ditoriaa Het verschijnen van een stadskrant voor Groot-Ninove is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Aan de verkoopcijfers en de bin nenkomende abonnementen kan men zien dat dit initiatief van bij de start ooed ont vangen is. Eerlijkheidshalve moeten we wel zeggen dat er wel reaktie losgekomen is. Kri tiek is echter een basis waarop verbete ringen kunnen gebouwd worden. Het is dus verre van de bedoeling van deze gewoon opzij te schuiven. Er waren opmerkingen van allerlei aard. Een eerste en zeer belangrijke opmerking was dat we wel aankondigen een stadskrant voor Groot- Ninove te zijn, maar ons toch teveel ge- koncentreerd hebben op het centrum van Ninove zelf. Laat ons onmiddellijk zeg gen dat dit van bij de start ons grootste zorgenkind is. Maar om over alle gemeen ten iets te schrijven moet men plaatse lijk goed ingelicht zijn en dat is niet altijd even gemakkelijk. Hoe dan ook, met de vakantie-uitstap van de klokzjiël- ploeg door Groot-Ninove trachten we nu reeds een eerste stap te zetten, ook in de hoop dat er zich mensen vanuit deze gemeenten gaan aangetrokken voelen om zich aan te melden als medewerker. Vele andere opmerking gingen over de technische kant van de zaak, zoals te weinig foto's, tekeningen. Wat in een te grijze lay-out geresulteerd heeft. We hopen dat dat nu beter zal zijn, maar doen hierbij toch nogmaals een oproep om eventueel geïnte resseerden, tekenaars, fotografen, lay- out-mensen, enz... naar onze werkgroepen te krijgen. Door die grijze lay-out is de ludieke sfeer, waarin we heel graag deze stads krant willen houden, een beetje in het gedrang gekomen. Maar in elk geval, al is dit tweede nummer zeker nog niet per fect, de slagzin "dweis mor welgezind" blijven we aanhouden. De problemen om een dergelijk project volledig gesmeerd te laten lopen en zonder fouten ten einde te brengen, zal zeker niet met één of twee nummers opgelost zijn. Het volgende en derde nummer waar on het ogenblik druk aan gewerkt wordt zal als hoofdthema de Savooi feesten dragen, een onderwerp waar we de tekenaars en pret- pantalons eens goed de vrije loop kunnen 1 aten So long De redaktie lezersrubriek Schietkot LUC LIS0N In een nummer van t klokzjiël heb ik uw artikel gelezen over het Ninoofs Progres ief Front. langs Humo en ook langs de roddel heb ik vernomen dat de jeugdklub te Ni nove een door het NPF ingerichte info- avond over de OVP had verboden. Mag ik u hierbij mijn mening geven over deze gebeurtenis. De houding van de jeugdklub verwondert me niet. Ook in het verleden hebben ze wel eens een konservatief standpunt in genomen en zou ik in Ninove wonen ik zou mijn kinderen zeker niet aanraden naar de jeugdklub te gaan. Verder kan ik en kel betreuren dat de avond ingericht ter gelegenheid van de 6ste mei anti fascistische dag in de jeugdklub werd ingericht Over "Vlaanderen CVP staat,mythe of werke lijkheid" wil ik enkel kwijt dat de jeugd klub niet goed kan lezen en dat ze in plaats van de avond te verbieden er beter zelf waren naartoe gegaan.Schrijft L.De haes zelf niet dat de f/P een standenpar tij is en dat het ACV deel uitmaakt van de CVP. Fn als ik me niet vergis roept men in het "Rerum Novarum" op tot een standen partij,zoals de CVF er trouwens een is. Fr was toch een spreker aanwezig die lid was van het CCOD, een van de centrales van het ACV en die wijze klap heeft ver teld; Waarom moet de jejigdklub dan klagen en willen ze de arbeiders uit de CVx gooien, enkel een partij hebben die op de CBPIC, tindemans, baron eyskens.en dergelijke rekent? Hoogachtend, A Brev Ronse. Jeugdhuis Tien-Twen en de CVP-staat In het Gouden Blad en in De Streek- krant (zie kader) verscheen een ar tikel als reactie op de lezersbrief van het Ninoofs Progressief Front (N.P.F.) omtrent de debatavond "CVP-staat mythe of werkelijkheid debat dat op de valreep niet mocht doorgaan in de zaal van Tien-Twen, en dit omwille van een veto van de Raad van Beheer van de V.Z.W. Tien- Twen. Dit debat heeft dan noodgedwongen plaats gehad in zaal De Redding en dit onder grote publieke belangstel ling, zoals U in vorig Klokzjiël kon lezen Het N.P.F. voélde zich geroepen te reageren op het scheldproza van de CVP-GROOT -NINOVE en liet volgende rechtzetting publiceren. Het N.P.F. stuurde op 1 maart 1980 twee brieven naar de Tweekerkenstraat 41, te 1040 Brussel. Eén gericht aan het CVP-sekretariaat en één aan de CVP-jongerenHierin werd gevraagd een spreker af te vaardigen. Tot nu toe kregen we daar geen en kele reactie op. De dubbels van beide brieven zijn ter inzage. Al vorens woorden als "onzin" en "op zettelijke kwade trouw" in de mond te nemen zou de CVP beter eens in ei gen boezem kijken en hun secretari- aatsmedewerkers eens op de vingers tikken omdat ze zo onbeleefd waren aan het N.P.F. geen antwoord te stu ren Dat de beheerders van de V.Z.W.