JAAR VAN HET MILIEU Mamera Komt egau binnen ze lie, Komera,-mee azeu een koud weer megen oude meesjken niet te lank buiten leupen. Komera 't Es waar wat da ge daar zegt. Daarbij we zullen wijlen binnenkort seriees moeten op ons tellen passen dat we nie ziek een werren. 't Skantj dat er in Nienof oever enigste jaren gieën kliniek ne meer zal zaain. Ze gaan mee ons naar de vremde raven as men een geroktheid krauigen. M. Dat es zeker weer ieveraunst nen truuk van den enen of den andere politieker - Dat es zeker weer nen truuk van den enen of den andere politieker die daar iet moet mee verdienen of stemmen trekken. - Awel onze Jean Lukken hé! - Wablieft. Zitj onze Kwismaster Jean-Luk Frinket daarachter? - Bau nantj gau, daune Jean-Luk niet, Jean-Luk Dehaene, de minister die aul de klein kli nieken wilt afbreken om de greute vol te krauigen, want die greute zijn euk in veel beddekes ziek. En d'eerste die er moeten aan geleuven zijn die klein klinie ken die niet van de kattekoppen zaain, allé tes te zeggen niet van de "goei zoelj" van de minister. Da verstojje toch wel hé? - In feite iet gelek dat Coens mee het onderwaaisj oeitgestoe- ken eet. - As 't azeu voortgaat zeilen alle oude meesjken in Meerbeke zeker onder de rozelaar van O.L.V. moeten gaan elen ouden dac slijten. - Zeu rap zal het niet gaan peis ek, maar ge moetj ne keer lezen wat dat doktoer Ringoet van 't Ospitoeël daarover ver tel tj. Nau dat ge van't Ospitoeël klapt peis ik nog op iet. Ejje da ge lezen van die politieke vluch telingen van ons OCMW? - Zijn dat dedie die eerst elen dagen moeten doen in't Klein Kasteeltje? Ja, awel een dertig van die zouden door het Nienoofs OCMW '"orc'en opgevangen, maar ze worden opgevangen, maar ze weten niet waar ze te steken. Ik heb geheurd dat ze zelfs enkele Ghanezen op kamers gaan logeren boven de buroo's van de politie in 't nieuw stadhuis. Die zullen wel veilig zitten. Amaizijn daar kamers boven de politie? Waarvoor moest dat daar dienen? Daarboven moet er toch nie "gekomeerd" worden zeker. Tegenwoordi ge van nie zouden bete voert goeën waar dat ge allemoeë in i nteressant beleid, die g ma skoop een heurt anders ne meer. Ze r a wa meer op bede- Nau wetje toch moetj gaan. 't Stond Nienof Info. Wriëtig nieuws over 't Stads- bedevoërtplakskes - Aja skantj dat den berremiëster niet veel wist te vertellen aan Fons Skorreel over de Fabelta. - En over 't racisme, daar moeje ze allemoei tegelijk ne keer over bezighoren. 't Es e plezier allé! - Den berremieësterdaune geeft er tegenwoordig euk nogal toeken op zeg. Ejje da geheurd wat hij zegt dat als de nieve beplanting in de veske stroeëten na de kar naval nog allemoeë rechtstaat dat er dan slecht gevierd es. - Allé, dat betekent dat alleen vandalen goed karnaval kunnen vieren. Zijn politiemannen zul len ook niet weten wat dat z'er moeten van peinzen. - Ge weet gij toch wel Komera, dat da van de jaar op geen boomken steekt, 't Es toch 't jaar van het Leefmilieu! BERTHA In elk geval goed om weten. G'en wetj van ze leven nie waar dat voor vandoen is. En nu dat ook nog het mededelingen blad van de werkgroep Leefmilieu gaat verdwaainen, es 't er weer al een goei informatiebron weg in Nienof. KONTAKTADRESSEN 9A80 DENDERHOUTEM Tel 053 7 77.77.67 Allé de politiekers zullen kon tent zijn dat Dirk Van De Perre hem wat minder aktief gaat be zighouden met de leefmilieu affaires, zeker nau dat er am- betante vragen gesteldj worren cp de gemeenteraad. In 't KlcKujiël adverteren. Rik TEM6UYSER Zoririestraat 58 @v.z.w. 't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars Behalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaanae- lijke en schriftelijke toelating '.*5 i

Klokzjiel | 1987 | | pagina 28