Wekelijkse!) Overzicht Verzekert a tegen brand Bericht ^8 ABDIJSIROOP De li Ie ine aan kon (Iigingen In Magazijn. AANKONDIGINGEN SLECHTE DAGEN. In Ierland: Engeland, dat zoo mees terlijk handelt in zijn buitenlandsch poli tiek, durft geen kranige en grootmoedige daad stellen ten voordeele van het ver drukte Ierland. De Ieren willen hun eigen meester zijn, ze willen een zelfstan dige staat uitmaken; vandaar dat aan de voorstanders van dXzelfstandigheidsge- dachte de naam gegeven werd van Sinnfeiners; Sinn fein wil zeggen wees u zelf. Dan vele Sinnfeiners werden door de Engelschen in 't gevang gestoken, doch ze gingen in staking, in hongersta king: ze zouden zich laten omkomen van honger. De hongerstaking bracht heel Ierland in beroering en lokte andere sta kingen. Engeland moest buigen, ook wel een beetje onder den drang van Ameri ka. De gevangenen werden los gelaten, degene die al te zeer uitgeput waren wer den naar hospitalen overgebracht, en prachtige betoogingen grepen plaats ter hunner eer. De Ieren zullen doordrijven, de Ieren zullen winnen, omdat ze willen. Vlaanderen, dat ook verdrukt wordt, mag zich aan Ierland spiegelen. Amerika: De invoer van aardappelen uit Europa in de Vereenigde Staten wordt slechts nog geduld voor aardap pelen afkomstig uit die landen, waar geen aardappelwratziekte (of rapziekte) heerscht. België, Denemarken en Neder land mochten vroeger invoeren; doch daar die ziekte uit de provincie Gronin gen, in Nederland, schijnt te komen, zullen voorloopig geen vergunningen meer toegestaan worden voor invoer van Hollandsche aardappelen. Daar ge durende de bezetting door de Duitschers in België groote hoeveelheden aardap pelen werden ingevoerd, denkt men dat de ziekte thans ook in België voorkomt, wordt ons land ook van de lijst geschrapt zoolang een onderzoek het tegenoverge stelde niet bewijst. In Holland is er een wetsontwerp in gediend om de revolutionaire en bolsje- vistische beweging te bestrijden. Er zal handelend opgetreden worden tegen hen, die geheime briefwisseling met het buitenland onderhouden of eenigzins meewerken tot een oproer in het Ko ninkrijk. Nederland heeft zich verbonden toe zicht uit te oefenen op den gewezen Duitschen keizer, op zijn briefwisseling en op zijn betrekkingen met den buiten wereld. Daarom werd aan Wilhelm II in de provincie Utrecht aangewezen. De Verbondenen hadden getracht het Ne- derlandsch Gouvernement over te halen een andere gedragslijn te volgen; maar de Hollander hield zich staag, daar hij zelf wil meester zijn in zijn eigen land. De Geallieerden vonden het dan ook best niet verder aan te dringen. Men moet maar durven, hé Ziehier wat het arbeidskomiteit van de Russische bolsjevisten van Moskow besloten heeft: "Om de Arbeidsmassa van het kapitalistisch juk te verlossen is het noodig dat het economisch stelsel van Rusland op kommunistische grond slagen beruste. De economische toekomst van Rusland mag niet gesteund zijn op den ruilhandel met kapitalische landen. Al de werklieden-krachten worden ter beschikking van de natie gesteld. De arbeid is verplichtend. lederen arbeider zal zijn werk moeten verrichten op de plaats, die hem daartoe aangeduid wordt. De hooge mannen van de Vredescon ferentie zijn weer bijeen, nü niet in Parijs maar in het rustige San-Remo onder de vredige palmboomen van het Zuiden. 't Is te hopen dat ze steviger werk zullen verrichten dan in de woelige Fran- sche hoofdstad. Want, al is de vrede ge- teekend, toch kan men de landen waar er de vrede, ware vrede heerscht, ge makkelijk op zijn tien vingers tellen. De president der Zwitsersche Confe deratie heeft verklaard voor wat aangaat de wederaankooping van de diplomati sche betrekkingen met Russisch Sovjets, dat daarvan geen spraak kan zijn voor dat ze met verzekerheid weten: 1Of het sovjetsgouvernement waarlijk kans heeft blijven te bestaan; 2. Of dat gouverne ment werkelijk een emanatie van den volkswil is; 3. Of het zich ernstig wil ver binden, in Zwitserland de propaganda voor de