GIER-WALLY FILM VARIA De jeugdjaren van Thomas Edison verfilmd VIER MEISJES IN 'T WIT J 2 HET ALGEMEEN NIEUWS VRIJDAG 21 JUNI 1940 ONZE FILMKRONIEK In het Oetzdal. ten zuid-westen van Inns bruck, wordt door regisseur Hans Steinhoff de laatste buitenopname voorbereid voor de nieuwe Tobis-film Gever Wally De hoofd rollen worden vervuld door Heidemarie Hat- heyer, Sepp Rist, Winnie Markus, Ludwig Aiier. Maria Auer-Gstöttner. Enterle, K&the Merk. Marta Salm, Eduard Köck, Adalbert Schlettow. Anna Exel, Gust a v Waldau. Zoo als men zich ongetwijfeld zal herinneren ïegisseerde Hans Steinhoff de film Robert Koch Voor Geyer Wally schreef Nico Dostal de muziek. Hierbij volgt het scenario In het Oetzdal, in het Tiroolsch land, ten zuid-westen van Innsbruck, een streek waar vlucht en in een wilde jacht wordt zij achter waar de menschen zoo hard zijn als de rot- volgd. Wally is niet bang van de eenzaam heid in de hooge bergen, maar zij vreest de straf. Om die te cntloopen en om haren af tocht te dekken, werpt zij een brandenden fakkel in een berg stroo die tegen een houten wand ligt opgestapeld, waardoor de boerderij in vlammen opgaat. Nu zal het nog langen tijd duren voor Wally terug thuis kan komen. Zij-vindt een toevlucht bij twee oude boeren, broers, die hoog in het gebergte wonen. Als zij eindelijk terug naar huis wal. is haar vader inmiddels gestorven, zoodat zij nu de boerin van het hof is geworden. Heidemarie Hatheyer in nog gieren en soms een beer te vinden zijn, sen en in hun karakters even opvliegend en overweldigend als de ijskoude sneeuwstormen, leeft Gier-Wally (Heidemarie Hatheyer), het <-enige kino van den welgestelden boer Pen- der (Eduard Koek), een echt duivelskind, sterk en waaghalzig. mooi en jong- dat haar bijnaam Gier-Wally gekregen heeft toen zij een gier gevangen heeft om haren vader te bewijzen dat zij niet bang was en minstens zoo dapper als een man. Vader Fender zou graag zijn dochter uit huwelijken aan Vinzenz (Leopold Esterle», een rijken boer maar met een zwak karakter en met weinig eergevoel. Wally houdt echter, in het geheim, van den kloeken jager Joseph (Sepp Rist) doch Joseph steekt zijn meening niet onder stoelen of banken. Wally is vol gens hem geen echt meisje. Vader en dochter staan hard tegenover elkaar. In een hoogloopende uitbarsting waarin Wally weigert met Vinzenz te trou wen. deelt zij haar vader mede. dat zij van Joseph houdt. Fender, die zich niet meer kan beheeischen. stuurt zijn dochter uit huis, in verbanning naar de Hochalm. Daar kan zij zich beteren en tot inkeer komen. Boer Fender krijgt heimwee naar Wally's aanwezigheid. Hij is toch veel ouder dan hij het zich zelf wil bekennen. Viuzenz is intus- schen bij hem op de boerderij komen inwo nen om hem te helpen in het bestier. Vinzenz laat Wally terug halen. Zij doet het. daar haar vader oud en ziekelijk is geworden. De gier neemt zij mee. A'.s Wally het hek der boerderij binnenkomt is zij er getuige van, dat Vinzenz een oude meid met een stok slaat. Luckard, die sedert jarc-n bij Fender dient (Maria Auer-Gstöttner) wilde blijkbaar in Vinzenz nog niet den nieuwen meester van het hof zien. Wally ontsteekt hierover in een razende woede. Zij grijpt een knuppel en stevent er mee op Vinzenz los. Juist als de knuppel op diens rug gaat neersuizen draait Vinzenz zich om en hij krijgt den slag in het volle gezicht. Boer Fender heeft de scène gadegeslagen van uit een venster. Hij roept allen, die op de boerderij werken, te samen om de moorde nares gevangen te nemen. Wally slaat op de de titelrol van Gier-Wally, Wally heeft Joseph nooit vergeten. Zij ziet hem terug op de kermis vlak voor den ad vent. die zij met haar dienstboden bezoekt. Joseph verschijnt daar eveneens in gezel schap van een andere jonge vrouw. Afra (Winnie Markus). Wally denkt dat die twee verloofd zijn. Gedreven door haar jaloersch- heid steekt zij den draak in het publiek met Afra's armoedige kleeding. Joseph wil zich hierover wreken. Hij is er zich niet van be wust dat alles wat Wally den laatsten tijd beleefde in verband staat met hem zelf, maar nog minder, dat hij van de trotsche Wally houdt. Afra is niet zijn verloofde, doch een kind van verre familie. Hij verwijt Wally haar schandelijk gedrag tegenover de weer- 'ooze Afra, waarop Wally. huilend van woede, de kennis verlaat. Zij had echter nog de gelegenheid Vinzenz te zeggen dat zij met dien man zal trouwen die Joseph's lijk aan haar voeten legt. Een nieuwe catastrofe schijnt onvermijdelijk. Maar gelukkig ver neemt Wally de waarheid omtrent Afra en Joseph. Zij spoedt zich nu naar Joseph om hem te waarschuwen voor het dreigende ge vaar dat hem beloert. Op dat oogenblik ziet Joseph dat hij en Wally te samen hcoren voor het leven. Wally blijkt nu toch ook in zijn oogen een écht meisje te