Lome heeft heet F 3? Ester nies in de gebieren mum KERSVER5 geïnstalleerde staats - 5EKRETARI5 LOUIS WALTNIEL Hi Hi, IK heb al in vee/ z&tete ge.-ze.ten, Hjje ma gtë poe tie Lowie «mvv1 HENGELRUBRIEK De visserwereld op zijn kop <Wrm& Nievejorke zoete oons veirken ee vier voeten. Vier voeten en ene stjeit es da nog giën zjatteke weird Wie zit er daar onder dat moele- bakkes Maar, da's ons Komera Kom binnen, zotgat. G'hebt schoon gezongen en een zjat kaffee ver diend. En deze keer ester ewa bau. Ninovieters, kaffeegieters, nie- waar, Mamera. Ik heb ook iets mee voor bij de kaffee. Hierzie voor uwen nievejaar. Ne peperkoek Danke,da's echt ge lijk in de goeien tijd. We gaan er direkt een schelle afsnijden en ne goeien drippel in onze kaffee doen De goeien tijd zegde gij. 't Ziet er niet naar uit dat we voor twee- entaggetig ne schonen niefjaars- brief moeten lezen met dat gevol- macht rooms-blauw kabinet. Want die appelblauw-zeegroene kastaars gaan in dat kabinet 't een en 't ander versjassen in 't kort. Ik zie onze Jef nog zijnen dop ver liezen, die nu al serieus ingekrom pen is. Als de lucht blauw wordt voor de Vrije Radio's, zou hij kunnen grauw worden voor de loon- trekkenden en de doppers. Niet zo somber, Komera, nu dat Louis Staatssecretaris van Open baar Ambetant geworden is, zal hij voor Nienof toch wel iets kunnen doen, zeker. - Kunnen doen, kunnen doen, postjes uitdelen aan zijn vrinjekes. Maar ik heb toch geen goesting om voor hem van Sarie Marijs te zingen, zelle. Hebt ge T.V.-touché gezien - Hoe is 't mogelijk, dat ze zo met ne mens kunnen lachen. - Wel besteed, hij stond daar zelf in zijnen baard te lachen, die hij niet heeft. Chef van 't Ministerie van Humor, stel u voor Om u zot te lachen. Nog goed dat hij in Nienof gene Schepen van Plezier is. - Komera, g'hebt zoveel plezier. Gij wordt zeker zat - Bijlange niet. Doe nog ne keer vol. - Zeg, maar van die schepenen geklapt, hebt ge al gehoord dat Armang en de Jakken weer goei vriendjes ge worden zijn - 't Is niet mogelijk. Eerst zo vechten en nu - Ja ja, Komera, zo ziede hoeda ze zijn. Z'hebben nu ne gemeenschap pelijke vijand gevonden de man nen van "Leefmilieu", die beweren dat heel het plan voor de zuivering van de Dender veel te duur is en daarbij misschien niet veel zal helpen. Ze hebben een ander plan dat volgens hen goedkoper is en meer zal uitdoen. maar de-ze, moet ik zeggen, zit me v i tsteken d ha Ha - Nu zijn ze natuurlijk op hun te nen getorren dat ze zo de les ge speld worden door die snotapen. - Voor ne Schepen van Openbare Wer ken of nen "ex" of nen "teweeg", kan zo'n plan natuurlijk niet duur genoeg zijn. We weten waarvoor. - A propos. Wist ge dat er een kom missie opgericht is om nog namen te zoeken voor beken en grachten die er nog geen hebben Ik hoor het al "De Stinkaard", "De Rattengracht" ,"De Spauver "De Strontbeek". Santé, Mamera. Santé, Komera, op't ves joeër Vorige rubriek hande.lde in 'mini' het laatste nieuws betreffende nieuwe produkten die de visvangst zouden kunnen stimuleren tot een hoog niveau. Intussen is er opnieuw groter nieuws voor onze vissers. Gelezen in een hengelrubriek..F.N. Herstal is niet alleen de nationale wapenfa briek maar houdt zich ook bezig met sportvisserijZo komt in Ï982 een nieuwe hengel op de markt, fa- brikatie F.N.,merk Browning, lengte 11 meter, gefabriceerd van grafiet- vezelprijs nog onbekend, zul je waarschijnlijk niet kadeau krijgen bij aankoop van een paraplu Sinds lang wordt door de zeevis serij de radar gebruikt, niet alleen om gevaarlijke plaatsen op te spo ren, hindernissen zoals bv. een an der schip, varen bij mist en andere gevaren op te sporen, maar ook om visbanken of visscholen te ontdek ken. .diepte, plaats heeft allemaal geen belang meer. De sportvisser heeft intussen kunnen mee profite ren van deze radartoepassing op kleine schaal. Sinds een paar jaren heeft men een'visontdekker' op de markt gebracht, werd intussen geper fectioneerd en naar 't schijnt met afdoende resultaten. Niet alleen onderscheidt de visvinder zich door een 'visbende' te registreren maar ook door een 'dolende'vis op het scherm te brengen, zoals bijvoor beeld een