eilige lerum Novaruri ROME - 1961 ttU fe Heilige Vader, Dit feest van Rerum Npvaruxn is we!'een bij zonder feest geweest. Zeventig jacrr geleden verkondigde Uw door luchtige voorganger de bevrijdende boodschap voor alle arbeiders in de wereld. De herinnering aan die grote paus' en aan die brief, die hij zeventig jaar terug schreef voor heel de wereld, bracht duizenden arbeiders uit alle landen van de we reld bij U, rond U, sa men. Die brief was geen brief die men gewend was van een paus, als een aansporing tot devo tie en christelijke vroom heid. Hij handelde doc trinair én practisch over het onderwerp dat ons allen rechtstreeks aanbe langt ons werk, de fa briefcen waarin wi) w ken Hij plaatste de ciale gerechtigheid en sociale verplichtingen de voorgrond. Daarom kwamen zo veel arbeiders bijeen, om hun diepe vreugde te uiten, hun dank te zeg gen aan Uw grote voor gangers, Leo XIII, Plus IX, die die eerste wereld- brief aanvulde .en voor zi|n tijd aanpaste ip zi)n Encycliek Quadragesi- mo Anno aan Pius XII die door zijn ganse le ven werkte voor meer so ciale rechtvaardigheid, en ook aan U, Heilige Vader. Wij danken U om de woorden die U tot ons richtte, de oproep voor de grote onderneming van onze tijd, zoals U het noemtde solidariteit van het menselijk ge slacht voor de vrede in de wereld, de verant woordelijkheid van de mensen, voor de ellende en de honger die een groot deel van de mens heid in de zogenaamde achtergebleven gebieden teisteren. Wij danken U voor de aankondiging van een derde encycliek die de leer van de Kerk voor onze tijd, 1961. moet ver woorden. Wij hebben U geschen ken gebracht waarin we poogden het hart en het gemoed van duizenden christelijke arbeiders te leggen. U heeft ze aan vaard als de geschenken van Uw kinderen. Wij danken U. Wij dankep U omdat Gij tussen ons zij t geko- balkón, maar midden tus sen de massa, tussen de spandoeken die getuig den van onze vreugde en onze verlangens, tussen de bordjes die U vertel den waar we vandaan kwamen. Wij' danken U, omdat U ging naar het hart van de massa.

Het Algemeen Nieuws | 1944 | | pagina 18