Militairen die zich te Languzan-Gers bevonden Inlichtingen nopens gesneuvelde en gekwetste soldaten, alsook nopens burgerlijke slachtoffers Goed nieuws van onze jongens van 16 tot 35 jaar Bezuiniging op gas ROODE KRUIS AALST TE BOULOCNE-DU-CERS TE KESSEL-LOO Het 52e linieregiment bevindt zich voltallig te Nébéhan Een lijst te Antwerpen bekend gemaakt Nuttige wenken voor onze huismoeders HET ALGEMEEN NIEUWS I Ameloot Henri, Zakstraat 9, Raverseyde; Bogaert Pierre, av. de la Verrerie 48, Vorst; Brancart Joseph, Boschstraat, Leerbeek; Bultinck Arth., Wetterenstraat 10, Roeselare; Buyssc Norbert, Paddenstraat 171, Velseke; Chijs Alb., Groenenherderstr., 179, Ri/.mbeke; Clement Remi, Neerstraat, 47, te Tiegem Cloquet Nic., rue du Poincon 26, Brussel Cornelis Jan, rue de la Vérité 12, Anderlecht Croes Alphonse, Ganhock 187, Hercq-d/Stad; De Block Julien, Parkstraat 24, Nieuwpoort; De Clercq Michel, St Louis, te Deerlijk De Cock Nestor, Berg 19, Aygem; Degreef Pierre, Alsembergsche steenweg, 1012, Ukkel; De Keuster Aug., Antwerpsche stw. 109, He- miksem; Dclporte Lucien, Noordstraat, 76, Doornik; Demeyer Fernand, rue Traversière 69, Brussel; Devrcese Remi, Gentstraat 72, Loochristi; Dewitte Oscar, Asschestraat 15, Steenhuyse; D'Haene Marcel, Boschmans- dreef 1, te Beirvelde; D*Hert Richard, Lange- marktstraat te Woumen; Diependael Gust., Kasteelstraat 45, Ekelgem; Dobbelaere Ad., rue du Jardin 11, Drongen Druot Pierre, Centrum 5, Herfellingcn; Dubois Leon, rue Emile Vandervelde 191, La Louvière; Dumont Alphonse, Kapellenstraat 3, Ste Maria-Ouden- hoven; Duweyn Georges, Aartrijkestraat 167, Eerncgem; Famey Nikolas, Pannehuisstr. 14, Brussel; Fer Jean, PI. Delcour 6, Zwartberg; Festjens Maurice, Tiegemstraat, Kaster Geenen Petrus, Hoolstr., 3, Balen-Neeten Geryl Valère, Nieuwpoortstraat 26, Oostduin- kerke; Ghislain Félicien, rue Marius Ducké 86, Vilvoorde; Guiles Julien, rue Hotel des Monnaies, 137, St Gillis-Brussel Godfrin Max, Route de Philippeville, Chaumont Grosjean Michel, rue de l'Acqueduc 103, El- sene; Haegemans Georges, rue de la Limite, 80, St Joost-ten-Noode; Hardy Max, rue de l'Ecluse 14. Charleroi; Hard-y Jean, rue de la Jizette, 106, Eben Emael; Hermant Marcel, rue Tricot, 15, Jumet; Horlait Oscar, rue Foncappé 3, Haine-St-Paul; Janssens Joseph Salvialaan, 114, Merksem; Jeunehomme Th., rue Visé Voie, 44, Montegnée; Krokaerts Ed., ruc Foppens 12, Anderlecht; Lambert Albert, Alsembergsche stw. 585, Ukkel; Langenhaeck Henri, rue van Lint 81, Anderlecht; Longfils Leon, rue de Cuesme 207, Jemappes; Louffin Henri, rue Grand 1, Romedenne; Maes Henri rue Jules Lebrun 33, Schaarbeek; Met den Ancxt Frederic, Av. Guillaume Gilbert, Else- ne; Matterne Victor, Groote Baan, 32, Ors- mael Gutsenhoven; Mertens Athanase, av. de Tervueren, 272, St-Pieters-Woluwe; Monnaie Raoul, Gen. de Bienstraat 237, Charleroi; Muyllaert Emile, Boschdorp 110, Stekene Naulaerts Felix, Demeirlaan 99, Merksem Olemans Th., Hoegaardsche baan 3, Opvelp; Pays Gaston, rue Jacques Pastur, 1, Water loo; Pietroons Maurice, rue de Bassecourt 9a, La Hcstre; Puttemans Louis, rue de la Rhé- torique. 