Ester nies in de gebieren mm NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL Je muizenplaag van Nienof EEN NIEUWJAARSKADOOTJE 4- 5 6 7 6 9 AO HORIZONTAAL 1Kompa&non van de ezel - Lallenboom 2. lyrisch lofdicht - kindertroost 3. braken (nin.) - lengtemaat 4. politieke nul (afk) - belang rijk persoon - vicieuze cirkel 5. Pierre (nin) - uitroep 6. tijdsindelingen - neig 7. boom - algemeen ka.toliek onderwiijs 8. boom - kerkelijk bedienaar 9. onaangename gesteldheid 0. zeer oud - vivat 1drinkschaal - transcendente medi tatie - schrik(nin) VüRT IKaAL 1waar de sterre bleef stille staan (ninoofs) 2. aftreksel - vrouwennaam /3. niet laf - drankbron 4. vorst (nin) - lengtemaat 5. ninoofse familiebijnaam 6. hemellichaam (nin) 7. afgeschermde ruimte - engelse punkvoornaam 8. en (lat) - opening 9. met wie de miserie begon - kooi 10. hij volgde de ster - nederlandse voornaam Op de 46 inzendingen van deze maand, waren er slechts 3 volledig juist. Inderdaad, keirekolle en kaboeter waren voor de meesten de struikel steen. Ra lang zoeken vonden we uit eindelijk een onbezoedelde hand die er als winnaar uithaalde de heer Herman De Poe uit Kinove toevallig ook in de bloemetjes gezet in het artikel over PC Kinove). Hartelijk proficiat, tevens ook aan beide andere inzenders van de juiste oplossing, Jozef Van den "Berghe en diskoteek Roxy. De prijs, de dicht bundel Poëzie over Brusse.1 samengesteld door Gerrit Achterland, een jonge dichter uit de streek, zal de winnaar eerstdaags thuis wor den bezorgd. Voor de prijs van deze maand,kunt u uw kruiswoord raadsel met uw naam en adres inzenden vóór 15 januari naar ons redaktieadres: 't Klok- zjiël vzw P. Tavernestr. 23, 9400 hinove. Veel geluk! OPLOSSIi,G VORIG KRUISWOORDRAADSEL 1 2 34 56 7 6 910 >cn, Mamera, dat riekt hier goed. -Achzij je rt gij, Komera. Zet u, mens, ik heb juist koffie gemaakt, -'t Moet goeie zijn, aan de reuk te oordelen. -'k Heb toch een betere kwaliteit gekocht, nu dat de koffie afgeslagen is, 't geen dat ook niet dikwijls voorvalt. En nu, met de dagen... -Awel, daarvan geklapt, 'k heb u iets meegebracht, gelijk da'k beloofd had, hierzie -Oei, Komeraken, dat had ge nu toch niet moeten doen, 'k ga ne keer zien wat er in zit...Een f s janevel -Ja, en nog gene slechte, zulle. -We gaan ons gauw een goei scheut in onze koffie doen, vóór dat mijn halve trouwboek die fles vindt, de sloekeman. Hierzie, t geen dat we g'had hebben kunnen z'ons niet meer afpakken. Santé -Spasj -'t Is waar ook, 'k heb voor u ook iets liggen. -Maar Mameerken toch, dat moest ge nu toch niet gedaan hebben. Zo een schoon doosken Nu ben ik toch ne keer kurieus, zelle.Muizekes Ai, dingen, dat eet ik nu just zo geiren. Gaat ge van mij nu helemaal een smokkelgat ma^ ken en mijn lijn -Och mens, trek het u niet aan, daar is toch niks meer aan te doen. -Niet met mij lachen, hé, Mamera. Ge weet da'k zo mijn best doe. Maar a propos, weet ge waaraan dat die smok kel mij doet peinzen Aan die muizen die'k zien lopen heb in mijn keuken. Brr... Zo hoog sprong ik, zie. Mag ik mij nog een witteken pakken -Doe maar. Zeg eens, 't is toch niet moeilijk dat gij met muizen zit. Koe ken al hier, smokkel al ginder. -Nee, 't is overal in Nienof. Een echte muizenplaag. Heel 't stad is er van vergeven -'t Is niet waar, hé. Dat zijn zeker de zeven plagen van Egypte die over ons komen. We zitten nu al jaren met de Doden Vissenplaag, dan de Halve Bg.ro(k)stenenplaag, dan de Armangse Sniffelziektevervolgens de Kapotte Ruitenplaag, verleden maand de Zwette Razernij en nu de Grijze Muizenplaag. Dat zijn er zes. Als er nu nog een Grote Rattenplaag komt is de cirk kompleet en kunnen ze naar een ratten vanger zoeken. 