Op wandel door Brussel KISS De He de France in beslag genomen Egypte weigerde den oorlog te verklaren Beschermingsmaatregelen tegen luchtaanvallen in Vatikaanstad Opening der Beurs te Amsterdam op 15 Juli De buitenlandsche diplo maten verlaten Den Haag op 15 Juli De Nederlandsche Bank maakt winst Verbod om militaire unifor men te dragen in Nederland Roemenië gaf toe in het belang van den vrede De kinema's te Brussel Mededeelingen van het Ministerie van Volksgezond heid en Ravitailleering In de Brusselsche Balie De nieuwe raad der advokatenorde HET ALGEMEEN NIEUWS DONDERDAG 11 JULI 1940"?^ >y SHANGHAI, 9 Juli. Uit Singapore tfrordt gemeld dat de groote Fransche trans- atlantieker u He de France (43.450 ton) op 2 Juli te Singapore door de Britsche autori teiten in beslag werd genomen op het ocgen- blik dat hij de haven binnenliep. De lie de France kwam uit Amerika en was op weg naar Australië. Het schip ligt thans in de haven van Singapore onder En- gelsche vlag. Een verklaring van den vroegeren Minister-President EGYPTISCHE GRENZEN, 8 Juli. (Belga). Vóór. ?enige clagen meldde Reuter, dat de vroegere Minister-President Ali Maher Pa scha in het openbaar verklaard had. dat En geland nooit van Egypte geëischt heeft den oorlog aan Italië te verklaren of dat het wat ook zou gedaan hebben om Egypte in den oorlog te betrekken. Ali Maher Pascha heeft dergelijke verkla ring niet afgelegd, maar in zijn afscheids rede, heeft hij de Buitenlandsche Politiek van zijn Cabinet besproken en gezegd, dat zijn Regeering beslist de vraag van Engeland den oorlog aan Italië en Duitschland te ver klaren heeft afgewezen. Deze verklaring van den ex-minister werd in het Parlement met vreugde aanhoord en was trouwens reeds in de bladen verschenen, toen de politie erop plotseling beslag deed leggen. In plaats van deze verklaring, cleed het Officieel Engelsch Nieuwsbureau de eerst vermelde verschijnen, maar de oorspronke lijke verklaring van den Minister-President werd spoedig in alle Arabische streken ver spreid, waar zij een pijnlijken indruk deed verdwijnen. ROME, 8 Juli. (Belga). Volgens een ge publiceerd bericht in Amerikaansehe bladen, zou de Engelsche gezant bij den Heiligen Stoel aan het Vaticaan de verzekering gege- Heden viert Brussel den I tcruSkeer tot het normale leven, ook de heropening der schouivburgeii te vermel- 8 1 Juli den. Nu, daar Munt, Kon. Vlaamsche en I ook de Parkschouwburg uitsluitend of toch De schoone traditie getrouw, zullen de prootendeels van de gemeentekas worden ge- Vlamingen van Brussel ook dit jaar hun zpijsd, nare het voorbeeld dan stellig van Hoogdag den 11" Juli. verjaardag van die ziide moeten komen, den Slag der Gulden Sporen vieren Men i Taans vernemen wij gelukkeg dat de begrijpt genoeg dat de tijdsomstandigheden Muntschouwburg er wel op rekent midden vragen dat niet in luidruchtigen jubel of September te kunnen openen. Het voorbe- schaterend jolijt zou worden gefeest. Ernstig reidend werk zal reeds in Augustus aanvang 1 en ingetogen, doordrongen van de plechtig- nemen Dc hh. de Thoran en Van Glabbeke heid en de lioone waarde van het moment, zullen samen de directie blijven waarnemen, zullen heden Donderdagavond dc Brussel- i melke ook over dezelfde toelagen zullen be- sclic Vlamingen samenkomen in den Ko- schikken, aangezien deze reeds voor gansch ninklijken Vlaamschen Schouwburg der La-j jaar 1940 werden gestemd (zooals ook --- -- ide- voor den Kv- sgebeurde). kenstraat. om den vriiheidskamp onzer vade ren van 1302 te gedenken. Het programma van dezen avond vindt men op eene andere plaats van dit blad. 