K DE IEZEI: F. CALLEBAUT In magazijn zeebergKaai. J APOTHEEK Charles Grégoire=Parewyck Oproep aan de leden van Wieze, Herdersen en Moorsel de Duitsche Regeering om te antwoorden. In den brief van September werd een antwoord gewei gerd. Westarp en Streseman stelden zich vijan dig tegenover von Külhmann. De wapenstilstand moest aanvaard worden. Een generaal verklaarde aan Erzberger begin November 1918, dat van zijn twee divisies er eene nog 437, de andere 431 manschapnen telde. Heel de verantwoordelijkheid der ineenstorting rust op de AbDuitschers. Bij het einde zijner rede, werd Erzberger ge weldig geovationneerd. De gewezen Fransche ministers en vooraan staande politieke leiders, Painlevé en Ribot, lieten zich door de Echo de Paris interviewen over Erzberger's verklaringen. Hunne klok luidt wel eenigzins anders. De vredesbeweging in 1917 ging niet rechtstreeksch van Engeland en Frank rijk uit. Het Vatikaan speelde de voornaamste rol. Het had een nota gezonden aan de Verbon denen. Engeland meldde in beleefden vorm door bemiddeling van zijn nuntius ontvangst van de nota. Ook Frankrijk sloot zich daarbij aan. De Engelsche minister deed opmerken dat de voor stellen geen voldoende waarborgen aanboden betreffende België. Hierop wou Duitschland niet antwoorden. De Hongaren hebben een offensief onderno men tegen de Roemenen. Deze zouden een zeker Hcngaarsch gebied niet ontruimd hebben, dat door een brief van den voorzitter der vredescon ferentie voorloopig aan Hongarije was toege kend. De Magyaren staken op verscheidene pun ten de Theiss over en joegen den vijand op de vlucht. Zij maakten een groote hoeveelheid oor logstuig en tal van kanonnen en machiengewe- ren buit. Een vrij aanzienlijk getal gevangenen werden ook ingerekend. Het nieuws was verspreid van een vrede tus schen Rusland en Roemenië. Tsjitserin, de Russishe soviet-commissaris voor buitenlandsche zaken, verwittigde Bela Kun, zijn Hongaarsche collega, dat het bericht van het Roemeensch persbureel volgens hetwelk Lenin den Roemenen vrede zou aangeboden hebben en bereid is Bes- sarabië aan Roemenië af te staan een schaamte- loozr leugen is. De soviettroepen van Bessarabië strijden integendeel met succes aan de zijde der Russische en Oekrajiensche roode legers. Roe menie echter zou voor eene revotutie staan. In de streek van Pskof zouden de Russen een eind geweken zijn onder den druk van eene vijandelijke overmacht In Kroatië is eene beweging ontstaan die noodzakelijk de raden-regeering moet verster ken. Voor de derde maal sinds April poogde de Servische regeering de Kroatische troepen den eed van getrouwheid te doen afleggen aan koning Peter. Ook werd de gedwongen inlijving gede creteerd. Hierop kwam het overal tot bloedige botsingen tusschen Kroatische en Servische troe pen. De Kroaten hebben de onafhankelijke repu bliek van Kroatië uitgeroepen. Zij eischen de vrijlating van den boerenleider Radic en van de andere politieke gevangenen. Volgens het officieel Servisch verslag is alles beperkt bij wat muiterij in het leger wegens on voldoende kleeding. De Hongaarsche" bladen echter melden dat de beweging zich over gansch Kroatië uitbreidt. De Werkstakingen in de Engelsche mijnen loopen op haar einde. Als gevolg op de onder handelingen van het uitvoerend komiteit der mijnwerkers met de regeering is het geschil be treffende het loon per ton vereffend. Het verbod voor Cardiff van kolen uit te voren is geheven. In Lancashire togen een 10.000 man weer aan 't werk in het graafschap York willen de arbei ders echter de doorvoering van al de geeischte lotsverbeteringen. Verscheidene mijnen zijn reeds reddeloos verloren. De Raad der Vijf heeft de voorstellen van Hin denburg en Bethman-Hollweg, om in plaats van den gewezen keizer geoordeeld te worden, ver worpen. Hindenburg mag evenwel optreden als getuigen, zijne onaantastbaarheid wordt hem niet gewaarborgd. De antwoord-brief erkent Hinden- burg's dapperheid. In plaats van Londen als zetel van het opperste Gerechtshof, worden nu Scapa-Flow, Helgoland en zelfs de Orkney-eilanden genoemd. De kommissie.der Geallieerden, gelast met het onderzoek naar de gruweldaden der Bulgaren in Macedonië, heeft verslag uitgebracht over hare werkzaamheid Het besluit is, dat de Bul garen in Macedonië eene stelselmatige vernieti ging zouden hebben beoogd van het Grieksch element. De bevolking van Macedonië is sedert de Bulgaarsche bezetting van 305 duizend tot 225 duizend geslonken. Meer dan eens schreven wij reeds over de Joden-vervolgingen in Oost-Europa. Volgens het komiteit der Joodsche afvaardiging bij de Vredesconferencie, is de toestand der Joden in Oekrajina verschrikkelijk. Gedurende het laat ste semester werden tienduizenden Joden op de ijselijkste wijze van kant gemaakt en honderd duizenden geplunderd, geslagen en mishandeld. Gansche dorpen werden