BAVO EI LIEVEKEN. De Paardententoonstelling AYGEM. Inschrijven voor den oogst. eene ware dievenbende zijn om zoo met deftige menschen te durven handelen* Pier. Ik ga eene vermeerdering pakken op mijn huis van zoohaast de maatschappij begint en binnen drij jaar is mijnen akt uit, en dan ga ik effenaf in onze brandverzekering. Jan. Ik ben 't zelfde van zin, maar ik lig maar voor eenige maanden meer gebonden. Ik zal ze salut zeggen, ziet ge, z'hebben mij ook al eens vast gehad. Ik kan hunnen pasport van bui ten. Pier. Ik trek er uit. Tot op de vergadering, Jan. Jan. Ja, Pier, houdt u goed en de comple menten tehuis. Bestuurleden Ph. Van Wassenhove, P. Scheerlinck, G. De Meyer, L. Danckaert, Ch. Wynant,Jos. Callebaut, G.De Vuyst. D.Schouppe. Het bestuur der Aygemsche afdeeling van de Landbouwvereeniging Redt U Zeiven -> in zit ting van 25 Juni 1919,neemt bij eenparigheid van stemmen, volgende motie aan 1Biedt aan al de leden van de Aygemsche af deeling zijne verontschuldiging aan om de werk loosheid tot hiertoe door het bestuur gevolgd. Doch verklaart dat het zoo werkeloos is gebleven omdat het Aygemsch bestuur het al te gewaagd aanzag om bij het eerste optreden van het hoofd bestuur van Aalst met dit bestuur mede te ijveren tot uitdreiding van den bond, voor dat voldoende bewijzen geleverd waren van de degelijkheid der vereeniging. 2. Daar de reeds gedane werkingen van het hoofdbestuur duidelijk bewijzen,dat deze het met het welzijn van al de leden goed voor heeftis ook iiet Aygemsch bestuur vast besloten voortaan al zijne krachten in te spannen om het welzijn van al de aangesloten landbouwers te behartigen, 3. Neemt het stipt buiten politiek houden der vereeniging als hoofdzaak aan. f 4. Keurt de handelwijze ten strengste af, der- genen die trachten verdeeldheid te zaaien tus- schen de leden. Zoo ook van diegenen die door kleinzieligheid andere dergelijke instellingen, tot welke kleur zij ook behooren, onderduims be kampen of trachten in een valsch daglicht te stellen. 5. Verklaart zich bereid met andere dergelijke instellingen samen te werken, zoo samenwerking noodig blijkt om de belangen der landbouwers te bevorderen. 6. Drukt den wensch uit, dat al de landbou wers zullen de noodzakelijkheid van vereeniging inzien, nu de tijdsomstandigheden zoo duidelijk onze leus Redt U Zeiven verrechtvaardigen. Het Aygemsch Bestuur. De Schrijver, De Voorzitter, Richard Boelaert, Alfons Annorel, Burgemeester. door Hendrik CONSCIENCE. ,<o. Zij zouden dus onmiddelijk uit hunne bittere armoe de gered zijn wamt men had hun een buitengewoon hoog dagloon verzekerd. Lieveken zou natuurlijk ha re ouders volgen maar zoohaast er weder veel werk in Gent was, zouden zij terugkomen. Deze tijding trof Bavo op eene zonderlinge wijze hij boog het hoofd, zag sprakeloos ten gronde en ant woordde zelfs niet, toen zijne moeder hem vroeg waarom iets, dat zeker een geluk was voor de ouders van Lieveken, hem scheen te bedroeven. Eindelijk, als ware er nu eerst een duidelijk besef der zaak in zijnen geest ontstaan, zeide hij op den toon van on derwerping Inderdaad, moeder, zij zullen dan toch uit den pijnlijken nood verlost zijn. Ik was zoo gewend, aan Lieveken des avonds hier te vinden.. Nu zal ik alleen, altijd alleen met u zijn; maar ik ben geen kind meer.... Als