't SCHIETKOT (lezersbrieven) HENGELRUBRIEK ditoriaa 1Kleine historiek van private fishing «HOF TEN BERG» waarde Redaktie, -Ik ben een trouw lezer van uw blad, vanaf het eerste uur. Vooral de foto's en de tekeningen heb ik graag. Ik ben niet danig neig geleerd, ziet ge. -Dat is ook de reden waarom ik geen abonnement heb op de "Denderklok" Alhoewel daar ook interessante din gen instaan. Wekelijks bieden de voddenmarchands en brocanteurs (pardon de deurwaar ders) aldaar hun tweedehands voorwerpen te koop aan. -Maar nu^moet mij iets van het hart. De tekening op de voorbladzijde van uw novembernummer staat mij geen spier aan. En ik zal zeggen waarom. -Ten eerste De Riemaecker staat er veel te schoon en te jong op. Pre cies ne jeune premier, nen Don Juan. De jonge maskes van de stad zullen weer verliefd worden op hem, zoals destijds. En die politiekepi. Ge weet toch wel dat hij het de flik ken nogal zuur gemaakt heeft, ten tijde van zijn schepenschap. Ze zijn er daar nog altijd niet goed van. -Van Baro zijnen baard ziet ge bijna niets. En hij staat er daar zo mager en zo lelijk op. 't Is precies dat ge van zijn gezicht kunt aflezen dat ze maar twee zetels hebben in de ge meenteraad. En zo helemaal tegen die zwarte achtergrond. Is dat een steek onder water Dat is echt niet schoon. -Iedereen weet dat onze berremeester een flinke kadee is. Rechtop en fier. En gij tekent hem met afhangende borsten. Daarenboven heeft hij helemaal geen dikke buik. Hij steekt die weliswaar neig vooruit als hij zijn tricolore moet dragen, maar anders is zijn buik zo plat als St. Pieter zijn voorbroek. -De jakken zijne kop is veel ronder en dikker. Eerder een rode ballon dan een peer. Al is hij nu wel de peer en de laatste tijd vermagerd van die naftaffaire. Maar ik meen dat het eens en voorgoed moet gedaan zijn met te zwammen over een paar duizend liter nafte. En de tekening van zijn auto. Zo'n aftands, oud vehikel. Weet ge niet dat hij met een mooie BMW (pardon twee BMW's) rijdt. -En dat zijn schone en dure auto's. Voor de rest is er op de tekening niets aan te merken. Of staat er anders niets op Met beste groeten, DRA (naam en adres op de redaktie bekend) Antwoord van de redaktie -Wij hebben deze lezersbrief inte graal weergegeven. We staan immers open voor kritiek. -Wat De Riemaecker betreft hebt u misschien een beetje gelijk. Maa^ ge weet wellicht niet dat onze te kenaar voor die man een bijna hysterische verering heeft. Van die flikkenhistorie wist hij helemaal niets af. Dus kepi en uni form zijn zuiver toeval. -Van Baro zegt hij dat hij heeft afgetekend van een verkiezingsfoto. Ten andere is er een vlaams spreek woord dat zegt dat zelfs het schoon ste masken niet kan laten zien wat ze niet heeft. -Met de burgemeester zit ge helemaal fout. Hij staat er de grootste op van allemaal. Imposant en dominant zoals hij is. En zijn mooie han den, die hij al te graag naar zijn kiezers uitsteekt, doen hier wel zeer afwijzend. Kijk ook naar zijn hoed. 't Is een van de zomerhoeden van zijn madam. Tenslotte de Jakken. Dat is straf. Hij draagt een sportvest zoals hij er nog geen heeft gehad. En hij is er schoon mee. Zijn auto heeft de tekenaar gewild zo getekend. 't Is een kleine cilinder die weinig ver bruikt Tevreden Op de vijver in het stadspark. Het ontstaan van een maatschappij ge beurt zoals in vele instellingen door een onnozele samenloop van omstan digheden. Het is geweten dat vissers en jagers tot het stel gemeenschap behoren van illusionisten en fantasisten. De stichter van de vissersclub was even eens op deze lijst geschoren. Het aantal en grootte van hun vissers latijn namen zulke groteske afmetingen en omvangen aan, zodat op zeker mo menten het geen zoetwatervissers meer waren maar meer een toonbeeld werden van walvisvaarders. Zo kan ik u bij voorbeeld vertellen van ne forel van 2 kg. die d'er een binnenspeelde van 1 kg., van ne 'kerper' die van gulzig heid zodanig het aas binnenglupte dat de haak en de maden van "entrenoisje" opnieuw zijn gat uitkwamen en van die boot van 150 kg. bemand met