lou- vière, rue des Barrelages, 62, Mat. 1»1/88018; Minsoul Jean, van Grace-Berleur, rue du Bois, 34; Lairesse P. P. Ph., Mat. 1010/86192; Matricuul 1010/85543; Lambert Augóuste, le Linie, 10e comp., denkelijk van Darion, was in het bezit van een brief uit Hollonge- sur-Geer; Piret Henri, student, van Ans, rue Walther Jamar, 269; Martinage Jules, van Antoing, rue Lealle doué, 39, Matric. 127/ 726104; Messe Henri Rodolphe, van Gouy-lez- Piéton, rue de Chapelle, 54; Simons Jozef, van Deume, 27, Herenthbaan, 645; Beaupain Jierre Ignace Marie Joseph, geboren te Ver viers 13 Sect. 1»17, representant, Matric. 101 85503; Allein Robert, van Jette, Ed. De- grijzestraat; Lacroix Lucien, L. E.. van Pont-a-Celles, rue de la Plaine, 3; Jadot A. C„ Matric. 112 81063; Adjudant Lognoy, H. L. J., Matric. 101 86053. Ingeschreven Vol. 440 fol. 21 Luik; Klein. P. H. N., Matric. 101/87688; Beergent Radu Victor E. J., Matric. 101 85203. Luik; Minne Leopold A. G.. van Waterloo, rue Roussart, 148. Matric. 101/CT285; Corp. Moray Jean, van Wandre, rue de Visé, 167A, Matric. 101 88285; Soldaat Bouhy José; Schultze Adrien, van Anderlecht, rue Obus, 30, Matric. 114 430072; Cloesen Raymond, van Hollogne- aux-Pierres, rue Haute Claire, 1; Onder- Luitenant Marloye Edouard, student, Place de rEglise, 260, Ecrehailles; Adres: Ed. Mar- loye-Baudet a Evrehailles-sur-Meuse; Jadin Robert, van Gilly, Ch. Chatelet, 117; Joris Ferdinand, van Chénée, rue du Gravier. 85; Onder-Luitenant Marin. Advocaat te Brussel, in het bezit van 4200 fr.; Debacker Fernand, van Seraing, geboren te Namen; Dedekker Jan, van Ukkel, geboren op 11-8-1919; Kor poraal Vanderscheuren; Jacquemin Pierre, sergent van Verviers, rue St. Lambert, 264, Matric. 101/74871; Maitre Horace, le Linie, 2e Comp., Verviers, wonende rue Grégoire. 27, Nalinnes; Gaillard Edgard, van Angleur, Quai de la Meuse, 67; Neuberger Edgard, van Ganshoren, Charles-Quint-laan. 190. Gevonden voorwerpen van soldaten, denke lijk gekwetst of overleden: Spaarboekje: Bourguigeron Modeste Dieu- donné Etienne, rue Grand, 42, Stembert af geleverd door het Postkantoor van Dison. Verlofbriefje van soldaat Fassin, le Linie, 4e Comp., gericht aan Mr. Gentiel De vos, Sterstraat, 4, Aalter. Eenzelvigheidskaart van Schilbach Edward Hubert, ong., geboren te Ramet Ivoz, den 21-4-1914; barbier, er wonende PI. Gérard. 281. Eenzelvigheidskaart Fassin Henri Edward Désiré, ong., industrieel, geboren te Monti- gny-sur-Sambre, er wonende rue Mineurs, 25- 27, le Linie, 2e Comp., Verviers, Matric. 101/88555. Robect Omer Noël Aimé Adolf, ong., ge boren te Chain den 7-2-1920, landbouwer te Chain, Rousbeek, Matric. 101/88221, le Linie He Verviers. Eenzelvigheidskaart gevonden. Gevonden: Livret de Peleton Onder-Luite nant Duchesne, le Linie. Burgerlijke slachtoffers: Ostijn August, gevallen te Ooigen; Demet Remi, gevallen te Ardooie, beiden woonachtig te Ooigem. Wandel nu door Brussel, drink er een pint in het ca/é waar ge gewoonlijk uw dorst gingt verslaan, trek er uw oogen open en uw ooren, kijk naar het nieuwe gewoel op den weg en luister naar de nieuwe geluiden, die binnen le nieuwe, naoorlogsche St-Goo- riksveste, huiveren en zwatelen, brommen en ronken, knallen en schallen en ge gaat naar huis zonderling te moede