Lieveken slechts welvaart en gelukkig is in Frank rijk, zal ik mij over hare afwezigheid niet te veel be droeven. Gij hebt gelijk, moeder, de mensch moet zich sterk houden tegen het lot. Daarenboven, wie weet of onze geburen niet reeds binnen eenige maanden we- derkeeren De moed en de verduldigheid, waarmede haar zoon Vergaderingen Groote Algemeene Vergadering- der Aan deelhouders, op Zondag 6 Juli, in het lokaal, Groote Markt, 8, Aalst, om 3 1/2 ure stipt (Zomeruur). Dagorde 1. Bilan van winsten en verliezen. 2. Vervanging in den beheerraad. 3. Verschil lende mededeelingen. De Bestuurder, De Voorzitter, O. Caudron. B. Schockaert. ZONDAG 29 JUNI, DRINGENDE VERGADE RING voor deSchrijvers der Plaatselijke bonden. Dagorde Uitleg over de agentschappen der brandverzekering. Verschillende mededeelin- gen. DONDERDAG 3 JULI, verplichte en dringende vergadering voor de nieuwe afgevaardigden van den Beheerraad. Belangrijke besprekingen. GIJSEGEM. Groote algemeene vergadering van al de landbouwers, na de Hoogmis in de gemeenteschool der jongens. Dagorde oorlogswinsten en patentrechten. Spreker Eerw. H. De Feyter, onderpastoor te Gijsegem. Dat niemand ontbreke. HOFSTADE. Vergadering in het gewoon lokaal op Zondag 29 Juni na de mis van 8 uren. Dagorde 1. Kiezing van eenen nieuwen se- kretaris. 2. Kiezing van een vast lokaal. 3. In schrijving voor den oogst. MEIRE. Er zal voor de leden van, den Boe renbond onzer gemeente, den 2® Zondag van iedere maand eene vergadering gehouden wor den seffens na de Hoogmis, bij de Wed. Arthur Van den Eeckhaut, Dorp. Alle leden worden hierdoor vriendelijk verzocht deze vergadering bij te wonen. Het Bestuur. AALST-MIJLBEEK. Vergadering voor al de leden van den boerenbond, alsook voor de Veeverzekering, om 5 ure, bij Jan Schockaert. Inschrijving voor alle benoodigdheden. Kie zing van de afgevaardigden. De prijzen voor de vetten, levering einde Juli begin Augusti, zullen omtrent de volgende zijn Nitraat 68 tot 70 fr. Ammoniak 80 tot 82 fr. Superphosphaat 1,80 fr. per eenheid. Men schrijve in op elke gemeente deze tijding had ontvangen, verwonderden en verblijd den vrouw Damhout. Zij begreep niet, dat hare moeite om hem de tijding onder een gustig daglicht te doen aanschouwen, voor een oogenblik zijn gevoel en zijne rede had in twijfel gebracht. Maar zij moest weldra erkennen, dat zij zich had bedrogen want Bavo liet zich bij de tafel op eenen stoel zakken, bleef lang met starende oogen in diepe overweging verzonken, en slaakte van tijd tot tijd eenen hollen zucht, als beklemde een zwaar gewicht zijne borst. Het was reeds laat, toen Lieveken met het voor schoot voor de oogen in de kamer verscheen, en onder luide snikken over haar vertrek naar Frankrijk begon te spreken. Bavo, alhoewel hij zelf geweld deed om niet onder zijn verdriet te bezwijken, poogde het bedrukte meis je te troosten. Vrouw Damhout en haar man voegden hunne woorden bij de zijne maar Godelieve scheen ontroostbaar in hare diepe smart Toen eindelijk het meisje tusschen hare snikken eenige duidelijke klachten kon voortbrengen, zelde zij, waarom dit vertrek als een wreed ongeluk haar ver schrikte en haar zoo diep bedroefde. Zij herinnerde zich de eindelooze goedheid van vrouw Damhout voor haar, de onverdiende vriendschap, die Bavo gedurende