- Jeugdhuis (wettelijk gezien) het recht hebben het N.P.G. de deur te wijzen en een eigen definitie te geven van "pluralisme" staat buiten kijf. Iets anders wordt het als het NP F maanden vooraf formeel de toestemming krijgt om o- ver de zaal te beschikken en slechts een tiental dagen vóór het debat, nadat affiches en uitnodi gingen reeds verspreid zijn, de Permanent Verantwoordelijke (PV) door de Raad van Beheer verplicht wordt zijn gegeven woord in te trekken. De P.V. van het Jeugd huis kan zeker getuigen dat het N.P.F. nooit opdringerig is te werk gegaan en altijd open kaart speelde. Van "insinuaties" ge sproken Foei Het N.P.F. wil er hier nogmaals de nadruk op leggen dat hun le zersbrief niet gericht was tegen de jeugdklup als dusdanig, maar wel tegen de in extremis genomen beslissing van de Raad van Beheer, zonder dat ook maar enige demokra- tische inspraak van jeugdklupleden werden mogelijk gemaakt. Is het dan zo "agressief", deze le den op de hoogte te brengen van deze onwelriekende geschiedenis en hen door middel van enkele vra gen aan te zetten tot diskussie over een zo belangrijke beslissing Dat de CVP zich, blijkens het ar tikel, hierdoor in haar kruis ge tast voelt, is haar zaak. Namens het Ninoofs Progressief Front .mHUU U JAtEalUUUi Een kritisch-satirische stadskrant, zoals 't Klokzjiël zal of zou moeten worden, staat of valt met de betrokkenheid en de inbreng van zijn lezers. Oe lezersrubriek kan hiervoor een belangrijke bijdrage leveren. In principe worden alle brieven opgenomen die betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant. Wij noemen onze rubriek 't SCHIETKUT Dit wil zeggen dat hier Groot-Ninove als schiet- kotkan gebruikt worden waarin zowel bloemen als giftige pijlen kun nen worden afgeschoten. Er is één kleine nuance 't is gratis voor niks maar de uitbater mag terugschieten. De' redaktie zal zich houden aan de volgende spelregels 1. Zij houdt zich het recht voor brieven niet op te nemen die geen betrekking hebben op Groot-Ninove of op de inhoud van de krant. 2. Anonieme brieven worden vertikaal geklasseerd; dit wil zeggen recht in de vuilbak. Op eenvoudig verzoek echter wordt de naam van de schrijver niet voluit geschreven. 3. Zij houdt zich het recht voor té lange brieven in te korten, ech ter zonder de inhoud en de strekking geweld aan te doen. 4. Kritische brieven van persoonlijke aard moeten geargumenteerd en/ of met bewijzen gestaafd worden. Met inachtneming van deze regels no.'igen wij iedereen uit die iets kwijt wil over het leven in Groot-Ninove en daarmee misschien nergens anders terecht kan schrijf ons Wij zullen het aan 't klokzjiël hangen, zelfs indien je in je brief voorstelt de redaktie aan datzelfde klokzjiël op te hangen JEUGDHUIS TIEN-TWEN NINOVE FN DE CVP-STAAT In dit blad verscheen een „verhaal", vanwege een ongeveer anderhalf jaar oud Ninoofs Progressief front, over de strubbelin gen tussen hel jeugdhuis Tien-Twen en het NPF omtrent de organizatie van een debatavond on der de titel CVP staat, mythe of werkelijkheid Naar verluidt heeft de Raad van Beheer Tien- Twen geweigerd een de batavond in de zaal van het jeugdhuis te laten doorgaan „omdat het or- ganizeren van een debata vond rond de CVP-staal met duidelijk politieke in slag, lijnrecht tegenover het standpunt van Tien- Twen staat om alle partij politiek buiten het jeugd huis te houden." In voornoemd verhaal werd gesteld dat „spijts pogingen er geen geman dateerd spreker uit de CVP hoek bereid gevon den werd om een stand punt te komen ver tolken." In de wetenschap dat de aanval de beeste verdedi ging is richten de Ninoof- se Progressieven een aan tal vragen aan de Raad van Beheer van de Jeugd klub. Hierin wordt geïnsi nueerd dat de Permanent Verantwoordelijke onder dreiging tot broodrood kan gehandeld hebben en wordt de vraag gesteld of de Raad van Beheer zelf gehandeld heeft onder druk van rechtse politieke krachten in het Ninoofse en of dit zo geen mooi staaltje van de CVP staat op plaatselijk vlak wordt Ten overstaan dit verhaal met zijn insituaties en be dreigingen stelt de CVP dat het vanwege het Ni noofse Progressief Front nooit pogingen ervaren heeft om een gemanda teerd CVP-spreker te heb ben. De bewering van het NPF wordt dan ook als opzettetijk kwade trouw en onzin afgewezen. Staaltjes van onverdraag zaamheid, zelfs van intel- lektuele oneerlijkheid vor men de beschuldigende vragenomtrent de moge lijke CVP invloed op de beslissing van de Raad van Beheer van het Jeugdhuis. De beheerders van het Jeugdhuis hoeven zelf uit te maken in hoeverre door een lidmaatschap van het Ninoofs Progres sief Front afbreuk gedaan wordt aan het pluralisme van de jeugdklub en of zij zelf niet het slachtoffer zijn van kwade trouw, partijpolitieke berekenin gen en opdringerigheid van een aantal klubjes van alle naam en faam. De vraag naar het „toes laan van de CVP staat" lijkt ons eerder een vraag te zijn naar de onver draagzaamheid van diege nen die zich eerder agres sief dan progressief op stellen. De CVP laat zich evenwel niet door anderen be schuldigend op de borst kloppen. (CVP Groot-Ninove ANTWOORDJIN00FS.PR0GRESSIEF_FR0NI Paul De Meulemeester

Klokzjiel | 1980 | | pagina 2