'k Zie onze berre- meester al op zijn fluit spelen en met al dat ongedierte achter zijn gat ver dwijnen in de Nellekensberg -Ik peins niet dat hij die rattenvanger zal zijn, want onzen Tjen zit, geloof ik, zelf net muizennesten in zijne kop. Hij belooft in Outer een boeken beurs te gaan openen en een speech af te steken en ondertussen vergeet hij dat op dezelfde dag op 't stadhuis de Despauteriusviering doorgaat, zodat hij Strevens naar Outer moet sturen. -Er moeten nog muizennesten links en rechts in kulturele koppen zitten, want de opening van 't Buurthuis van Pollare net de tentoonstelling van de winnaars van de prijs van 't stad was op dezelf de dag gepland als de gemeenteraad. -Ik peins dat die beesten in hun koppen komen door al die feesten en recepties, Komera. Mijne pottepee heeft just 't zelfste voren g'had, maar dan anders. Allé, toch volgens wat hij mij gezegd heeft waarom hij gisteren te laat thuiskwam, de zattebezze. -Wat heeft hij u nu weer wijs gemaakt -Pakt u eerst nog een janevelken. Awel, hij vertelt mij dat hij in de "Keizer" zat en al wat aangeschoten was, zoals hij dat zo schoon kan zeggen. Hij komt buiten en hij ziet heel de straat vol staan met flikken. Hij schiet hem weer binnen, van schrik dat hij zal moeten blazen. Al wachten drinkt hij nog enige potten. Hij gaat weer buiten en ze staan daar nog altijd. Hij weer binnen. De derde keer zegt hij :"Nu moet ik het mij toch riske ren, ik zal mij proberen recht houden." En als hij dan goed en wel op straat is, weet ge dan hoe dat zat met die flikken -Nee, Mamera. Mag ik mij nog een druppelken pakken Vertel eens. -Awel, dat waren geen flikken maar die kerstboomkes die overal in 't centrum staan. Ge kunt peinzen hoe zat dat hij was. -'t Is eenhikschandeIk wist niet dat uwe venthik.azoenen was. Maar als ik het goed begrijp, dan is er kans hikdat we in plaats van met ratten, in 't kort met een konijnenplaag zitten. -Hoedadde -Awel.hik..Mamera, als ze van 't stad nu nen bos aan 't maken zijn... hik -Ja, wieweet, dan zullen de flikken op konijnen schieten, in plaats van op honden, waar ze soms al eens een sport van maken, heb ik horen zeggen. Maar in feite, nu eens serieus ge klapt, de grootste plaag, dat is toch nog altijd de werkloosheid en daar zullen we nog zo gemakkelijk niet van af geraken, zolang de dikste ratten met hun geld liever naar 't buitenland trekken dan het hier te investeren. Hebt ge al eens die lange rij zien staan op de Tragel 't Is hier van 't ergste van heel den Belgiek. Moesten ze aan die mensen in 1981 nu eens werk kunnen bezorgen in plaats van al die B.T.K'ers aan 't stad buiten te smijten, zoals ze nu doen uit schrik voor de Grote Snuffelaar. Nog liever de projekten stilleggen dan hun te moeten verdedigen tegen de Polderboer. De Armangse Sniffelziekte heeft dus groter gevolgen dan wat bekvechterij in 't muizennest van 't stadhuis, 't Zijn altijd dezelfden die 't moeten bekopen -G'hebt gelijk, mens. Laat ons hopen dat 't zal beteren in.hik.1981 Pak u nog een muizeken, ik zal mij nog een..hik..ketteken pakken voor ik naar huis ga. -Zijt voorzichtig, want 't is slibber buiten. -Salu, Mamara..hik..tot naaste keer. Hé, ziet eens, Mamera, ...hik in 't straat staan er allemaal flikken KOLÉRA voor u, lieve lèzer(cs) •/anfoe onze rédaktio- raet c'e beste wensen voor 1981 J kunt uw familie of vrienden (of uzelf) op uw beurt aan -enaam verrassen door een abonnement te .schenken op 't KICKS ie: hiervoor stort u 3CC vanaf 500 3) op nr. 001-0971808-41 met vernel "Abonnement VZVtKlokzjiël" en natuurlijk naam en adres van de nlukki; e niet verpeten! (rteunal onnemsnt ine: Hiervoor ontvangt zij, hij II nummers thuis bezorgd. of uzelf

Klokzjiel | 1981 | | pagina 12