De Franscli- EllgelSChe spanning den legers in Noord- Wanorde bij de hoogere .legerleiding der Verbon- De keizer van Annam vermoord Frankrijk De Russische gezant had een onderhoud met von Papen te Ankara Pourquoi Pas9' mag niet meer' verschijnen Wanneer Frankrijk den oorlog aan Engeland moest verklaren... De tweede aanval op' de Dunkerque Fransch ambassadeur te Londen naar Vichy ontboden Nieuwe Britsche aanval op Oran Fransche oorlogsschepen uitgevaren om jacht te maken op Britsche handelsschepen Geen evacuatie aan de Kust BIJEEN ROEPING VAN VENNOOTSCHAPPEN _v'*' gende verordeningen uit «ï&Lt w, Britsch destroyer gezonken Verbeurdverklaring van vermogens in Nederland Van hen die een streven tegen Duitschland bevorderen of bevorderd hebben «HET ALGEMEEN NIEUWS WOENSDAG 10 JULI 1940" Uit Singapour wordt Dinsdag ochtend doer de radio de moord op den keizer van Annam hekend gemaakt. Nadere bijzonderheden ont breken nog. De h. VON PAPEN, Duitsch Ambassa- i deur te Ankara. ISTANBOEL, fi J«li (D. N. B.). De gis teren te Ankara aangekomen gezant van Sovjet-Rusland, de h. Terentief, reist heden over Odessa terug naar Moskou. Hij heeft een onderhoud gehad met den Duitscben gezant, den. h. -von Papen. 4i TOKIO. 8 Juli. Een woordvoerder van het departement van Buitenlandsche Zaken, verklaarde tijdens de persconferentie, dat de Japansche regeering berichten ontvangen had, die tot nog toe niet werden bevestigd, volgens dewelke Frankrijk het inzicht zou hebben den oorlog aan Engeland te verkla ren. In geval van oorlog moet er rekening ge houden worden, dat het in het Verre Oosten eveneens tot botsingen komen zal tusschen Franschen en Engelschen. De woordvoerder wees te dezer gelegen heid naar de jongste persberichten luidens dewelke de Fransche overheden reeds Brit- sche schepen te Haiphong hadden aangesla gen. Japan zal de noodige voorzorgsmaat regelen treffen. GENEVE, 8 Juli. De Fransche Admira liteit maakt volgende officieele mededeeling bekend omtrent den tweeden aanval tegen den a Dunkerque Na den Britschen aanval van 3 Juli, werd tegen het schip een nieuwen aanval door de Britsche luchtvaart ondernomen. Er werden weer bommen en torpedos op het schip ge lost. waardoor de door den eersten aanval aangebrachte schade aanzienlijk werd ver groot. De brug en de reddingsbooten die zich rond het schip bevonden, werden door ma chinegeweren bestookt. Meer dan 200 matro zen werden aldus gedood of gewond, die het aantal slachtoffers van den aanval van Mers- El-Kebir en op het avisoschip Rigoulfc De Genouilly komen vergrooten. Men vraagt zich met recht af in welken zin deze aanvallen op schepen, die de Engel- sche Marine zóóveel diensten bewezen heb ben, in verband kunnen gebracht worden met de bewering dat het alleen gaat om te» verhinderen dat bedoelde schepen door een derde natie zouden gebruikt worden. Lukfens een radio-bericht van Dinsdag och tend, werd de Fransche Ambassadeur te Lon den bij hoogdringendheid naar Frankrijk teruggeroepen. GENEVE. 8 Juli (Belga). Zooals uit Frankrijk gemeld wordt, hebben Engelsche vliegers de zeebasis Mers-El-Kebir nabij Oran. opnieuw aangevallen. Zij waren opge stegen op een Engelsch moederschip dat in de nabijheid lag. De Fransche luchtdoelartillerie trad in actie en schoot ten minste twee Engelsche machines neer. ROME, 8 Juli. De Fransche oorlogssche pen die te Casablanca lagen, zijn volgens in de Italiaansche bladen gepubliceerde berich ten uitgevaren om jacht te maken op de Britsche handelsschepen in den Atlanticchen Oceaan. Te Tanger werd vastgesteld dat na het bombardement van Gibraltar door Fransche vliegtuigen, de eenheden der Britsche vloot die daar lagen, de haven hebben verlaten. Thans Ligt er nog slechts één Engelsch oor logsschip in de haven van Gibraltar. Het College van Burgemeester en Sche- aenen van Heist Verheugt zich aan de aevolking het volgende te kunnen mede- Het Duitsche militaire Bestuur heeft het ien van de v«n h,t. van <£t™imd worden en Sa? fc*be*dE£ Si moeten verhuizen tot tien ét vijftien kilo meter ver in het binnenland. Het College begeerende daarover eenige zekerheid te hebben, gaf opdracht aan één zijner leden, op de bevoegde plaats een ver hoor te vragen, en uit echte bron vernamen wij dat van de evacuatie der kustbevolking geen spraak was o* geweest is. Deze verklaring werd bovendien nog on der lijhd door de volgende raadgeving «Stel uwe menschen gerust, en zeg hun rustig te blijven, de verordeningen stipt na te leven en zooveel maar mogelijk is te werken en op de eene of andere manier nuttige bezigheid te verrichten Het weze dus nu eens. en voor goed. ge daan met alle ongelukstijdingen. De eige naars van villa's kunnen gerust zijn over hun eigendommen Indien er hier of daar mocht schade zijn, dan is ze klein. Overigens kan iedereen die wil. er zich ter plaats reken schap van komen geven, en is in Heist -steeds hartelijk welkom. van de voorpagina van het nummer 6 Juli. Deze teekening stelt een leegen troon voor. waarop een vraagteeken. Achter dezen troon hangt een tapijt met den Belgischen Leeuw en de spreuk L'union fait la force Op den voorgrond bevindt zich een vrouw, die zooals steeds de Belgische bevolking moet verbeelden, die op vragende wijze naar den Troon opziet. De Brüsseler Zeitungschrijft .over dit verbod o.m. De uitgevers van de Pour quoi Pas» weten thans, dat hunne poging om in deze ernstige tijden op onverant woordelijke wijze een vraagstuk aan te snij den, waarover de bevoegde Overheid zich nog niet geuit heeft, niet doeltreffend is. Dergelijke pogingen zijn in ieder geval niet mogelijk, waar een Duitsche Overheid op zich genomen heeft de ordening der toe standen te verzekeren, en dit zoowel op ma terieel als psychologisch gebied. Indien de Pourquoi Pasmeende zich dit te kunnen permitteeren, dan onderschatte hij niet de hem toegekende be teekenis, maar alleen de zorgvuldigheid waarmede de organen van den Militairen Bevelhebber ook aangelegen heden van algemeene beteekenis behandelen, indien in deze aangelegenheden op grondige wijze de bal wordt misgeslagen. In de hou ding van het Belgische blad ligt bovendien een ontzettend gemis aan tact tegenover zijn eigen Koning, waarvan le toestand aan de burgers van den Belgischen Staat bekend is en door hen moet gerespecteerd worden, en die, gezien zijn gansche persoonlijkheid, dergelijke publicatie's zeker niet zal wen- schen Maatschappij voor Crondbexit- Naaml- Vennootsch., Torengebouw, Antwerpen Handelsregister Brussel nr 680*20. De heerea aandeelhouders worden hierbij tiitgenooaigd tot de gewone algemeene verga dering. die zal gehouden worden op Zaterdag 27 Juli 1940, te 14 uur, ten maatschapnelijken zetel. Torengebouw. Antwerpeu. met volgende dagorde 1. verslag van den raad van beheer 2. verslag van den raad van toezicht 3. goedkeuring van de balans en van de winst en verliesrekening afgesloten op 30 April '40; 4. ontlasting aan de beheerders en aan de toe zieners 5. statutaire benoemingen en aanvulling van den raad van beheer 6. diversen. De heereu aandeelhouders, die aan de alge meene vergadering wenschea deel te nemen, worden verzocht zich te gedragen naar artlkei 28 van de statuten. De neerleggingen kunnen geschieden, minstens vijf volle dagen vóór de vergadering, ten m'aa t s e nappel 11 ken zetel. 87001 DE RAAD VAN 3EKEER. Wenscht U meubelen, huisraad of an dere voorwerpen te koopen of te verkoo- pen? Plaats dan een kleine annonce m Het Algemeen Nieuws Dit kost U i frank per kleinen regel. Documenten uit het Duitsche Witboek Zn een telegram aan Reynaud op 24 Mei 1940, uit Churchill hevige klachten over het» Het Verordeningsblad van den militairen bevelhebber in België «JLn U J. I blMd? drvji.a,, gedekt en Noord-Frankri|k vaardigt te Kales is gebeurd. Generaal Wevgand Generaal WEYGAND gebrekkig beleid en de slechte verbindingen bij de verbonden legers in Noord-Frankrijk. Dit telegram draagt nummer 15 in do nieuwe reeks documenten gepubliceerd door het Ministerie van Buitenlandsche Zaken van Duitschland. Daarop volgt het dokument Nr 16 n.i. een telegram van Reynaud aan Churchill var* 24 Mei. waarin Reynaud zich van zijnen kant over de ontruimnig van Atrecht en Le Havre beklaagt en den eisch stelt dat de bevelen van generaal Weygand zouden oj>~ gevolgd worden. Dit telegram zegt o.m. «Het is dringend noodzakelijk hYr,V>, X"'.