De wraak van de opgesloten energie Er viel een druilerige regen neer, die een somber en vuil beeld aan de stad gaf. Lichtstralen vielen door de ra men naar buiten en werden weerspiegeld in de plassen, dn'e werden opengetrapt door een late voorbijganger. Haastig stapte deze verder en zette zijn hoed even recht om beter beschermd te zijn tegen de regen. "Rotweer" mompelde hij. Zijn schoenen maakten een hol geluid cp de straatstenen, tot hij de hoek om was, in zijn hand droeg hij een oude boekentas die gehoorzaam meer- zwierde op de maat "an zijn stappen. Bovendien stond de kraag van zijn winterjas, die hij met dit herfst weer reeds goed kon gebruiken, recht en er hing een kies natgeregend haar over. Het leek wel een OPGEJAAGD DIER. Nog een paar straten en ein delijk was hij thuis. Zwijgend deed hij in de hall zijn natte klederen uit en droogde zich af. Terwijl zijn vrouw, zoals op elke andere dag van de godganse week, zijn eten begon klaar te maken, nam hij zijn krant uit zijn boekentas, die hij aan de kiosk van het station gekocht had, en begon ze te lezen. Na opper vlakkig een paar artikels doorgeke ken te hebben, trok een vreemd b*e- richt zijn aandacht. "Te Charleroi werd een vrouw met een kind aangereden door een personen wagen. Deze laatste kon hèt plots overstekende koppel niet meer ont wijken, hoe hard hij ook geremd heeft. Het kind bleef op slag dood, terwijl de moeder zwaar gekwetst werd. Vol gens de wetgeving nu worden de vrouw en het kind eigendom van de bestuur der, maar of dit voldoende is om de ma teriële schade te dekken, blijft op de redaktie een open vraag." Toen hij dit gelezen had legde hij zijn krant neer en kreeg een heel vreemd voor gevoel Andréuw kost staat klaar." "Al 23 jaar dat ik in de montageafde ling werk, daarvan, al 19 jaar getrouwd en daarvan al 19 jaar elke dag om half zeven André uw kost st.ast klaar, zei hij tot zichzelf, terwijl hij zijnieten naar binnen werkte. Tijdens het ei.en dacht hij terug aan dat vreemde artikel in de krant en vooral aan dat even vreemde voorgevoel van een naderende gebeurtenis. Hij had dat gevoel noc gehad. Het was een soort woede diehem machteloos maakte maar die telkens een heel vaag beeld voor zijn ogen deed verschijnen. Haar daarnet was het beeld veel duidelijker dan anders. - "Is 't lekker, André vroeg ze en ze oette zich neer op een stoel naast hem en legde ondertussen haar hand op zijn knie. Ze wou heel lief zijn vanavond, want ze moest serieus praten met hem o- ver de kinderen. Hij at echter gewoon door, zonder te antwoorden. Teen ze Ze luisteren niet meer, ze komen "s avonds te laat thuis. Wat denkt gij dat we er zouden kunnen aan doen Maar weer zag ze dat hij gewcon voort- knabbelde en dat hij zelfs niet eens geluisterd had naar wat ze vertelde, en plots barstte zij in tranen uit en liep hevig geschokt naar haa1- slaap kamer. Eert tijd later kwam ze met roodge weende ogen naar beneden en zette zich neer in de zetel riaast de kachel. Andrë had intussen gedaan met eten en hij zat langs de andere kant van de ka chel opnieuw zijn krant te lezen. -"Het enige waarvoor ik leefde, het enige dat echt zin had voor mij. was ons gezin, onze kinderen, mijn man. dit bemerkte trok ze geïrriteerd haar hand terug. Ze stond recht en ze liep naar het venster en toch moet ik het hem zeggen. Het vertroebelde nu al we ken haar hoofd en vandaag zou het eruit moeten. -"André, ik zou je een en ander willen vertellen over de kindeken." Ze wacht te een beetje, alsof ze nieuwe moed moest inademen, en ging toen verder. "Ons Marianne is nu zeventien en tot vorig jaar kwam ze mij alles vertellen, als er iets was op school of met haar vriendinnen, maar de laatste maanden is alles veranderd. 't Is alsof wij vreemden geworden zijn voor elkaar. En met Bert is 't juist hetzelfde. Daarvoor tekunnen zorgen gaf mij echt een voldoening dat ge 't aan geen men- ser kunt uitspreken" zei ze ontgoo cheld, meer tegen zichzelf dan tegen hem "Maar 't is nu eindelijk na 19 jaar al naar de knoppen. Een vreemde man in huis, kinderen die de uwe niet zijn, nooit antwoord krijgen op uw vragen en alleen.maar goed zijn om de vuile was te doen. Voor mij is 't hier uitgemaakt. Na deze woorden zweeg ze een tijd en trok toen doelloos weer naar haar kamer. STROMBOLI Vervolg lezersbrief van pagina 1 - durft de R.v.B. zelf niet uitkomen voor haar standpunt, dat ze de inte gere P.V. onder druk (met dreiging tct broodroof tot zelfbeschuldi ging moest dwingen - welke argumenten kan deze Raad van Beheer naar voren brengen om een hete rogeen paneel gesprekgevolgd door te- gensprekelijk debat over een aktu- eel onderwerp als "de C V P .