W KEZt F. CALLEBAUl m magazijn ZesBergKaai. Belangrijk Bericht. Zakken Zakken Zakken APOTHEEK Charles Grégoire-Parewyck vervuld worden door Sir Gordon Howart, gene raal. De beklaagde zal door een Duitsch advokaat verdedigd worden, bijgestaan, zoo hij het wenscht, door Engelsche raadgevers. Duitschland moet ook alle stukken overgeven, noodig voor de procedure. Het moet de personen uitleveren, die beschuldigd worden van oorlogs misdrijven, zooals de officieren verantwoordelijk voor de verwoesting enz. te Dinant, Ardenne en Leuven, Op militair gebied moet Duitschland dadelijk beginnen met de vermindering van zijn leger tot 200 000 man, welke sterkte in drie maanden be reikt moet zijn. Het moet alle munitiefabrieken sluiten, behalve die, welke de geallieerden toe staan door te laten werken. Binnen 60 dagen, moet alle oorlogsmaterieel boven de toegestane grens uitgeleverd worden. De generalestaf moet ontbonden worden en alle militaire scholen, op vier na, gesloten. De dienstplicht voor leger en vloot moet worden afgeschaft. Binnen drie maanden moeten alle luchtvaar tuigen aangegeven worden. De Zeppelins moeten overgeleverd worden met alle bijbehoorend materieel, motoren en munitie. Binnen zestig dagen moet het overgebleven deel der oorlogs vloot, met de kanonnen aan boord, uitgeleverd worden. Alle vaartuigen, die in aanbQuw zijn, zullen onder toezicht der bondgenooten gesloopt worden. Binnen twee maanden moet de Duitsche regeering ook alle militaire werken en forten 50 km. ten Oosten van den Rijn ontwapenen en ontmantelen. Alle Duitsche koopvaardijschepen boven 1600 ton waterverplaatsing, moeten binnen twee maanden uitgeleverd worden, evenals de helft van de schepen tusschen 1000 en 1600 ton. Alle trofeeën, die uit Frankrijk weggevoerd zijn, moeten binnen zes maanden overgegeven wor den. Italië moet voorzien worden met 4.500.000 ton steenkolen jaarlijks en binnen drie maanden moet een groot aantal runderen en paarden die uit Frankrijk en België zijn weggevoerd, terug gegeven zijn. Andere artikelen bepalen, dat de Duitschers het gebied moeten ontruimen, dat afgestaan wordt of waar een volksstemming over de natio naliteit zal beslissen. In Duitschland moet het alles behalve aange naam zijn om te wonen. Het ziet er niet naar uit of nu, dat de vrede gesloten is het herstel van Duitschland spoedig zal kunnen beginnen) De ontwrichting is te groot. Eerst waren het de kolenmijnen, nu de verkeersmiddelen, precies de twee gevoeligste punten, die door werksta kingen stil gelegd werden. Hadden de mijnwer kers in de afgeloopen zeven maanden, inplaats van te staken, vlijtig kolen gedolven, hoeveel sterker zou dan nu de staat er voor staan. Hoe zal Duitschland zijn flnancieele verplichtingen kunnen vervullen, als nu weer een tijdperk van ruïneerende stakingen begint De zenuwachtigheid is natuurlijk heel groot in het land. Alles kijkt elkaar wantrouwig aan en men verwacht omwentelingen van links en van rechts. Deze voortdurende vrees voor revolutie of tegenrevolutie is noodlottig voor de orde. Het is een reden voor voortdurende tegenwoelingen. "Wel bestaat er geen gevaar voor een werkelijk grootscheepsche omwentelingmaar voortdu rend worden kleinere ondernemingen op touw gezet, die de gezondheid van het rijk op het oogenblik niet verdragen kan. Kenschetsend voor de verandering, die in de internationale verhoudingen is tot stand geko men, is het feit, dat de fabrieken van den kanon- nenkoning Krupp te München moeten overgaan tot likwidatie. De fabrieken zijn gesloten omdat de opbrengst in vijf maanden bij eene uitgaaf van drie miljoen slechts 300.000 mark bedroeg. Ame rikanen hadden lust gehad om de fabrieken voor eigen rekening over te nemen, maar de arbeids verhoudingen te München zijn zoo ongunstig ge worden, dat men daaraan niet meer denkt. Het ongedekte tekort bedraagt 12 1/2 millioen mark. De firma Krupp fcal eveneens haar schiet- terein te Meppen opheffen. De aardbeving die de Italiaansche steden Florenza en Bologna heeft geteisterd heeft meer schade verwekt dan zich eerst liet aanzien. Sinds 1895 was zoo'n ernstige aardbeving in Italië niet voorgekomen. Vele dorpen werden verwoest. Men vermeldt 150 dooden en verscheidene hon derden gekwetsten. In Frankrijk heeft een zonderling en vreese- lijk natuurverschijnsel de gemeente La Glappe en omliggende dorpen in opschudding gebracht. Na een langdurig gerommel vloog opeens een hooge en breede wolk stof, aarde en water in de hoogte, als opgezweept door de uitbarsting