8. St Gillis-Brussel; Ramboer Jerome, Koolskampstraat 3, Gits; Romijn Charles, av. Val Brabangon, Wemmei; Ronval Martin, av. Wielemans Ceuppens 177, Vorst; Servae- ge Albert. Schoolstraat 25, Harlebeke; Stray- ve Maurice, Leerwijk 105, Tielt; Straijve Od., Adamstraat 44, Markegem; Swaelens Guill., rue Linthout 33, Brussel; Thomas Albert, rue Sabonnière, te Pont-sur-Marchienne; Van Bel Ernest, rue du Hamoan, Ladeuze; Van Bellingen Roger, rue Gaucheret, 32, Brussel; Van Buggenhout Eugène, Wijngaartstr. 114, Nijvcrsele; Van Olster Joseph, rue de Namur 13, Waver; Van Coppemolle Marcel, Ch. de Louvain 113, Woluwe-StEtienne; Vandenhoek Aug., rue Vanschoor 37, Schaarbeek; Vande- put Albert, Kerkstraat 9, Ste Agatha-Ber- chcm; Vandeimeulen Fred., Montagne de St Job 60. Ukkel; Vanderstichelen Maurice, rue Elise -16, Elscne; Van Dooren Gerard, Hospitaalstraat 34 Kuume; Vanauwermeiren Cesar, Open veld, 4, Lede; Vaninghelandt A.. Poperinghestraat 2g. Krombeke Vanleem putten Pierre. Kruisweg 54, te Merksem; Van Meerbeek Armand, st. op Kortrijk, Dutsel Holbeek; Van Opstal Alphonse, Groenweg 14, te Lint; Vanpuyenbroeck Joseph, Rechtstr. 104, Saffelare; Verbelen Franz, Zeistraat 102, Lokeren; Vervalcke Marcel, Normaalschool- straat 22, Gent; Vigneron Henri, Eprave Vlérick Honoré, Oudenaarsche stw. 125, Eeke: Wevcrkens Victor, Brusselstraat 64, St Maar- tens-Lennik; Wouters Jean, rue Marfane 41, Elsene; Wuydts Alfred, Ohemin des Postes, 676, Waterloo. (Inlichtingen verstrekt door den h. Désiré Van Parijs, 11, Zérézostraat, Brussel.) KEIZERLIJKE PLAATS, 47 Voor volgende bestemmelingen is nieuws toegekomen en mag op het bureel van liet Roode Kruis afgehaald worden, op vertoon van hun eenzesvigheidökaart of trouwboekje- August De Cocicer-Willems. Picter-Coucke- straat, 51, Aalst; Frans Van Geit-De Petter, Moorselbaan, 270, id.; Jozef Frcrot, Bergstraat, id.; August De Witte, Jan-Bijlstraat, 1, id.; Van de VelderKeymeulen, Binnestraat, 76, id.; Eerw. Pater Ivo. id.; Hoffs-Tombeur. Markt- weg, 182, id.; Van de Perre-De Meyer, Espla nadestraat, 40, id.; Madame Bras, Welvaart straat, 223, id.; Veriwfstadt Ph., Nieuwbeek- straat. 85. id.; M. Michiels Frans. H. Hartlaan, 21, id.; Madame Antoine, Eugène-Bosteelsstr., 6, id.' Braun Edmo'nd, Leo de Betliunelaan, 110, ifl.; De Poorter Kamiel, Kleistraat, 31, id.; Slagmulder-De Clippel, Jasmijnstraat, 10, id.; Mme De Schrijver, Borluutstraat, 5, id.; Lie- baut Elisa, Kreupelveldstraat, 6. id.; Renne- boog René, Erpestraat, 12, id.; Van Gussem Mathilde, Binnestraat, 185, id.; Gijssens, Moorselbaan, 168, id.; Van Geert, St. Camiel- straat, 131, id.; Van de Velde Prosper, Breede- straat, 2, id.; Vleurincks Albert, Geeraards- bergschestraat, id.; Van Gijzegem Elza, Pape- rodendries, 9, id.; Viersé Albert, Dirk Martcns- straat, 91, id.; Madame Coppens, Nestor de Ticrestraat, 15, id.; A. Van Wiele, Dcnder- inondsche Stwg. 1164, ld.; Waegeman Jean, Caudronstraat, 12, id.; Ww De Smet-Parres. Halfbunuel, 2, Erondegem; De Munter Ad., Dorpplaats, 18, Lede; Wwe Van De Voorde, Vijlhuizen, Erpe; Claus Marguerite, Meire; Clausse Raymond en familie, Meire; De Lepe