op Zondag 4 Augustus aanstaande ten voordeele van de weezen der oorlogsslachtoffers te Kortrijk ingericht doer Het Algemeen Nieuws - Sportwereld en den WEEZENBOND VAN KORTRUK !2 SPORT EN NERING MOETEN BLOEIEN ONZE ARME WEESJES TER HULP VOETBAL Het Nationaal Nederlandsen elftal samengesteld Sportnieuwsjes uit de Durmestreek Voetbalclub Meulebeke, in rouw gedompeld De lijst der vast-aangeworven deelnemers Een bon voor onze lezers De juniorskoers te Oostkamp O HET ALGEMEEN NIEUWS ZATERDAG 20 JULI 1940. SPORTWERELD Ons Groot Wielacriterium te Kortrijk Enkele jaren geleden hadden ivij de eer den eersten koers voor Beroepsrenners Kortrijk in te richten De Doornikwijk werd daartoe uitgekozen en elkeen herinnert zich nog genoegzaam hoe deze wedstrijd uit groeide tot een der grootste en schoonste GEORGES CHRISTIAENS. een andere locale favoriet feestdagen van Kortrijk. Het werd zonder overdrijven de clou van Kortrijk-lcermis. We hebben gemeend het steeds als een daad te mogen bestempelen, waarop wij met fierheid mochten neerzien, de inrichters te zijn geweest van dezen grooten wedstrijd, welke voor de sport en voor de nering van onze West-Vlaamsche stede een ware hoog dag werd. Thans wileln wij terug de eersten zijn om deze ticee machtige factoren te dienen in dit sportieve en werkzame midden, in dezen tijd waarop, na eene zware beproeving, de zucht naar heropbouw en naar meuiv leven feller opblakert dan ooit. O. zeker hadden we zoo veel liever onzen koers terug door de straten van Kortrijk zelve laten betwisten, doch de omstandigheden beschikken er anders over de groote banen moeten immers vrij blijven voor het verkeer. Het gekende Paardenveld Van den Hende biedt ons eene geschikte gelegenheid om er onze renners naar harte lust te laten... ronddraven en wé zijn er op voorhand verzekerd van dat niemand van de talrijke liefhebbers welke aldaar ivorden ver wacht, zich de verplaatsing zal beklagen. We zullen aldus in blijde gedachte Kcrt- rijk-kermis vieren en ons tevens KortrijJc's grooten Sportdag met welgevallen herinhe ren. Uit heel West-Vlaander en komen de renners van alle categorieën naar de Groe- ninge-stede afgezakt, beroepsrenners, onaf- hankelijlzen, juniors tot de jeugdige beginne lingen toe, voor wie allemaal koersen zijn voorbehouden naar hun kunste en binnen het bereik hunner krachten. We weten ook hoe honderden supporters hen op dezen tocht zullen vergezellen en hen onderschei denlijk zullen aanwakkeren in den strijd welken zij gaan aanbinden, niet alleen tegen de mededingers, maar ook tegen de toe komst-mogelijkheden. Ook uit andere Vlaam- sche gouwen zullen enkele flinke krachten te naargange komen, en het mag gezegd wor den dat precies als in 1302, Kortrijk de ver zamelplaats zal zijn van de Vlaamsche Kracht, van het Vlaamsche Leger, thans het leger der Sport en de kracht der spieren. Op 4 Oogst zullen onze West-Vlaamsche Leeuwen dan weder dansen Onze beiaard zal zingen in de harten; het leven keert re- rug in het opgewekte bloed, en voor den geest van onze duizenden sportmannen zal een nieuw tijdperk ontstaan. Door de Sport terug naar het normale, blije en schoone leven zoo willen we naar best vermogen en uit volle harte door de Sport ons volk dienen. E. GRIMONPONT. Dat Zondag a.s. tegen Rotterdam speelt De keuzecommissie van den Koninkl. Ne- derlandschen Voetbalbond heeft de nationale ploeg samengesteld die Zondag a.s. te Rot terdam tegen een selectie van locale spelers optreedt. Volgende spelers werden aangeduid: Wille; Wilders cn Vandcr