twee vissers, d'er nog eens 150 kg. bij, die door een reuzekarper getrokken door de wa teren van H.T.B. kliefdevan nen draad gesproken..moest ge't soms nie geloven, vraag het ne keer aan Marcel de sjampetter (geweest) en de Pikken. Daarmee zijn wij een klein beetje van onze draad gelopen..maar het gebeurde toch in '60 dat enkele krachtdadigen (in de potten) d'er iets moesten op vinden om thuis weg te geraken.en wat moest gebeuren... gebeurde, een club werd gesticht onder de naam "Vissers Ondereen". Aan dit nieuw "sterrekind" ontbrak er van alles, want buiten onze goede wil, ons rieten vislijn en nen appelsienvisbak be zat deze "geboorte" NIKS. Geen leden, geen vis, geen water, wel Denderwater waar boekwinkels en ververs hun ideale zwarte kleur kwamen putten, ge zijt kommersant of niet, maar wat zij wel hadden.goede wil en veel gedachten. Het startpunt werd ingezet bij Marcel- leken Muyter in 1961 werd het defini tief vertrek gegeven. De eerste wedstrijd en koningschap ging door in de Zwette fles bij Skaar Kerkof de kar was aan.'t bollen 120 fr. lid geld per jaar, nen 'soepee' van 'gepikte loslopende' (ten tijde liepen d'er nog veel en zonder adres) DE REDAKTIE WENST ALLS LEZERS, VERKOPERS Eli MEDEWERKERS VAK ONS I LAD PLEZANTE EE KLINKENDE EINDEJAARSFEESTEN GEEF MOR BEZZE, GERAAR. LOTJ A I3J GOEEK, MARIE. "Steek de tromp en speel de fluit Hoera het zesde blad is uit -Zo zou in de rederijkerstijd, bij het verval van de nederlandse poëzie, een rijmelaar hebben gedicht bij het verschijnen van ons decembernummer. -Wij van 't Klokzjiël zijn fier. Lijk jonge partisanen hebben we vrij moedig de burcht van het Ninoofse le zerspubliek bestormd. En onze eerste suksessen geboekt. -Eerst onverschillig "Weeral het zo veelste nieuwe blad", dan nieuwsgierig Wat zou er in staan Van wie komt het uit?" Nadien interesse "Die krant is het lezen waard. Zij laten eens een andeEe klok horen." -Nu ervaren we reeds dat persoonlijk om een nieuw nummer wordt gevraagd. Nu reeds worden we aangesproken met "Gaat dat of gene interview of ver volgverhaal nog verder Wanneer verschijnt uw volgend nummer Waar kan ik een abonnement nemen En dergelijke vragen meer. -Dat steekt ons een hart onder de riem. Maandelijks een zevenhonderd tal verkochte nummers, plus honderd abonnementen. Ons lezerspubliek ligt voor het merendeel in Groot-Ninove en ommelanden. Maar ook abonnementen in Gent, Antwerpen, Oostende, Brussel enz. Ja zelfs in het buitenland Bre- tagne, Baskenland, Mali. -Onze verslagen, interviews en vaste rubrieken worden gesmaakt en elke maand verwacht. Wij zorgen ervoor dat u ze krijgt en houden ons stellig aan onze belofte. En onze tekenaar vergeet u niet -Uw waardering en steun, beste lezers en lezeressen, is voor ons een spoor slag om onverdroten verder en beter te doen. Spaar ons uw aanmerkingen en kritiek niet. We leren graag bij en elke goede raad is goud waard. Tot kijk De redaktie. hanen en poeljen, ne keer serieus weggespoeld en ...de kas was leeg. Maar geloven of niet, de cirk draai de rond, vrij visten op de Zwette Fles en op de vijvers van De Ridder te Zuun de Dender bleef zijn geurig water behouden (ja, minister Galle was dan nog niet van dienst) en wij kregen 73 leden bijeen. De schering en smering was er...een bestuur werd ge vormd, en ne kassier om ons eens in d'oog te houden. In '63 kregen we de permissie van hr. De Paduwa ne keer op zijn priveeput te vissen...de 'begunstigden' waren Muyterken en de Fikken... en om van te watertanden.karpers en bliek aan de lopende band, de beesten wisten dan nog niet wat ne visser voor ne mens is. In elk geval we kregen d'er be zoek van Bertes boer, die ne keer naar die artisten van 't stad kwam loeren, en als ik u moest zeggen dat wij op zeker moment ne minuut of twee zonder spraak hebben gezeten dat moet ge eerst tegenkomen wat Boer ons als les spelde"zie maar dat ge geen sigarettekoeden in 't water werpt"...ja als ge "sjiekt" is dat hetzelfde niet. (vervolg volgende uitgave vistech niek en voeders.) FIKKEN SYROIT

Klokzjiel | 1980 | | pagina 2