leer Domien, Laarstraat, 19, Nleuwkerken; De Waegeneer. Dorpstraat, 32, id.; Merckx-Ver- moesen, Abraamsweg, 5, Moorsel; Pieters Geor- gine, Groote Baan, 141, Herclerscm; Van Dries- sche Ph., Pontweg, id.; De Mol Joannes, Bies- terstraat, 3, id.; Amandt Elaa, Hoeksken, 7, Wieze; Commerman Petrus, Schoolstraat, Gij- zegem; Familie Vernaille-Bayens, Rattenberg- straat, 19, Okegem; Coppens Philemon, Dorp 19, Dendérhautem; Mathijs Maria, onderwij zeres, id.; Ghijsels Marie, Haaltert; Megrt Ju lia, Leuvenstraat, 164, Erembodegem; De Nil Franclne, Ronscvaalstraat, id.; Van Geit Aug., Zavelstraat, 1, id.; Van Cauter Frans, Wilg- straat. 7, ld.; De Troyer Frans, Ronsevaal- straat, ld.; Baetens Donaat, Botermelkstraat, 92, Ressegem; Daem Remi, Veldhoek, id.; Van Hols beek Cl., Erembodegem. De volgende vluchtelingen en soldaten be vinden zich in Frankrijk. Hun adres kan op het bureel van het Roode Kruis afgehaald worden. Ardijns Paul, Houtmarkt, 32. Aalst; Bark- vis Fellx, Diepestraat, 59, id.; Mme Bergmans Charles, Brussclsche Stw., 52, id.; Mme Blom- maert Julia, Geeraardsbergsche 6traat, 38, ld.; Boel Alfred, Lange Zutstraat, 33, id.; Bombeck Francois, soldaat, Ledebaan, id.; Bouchout René, Villanderstraat, 7, student, id.; Cherre- té Maurice, id.; Colpaert-Van Hauwe, soldaat, Kerrebroekstraat, id.; Mme Cornand Jeanne, Gentsche straat, 55, id.; Dackman Maria, Vcld- straat, 13, id.; De Bolle Alfons, Kapellestraat, 23; id.; De Boe-V. D. Abeele, ld.; De Bolle Lene, De Bolle Henrl, De Bolle Jeanne, Park laan, 29, id.; De Bruecker Emiel, id.; De Clip- nele Lucien, Keizerlijke Plaats, 29 ld.; De Kerpel Oscar, Ledebaan, 307, id.; De Kimpe H., Capucienelaan, 36, student, ld.; De Mot-Del- motte, Coudrcnstraat, 5, id.; De Neef Maurice, id.; De Schepper Fernand, Parklaan, 43, id.; Mme De Schepper-De Wolf. Parklaan, 43, ld.; De Veylder Prosper, Val. De Sadeleerstraat, 1, id.; De Wolf Frlts, Keizerlijke Plaats, 51, id.; D'Haese August. Ouden Dendermondschen St. 20, id.; Favart De Bxouwer, Leo De Betliune laan, id.* Flips Elisa, St. Annalaan, 3, ld.; De Schepper Fernand, Parklaan, id.; Flips rijnstraat, id.; Moens de Haze Paul, Keizerlij ke Plaats, 19, id.; Pliilipps Achille, Dirk Mar- tensstraat, 12, id.; Podevijn Frane, soldaat, i<L; Renoncourt, Keizerlijke Plaats, 12, id.; Roosen Jozef, id.; Schockaert Benolt, Nestor de Tlèrestraat, 8, id.; Segers-September Petrus, Felix de Herstraat, 20, id.; Mme Steleman- Watteau, Parklaan, 199, id.; Tackx Adh., Brus- selsche straat, 52, id.; Tavernier Felix, Boude- wiinkaai, 23, ld.; Temmerman Jean, chauf feur, id.; Thiepont Delfine, id.; Troch Gust., ArbeiiV,traat, 5, id,; Van de Keer Roger, sol daat, Korte Lindestraat, 32, id.; Van den Bosch Frans. Bergemeerschstraat, 75, id.; Van den B- oeck Cyricl, Dendermondsche Stwe., 21 soidaat, id.; van den Broucke Frang., Naza- rethstfaat, id.; Van der Borght Polidor, stu dent, ld.; Van der Borgt Leon, bediende, id.; Van der Haege Eug.. Nieuwstraat, 35, id.; Mme Van der Schueren José, id. Van De Sompel Sid-Bettens, Kapellestraat 13, id.; Van De Vel de Tn., o/off„ aanwervingsbureel, id.; Van De Wiele