GOEDE SLECHTEN we eten samen, maai' Seven wij DE EN DE heerszucht, wantrouwen en vrees, hebben we de neiging in twee kam pen te denken. Alsof de werkelijkheid zó een- Scheidingslijnen zijn wie. ligt de scheidings lijn tussen bewuste ar beiders en onbewuste .Tussen edelmoedigheid en eigen belang Tussen edelmoedigheid en be drog Waar zitten de heiligen en de schijnhei ligen Waar zitten de goeden en waar zitten de sléchten Op het politieke vlak zullen de tegenstellingen tussen geel en rood een tijd lang minder onder lijnd worden. Krijgen de mensen van de door braak »-gedachte. zoals de Nederlanders het zou- een klein beetje storm te lopen tegen de verzui ling Krijgen de ruim denkende arbeiders op de fabriek de kans. om over de colour-bar heen te kruipen en in elkaar de vele goede bedoelin gen en inzichten te leren Raak zat. hoogstens eens per ongeluk, met een rode op de neus. Wij staan volkomen ach ter de mannen, die voor meer eenheid strijden. Verschijnt maandelijks Wie is in onze ver gaderingen en discussies de metst genoemde Wie zit er vooraan op de neus bij de doorsnee- Wie wordt er met ge noegen (en een beetje zelfvoldaan) besproken als hij naar ons kamp overkomt Het is de socialist, de De kleurentegenstel- Iingen vervaagd tij dens de oorlog wer den door vijftien jaar politieke propaganda weer scherp afgelijnd. Lijk a I I e propaganda. veralgemeend, overdre ven. Bij de anderen is alles slecht en t zijn er allemaal dezelfden. De propaganda helpt denken lijk kinderen in cow boy- stijl i de goeden en de slechten. En zó loopt er een colour-bar doorheen de politiek, de pers. de fabrieken, de provincies, de gemeenten, de Straten, de jeugd, de kinderen. Bij onze kinderen is de tegenstelling voor een katholiek de socialist li|k in de tijd van de Witte D.e socialist, dat is de kcrkvervolger. die er op uit is van elk kind een gemartelde St-Tar- En in zoverre we alle maal op één of andere

Het Algemeen Nieuws | 1944 | | pagina 3