geheel haar leven haar had gegund, en zij sprak van weldaden, van edelmoedigheid en medelijden voor een arm verstooten kind Zij noemde bazin Damhout hare goede moeder en Bavo haren leermeester en haren INSCHRIJVEN VOOR FIJNE BLOEM Alle landbouwers en bakkers die deel maken van den bond, mogen inschrijven aan 77,00 fr. de 100 kil. Vrij in magazijn of nabijgelegen statie. Onmid dellijk te leveren. te Brussel. iCATEGORIE Belgisch Trekpaardenras Hengsten van 5 jaar en meer hebbende eene hoogte van im65 en boven. le prijs --11 Drinker d'Honzocht (74592), blond, 9 jaar, aan M. Deleener, Albert, te Hondzocht-Lembecq (Brabant) 2® 58 Lion de Flandre, bruin, 5 jaar, aan M. Thielman, Alfons, te Quatrecht (Oost-Vlaanderen). 3e 20 Garncment, donker blond,6j. aan MM. Dumont de-Ghassart, Gabriel, Paul en Joseph, te Ghassart (Henegou wen). 3® 71 Prince Léopold, bruin, 5 jaar, aan M. Van der Schueren, Alfred, te Vollezeele (Brabant). 4® 37 Sourire du Fostteau (75800), bleek bruin, 9 jaar, aan M. Lefèvre, Gustave, te Salet-Warnant (Nflmen). 4® 14 Golosse de Hemel, bruin,5 jaar aan MM. De Ro, gebroeders, te Leeuw- Saint-Pierre (Brabant). 4® 29 Socrate du Fosteau (75818), blond, 9 jaar, aan M. Hardy Joseph, te Thuillies (Henegouwen). 2 CATEGORIE Hengsten van 5 jaar en meer hebbende eene hoogte minder dan im6s 1® prijs 132 Successeur (71838), blond, 10 jaar, aan M. Van den Dorpe, Richard, te Wortegam, (Oost-Vlaanderen). 2e 92 Balzac du Chateau, blond, 5 j. aan MM. De Groes, gebroeders, te Hovez-les Enghien (Henegouwen). 3® 143 Joubert III du Chateau, vaal 7 jaar, aan M. Wayemberg, Arille, te Naast (Henegouwen). 3® 109 Hennuyer, bruin, 7 jaar, aan MM. Leheuwe, gebroeders, te Braine- le-Gomte (Henegouwen). 4® 100 Joubert de Soignies (57524), donker grijs, cap de maure, 12 jaar, aan MM. Dieudonné, gebroeders te Vo- roux-Goreux (Luik). 4® 123 Lutteur, bruin, 5 jaar, aan M. Rasquin, Lubin, te Plancenoit (Brabant). broeder. Dit alles ging zij verliezen. De wereld zou eene woestijn voor haar worden, al wat zij meest had bemind, ging zij verlaten, misschien voor altijd. Het meisje had zulke gevoelige, zulke zoete, teede- re woorden de liefde haars harten voor hare weldoe ners stortte zich zoo onbewimpeld en zoo vurig uit, dat zij iedereen tot in de ziel ontroerde. Vrouw jpamhout sloot het dankbare kind tegen hare borst, en deed geweld om door bewijzen van innige dankbaarheid haar te troosten. Bavo lag met het hoofd op de tafel en weende zijne drofheid was stom geene klacht ontsnapte zij nen boezem 1 want hij wist wel, dat hier niet tegen de tegen de wreede uitspraak van het lot kon geworsted worden. Zoo bleven dien avond in de woning van Damhout bittere, hopelooze tranen vlieten, totdat moeder Wil denslag hare Godelieve kwam roepen en ze mede naar huis nam. Den volgenden dag ging het wat beter. Uitgeput van weenen, getroost en versterkt door de vriendelijke woorden van vrouw Damhout en van Bavo, had Lie veken de zaak allengs metmeer verduldigheid beginnen in te zien. De vaste hoop, dat zij welhaast met hare ouders naar Gent zou wederkeeren, had een gewelda- dig licht in hare droefheid geschoten, en zij insgelijks scheen het vertrek, als zijnde toch een geluk voor ha re ouders, met onderwerping te aanvaarden.... 13. A i

De Koornbloem | 1919 | | pagina 3