Roger, St. Annalaan, 102, id.; Van E&beek De Nil, "id.; Van Gelt J., soldaat, Welvaart straat, id.; Van Innis Jean, Cumontstraat, 13 id.; Van Mieg-hem Frans, Dokter de Moorstr., 19, ld.; Van Overstraeten Alice, Capucienen- laan, 60 id.; Van Vaerenberg Lucie, Esplana destraat, 14, id.; Vermandel-Pauwels, Graan markt, 5, id.; Verspeten, 6oldaat, Guide Ge- zellestraat, 5, id.; Vinck Alf., St-Vincentius- straat, 39. id.; Walgraef Alfons, id.; Derudder Louis-Camille, o/off. Aanwervingsbureel, id. Volgende personen bevonden zich in goede gezondheid op 30 Juni te Boulogne-du-Gers Jean De Smet, Anderlecht; Marcel Lam- brechts. Woluwe; Roger Teirlinks, Ander lecht; Henri Van Hachte. Anderlecht; Alois Lava, Anderlecht; Van Daele gebroeders, Temsche; René Jansens, Zichem; Verbelen Raymond, Anderlecht Van Begin Emiel, Ter- vuren, Moerenhout Karei, Dilbeek; Moeren hout Philemon, Dilbeek; De Cuiper Jaak, Dilbeek; De Bast Henri, Dilbeek; De Roeij Frans, Dilbeek; Crabbe Jan, Dilbeek. (Ver dere inlichtingen te bekomen bij Louis Van Vaerenberg, Terlipdenstraat, 276, Hekelgem). Soldaten Plette René, 24 i., cnd.-luit. Ie Gidsen (.begraven te Lovenjoul); Catoire August, 27 j., 6e Jagers te voet; Grégoire Ferdinand, 32 j., 6e Jagers te voet, wachtm. Zes onbekende verkoolde Belgische soldaten. Twee onbekende "Belgische soldaten. Drie Engelsche soldaten Beattie, Doyle en Gib- bens. BurgersBruyninckx Josephina, 57 jaar, echtgenoote Laurentii; Dehertoghe Clemen tina, echtg. Van Loo, 56 J.; Vandenberghen Elisa, echtg. De Vadder, 60 j. Volgende burgers kwamen om het leven te Kessel-Loo, bij de luchtaanvallen aan de Tiensche poort, op 10 Mei en werden te Leu ven begraven Laurej'ssens Gilberte, 31 j., ongehuwd; Van Eyken Eugenie, echtgen. Kolacny Franz, 22 j.; Kouwer Emilie, echtg. Van Eeckhout Ge rard, 30 j.; Detiège Ludovicus, 41 j.; ongeh.; Henin Albertine, echtg. van Van Dorsselaer, 35 j.; Laureyssens Simonne, gehuwd, 34 J.; Uitdenhoef Lodewijk, echtg. Van Tichelt Emilia, 29 j.; Charlier Juul-Jozef, echtg. Van Tichelt E., 29 j.; Van Brussel Josephine, echtg. Kouwer, 24 j.; Crab Marie-Caroline, echtgen. Springael K., 56 j.,; Van Eyckhout Henrl, st. Annalaan. 3, id.; Frangois Willy, Dirk Gerard, echtg. Kouwer Maria, 31 j. lfnvtnM/>,lnnp4 T O i r-1 T T1 »~i 1 TAn i, O Te Nébéhan bevinden zich de volgende mannen van het 52e Linieregiment EEN 45-tal KM. VOORBIJ MONTPELLIER Kt. De Knibbelaere; Lt. Deback; korp. Van Oudenaerde, Gent; korp. Debuck; sold. De- buck; serg. Lievens. Goethals, Keteleere en Valcke; korpor. Mussche, Gent; soldaten Mazereel Henri, rond Gent, Rolly Jozef, Gent; Dossche Maurice, .Gent: Moens Mau rice; Struyvens Roger, Deerlijk; Robeyst, Gent: Steel Emiel; Pottenberg Jean, Loke ren; Maertens, rond Gent; Desmet, D'Hondt, Mantclinckx; korp. Dekeyser, Gent en Pae- pe, Gent. Ook de zoon van renner Dejonghe, allen van het 52e Linie uit de Leopoldkazer- ne. te Gent. Ook tal van mannen van het 3e, 9e en 18e Linie bevinden zich in Nébéhan. Wcnscht U meubelen, huisraad of an dere voorwerpen te koopen of te verkoo' pen Plaats dan een kleine annonce in Het Algemeen Nieuws Dit kost U 6 fr. per plaatsing. Martensstraat, 73, id.; Hautain Cl.