niet vreugdig ge stemd of niet droevig,'niet opgewekt of met teneergeslagen, met in den kop dwazen wir- wai van gedachten en in het hart een vage onbestemdheid, een weifelachtigheid die geen angst of geen blijdschap is maar eer de reac tie kan worden genoemd van het denkend wezen, dat de mensch toch heet te zijn. op den ontzettend snel voorbijsnellenden tijd, die de gebeurtenissen creëert en opstapelt in de arsenalen van het verleden nog voor het brein den tijd krijgt ze voor zich zelf te reali- seeren en te ordenen. We leven snel, gelukkig leven we snel, want dedeen we dit niet of hadden we dit niet ge daan, dan leefden we nu, misschien heele- maal niet meer. Wie snel leeft, leeft fataal in een roes. Dat doet Brussel thans. Dat doen wellicht ook andere steden, maar te Brussel manifesteert zich dit noodzakelijkerwijze in versterkten vorm. In Brussels stiaten klopt weliswaar niet meer die koortsig-fellcn ziekte polsslag van de laatste dagen voor de bezetting, toen het leven de stad ging ontvlieden en men het ergste in de onmiddellijke nabijheid waande. De ziekte is gekeerd even verrassend als dit bij kwalijk te definieeren ziekten het geval kan zijn. Brussel is Brussel gebleven en dit in weerwil van de opgeblazen bruggen en de stuk geslagen ruiten. Het jeldgrau der Duitsche uniformen heeft op vreedzame wijze van de stad bezit genomen en de knallende rijen vraclitivagcns de flitsende motorspannen en het onafge broken gebrom, gezoem en gegirs der eeuwige vliegmachienes, vormen haait een integree rend deel van het bezette Brussel. Onder de looverluifels der parken kuieren of luieren weer de wandelaars en vrijen op nieuw de voorloopig nog schaarsche paar tjes, en op Brussels zon beschenen lanen, lokken net als eiken zomer, de luchtig-fris- sche toiletjes, kracht van het zwakke- en zwakheid van het sterke geslacht. In de café's en op de overvolle terrassen krijgt men niet eens te vermoeden dat de staatsambtenaars het voortaan met 100 fr. in de week zullen moeten steller, en de rest waarschijnlijk met nog minder. En toch... in weenuil van dit alles is Brussel nog niet het Brussel van vóór den oorlog. Daarvoor dreunen de straten nog te veel van het motorgestamp en knaagt nog te sterk in de harten de onzekerheid omtrent den dag van morgen en het lot dergenen waarvan zoovelen onder ons in de paniek der oorlogsdagen, gescheiden werden. Maar ook dit gaat voorbij en nu Brussels straten sedert twee dagen weer het bruin zien 'van het khaki van afzwaaiende soldaten, flak kert in de harten van vele vrouwen en moe ders weer op de hoop, die over veel miserie het stof der vergetelheid neerdwarrelen laat, de hoop die leven doet en nieuwe kracht geeft aan de liefde, de liefde waarvan geschreven staat dat ze alles verwinnend en eeuwig is... Het Roode Kruis, Keizerlijke plaats, 17, Aalst De onderafdeelingen Sottegem, Idegem, Denderleeuw, Hamme, Geeraardsbergen wer den door Juf, Van de Meerssche én h. Bo- gaert op de hoogte gebracht over onze ver schillende diensten. Van heden af zullen ze regelmatig de briefwisseling op onze buree- len afhalen. Inlichtingen nopens gesneuvelde soldaten kunnen tot heden nog niet verstrekt worden. Volgende brieven mogen op onze bureelen, Keizerlijke plaats, 17. afgehaald worden Moerenhout Celestine, Hoogevesteb. 