'Dc ruime zaal belooft te klein te zijn. Herinneren wij er nogmaals aan dat het inrichtend comité van de bezettende over heid heeft verkregen dal voor deée gelegen heid de drankgelegenheden tot 11 uur en half mogen openblijven, en het verkeer op de straat vrijelijk tot middernacht mag ge schieden, Wat de trams betreft, deze hebben hun dienst voor dien avond verlengd tot 11 uur. De gemeenteraad van Brussel Maandagnamiddag is de gemeenteraad v-an Brussel vergaderd. De dagorde vermeldde allerlei punten van bestuurlijken aard, zoo als de tarifieering van den gasdienst. met het oog op de vcrivarminq der gebouwen en andere huiselijke gebruikenwijzigingen aan het lastkohier der leveringen, aanvraag der buursts poor wegen om te Haren de spoorlij nen van de tram Brussel-Hnacht te mogen wijzigen, en dies meer. Zooals gewoonlijk zijn al deze punten er door gegaan als een brief in de post Dc dagorde vermelde echter niet tenzij onder punt 1 Mededeelingcn dat er zou gestemd worden over de motie door den heer Brunet ingediend ev welke wij de vo rige week hebben afgekondigd. Dien eersten dag verkreeg de burgemeester dat de motie niet in openbare zitting werd besproken. Het ging'er immers om een blaam uit te bren gen aan het adres der gevluchte regeering. Thans uwer heeft dc heer Van. de Meule- broeck zich verzet tegen het behandelen de zer kwestie, zeggende dat het te vroeg was om een oordcel te vellen. En. gesteund door de hceren Vermeire (soc.) en Relecom (com.) stelde hij tegenover de motie-Brunet de voor af gaandeli)ke kwestie. Ook dat lukte echter niet. want ten slotte heeft de Road zich ak koord verklaard omirent een tekst die ven hebben dat Rome niet zou gebombar- dfprd wnrripn nm wkpr Hp va.tir-ann«:tnri rvn. zich to? bepaalt de overgave van het leger deerd worden om zeker de Vaticaanstad on gedeerd te kunnen laten- Officieel wordt op het Vatieaan verklaard dat dit bericht niet met de waarheid strookt. Anderzijds is het zeker dat op het Vaticaan dezelfde bescher mingsmaatregelen tegen luchtaanvallen zijn getroffen, als in de andere gedeelten der stad Rome. AMSTERDAM, 9 Juli. Volgens een me- dedeeling van den Sekretaris-Generaal van Financiën worden de geld- en effectenbeur zen op 15 Juli heropend. goed te keuren, zonder meer. De heropening van den Muntschouwburg De Muntschouwburg, die voor België is ■wat de Opéra van Parijs voor Frankrijk beteekent, is gesloten... en ue hoorden nog niet dat er spraak was den schouwburg te rug te openen, hoewel van de eerste dagen der bezetting vanwege den burgemeester een plakbrief icerd uitgehangen om, onder den AMSTERDAM, 9 Juli. De Buitenland sche diplomaten in Den Haag zullen rond 15 Juli Nederland verlaten hebben. AMSTERDAM. 9 Juli. Het heden ver schenen jaarverslag der Nederlandsche Bank noteert voor 1939 een winst van 271,964 gul den, terwijl het vorig jaar met een verlies van 128.744 gulden werd gesloten. Deze gun stige uitslag is vooral toe te schrijven aan den handel met pandbrieven. Behalve in bepaalde gevallen AMSTERDAM. 