-Jean, Ca pucienenlaan, 25. ld.; Huylebroek-Van Geit Rob. Ledebaan. soldaat, id.; Ketels Omer, Sta tiestraat, id.; Kieckcns Fritz, id.; Mme Klaes- Dacus Simonc, Brusselschestraat, 22, ld.; Laroye echtgenoot, zoon en moeder, echtgenoote Schuurmans. id.; Loeman Gust, Groenstraat, 13, id.; Mme Malbert, Parklaan, 43, id.; Ma thijs Leo, id.; Mathias Marinus, Rozemarijn straat, 12, id.; Mathias Maric-Mad., Rozema- Volgende personen kwamen op 10 Mei aan de Tiensche Poort om 't leven en werden te Kessel-Loo begraven Onbekend manspersoon; Van Dorselaer Anna-Marie, 13 j.; Geefs Jozef, 43 j„ ongeh.: Mertens Isabelle. echtg. Van Eycken J., 47 j.; Hendrickx Pieter-Lode, echtg Van Ostal Colette, 74 J. Volgende jonge mannen, van 16 tot 35 jaar Thoumsin Denis, Vandenbosch Armand, Van verbleven in de omgeving van Toulouse, of Pevenage E. verblijven er nog. Er is hun dus geen onge luk overkomen. Voor het meerendeel waren ze ondergebracht in schoolgebouwen. De adressen der families kennen wij tot onze groote spijt niet. Ze stonden onder de leiding van 13 personen. Leiding Anselin Pierre. Antoine Leon, Brynaert Jan, Callebaut Jan, Debelder Louis, Demol Pol, Dendal Louis, Dequenne Rob., Descamps Leon, Dessomville Rob., Dupuis Leon, Duquet Alfred, Faignies Jaak, Geens Frans, Haut Julien, Jeanne Donat, Lots Jan, Mahieu René, Moreaux Arthur, Olikier Emiel, Potier André, Richelle Adelin, Ricour Arthur, Schobijn Lambert, Socquet Willy, Soyez Vict., Vanderecke René, Van Hamme Leon. LeidingHody Victor. Bodart Nestor, Caro Hugues, Civilias Kamiel, Crelot Jules, Crelot Raymond, Deblois Jules, Delcroix Jo zef, Delmé Arthur, Delvaux Jaak, Démal Jozef, De Meyer Constant, De Schrijver Con stant, Genin Lucien, Kohm Gaston, Lefebvre Jan, Mertens Florent. Meurisse Edmond, Michel Emiel, Noville Alex, Nijssens Michel, Outers Hubert, 'Soulié René, Van Aerschot Paul, Van Gijsegen Paul, Vanhamme Jozef, Verhaege José, Verhaustraeten Roger, Til- lier Karei, Legros Leon, Weverbergh Armand. Leiding Bogaert Claude. Bosman An- toon, Bougard E., Cérpreau Gilbert, Chirez Maurice. Dejaifve Jozef, Delvenne Fernand, Destroy Georges, De Wolf Nikolaas, Du- chéne Leon, Gallet Maurice, Goudin Jules, Gouthals René, Govaerts Gustaaf, Henet Pieter. Jaminet José, Joseph Willy, Kirsch- wijnck Gerard, Laboureur Jozef, Mal Jules, Michel Karei, Michel René, Perre August, Piraux Clement, Plumier Victor, Poucelet Victor, Rennesau Marcel, Tessier Robert, LeidingMeuleman MarcelArijs Mar tin, Belmans Albert, Belmans rieter, Ber- voets Polydoor, Beutels Eugeen, Boonen Frans, Bontinck André, Caers Pieter, Char- let Robert, Debecker Frans, Debecker Henri, Faes Frans, Faes Victor, Geysen Emmanuel, Geysen Frans, Ghijsels Frans, Huysecom Jan, Jacqmin André, Luyten Emest, Luyten Pee trus, Praet Maurice, Saey René, Schepers René, Smets Frans, Somers Hendrik, Das Jan. LeidingHuet Maurice. Cerfontaine Fernand, Chavée Achille, Declercq Marcel, Deconinck Willv, De Hane Achille, Del wart Eloi, Dewilde Lucien, Docq Henri, Dulieuw Aimé, Hulen Oscar, Faniel Henri, Legendre Georges, Lemmens