snoek, snoekbaars en noem maar op. De afleesbaarheid van deze precisieapparatuur zou dermate perfekt blijken zowel 's nachts als overdag bij volle zon.Betrouwbaar heid en bedrijfszekerheid wordt ge garandeerd tot 100 zelfs bij ruw weer. De ideale uitzendhoek 22°, waardoor bijv. op een diepte van 3m, een gebied van lm. wordt bestre ken, bij 9m. een gebied van 3m. Het signaal wordt uitgezonden via een transducer (emetteur, uizender) en elke vis die zich op slechts 10 cm. van de bodem beweegt, wordt U als "GEZIEN" gerapporteerd Bij transducerpanne kan deze vervang en worden, andere service om en rond de 14 dagen. Als oplossing kan men er zich twee kopen. Prijs klein... 8.000 fr., middel15.000 fr.... groot..33.000 fr, als voordeel kan men aanwenden dat U een prachtig stukje techniek in Uw bezit hebt, als nadeel.zonder boot moeilijk in gebruik te nemen. Nog straffer kan men de molen met de micro-processor binnenkort begroeten. Sinds de micro-processor zijn in trede deed, werden tal van verbete ringen aangebracht aan de elektro- niek. Computers, werktoestellen, speelautomaten enz. werden er mee aangepast maar, dat de sportvisserij er iets zou mee te maken hebben, neen...zover nog niet En toch, de uitvinders.made in Japan, of wat dacht U Wel, F.N. zou de verkoops- exclusiviteit hebben opgekocht. Een computer '1000' molen die gekontro- leerd wordt door de fameuze micro processor, voorzien van een beeld scherm en geluidsverklikker. Het wondere van deze molen is dat men de visdieptes kan programmeren. U hoeft geen kennis van hogere studies, zeker geen hoog elektronisch I.Q. te bezitten, neen, dat processorken lost dat allemaal voor u op. U kiest enkel de gepaste afstand en de diepte waar u verlangt te vissen en...alle volgende worpen zullen op dezelfde afstand terechtkomen. U moet zich dus niet meer forceren, niet meer rekenen waar of hoe om nog verder en verder te gaan, neen, U komt wiskundig, minutieus terecht op hetzelfde aantal meters Nog straffer, U wordt vriendelijk verwittigd door een geluidssignaal (misschien onder de tonen van het loze vissertje) dat de te bereiken plaats DAAR is...moet er nog zand zijn Het zou belangrijk zijn voor het vissen in geulen of zwaar onef fen bodem want bv. het beeldscherm, vooraan in de molen aangebracht, insgelijks de cijfertoetser zal u de nodige informatie geven. Wat er nog aan ontbreekt is een ruiten wisser ingeval van regen, maar dat komt welEr wordt aan toegevoegd dat deze nieuwigheid nog moet uit geprobeerd worden, prijs.onbekend Zover zitten we dan dat men ten jare 1985, misschien nog vroeger, zal gaan vissen met een koffer voot zien van een dieptemeter, een vis- ontdekker, een microprocessormolen, een voedertestcomputer en een vis- aanslagapparaat, dit alles wordt dan vergezeld door een 'diplomaat' tas, waarin zich de verschillende gebrui ksaanwijzigingen bevinden met desnoods het speciaal boekje van eerste hulp ingeval van ...stor ing en ja zeker, de namen der fir ma's waar men zich kan wenden bij onherstelbaar defekt...en zeggen dat vissers geen vedetten zijn Met dit alles is de kous nog niet af. Een lichtgevende pen bestaat lang, zowel voor de zeevisserij als voor de gewone hengelsport. Deze dobbers werden gevoed door een kleine batterij, zoals b.v. bij een quartsuurwerk of door een soort kristallen de prijs kwam te duur voor de te korte levensloop van deze batterijtjes. Een nieuwe lichtgevende dobber werd geboren, kan heel gewoon gebruikt worden en kan lichtgevend gemaakt worden door heel eenvoudig een mini-staafje, grootte ongeveer 3 millimeter, dikte stylopunt in de kop van de dobber te deponeren. Deze staafjes of korrel tjes kan men zich aanschaffen bij zijn verkoper. Mist of donker, ook al geen problemen meer, wij zetten eenvoudig onze dobbermistlamp op en wij vissen maar verder...allé vooruit Lang duurt het niet meer of wij be oefenen onze hengelsport met een afstandsbediening, wij nemen ons tweede valies met een 'videorecorder' en 's avonds 'genieten' wij, in bij zijn van vrouw en kinderen en van nog enkele echte 'bezeten' vissers, een tweede keer al de genoegens van onze visdag Fikken Syroit KOLÉRA

Klokzjiel | 1982 | | pagina 15