9 Juli. (BëlgaLuidens een verordening van den militairen bevel hebber in Nederland, is vanaf 16 Juli, behal ve in bepaalde gevallen, het dragen van de Hollandsche militaire uniform verboden. In den Schouwburg Pat hé- Palace te Brussel Op Vrijdag, 12 Juli a.s., om 19 u. 30, zal in den schouwburg Pathé Palace een groot Symphonisch Concert worden gegeven, waar aan o.m. Mej. Suzanne Braconnier. soliste van de Opera van Luik, hare medewerking zal verleenen. Mej. Braconnier, dramatische soprani, is Het Ter Kameren Bosch wordt opgevroolijkt Indien het Ter Kameren Bosch door het dansvërbod waarvan wij hebben gesproken, eenigszins van zijn aantrekkingskracht als oord van distractie voor de Brusselsche bevolking of een deel ervan mocht hebben verloren, zoo heeft het er thans iets anders op gevonden om zijn vroolijk uitzicht van voorheen terug op te zetten. Er u-ordt nl. in de bekende Laiterie du Bois de la Cam- bre vanaf Zaterdag a.s. e i Artistiek Cabaret ingericht, onder de leiding van den gekenden licderencomponist Ludo Lan- glois. Op het programma van de eerste avcni- den komen zangers voor als Céel en den pianist Cc-co Colignon, die een beroemdheid genieten in hun genre. Wie wil leeren boksen De zaal Modern Boxing Club van Brus sel. is heropend, 56. Paviljocnstraat, Schaar beek, onder de leiding van den gekenden boksmanager Michel De Bruyne. De Modern is stellig een der bloeiendste en drukst-be- zochte zalen van de Brusselsche omschrij ving. Eiken avond, van 18 tot 20 uur. kurjien de jongelieden die zich met de edele boks- sport willen vertrouwd maken, daar oefe nen onder het oog van den bevoegden leider. Zoo zijn daar de laatste dagen reeds terug onze middengewichten J. Deschrijver en Al. Bertrand, het zwaargeicicht Jack Annees- sens, alsook Jackie Dennie en de gebroeders Verbiest aan het werk geweest. Men wacht met spanning op den terugkeer van den sympathieken kampioen van België vliegge- wicht, Jean Engelen, van wien men sinds zijn vertrek uit het land geen nieuws meer mocht ontvangen. De h. Dc Bruyne deelde ons ook nog mede dat hij er ernstig aan dacht eerlang tot het inrichten van een be langrijken boksavond over te gaan. De h. Ganshof Van der Meersch en De Foy aangehouden Volk en Staatmeldt dat de h. Ganshof van der Meersch. auditor-generaal, en de h. De Foy. administrateur van de Veiligheid door de Duitsche overheid werden aangehou den. Men weet dat deze personen verantwoor delijk gesteld worden voor de willekeurige aanhouding en de slechte behandeling van .talrijke Vlamingen en van vele personen van andere nationaliteiten. An! welke vrouw Kildare. (Fransch BOEKAREST. 9 Juli (Belga). De mi nister van Propaganda, Nichifor Crainie, heeft heden voor de eerste maal de verte genwoordigers van de pers ontvangen. Hier bij verklaarde hij, dat het niet uit lafheid was dat Roemenië aan twee millioenen en half Roemeenen heeft verzaakt, maar dat zulks slechts is het belang van den vrede' in dit deel van Europa te steunen. Mej. Suzanne Braconnier. tevens gehecht geweest aan het Kursaal van Oostende en aan de Philharmonie van Brus sel. Zij behaalde den eersten prijs met onder scheiding van comedie en dramatische kunst, alsook den eersten prijs van zang met onder scheiding bji het Koninklijk Conservatorium van Brussel. Zij is tevens titularis van den Prijs Ansseau Haar optreden in het Pathé-Théatre