-staat" af te doen als partijpolitiek - hoe pluralistisch is deze R.v.B. samengesteld Wat betekent plura lisme als dit door de R.v.B. naar willekeur wordt geïnterpreteerd (vb. wel een film sponsoren over het Daensisme, maar geen debat toelaten over CVP-staat - in hoeverre heeft de R.v.B; zelf ge handeld onder druk van rechtse poli tieke krachten in het Ninoofse Wordt dit zo geen mooi staaltje van CVP-staat op plaatselijk vlak Deze en andere vragen zullen hopelijk binnen Tien-Twen ten gronde worden uit- gediskussieerd met inspraak van de vele terecht verbolgen leden die zich voor schut gezet voelen. i/oor het Ninoofs Progressief Front, Paul De Heulemeester Preulegem 40 bus 2 9400 NINOVE vervolg NIEUWE SPORTINFRASTRUKTUUR op gericht de verenigingen meer te helpen op materieel gebied, zo als pleinen, onderhoud enz., eerder dan verder te gaan met net systeem van toelagen. Veel klubs zijn ten andere hierover erg entoesiast. Toe lagen zullen dus vervangen worden door het ter beschikking stellen van akkomo- d a t i e s 1t Klokzjiël Wat met andere ploegen die toevallig eens gebruik maken van bv de sporthal, zoals een voetbalploeg die soms eens zaalvoetbal wil spelen Dhr Stevens Dat is iets dat nog moet besproken worden. Dat er bepaalde ver goedingen zullen moeten betaald worden is te begrijpen. 't Klokzjiël Zal de Sportraad betrokken worden bij de organisatie Dhr Stevens De sportraad is een adviserend orgaan en kan dus enkel voorstellen indienen bij de gemeente raad, maar kan;,niet rechtstreeks tussen komen in het beheer. 't Klokzjiël Heel wat realisaties die kunnen tellen Hoe komt het dat er nu eindelijk iets gebeurt nadat de Ninoofse sporters zoveel jaren stiefmoederlijk be handeld zijn Dhr Stevens Ja, laat me toe dat ik daar niets op zeg... De eerste initia tieven zijn gekomen van schepen Timmer mans in de tijd. Natuurlijk, sinds de fusie zijn de taken van de schepenen een beetje meer verdeeld en dit kollege ziet het wel wat ruimer en mag ook prat gaan op hetgeen gerealiseerd is. Hier bij mogen we natuurlijk de bereidwillig heid van minister Mare Galle niet verge ten 't Klokzjiël In ieder geval kunnen de Ninoofse sporters voor éénmaal niet zeg gen dat ze in de drup zijn blijven staan. Mare Galle verklaarde, bij de eerste steenlegging van het administra tief centrum, betreffende de toekenning vari subsidies, dat voor één keer het beste paard de haver gekregen heeft. Zou het dan toch waar zijn T m Vervolg Progressief Front - 16/2/80 steun aan debatavond over Afghanistan (PvdA) - 8/3/80 steun aan Benefietdag voor de Vrede AAKN (De dag voordien was de staatsveilig heid in de jeugdklub komen informeren naar o.a. de namen van de voorzitter e .d van het NPF) - 25/4/80 debatavond over "Cvp-staat, mythe of werkelijkheid (NPF) - 3/5/80 steun aan de betoging tegen kernraketten te Kleine Brogel (~AAKN) - 8/5/80 info-avond over fasci sme (NPF) P1a nnen Indien de wind meewil, zult u de komen de dagen en maanden nog affiches zien waarop het NPF oproept om een Chiliher- denking, of een avond over jeugdbe scherming of een eet- en infoavond over Joegoslavië bij te wonen. Meer daarover in een volgend Klokzjiël. Besluit Het NPF beantwoordt aan een reeële be hoefte tot samenwerking. Het kan door info, de bat, film- en toneel-avonden e.d. ideeën aan bod laten komen die anders minder kans maken. Alles hangt natuurlijk af van de inzet van de be staande 1edeh-organisaties (die soms nogal te wensen overlaat), en van de belangstelling van de ninovieter Ten slotte nog dit organisaties die zich aangesproken voelen tot medewer king van het NPF kunnen steeds een af vaardiging sturen naar de algemene vergadering, die elke tweede donder dag van de maand doorgaat in kafee Bospad, Pol 1arestraat 245 Ninove, vanaf 20 u

Klokzjiel | 1980 | | pagina 8