Bert, Lenain Edgard, Janssens Frans, Maerens Frans, Maroye Theo, Peeters André, Pennesi Jules, Roèls Frans, Rosen Edward, Tarset Victor, Van- derhaegen Frans. Van Linthout Jan, Ver- bruggen Jan, Wl ^s Raymond. LeidingPluchc.i t Henry. Alexander Aimé, Ceresa Jan, Collignon Leon, Daniels Romain, De Boeck Pieter, De Lauw Marinus, Da Lauw Pieter, Duchel Gaston, Dujardin Jozef, Honoré Robert, Kerff Edward, Kreut- zer Jan, Veraart Jaak, Vereyken Lcon, Re}*- naerts Emiel, Riffart Robert, Saint-Hubert André, Schroeven André, Schutz Jozef, Van der Veken Willy, Van Camp Bernard, Van Dienst Henricus, Van Gijsel Armand, Van Hassel Felix, Van Heghe Kamiel, Van Leu ven Jan. Van Weerdt Pierre, De Cock Ro main, Lenaerts Jan. Braeckman August, De Reede Emiel, Eeckeleirs Emiel. Rubin Karei. Van Impe Edward, Dauchy Louis, Verheyen Jozef. LeidingCoessens Frans. Brewaeys Jan, Bellekens Petrus, Bosselen Roger, Ceuster- Nu de huismoeders wonderen van zuinig heid moeten aan den dag leggen om in de zen duren tijd de twee eindjes van het jaar aaneen te knoopen, zullen ze het voorzeker op prijs stellen volgende nuttige wenken te lezen en toe te passen ten aanzien van de bezuiniging op gas. Gebruik zoo mogelijk alleen z.g. gaspan- nen dat zijn dus pannen met rechte wan den, dal wil zeggen, dat de bodem van de pannen even groot is als de opening. Pan nen, die van onderen smal toeloopen, gebrui ken meer gas. Laat bij het koken op gas nooit de vlammen buiten de pannen komen. De daardoor verwekte warmte stroomt im mers grootendeels nutteloos langs de pannen naar boven. Knijp dus den gastoevoer zoo ver, dat de vlammen niet buiten de pan spe len. Gebruik ook nimmer een zoo groote pan, dat een komfoor geheel door de pan wordt afgesloten. Gebruik liefst die gaspannen waarvan de bodem van de eene past in de opening van de andere. Men gebruikt dan de eene pan ais deksel voor de andere en kan in deze tweede pan reeds iets warm maken of warm houden (pap, soep, enz.). Men kan op deze manier bij voorbeeld uitstekend water voor- warmen. Steek den gasbrander aan, wanneer de pan reeds op het comfoor geplaatst is. De be kende methode, den brander aan te steken, voordat de pan met inhoud klaar staat, is niet economisch. Breng alles op volle vlam aan den kook, daarbij zorg dragende dat de vlam niet om de pan heen slaat, maar binnen den pan bodem blijft; gebruik geen deksels of asbest- plaatjes op den komfoorbrander om iets aan den kook te brengen. Kook met het deksel op de pan Er gaat anders veel warmte en voedingswaarde ver loren (warmteverlies 15 a 20%). Gebruik steeds den spaarbrander om iets aan den kook te houden. Wanneer de inhoud van de pan aan den kook is gebracht, is er weinig warmte noodig om den inhoud op kooktemperatuur te houden Warmte, welke te veel, dus onnoodig, wor:ït aangevoerd, wordt gebruikt om het water in en op de spijzen te doen verdampen, waarbij veel van de voedingswaarde en geur verloren gaat en het gevaar voor aanbranden en overkoken groot is. De spaarbrander zorgt voor de juis te hoeveelheid warmte, om de spijzen aan den kook te houden, zonder gevaar van over koken en dergelijke. Kan do