^Jegerdat door «edefct wordt. 1 Verordening over de emissiebank te Brus sel van 27 Juni 1940. 2) Verordening over het houtkappen in België van 1 Juli 1940. 3) Tweede verordening over het verbod in zake verhooging der prijzen van 2 Juli 1940. 4) Verordening over de beperking van recht van fotografeeren van 2 Juli 1940. 5) Verordening tot uitvoering van de ver ordening van 14-6-40 over het opnieuw ver schijnen en het oprichten van dagbladen en tijdschriften van 3 Juli 1940. 6) Bekendmaking tot uitvoering van de verordening over het motorrijtuigenverkeer van 4 Juli 1940. 7) Verordening over de jacht in de bezette gebieden van België en Noord-Frankrijk van 2 Juli 1940. 8) Verordening tot uitvoering en aanvul ling van de verordening inzake vijandelijke bezittingen van 2 Juli 1940. LONDEN, 8 Juli (Belga). De Admira liteit maakt hedenavond het verlies bekend van den destroyer Whirlwinddie. zoo heet het. door een torpedo getroffen werd. De overlevenden werden door een ander oorlogsschip gered. Deze boot van 1100 ton had een snelheid van 34 mijlen, zij was bewapend met vier kanonnen van 10,2 cm., en met 2 luchtafweer- kanonnen van 4 cm. Zij beschikte tevens over vier machinegeweren en zes torpedo buizen. Een geteisterde straat te Oeselgem» gebeurd. Generaal Weygand heeft tot zijne verwondering moeten vast stellen dat. in tegenspraak met dit plan. Atrecht gisteren door de Engelsche troepen ontruimd werd. De onmogelijkheid om met. Blanchard. den opperbevelhebber van heb Belgisch leger en de legers Gort en Blan chard rechtstreeks in verbinding te treden, laat aan generaal Weygand niet toe. over de ontbrekende verbinding tusschen Blan chard en Gort een antwoord te doen gewor den. Daar hij echter rechtstreeks met heb Belgisch leger in verbinding staat, is hij overtuigd dat zijne bevelen Blanchard en Gort bereikt hebben Het bewijs voor het samenwerken van Blanchard en Gort schijnt daaruit te blij ken dat tijdens den laatsten nacht een Fran sche divisie een Engelsche divisie afgelost heeft. Generaal Weygand verneemt zooevei* het verlaten van Le Havre door de zware Engelsche eenheden, wat op het achterfront een zeer slechten moreelfen invloed uitoefent. Evenals ikzelf is hij ook ten zeerste ver wonderd, dat hij daarvan niet werd in ken nis gesteld. Gij zult met mij akkoord gaan dat in dit beslissend uur de eenheid der lei ding meer dan ooit moet doorgezet en de bevelen van den generaal dienen uitgevoerd te worden. Generaal Weygand is er van overtuigd dat zijn plan slechts slagen kan als het Belgisch leger en de legers Blan chard en Gort bezield zijn met den fanatle- ken wil een uitval door te drijven die alléén redding brengen kan Wij geven hier een paar paragrafen van een afgekondigde verordening van den Rijks commissaris betreffende het verbeurd ver klaren van vermogens. Par. 1. Het vermogen van personen of vereenigingen, die een streven, dat gericht is tegen hei Duitsche volk of het rijk be vorderd hebben, bevorderen of van wie mag worden aangenomen, .dat zij zulk een stre ven in de toekomst zullen bevorderen, kan geheel of ten deeie verbeurd verklaard wor den. Par. 2. De organen der Duitsche veilig heidspolitie kunnen, ter voorbereiding van de verbeurdverklaring, een vermogen, een goed of een recht voorloopig inbeslagnemen. De inbeslagneming geschiedt door openbare bekendmaking of door schriftelijke mede deeling aa»j den eigenaar van het vermogen, den directen bezitter van het goed of den eigenaar van het recht. Volgen nog verschillende andere paragra fen met ondervei deelingen.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 13