zijn. De drei gende kogel mist gelukkig zijn doel. (Tobis-film.) Een film over Chandi In Britsch-Indië is een film gemaakt over Ghanai. welke film een lengte heeft van vier duizend meter. Drukkerij /V V a HkMUUICA 127. km. jacqmainlaan, Brussel Micke> Rooney in de rol van den jongen Thomas Edison, den genialen man met honderden uitvindingen op zijn actief. Eertijds zal de nieuwe film Het leven van den jongen Thomas Edison op het witte doek te zien zijn. We zien hier Edison als dagbladverkooper,'een van zijn eerste carrières. wijde moeder. Norma heeft echter maar één doel in haar leven zoogauw mogelijk zien een man te pakken te krijgen. De lessen gaan him gang. Gertie sluit vriendschap met Express (Buddy Ebsen), de man van alle karwijtjes. Norma heeft een oogje geslagen op den jongen Dr Stephen Meiford (Alan Marshal». Meiford is een heelkundige met veel talent die groot geld zou verdienen als hij een particuliere cliën teel had. Maar de jonge dokter wil nog meer weten, studeert; perfectionneert zich en ver waarloost zijn materieel bestaan. Norma, die weet dat Meiford van haar houdt, breekt met hem af omdat hij op zijn toe komst niet wil denken. Ze heeft het nu ge munt op een zieke, Robert Maitland (Kent Taylor), den zoon van de rijke aandeelhoud- ster van het hospitaal. Na zijn ziekte noo- digt Maitland Norma en haar zuster Patri cia uit op een uitstapje. Norma merkt al gauw dat Pat verliefd geraakt op Maitland. Ze offert zich op en gaat stilletjes naar het hospitaal terug, het geluk latend aan twee jonge menschen. Wanneer Norma in het hospitaal aankomt verneemt zij dat Mary For bes door een krankzinnige werd aangevallen en gedood. De oorzaak van dit dramatisch einde lag in een nalatigheid vanwege Norma zelf. Norma voelt zich van iedereen verlaten en ze wil haar ontslag indienen.Maar plots wordt er alarm geblazen. Een spoorwegonge luk Norma gaat met de reders mee. Op ge vaar van haar eigen leven redt ze verschil lende menschen. Dr Meiford staat aan haar zij. Ze heeft daarbij de nieuwe zekerheid dat Dr Meiford haar evenzeer bemint De titel verraadt reeds, dat deze film handelt over de roeping van de verpleegster: zij die er wel en zij die er niet aan weten te beantwoorden. Sommigen, die beginnen met hoogstaande idealen en den strijd tegen de verleiding niet weten vol te houden anderen, die aanvankelijk met weinig begrip voor hun taak, gelouterd worden door het leed en de bewogenheid, die zoo ruimschoots het deel zijn van haar, die in deze eere dracht de lijdende menschheid dienen, duizend meter. Vier Meisjes in 't Witwil niet meer zijn dan zij is een eenvoudig verhaal van 4 meisjes in een groot hospitaal en hun di verse komische zoowel als tragische ervarin gen. Het is een film, die naar den hoogen stand der huidige techniek en gemaakt over een onderwerp waarbij elke tweede toeschou wer den regisseur als het ware op de vin gers kan kijken, uiteraard voel aandaent besteedt aan het détail en in dit geval aan het ziekenhuis. S. Sylvan Simon is op het oogenblik 28 jaar en maker van eenige typisch-Amerikaan- sche films, die hier echter geen van alle ver toond werden. Hij studeerde rechten in Mi chigan en opende, een paar jaar geleden als jonge advocaat een kantoor in zijn geboorte plaats. Hoe vreemd, en ook hoe kort was de weg, die dezen iongen man via de regie van de beste plaats de sterk op den voorgrond tre dende dochter van Amerika's beroemdsten sportjournalist Grantland Rice, de charman te Florence Rice. Dan Mary Howard, de laat ste der Ziegfeld-girls, die wijlen Florence Ziegfeld zelf ontdekte. Als derde de in Ame rika zoo gaarne ge ziene, typisch meisjes achtige Anna Ruther- ford. de verloofde van Mickey Rooney als Andy Hardy in de serie films van dien naam. En als vierde de oergeestige, pittige co medienne Una Merkel. Het scenario van deze film is als volgt Het schooljaar voor de ziekendienstertjes zet veer aan. Algauw hebben de nieuwelin gen vriendinnetjes ge maakt. Vooral vier leu- 'ige gezichtjes doen zich opmerken. Ze v- gaan alle vier naar hetzelfde levensdoel ziekendienster werden. De reden waarom ze dat willen worden is echter voor alle vier verschillend Gertie Robbins (Una Merkel) aanziet den stiel van infirmière als een broodwinning. welke haar toelaten haar overdreven snoeplust gansch te voldoen. Ma- ry Forbes (Mary Ho ward) maak-t er een ware roeping van zoo gauw mogelijk lukken, wantthuis heeft ze een broertje welke zij zal moeten opvoeden. Pa tricia Page (Ann Ru therford) is in de school getreden om aan de rokken van ou dere zus te kunnen blijven hangen. Haar groote zus Norma TrSïït* hairG> pnerïsV' I- n- T' 1 Mary Howard. Ann Rutherford, Florence Rice haar als een toege- Una Merkel. In 't midden Express (Duddy Ebsen).

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 12