spaarbrander van het betreffende komfoor niet juist func- tionneeren, dan is het raadzaam het kook- toestel door een deskundige na te laten zien en in orde te laten maken. Het gebruik van de groote vlam is gemiddeld 450 liter per uur en dat van de spaarvlam 50 liter gas per uur; een verschil van 400 liter of bijna 1/2 m.3 gas per uur. Bij het volgen van dd juiste methode van koken op gas is slechts 300 lit. gas noodig om een maaltijd voor 4 personen, bestaande uit vleesch, aardappelen, groente en nagerecht te bereiden. Houd steeds den juisten kooktijd aan; vooral niet langer. De kooktijd van groen ten in het algemeen behoeft niet langer dan een half uur te zijn. Zet alles met weinig water op. Groenten met aanhangend water, aardappelen met een bodempje water. Dit laatste wordt nog te weinig door de huisvrouw gedaan en geeft, juist omdat het koken van aardappelen da gelijks wederkeert, een groote besparing. Mén gaat als volgt te werk de aardappelen worden, liefst ongeschild (behoud van be langrijke voedingsstoffen), doch goed afge schrobd, in de pan gedaan. Hierop wordt 1 1/2 a 2 kopjes water, waarin wat zout is opgelost, toegevoegd. Met een goed sluitend deksel op de pan het water vlug aan den kook brengen, daarna den inhoud op den spaarbrander aan den kook houden. Door dat de groote hoeveelheid van de aardappe len in den te ontwikkelen stoom ligt, mag vooral het deksel niet van de pan worden genomen. Kooktijd plus minus 22 minuien. Men kijke dus op de klok en niet in de pan. Sluit de groote gaskraan voor fornuis of comfoor. na het gebruik geheel af. Dit is een veiligheidsmaatregel. Zet deze kraan bij het gebruik geheel open. Regel den gastoevoer alleen met de comfoorkraan. De kooktijd voor kleine of groote hoeveel heid spijzen is hetzelfde; kook zoo mogelijk voor twee dagen. Gebruik de warmte van gerechten, die af moeten koelen, zooals melk en meelspijzen. Zet de pan met melk of dergelijke in een teiltje met koud water; het verwarmde wa ter kan als spoelwater dienst doen mans Maurice, Cuipers Louis, Coessens Ro bert, De Greef Ferdinand, De Jonghe Alfred, Flebus Emiel, Gijsels Jozef, Helsen Jules, Lebon Leon, Lauwers Frans, Lauwers Geor ges, De Winther Baudouin. Leiding Deplancke Raoul. Braeck Jan, Bruyndonckx Xavier, Clara Leopold, Cock Jan, Darcon Constant, De Bock Marcel, De Groof Charles, Delepierre Jan, De Wetter Fernand, De Wit Victor, Labat Emiel, Opde- cam Germain, Reyntjens Louis, Schelkens Willy. Vereyken Louis, Verheiden August, Van Conickschieg Raymond, Van der Auwera Marcel, Van Linden Maurice, Wattier Mau rice, De Raeve René, Derouck Jozef, De Wit te Paul, Goyvaerts Edward, Geradain Arm., Verbruggen Frans, Vrebosch Jan, Jans Karei, Routenaere Pieter. Leiding Coessens Herman. Blommaerts Louis, Bracops Leopold, Broodhaers Jozef, Crabbé Henri. De Strebel Jan, De Winter Emile, De Wit Jozef, Gossé Michel, Laureys Karei, Mijntjens Karei, Nijs Frans. Roden Leopold. Van Breedam Florent, Van Helmont Robert, Van Put Robert, Szuster W., De Smedt Jozef, Mathijssens Karei, De Nockere Gilbert, De Teede Edward, Hendrickx René.

Het Algemeen Nieuws | 1940 | | pagina 4