Heyden; Pauw, De vries en Devroet; Drager, Vandeveeht, Vcnte, Van Spaandonck en De Harder. Het zijn dus meestal bekende spelers, op een paar uitzonderingen na. die reeds één of meerdere keeren de nationale kleuren verde digd hebben. Enkele dagen gelden ontvingen we het droe vig nieuws, alsdat Marcel Bouckhuyt soldaat bij liet 4e Linie Regiment, gesneuveld is op het Veld van Eer te Hasselt, op 12 Mei 1.1. Marcel was geboren te Meulebeke op 22 December 1918, zoodat hij thans nog geen volle twee en twin tig jaren telde. Hij verdedigde sedert lang de rood-witte kleuren van F. C. Meulebeke als doel verdediger, en hielp dan ook deze club meerdere suksesvolle overwinningen behalen Iu het voetbalseizoen 1938-1929 wist hij zijne pleeg tot den kampioenstitel te brengen. Woensdagmorgen had in de Sint Amandus- kerk te Meulebeke een Plechtige H. Mis plaats, ter nagedachtenis van den overledene. Over groot was de menigte, die eraan gehouden had De bokser Van Maideren, een been afgezet Onder de vooraanstaande sport-elementen die oorlogsslachtoffers geworden zijn is, he laas. ook de jonge en veelbelovende Zcelsch? bokser Emiel Van Maideren. De kranige jon ge sportman die een zo-) korte als schitte rende loopbaan kende, en zelfs gedurende de mobilisatie de competitie der middengewich ten prachtig won, is als soldaat aan het been gekwetst geworden en ter verpleging in een hospitaal opgenomen. Thans bereikt ons de treurige tijding dat de verwondingen het af zetten van gansch het rechterbeen geëischt hebben om verder onheil te voorkomen. Jammer, voor zulk ee.i jeugdig en levens lustig element, en mede om het groote ver lies dat de bokssport aan hem zal doen. want een element met toekomst was Van Maide ren zeker. Bij hem bewonderde men de zel den vereenigde kwaliteiten waarmede hoofd, armen en voeten samenstreden. en deze bui tengewone gaven haddc.i hem zeker een toe komstig groot kampioen gemaakt Zijn Brusselsche manager treurt met ons om het zwaar ongeluk dat dezen kranigen jongen man treft. Onze beste wensclien voor zijn algeheel verder herstel. t. Niet alleen in het teeken van Sport cn Nering zal onze koers van 4 Augustus staan, maar ook in dien. van dc Liefdadigheid en der Naastenliefde. Vooral tegenover dezen onder hen, die on schuldige kinderen hebben achtergelaten, voor wier opvoeding en verderen opgroei in het leven zij niet meer kunnen zorgen, heb ben wij een duren plicht te vervullen. Hel is dan ook troostend om zien hoe liefderijk cn met welke ongemeten hartelijkheid de Weezenbond van Kortrijk die schamele scha liën onmiddellijk is ter hulp gesneld en bij die onmondige kinderen de tranen tracht te drogen en de kussen van moeder cn de lief- koozingen yan vader welke zij nu moeten derven, tracht te vervangen door eene warme omkoestering cn liefdevollen bijstand. Aan dat werk, edel onder alle, te mogen meewerken is voor ons, inrichters van het Groote Wielercriterlum van Kortrijk, niet alleen een genoegen, maar tevens eene eer. De zuivere winst van dit sporifeest zal dan ook aan den Weezenbond worden geschon ken. De renners, die wij tot het feest hebben uitgenoodigd als declnemere, hebben ons spontaan hunne medewerking toegezegd aan de billigste voorwaarden, zoodat we van hen gerust mogen getuigen dat elk hunner een niet geringen penning stort ten voordeele van het Werk, dat wij wenschcn te steunen. Het publick van Kortrijk en ommelands zal op zijne beurt in sterke rijen opkomen en de edele deugd van Liefdadigheid, die ons Vlaamsche volk als ingeboren is, in ruime mate