10. Aalst; Adle Snel, Doolhofstraat, 86, Aalst; Anne Angle, Gentsche steenweg (Schaap stal) Aalst; Rombaut, Binnestraat 12, Aalst; Bernard Anna - Kindermans, Oude Gent- baan 17 (Rokliif) Aalst; Brabants Delphine, Jasmijnstraat 11, Aalst: J, Ghysels, St Ca- mielstraat, 7, Aalst; De Sterck Aimé, Drie Sleutelsstraat, 48, Aalst; Marthe Cooman, Oenderstraat, 26. Aalst; Celestine Daelman, Hoogevesten, Aalst; Maria Van Geert, Ar- beidstraat, 64, Aalst; Camiel Lanckman, Driesstraat-Kamdries. Hofstade; Louise Wu- nant, Bieststraat, 9, Hofstade: Leo Scham- peleer, Dorp, 45. Hofstade; Van Wezemael Camiel, Korten Hoek, 35, Hofstade Oscar De Munter Aalststraat. 32, Erembo- degem; Anna De Bolster, Osbroekstraat, 1, Erembodegem; J. De Boeck Geeraardsberg- sche stwg, 85, Erembodegem; Scheerlinck- Bayens, Nederhasselt, Ninove; Frans Sonck, Preulegem, 5, Ninove; Georgine Callebaut. Pamelstraat, 207, Ninove; Jean Bayens, Ne- derwijk, 87, Ninove; Omer Uyttendaele, Pa- meistraat, 61. Ninove; Henri Evenpoel, Pa- meistraat, 157, Ninove, Karei De Kegel, Aalstersche steenweg, Ninove; Camiel Fran- chet, Pamelstraat. 31, Ninove; Jozef De Smet, Preulegem, 81, Ninove; Eduard De Cock, Pamelstraat. 192, Ninove; Jean Kes- tens-Ermens, Okegemstraat, Ninove; Henri Van Overberghe, Preulegem, 100, Ninove; Mathilde Duyn, St Jorisstraat, 1, Ninove; Leopold Janssens, Hallebaan, 51, Neighem- Ninove; Maria De Vos, Hallebaan, Neighem- Ninove;Buyl Frans, Nieuwstraat. 57, Meer- beke; Jozef De Brakeleer, Steenebrug, 24, Meerbeke; Frans Hertveldt, Dokstraat, 1, Meerbeke: Maurice De Roy, Kruisstraat, 39, Meerbeke; Van der Veken-Van Valleken- borgh. Nellekensstraat, 3, Meerbeke; Aman- dus" Cornelis Hemelrijck, Hemelrijk, Meerbe ke; Frans De Clerck, Steurstraai. Meerbeke; Frans De Smedt, Plaats, Meerbeke; Petrus Botts, Meerbeke; Frans De Coorde, Dender- straat, 24, Meerbeke; Theodore Timmer mans, Schaltramdraad, 73, Meerbeke; Jozef Van der Stock, Ast, 62. Voorde-NinoveOmer Groeninckx. Plaats, Voorde-Ninove; Petrus Scheerlinck. Plaats, Nederhasselt; Maria Souffriau, Palepelstraat, 20, Nederhasselt; Praet Albert. Keeringstraat; 181, Zandber gen; Mariette Haelterman, Kerk, Zandber gen; Madeleine De Winne Preulegem, 18. Ninove; Van Laere -Van den Berghe, Zuid straat, 55, Ninove; Adeline Buydens, Gee- raardsbergsche stw., Ninove; Robert De Puyck, Doomweg. 45, Ninove; Henri Van den Bergh. Pamelstraat, 237, Ninove; Pros per Van Butsele, Preulegem, 31, Ninove; Marcel Van Petegem-De Coppel, Steenweg naar Aalst, 118, Ninove; L. Stevens, Vla mingstraat, 11, Ninove; Nestor De Jonghe, Leopoldlaan, Ninove; Petrus Coppens, Pa melstraat, Ninove, J Sunnaert, Weststraat 5, Ninove; Louis Van Bellinghen-Arijs, Herlinkhove 65, Her- linkhove; Paula Kerhoye, Echelken 6, Polla- re; Leopold Baeycken„, Plaats 2, Pollare; Flo- rent Van Herreweghe, Molenstraatje 6. ST- Antelinckx; Cyriel Van der Stockt, Dorp, Outer; Omer Heymans-Verbeelen, bakker. Meerbeke; Paul Geeroms, Valleistraat 21, id.; Cornelis Timmermans, Schalkamstraat 3. id.; Jean Timmermans-Brijs, Sint Pietersstr. 