SPORT SPIERT5 m MI1U!\M)FL Van Der Ilae<|en Walter. Dreefstraat 52 Ninove p 054.332293 jonge kleding elke week nieuwigheden e\@ EXIT FELIX LEVITAN AFSCHEID VAN WALTER ELEGEERT zwier en élan die in de provincie ruime weerklank hebben gevonden. Trainers Fons De Berlenger en Luc Simon kunnen echt fier zijn op hun werk. Voor ons telt niet alleen het behalen van de titel met liefst 8 punten voorsprong op de nummer twee, maar wel de enorme toekomstmogelijkheden die daardoor worden geboden aan V.K. Ninove. Indertijd kweekte ook S.K. Beveren een lichting junio res met Van Moer, Buyl enz., en met deze ploeg klom Beveren op naar Eerste Nationale. Indien men ook bij V.K. beseft dat hun talentvolle jonge spelers moeten worden bijeengehouden, dan kan men wellicht ook binnen een 3 a 4 jaar een eerste ploeg zien spelen met de jongeren die het momenteel op de Kloppers aan het leren zijn. V.K. Ninove plant een viering van die ploeg op 11 april a.s. tijdens de Kaas- en Wijna vond van de Veteranen in Zaal De Redding. De oudere glorieën die de coming stars vieren: een brug die wordt geslagen tussen oud en nieuw talent. Sportspier sluit zich nu reeds aan bij de geluk wensen, en hoopt nog grijze haren genoeg over te hebben om binnen enkele jaren die jonge krachten in een prachtig Ninoofs stadion te zien voetballen. De Ronde van Frankrijk is onthoofd Félix Lévitan, de kleine journalist die het tot Grote Mijnheer bracht in de wielersport, heeft afscheid genomen. Bijna zonder lawaai eenvoudigweg zijn schup afge- kuist. Hij laat een put van miljoenen schulden na Lévitan, voorzitter van de internationale bond voor organisatoren van wielerwedstrijden, had zich een imperium uitgebouwd waarvoor iedereen moest buigen. Hij had weliswaar ook grote verdiensten, al was het maar door het saneren van de internationale koerskalenderAlleen wou hij er niet van weten dat "zijn" koersen enige concurrentie werd aange daan. Zo mocht geen enkele wedstrijd (voor beroepsrenners) worden ingericht gedurende de "Tour", die hij trouwens wou uitbouwen tot een "Tour du Monde". Sportspier had verleden jaar het voorrecht de Tour mee te maken als "volger", en gedurende de paar dagen dat wij meereden in de karavaan hebben wij Lévitan leren kennen als een ongenaakbare baas, omringd door lijfwachten zoals een echt staatshoofd. Men kon duidelijk aanvoelen dat elke beslissing van hem uitging en dat er geen verhaal tegen mogelijk was. Naast hem stond zijn tegen beeld, Jacques Goddetnu 82 jaar, minzaam en een beetje afgezonderd. Indertijd door Lévitan opzij gezet, kreeg Goddet nu een onbenullig rolletje toegewezen in het Tourcircus: hij mocht nog achter de achterblij vers in zijn wagen blijven volgen. Nu is Goddet, zij het tijdelijk, weer aan de top verschenen. Lévitan is gevallen en de Ronde van Frankrijk beeft op haar grondvesten. Misschien zien wij weldra de andere sport- dictator Bernard Tapie verschij nen aan het Tourfirmament, of moet Jacques Anquetil de boel overnemen 5 Voor mijn part mag Lévitan gaan. Ondanks zijn nuttig werk, was hij een onmogelijk en eigenzinnig man in de wielerwe- reld geworden. lederen moest naar zijn pijpen dansen. Tot thans deze kortsluiting teveel werd voor hem. De dagbladen "Libera tion" en "Le Parisien Libérf" zouden trachten de miljoenenput te vullen èn Félix Ie vitan zal nu ook zoals alle andere supporters zijn Ronde kunnen volgen op de T.V. Indien wij goed zijn inge licht, zou Walter Elegeert als trainer bij V.K. Ninove vertrek ken. Vele seizoenen reeds werkte "De Langen" uit Wetteren bij Groen-Zwart. Het werk dat hij er presteerde was enorm en kwalita tief hoogstaand. Trainer Elegeert was en is zeker geen gemakkelijk mens: keihard en tot het koppige toe, zonder medelijden voor de spelers die zich niet ten volle gaven of zijn richtlijnen niet goed opvolgden. Men zal echter van heel ver moeten komen om hem als oefenmeester en voetbalkenner te evenaren. Wat men er ook moge van denken: hij was het die V.K. Ninove naar de hogere klassen heeft gebracht. Er zijn botsingen geweest met bestuursleden en meerdere leden van de club namen hun ontslag. Met Elegeert viel moeilijk te discussieren. Het was geen mens, zegt men. Wij weten nu wel dat een club uit de hogere afdeling niet zo gediend is met "mensen". De clubleiding en de supporters eisen resultaten, en die kunnen er alleen maar komen door een keiharde leiding. Dat Elegeert daarenboven zijn werk nog met volle goesting en overga ve deed, maakt van hem. pas een echt grote trainer. Zijn plaats zal moeilijk direct door iemand anders op te vullen zijn. Indien hijzelf wil opstappen is daar weinig aan te doen, doch indien het clubbestuur zelf zou beslis sen om van zijn diensten geen gebruik meer te maken, zouden zij er toch beter aan doen die beslissing grondig te bespreken. Want de vervanging zal zwaar, zeer zwaar uitvallen. LENTHLO •sr stationsstraat is NINOVE advertentie advertentie At

Klokzjiel | 1987 | | pagina 25