beoefenen. Zelfs onze lezers, voor wie wij gemeend hebben de vrienden- gave van den afslagbon te mogen overhebben, zullen dien enkel gebruik als een prikkel om aanwezig te zijn, maar zullen in de mate van het mogelijke verzaken aan de geldelijke voordeelcn daaraan verbonden, ten schamele Oorlogsweesjcs van hun bijdrage te laten geniet5n. Dien dag van 4 Augustus zal te Kortrijk dc Sport schateren in hare heerlijke uiting, en dc Nering rijkelijk floreeren, maar ook de sierlijke bloem van Liefdadigheid zal er JEROOM DUEROMONT. die om zo te zeggen aan eigen huis strijd en zich zal doen gelden bloeien en vreugde scheppen en geluk, waar het zoo noodig is. Op voorhand van harte dank aan alle milde medewerkers en begiftigers. dank in naam der Oorlogsweesjes van Kortrijk. FKEE. een laatste blijk van genegenheid te geven aan den dierbare overledene. In Marcel Bouckhuvt verliest F. C. Meule beke den besten doelverdedigcr aller tijden. Aan de familie en aan het bestuur van F. C. Meulebeke, onze christelijke deelneming: Seroepsrenners Marcel Kint. Juul Lowie, Jef Moerenhout, André Defoordc. Cyriel Van Overberghe, Rog Cnockaert, Kamiel Desmet, Alberic Schotte, Marcel Van Koutte, Emiel Paignaert, Albert Ritserveldt, Gnstaaf Van Cauwenberge. Gust Danneels. Albert Billiet, Emiel Van de Pitte, Al. De Bruyne. Sylv. Grysolle, Robert Naeye, Adelin Van Simaeys, Lucien Vlaeminck, Jan De Man. Aehiel Samijn, Achiel Buysse, Jer. Dufromont, Georges Christiaens en Medard Barbe. juniors A. Van Outnjve, Jozef Pelsers. Remi Van den Spiegel, Marcel Dewolf. Als inrichters van dezen wedstrijd houden wij er aap onze lezers een be langrijke prijsvermindering te laten ge nieten. Zij die het begeeren, kunnen met de zen bon eene plaats naar keus verkrij gen aan de volgende prijzen Tribuun 10 fr.; Middenplaatsen 6 frank; Volksplaatsen 3 fr. PROGRAMMA 1 Koers voor beroepsrenners over 5 km. m vier groepen van acht man. De twee eer sten van elke gioep worden gerangschikt voor de fmaal. 2. Achtervolging van acht beroepsrenners vier West-Vlamingen tegen vier Oost-Vla mingen. 3- De finaal van den 5 km. koers voor beroepsrenners 4. -- 20 km voor de West- en Oost-Vlaam- sche juniors, met 30 deelnemers. 5. 20 km koers voor West-Vlaamsche beginnelingen. 6 —50 km. op eigen kracht met de veertig beroepsrenners, in één enkel klassement. Prijs der plaatsen Tribune 15 frank Middenplaatsen 10 frank Volksplaatsen 5 frank. Kaarten zijn van heden af verkrijg baar bij de leden van den Weezenbond van Kortrijk en op het Bureel van Het Algemeen Nieuws-Sportwereld Wol- venstraat 29, te Kortrijk. Het is aangeraden zich van heden af van zijne kaart te voorzien. De renners uit het Kortrijksche die wcnschen mee te rijden, dienen zich ONVERWIJLD aan te geven aan boven staand adres Wolvenstraat 29 Op Zondag, 21 juli, om 15 uur De juniorskoers op de renbaan Gruuthuyse to Oostkamp uitgeschreven gaai vast en zeker een groot sukses tegemoet. Voor de renners volgen hier nog eens de technische inlichtingen. Er zijn 90 km. te In geval er meer dan 40 renners zijn. wordt de koers ontdubbeld en in twee reeksen ver deeld. Ieder reeks moet 50 kilometer rijden. De eerste tien aangekomenen van elke reeks zullen de finale betwisten, over 16 km., t zil 20 ronden J 1200 fr. prijzen waarvan le 300 fr.; 2e 200 fr.; 3e 100 fr.; 4e en 5e elk 80 fr.. enz. Inschrijving in 't Nieuw Gasthof, bij Geor ges Verhelst. Dorp, Oostkamp. Drukkerij N V <i PERIODICA 127. Em. Jacomainlaan. Brussel

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 12