21, id,; Gustaaf Wauters, Valleistraat 37. id.; Alf. De Vidts. Valleistraat 37, id.; Wed. Van Snick-Schutijzer, Plaats, id.; Frans Timmer- PROVINCIE BRABANT mans, St-Pieterstraat 24, id.; Petrus De Brae- keleer, Doekstraat, id.; Leop. Van Eeckhout, Steenstraat, id.; J. Vander Veken, Molle- kensstraat 3, id.; De Braekeleer, Dokstraat 12, id.; Theodoor Timmerman, Sehalboom- straat, 3, id.; Polydoor Ottoy, Eede 49, Haal- tert; A. Hameryck, Eekent, id.; Schandevijl, Statiestraat, id.; Stephanie De Pauw, Hoek. Kerksken; Alfons Blancquart, Molenstraat 11, Overmeire; Julia Raes, Kippenhoek-Lee- beke 104, DenderhoutemAlphonsine Buyl. Ninovesteenweg 2, id.; Camille Chiau, Dries, id.; Richard. Heert, Terlinden, id.; Charles Camphyn. Borrekenstraat, id.; De Spiegeleer-De Schrijver, Molenstraat, id.; Amedé Baetens-Wynant, Terlinden, id.; Aehille Gems, Terlinden, id.; Cyriel Cocruyt, Knippershoek 105, id.; René Van Nieuwen- borg, Rossevaalstraat 32, Lebbeke; De Clercq Baasrodestraat 79, id.; Frans De Man, Brus selsche steenweg, id.; M. Baert, Statiestraat, id.- Wed. De Vlieger-Van Impe, Kerkweg. 7, Erondegem; Van Laere Karei, Rijger 5, MoorselErauw Goosens. Kijberg, Letterhou- tem; Julia Foubert, Smeerhebbe, Hoekje 6, Idegem; De Lathouwer-Van den Berghe, 57 Heide, Berlaere; Alfons De Clercq, Vinkei- straat 47, St Amands (Denderm.); Noel De Rvck, Etisevelde 149, Nieuwerkerken De Ryck, Kouterst-raat 36, Moerzeke; Frans Pen- nèvoort, Wagenmakerij, Aygem (Burst); Van Dooren-De Smedt, Vekenstraat 20, Opdorp; Hoogewijs-Zuichel, Wezepoflstraat 14, Zele; Ivo Pannekoek, Veldekensstraat 89, ld.; Ra chel Baetens, Driesstraat 166, id. Emma Lemmens, Heipias, Lede; Palstersman~, Brol- luik, 100, Opwijck Palmy re Van Lieide, Kerkstraat 20. Vloerzege; Arthur Schutïjzer- Van der Haegen, Eychemstraat 1, Appelterre; Yvonne Van der Poorten, Hellestraat id.; Laurent D'Hondt, Krakenijt, St-Lievens- Houtem; René Meuleman, Boekstale, id. Van Beneden-Meuleman, Boekstale. id. Merdens, Gentsche steenweg 183. Walfer- gem; Petrus Van Wynendaele, Dorpstraat, 42, ZonnegemVan Audenhove-Ghysels. Dorp, Aspelare; Sterck Georgine, Half, 3, id.; Alice Goessens, id.; Gustaaf Van Audenhove, Dorp of Plaats, id.; Raoul De Jonghe, rue de la Cavée, Amongies (Renaix); Maria Van Ber- kel, Stebbingen. 1, Denderwindeke; Jozef Faut-De Vos, Stebbingen, 6, id.; Adolf Poep, Hoek, 45, Gijzegem; Sylvie Van den Brempt, Theerlinckstr.. 107, Meire; Cyriel De Meer leer Steenstraat, ld.; Gustaaf Brymnkx, Do- ment, 71, Meldert; Constant D'Haese, Steen weg 27, Bambrugge; Emma De |loor; Steen weg, 32, id.; Remi De Smet, Koningdries, 8, Erondegem; Maria Putterman, Kerkstr., 45, Welle: Alfons Temmerman, Dries, Reïsegem (Herzele); Palmyre Van Bockstal, Molenstr Vlekkem; Raete Emiel, Nijverheidstr., 49, Dendermonde; De Smet Marie-Jose, Kapit- telstraat, id.; De Rybel Yvonne, Oudebaan, 73 OudegemVan C eyte A. en G„ Omgang straat, 40, Moerzeke; Sichiën René, veldwach- ter, Oordegem. 4 De Samblouse August, Kleistraat, 20 Pa- mei (Ninove); Callaert Leonie, Boschstraat, Buggenhout; Molin Martha, Breel, 74, Haal- tert; Druen Esther, Akerenstraat, 9, Viane- Moerbeke: Lemmens Irène. Heipias, 31. Lede Th Hendrickx-Moerenhout, Statiestraat, 28, Assche; Jacobs Alphonse, Nieuwstr., 537, As- sche; Beckaert. griffier gemeentehuis, ld.; De Knop Delmoitié, Gentsche steenweg. 