zal stellig door alle ware kunstkenners ten zeerste op prijs worden gesteld. A.B.C. Liefüesfantasle Cl GALE Rassenzelfmoorci CAM EO Men vraagt Pr. spr.). CINEMONDE: Frasquita (Lehar). Actualiteiten. C1NEPHONELieldesquadrille. CAPITOLE: Miss Nancy moet trouwen. CENTURY: Verdien uw brood. Vict. Boucher). CROSLY LEOPOLD III: Paradijs voor twee. CROSLY-NORD Actualiteiten. Teekening Ko- ninck. CROSLY STEENPOORT Les Montagnards son-t la. CRYSTAL De Spionne van Castilië (Mac- Donaid). ECRAN (Jette): Door den storm. (Kind. toeg.) FLORA Prends la route (Pils en Tabet). FORUM: Winnend en geplaatst. (George Raft). LUTETIA De Schaakspeler (Conrad Veid). MAD OU Mar: us (Raimu, P Fresnay). MAX De Azen van Oxford (Laurel-Hardy) METROPOLE: Vier van de Infirmerie (Fransch sprekend). MIRANO: De Onvatbare (R. Prior). MOVY (Forest): Het onzichtbare paar. MOVY (Molenb.): Les gens du voyage (F. Ro- say). PALLADIUM: De moedige Rangers (Rogers). QUEEN'S: Rosalie (E. Powell. Eddy Nelson). RELAIS Ik heb twee echtgenooten (T. Pover, L. Young). ROY Jeunesse bouleversée (Ktnc!. toege laten SAVOY: De 3 Louf...queta:res (R. Brothers). SCALA: Muziek voor u (Kinderen toegel.) CHRISTINE (Laken): De Domino der Liefde, met Michaêl Bartlett; Bon a tout. Bon rien. Met Stan Laurel en Oliver Hardy. (Kin deren toeg FILMAC (Vooruitgangstr.) De Domino der Lefde. Met Michaël Bartlett. Actualiteiten Uia. (Kinderen toegel.) KINOX (Molenb.): Een dubbel Onderzoek, met Ann Dvorak en John Trent. Speelhuizen, met Martha Chapin en Bryan Washburn. Actua liteiten Ufa :n )e Visie België. (Kind. toeg.) LEOPOLD (St-Jans-Molenb.)Een Fijn Vliegje, met Myrna Loy en Spencer Tracy. Daarbij klucht en wereldactualiteiten Ufa in le Visie België. (Kind toegel.) NOVA (Auderiecht)Gouden. Lokjes, met Shir ley Temple. Daarbij M. Dynamite, avonturen film fKuui. toeg.). REX (Etterbeek): Tropenkoorts. met Clark Ga- ole. Daarbij klucht en wereldactuallteiten Ura. (Kind toeg.i RIO (Etteroeek): Tropenkoorts. met Clark Ga ble. Daarbij klucht en weieldactualiteiten Ufa. (Kind. toegei.). RIO Anderiecht) .De Kleine Kolonel met Shirley Temple. Een Paard dat geld verdiend, avonturenfilm. Kind. toeg. VAILLANCE (Anderiecht): De Schoone Herber gierster niet Jeannette Mac Donaicl en Nel son Eddy. Actualiteiten Ufa. (Kind. toegel.) Vaststelling der prijzen Artikel één. Zijn verboden, tegen lico- gere prijzen dan deze normaal toegepast op 10 Mei 1940 1. Het te koop aanbieden of de verkcop in 't groot, in 't half groo! of in 't klein, van ruwe. half be werkte of bewerkte nijverheids- producten. van producten van landbouw, moes- of veeteelt van zoogenaamde kruide nierswaren, en, in 't algemeen, van alle eet- of koopwaren, welke er ook de bestemming van weze. hetzij voor het verbruik, hetzij als grondstof voor de fabricatie of de bewer king. 2. Alle huurcontracten, uitgenomen de dienst contracten die betrekking hebben op dienstboden, werklieden en bedienden, die in iemands dienst treden, en de contracten van leen tegen intrest bewaargeving, van seques ter, van verzekering, van borgstelling, van inpandgeving. van commissie, van Vervoer, van levering en onderneming. 