van een vuurberg. Een diepe afgrond was plotseling tot stand gekomen. Hij heeft 50 m. doorsnede en de diepte is haast niet te peilen. Op den bodem stroomt er water in wild geklots. Het Engelsdh luchtschip R 34 vloog met 35 man aan boord van Engeland naar Amerika. Men maakt reeds ontwerpen om een luchtpostdienst over den oceaan in te richten. Al de leden van den bond zijn vriendelijk ver zocht bij het aankoopen van waren, hunne lid- kaart te toonen. Zonder deze zullen er in het vervolg geen waren meer besteld worden. Dus, ze niet vergeten. Er zijn er ook velen die misbruik maken van hunne lidkaart, met ze aan anderen te leenen die geen deel maken van den bond, om zoo in het magazijn te gaan koopen. In geval er zulk bedrog nog gepleegd wordt, zal dat lid hetwelk zijne kaart leent, van alle rechten vervallen. Er zijn nog altijd leden die vergeten dat het magazijn alleenlijk open is van 7 tot 11 ure en niet tot 12 of 12 1/2, andere komen zelfs nog in den namiddag, er worden buiten de gesffelde uren geen waren meer besteld. Het Bestuur. Vergaderingen IDDERGEM. Op Zondag 13 Juli, om 9 1/2 ure, vergadering in het gewoon lokaal. Dagorde: Verschillige mededeelingen. HOFSTADE. Vergadering op Zondag 13 Juli, om 8 ure, na de mis. Herkiezing van 't bestuur. Inschrijving voor plantgoed. TERALPHENE Algemeene vergadering na de hoogmis, bij Fred. Van den Bossche. Dagorde Uitlegging der werking onzer onder linge brandverzekering; 2.Bestelling van waren. AALST-PAPENRODE. Vergadering van 2 tot 3 uren, bij P. Vinck, Binnenstraat. Inschrij ving voor plantaardappels en andere benoodig- heden, zooals landvetten voor den oogst, bloem, enz. Alle dagen te bekomen in den voormiddag van 7 tot 11 ure Zemelen aan 36 fr. de 100 kgr. Lijnmeel Maïs, Ammoniak, Nitraat en Bloem worden verwacht en kunnen hier morgen misschien be schikbaar zijn. Men mag inschrijven voor blauwen Aluin voor het besproeiën van aardappels. Aankondigingen. TE KOOP bij Leo De Landsheer,te Erpe, Rom- melstraat, 1000 kgr. beste hooi, nieuwen oogst. TE KOOP bij Jos. Meuleman, te Erpe, 1000 dakpannen. TE KOOP Eene hoeveelheid goede dakpannen, bij B.Van Vaerenbergh, Nieuwerkorken, Kleinen Dries. TE KOOP een kamion, draagkracht 2500 a 3000 kilos, kunnende dienen voor alle werk zoo goed als nieuw, bij de We Frans Lievens, te Lede, Overimpe. 74 fr. de 100 kgr. met zak. Allerschoonsten Stier doet dienst bij de kij deren Meuleman, te Erpe, dorp. Een schoone beer doet dienst bij Alfons Hu; lebroek, Grooten Dries, Nieuwerkerken. Te Koop 1000 voet gezaagd berd bij Cami Verlée, Grooten Dries, Nieuwerkerken. H. Van Londersele te Erpe, gelast zich met h< wegen van vee aan 0.80 fr. de beest. Bij hem ook nog te verkrijgen 4000 kilos beste hoi nieuwen oogst. Een schoonen stier doet dienst bij de Kinder Van Londersele, Haeltert-Boekent. Een schoonen stier doet dienst bij Remi V Cauwenbergh, te Haeltert-Brul. 4, Boterstraat, 4, AALST. (Tusschen de Vleeschmarkt en Botermarli Nauwkeurige uitvoering aan billijke prijz der voorschriften van de Heeren Dokters. Alle inlandsche en uitlandsche specialiteüe Breukbanden, verbandstoffen, essencen. S] cialiteiten voor vee en pluimgedierte. EENIG DEPOT VAN Kephalgine van Medard De Kezel, onfeilb, tegen migraine, hoofdpijn, tandpijn, zenuwpi Maag- en Galpillen van Medard De Kez zuiveren het bloed, verdrijven gal en slijmi verwekken den eetlust, enz. Hoestpilten van Medard De Kezel, tej grippe, influenza, hoest, valling, verkoudheid Bloedpillen van Medard De Kezel, tegen blo armoede, bleekzucht, algemeene zwakte. Aankomst eener partij occasiezakken a matigen prijs. Reparatie van zakken Meuleschettestr. 15 -Moorselbaan 39, Aal 8, Botermarkt, 8, AALST. De Apotheker FRANS CALLEBAUT,8, Boti markt, AALST, heeft de eer aan het geacht j bliek kenbaar te maken dat hij nooit voornemi geweest is zijne apotheek aan iemand over laten en dat hij zijne zaken blijft opdrijven zi als vroeger op de Botermarkt. In deze Apotheek alleen zijn te verkrijge ANTIMIGRAINE, poeders tegen hoofdpi tandpijn, enz. BALSEMPILLEN voor hoest en borstziekti BLOEDZUIVERENDE PILLEN voor maagpi gal. verstoptheid. GALLINA, poeder tegen de plaag der kiekei AANGEKOMEN by HALST, GRHHAPIPKT, 14, Groote partij pikmaehienen, Maaimachienen, Oogstree- ken, Hooikeerders, Ploegen, Eegden, Gultivateurs, enz. KOJHT ZIEN EN OVERTUIGT U Men zegge het voort Aalst, drukkerij, Van de Putte-Goossens, Kor Zoutstraat, 31. (Niet verantwoordelijk). TT3GE2323S23GEH: f

De Koornbloem | 1919 | | pagina 4