97, id; Van Nieuwenhove Marguerite, Poverstr., 148, Crokegem, id.; Sterckx Jan. Crokegem, 185, id.; Mënien B.. Neerstraat, 239, id.: De Vits J„ Gentsche steenweg, 44, id.; De Va lek Frans. Brusselsche steenweg. 18. Maxenseele (Assche); Pelicaen Jozef. Langestraat, 33, Kobbegem (Assche)Matthys Jotef, Dorp. 29 Gijsegem; Revns Desiré, 's Heerenstraat, 60 St. Gillis-Waas; Cammerman Alfred. Be- 1 nedenstr.. 32. Wespelare rDendermonde 1 1 Philips Louis, Rossevaartstr., 17, Lebbeke: Le- grouse G., Kerkplein, 1, Lebbeke; De Rouck Frans, café Sportwereld, Appelterre-Tichem. Ravitailleering Vanaf heden is het den bakkers verboden de bloem tot andere doeleinden te verbrui ken dan voor het bakken van reglementair gewoon brood. Zij moeten van de aankoopers de rantsoeneeeringszegels, door de Gemeen tebesturen afgeleverd, eischen. Iedere overtreding van deze onderrichting zal voor gevolg hebben, onverminderd de toe passing van de bij de besluiten tot regeling van de ravitailleering voorziene straffen, dat de bloemlevering aan den overtreder zal ge schorst en zijn bakkerswinkel gesloten wor den. Brussel, den 6 Juni 1940. Het is hoogst noodig dat de economische bedrijvigheid in België zoo spoedig mogelijk hernomen worde. De Dienst voor Werkverschaffing. Kogel straat, 3a en 5, zet zijne activiteit voort. Alle werkgevers, nijveraars, aannemers en gelijk welke uitbaters, worden verzocht aan bovengenoemden dienst hun behoefte in al lerlei personeel te laten kennen. Het is de plicht van elk, tot het werken bekwaam, voor het oogenblik gesteund of niet, zich in te laten schrijve - in dezen dienst en het werk dat hem. zal voorgesteld worden, te aanvaarden. Brussel. 8 Juni 1940. De Burgemeester. F. J. VAN DE MEULEBROECK. Ook een gemeentelijke organisatie in den stricten zin des woords, brer.gt geen heil In een onzer vorige nummers betreurden we het dat bij de uitvoering van het prach tig initiatief tot hulpverleening aan de be hoeftigen te Brussel zoo weinig organisato risch werd te werk gegaan, en we opperden de meening ->at door een gemeentelijke orga nisatie reeds vele inconvenienten die aan het huidig systeem vastzitten zouden uit de we reld worden geholpen. We vernemen thans dat die hulp steeds gemeentelijk georganiseerd is geweest d.w.z. dat van het begin af aan in iedere gemeente uit het Brusselsche de Openbare Onderstand een bureau heeft ingericht waartoe diegenen zich wenden kunnen die tengevolge van oor logsomstandigheden tot behoeftigheid zijn vervallen Deze «gemeentelijke» organisatie heeft evenwel niet verhinderd dat we geen woord hoeven terug te nemen van datgene wat we in verband met de gebrekkige orga nisatie van de steunverleening. zooals die zich manifesteert in het Zuiderpaleis, ge schreven hebben. Dat een gemeente als b v. Sint-Agatha-Berchem om er maar een te noe men, slechts over één kantoor beschikt ont de behoeftigen te redden, ligt voor de hand: maar dat een stad als Brussel die'zooveel groote randgemeenten (voorsteden) in haar gebied heeft opgenomen, alleen maar de lo kalen van het Zuiderpaleis ter beschikking stellen kan. moet begrijpelijkerwijze aanleg ding geven tot toestanden zooals deze waar op we in onze bijdrage hebben gewezen. Een ter zake rationeeler werkverdeeling dringt zich in deze omstandigheden op.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 4