uitgeroeid. In meer dan 80 plaatsen werden pogroms uit gevoerd. Meestens duurde de moorderij van 5 tot 7 dagen. In al deze plaatsen werd de Joodsche bevolking uitgeplunderd. Veel vrouwen werden onteerd. Een onbeschrijfelijke paniek maakte zich meester van de Joden uit Oekrajina. Den Heer Lemayeur laat ons weten, dat hij op 1® Zondag van Augustus zal komen voordracht geven over Onderlinge Brandverzekering, in de gemeenten Wieze, na de Hoogmis Herdersem, om 2 ure en Moorsel, om 4 ure namiddag, in de gewone lokalen. Wij doen dus een warmen oproep tot al de le den, dat niet een enkele achterblijve, dat hij vrienden en kennissen medebrenge. Gedenken wij dat den Heer spreker zich zoovele moeite geeft dat hij van het flortrijksche komt, en de lastige taak verricht, enkel en alleen om de zaak te dienen. Komt dus allen naar de voordracht die op uwe gemeente zal plaats hebben, en overtuigd en vast besloten zult gij huiswaarts keeren. Vergaderingen HERDERSEM. Zondag 10 Augustus, om 4 ure, in het gewoon lokaal, vergadering en in schrijving voor landvetten, pulp, kolen, plant aardappels uit Holland (alle soorten) enz. Ieder een op post LEDE. Den eersten Zondag van iedere maand, om 5 ure namiddag, vergadering voor al de leden van den landbouwersbond, in het lokaal bij Jozef Van Hauwermeiren, Boschstraat. Inschrijving voor kolen, vetten, zaaigraan en alle benoodigdheden. GIJSEGEM. Zondag, 3 Augusti, algemeene inschrijving voor kolen, te samen een wagon of per 100 kilos, bjj Camiel Schuddinck, na de Tweede Mis. CHERSCAMP. Zondag 3 Oogst, algemeene vergadering voor de leden van den bond na de Vespers, in 't gewoon lokaal. Deze vergadering zal altijd de eerste Zondag der maand plaats hebben. Alle dagen te bekomen in den voormiddag van 7 tot 11 ure Zemelen aan 36 fr. de 100 kgr. zonder zak. Nitraat aan 68 fr. de 100 kgr. met zak, in ge regelde zakken van 100 kgr. Ammoniak aan 82 a 83 fr. de 100 kgr. in gere gelde zakken van 100 kgr. Superphosfaat aan 22 fr. in zakken. Voor mindere hoeveelheden dan 100 kgr., brenge men zakken mede. Het Bestuur heeft besloten geen enkele waar uit het magazijn te laten gaan zonder comptante betaling. Aankondigingen. TE KOOP bij de Wed. Van Cromphout, Haeltert, melkerijkar in goeden staat. TE KOOP een schoon jong schaap, bij de Kin euzenw deren Van Droogenbroeck, te Meire, Dorp. TE KOOP een camion, zoo goed als nieuw, draagvermogen 2500 kgr., bij Alfons Arts, Ka pellen-Ommegang, 54, Herdersem. Een schoonen STIER doet dienst bij de kinde ren Vereecken, te Aalst Mijlbeek, Koeistraat. TE KOOP eene schoone volle zog, 12 wekei In het an Ture ;edwars^ et stanc andidat Si volge: ealist I het ee angen I ins met Laat o inderzoe lat elke .omst h; ehertigi tentslid om de: ver, bij Van de Wiele Louis, te Meire, steenweg earners nabij de statie. en maal ehikt. TE KOOP bij de wed. Louis Van Langenhover las der te Herdersem, Kapelle, eene driewielkar, in zeeiien uit b goeden staat (smal geloop). 4, Boterstraat, 4, AALST. (Tusschen de Vleeschmarkt en Botermarkt)v' De w< unne v< het pa itand ve óestand osd of ien zeke oordigi Nauwkeurige uitvoering aan billijke prijzei der voorschriften van de Heeren Dokters. Alle inlandsche en uitlandsche specialiteiten Breukbanden, verbandstoffen, essencen. Spe-f' cialiteiten voor vee en pluimgedierte. EENIG DEPOT VAN Kephalgine van Medard De Kezel, onfeilbaai tegen migraine, hoofdpijn, tandpijn, zenuwpijn Maag- en GalpiUen van Medard De Kezel zuiveren het bloed, verdrijven gal en slijmen verwekken den eetlust, enz. Hoestpillen van Medard De Kezel, tegei grippe, influenza, hoest, valling, verkoudheid. Bloedpillen van Medard De Kezel, tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte. Tot da de weg igen ve >eg wo log veel Iweéper u ian de Hadde deze 2 itiek ge loch tite .een in itand ve J leeld in 8, Botermarkt, 8, AALST. ti De Apotheker FRANS CALLEBAUT,8, Boter markt, AALST, heeft de eer aan het geacht pu bliek kenbaar te maken dat hij nooit voornemen! geweest is zijne apotheek aan iemand over laten en dat hij zijne zaken blijft opdrijven zoo als vroeger op de Botermarkt. In deze Apotheek alleen zijn te verkrijgen ANTIMIGRAINE, poeders tegen hoofdpijn, tandpijn, enz. BALSEMPILLEN voor hoest en borstziekten, BLOEDZUIVERENDE PILLEN voor maagpijn, gal. verstoptheid. GALLINA, poeder tegen de plaag der kiekens, AANGEKOMEN bij HULST, GBHHWHKT, 14, Groote partij pikmachienen, Maaimachienen, Oogstree- ken, Hooikeerders, Ploegen, Eegden, Cultivateurs, enz. ROIHT ZIEN EN OYEBTOIBT 0 Men zegge het voort Aalst, drukkerij, Van de Putte-Goossens, Kor' Zoutstraat, 31. (Niet verantwoordelijk). arons e 15 burg' idvokati rerdeeld egenwo Zoo V£ aeeste 1 rnstig ;en De vaar du ien pint Iwingen iraten d en He oor die Velen, v rol gees ran oud pel ze v ;en met Op ee Ture J. mgn i

De Koornbloem | 1919 | | pagina 4