3. Alle transacties, die een onroerend goed tot voorwerp hebben. Art. 2. De transacties, contracten en koopen. die in strijd met het hoogervermelde artikel één afgesloten worden, zijn geldig en hebben hun volledig uitwerksel. De desbe treffende prijs wordt echter teruggebracht op den normaal op 10 Mei 1940 toegepasten Prijs. Art. 3. Wordt inzonderheid beschouwd als prijsverhooging. elke modaliteit toege bracht aan de leverings-, uitvoerings-, bcta- lings- of andere voorwaarden, welke van dien aard is dat ze den aankoop van het goed of het verkrijgen van den dienst duurder maakt. Art. 4. Telkenmale hij het, wegens nieu we omstandigheden of elementen, nuttig acht. kan de wn. Secretaris-Generaal van het Ministerie van Volksgezondheid en Ravitail leering of de wn. Secretaris-Generaal van het Ministerie van Economische Zaken, bij afwijking van de bepalingen van dit besluit, een verhooging van de prijzen toestaan en er het maximum van bepalen. STRAFFEN Art. 2. De inbreuken op de bepalingen van de hoogervermelde besluiten kunnen lei den tot 1. Geldboeten," van 700 tot 700.000 frank. 2. Gevangenzetting van 15 dagen tot 3 ja ren. 3. Verbeurdverklaring van de eét- of koon waren. 4. Sluiting der inrichting. Vervaardiging van beschuit-, gebak, enz. Artikel één. Beschuiten, droge bonbons, kleine gebakjes, wafels, kleine wafels, specu- locs, koeken en gelijkaardige met tarwebloem bereide producten mogen noch vervaardigd, noch in 't klein of in 't groot te koop aange boden. noch verkocht worden. Hetzelfde verbod slaat op alle verbruiks- artikelen, bii welker bereiding of afwerking gebruik wordt gemaakt van beschuit of ge lijkaardige met tarwebloem bereide produc ten, ongeacht de hoeveelheid of den vorm. OVERGANGSBEPALINGEN Art. 4. Ten einde den verkoop van de bestaande voorraden mogelijk te maken, is het nog toegelaten de bij het hoogervermel de artikel één bedoelde producten te koop aan te bieden en te verkoopen, gedurende een periode van twee maanden, te rekenen van den dag waarop dit besluit in werking treedt. Art. 5. De voorraden tarwebloem, die op den dag van de inwerkingtreding van dit besluit, door de fabricanten van de bij het hoogervermelde artikel een bedoelde produc ten nog niet gebruikt zijn. zullen, tegen be taling hunnen waarde, door het Verbond der Belgische Molenaars overgenomen worden. Dit besluit treedt in werking on 15 Juli 1940. STRAFFEN Voorziene straffen 1. Geldboete, met in begrip van opdecimes, 700 tot 700,000 frank; 2. gevangenzetting, vijftien dagen tot drie jaar; 3. verbeurdverklaring van de eet- of koopwaren; 4. sluiting van de inrichting» Bij herhaling worden de gevangzetting en de geldboete verdubbeld. DE n. BRAFFORD OPNTF.UW TOT STAFIIOUDKR VERKOZEN De balie van het Hof van Beroep te Brus sel is overgegaan tot de verkiezing van haar stafhouder en de leden van den mad der ad- vokatenorde voor 1940-41. De h. Braffort werd opnieuw verkozen. Anderzijds heeft dc balie van het Hof van Verbreking voor dc derde maal Mr Veldekens herkozen als stafhouder. De nieuwe raad der Advokatenorde der Ba lie van het Beroepshof te Brussel is samenge steld als volgt Mrs J. Thevenct; H. Botson: P. Graux; Ch. Ferrier; D. Coppicters; T. Braun; Af. Hulpam; M. Janssen; J. Pholien: G. Van der Meeren; A. Devèze; M. Sand; H. Borginon; H. Rolin en J. Fonieyne. indien U een appartement te huur hehfc plaats dan een kleine annonce tn Het Algemeen Nieuws Het kest U 6 fr. ptr, plaatsing.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 5