wereldrevolutie te staken. Er wordt uit vertrouwbare Berlijn- sche bron gemeld dat men op de Confe rentie van San Remo zal trachten een toenadering te bewerken tusschen Frank rijk en Duitschland. Dit ware voorzeker een stevigen grondslag voor den internationale vrede. Weinige landbouwers kennen de waarde der kleine aankondigingen. Dezen die eenmaal iets deden plaat sen, hebben gezien wat groote rucht baarheid deze annoncen geven. Een landbouwer deed er eene volle zog aan melden en des maandags kreeg hij reeds 9 koopers. Zoo gaat het met alles wat u te ver- koopen hebt. Moet ge iets koopen, he- wel, plaatst eene kleine annonce in ons blad en seffens zult ge een verkooper vinden. Hebt ge een of ander te verkoo- pen of te koopen, schrijf eene kaart naar ons bureel, Groote Markt of geef het persoonlijk af. Voor alle leden is dit gratis. Landbouwers, profiteert van deze kostelooze reklaam Alle dagen te bekomen in den voor middag van 8 tot 12 uur. (Zonder zakken). Bloem (verwacht). Kriel (verwacht) Kortmeel aan 49 fr. de 100 kilos. Lijnmeel aan 105 fr. de 100 kilos. Voederhaver aan 105 fr. de 100 kilos. Paaraenboonen aan 92 fr. de 100 kilos. Beetzaad Eeckendorf 4 de kilo Klaverzaad aan 15,50 fr. de kilo. Met zakken. Superph. aan 33,50 de 100 kilos. Guano 5X5X3 aan 61 fr. tegen begin der week. Nitraat (verwacht). Er wordt opmerkzaam gemaakt dat al de ingeschreven waren zoo gauw moge lijk na ontvangst van het bericht of ken nisgeving ervan door "De Koornbloem,, moeten afgehaald worden. in onze Onderl. Brandverzekering Redt I Zelven Zij geeft U de voordeeligstecon ditiën. Zij verzekert aan 15 beter koop dan andere maatschappijen. Zij keert U jaarlijks 50 terug der zuivere winst. Bestaande verzekeringen kun nen maar geldig opgezegd worden door een aanbevolen schrijven ten minste 3 en soms 6 maanden voor den vervaldag en waarmede wij ons gelasten. Voor inlichtingen wendt U tot ons lokaal, waar de Bestuurder alle zaterdagen zetelt. Schoone Larix-kepers, kunnen de dienen voor gebouwen, afslui tingen en allerlei, zijn te bekomen in den Boerenbond Redt U Zei ven Magazijn, Zeebergkaai. BELANGRIJK GENEESKUNDIG OORDEEL Alies gaaf slecht (Gratis voor de leden) TE KOOP eene hoeveelheid Klaverzaad bij Fr. Cherretté, Geeraardsbergschestr. 219, Aalst. TE KOOP eene hoeveelheid klaverzaad van goede soort, bij Gustaaf Jansegers, Herdersem, Boschkant. TE KOOP bij Kamiel Ghyssens, Bin nenstraat, Aalst, tabakplanten aan 40 c. TE KOOP een koegareel en breidel zoo goed als nieuw en een duivenkijker in zink, bij A. Van Langenhove, Moorsel, Terhagen. TE KOOP bij Gustaaf Schouppe-Van Londerzele, Aygem, Dries, een allerbeste kernewiel met toebehoorten. TE KOOP bij Petrus Ledegen, Moor- selbaan, 216, Aalst, 3000 kg. betteraven, eerste kwaliteit. TE KOOP bij Theophiel Moens, te Haaltert, dorp, verscheidene kilos aller- besten honing. TE KOOP eeh goeden trekhond bij Fr. Van den Wyngaerde, Wieze, Royen, 29. TE KOOP een osg^reel zoo goed als nieuw bij de kinderen Schockaert, Groote Steenweg, Erondegem. TE KOOP bij Jos. Lejuste, (pachthof) te Gijsegem, dubbele Brabantsche ploeg (model Melotte) zoo goed als nieuw, oor zaak te groot voor bedrijf. TE KOOP eene zeug, 14 weken dracht, bij Leonardus Roels, Hofstade, Kamdries. TE KOOP drie woonhuizen voor af braak. Zich te bevragen bij L. De Clercq, te Nieuwerkerken, Kleinen Dries. TE KÖOP volle zeug, 13 maanden dracht, bij Frans Boeykens, te Letterhau- tem, rechtover de kerk. TE KOOP bij Alb. Meert, te Dender leeuw, 12 karren lichte en zware en twee kamions. TE KOOP bij Gust. Vermoesen, te Her dersem, Gemeentehuis, een botervat met staf en eene hoeveelheid beetzaad, halve suikerbeet. TE KOOP bij Jos. Ermens, te Hekel- gem, Blakmeersch, eene aalpomp met ketting 5 meters lang systeem Rimanque te Hoegaarde en een aalstuk van 500 liters in goeden staat. Slechte dagen zijn die waarinde zieke, die de griep of de influenza gehad heeft, in het tijdperk der beterschap komt. De zieke is uitgeput en ontsteld, hij heeft alle krachten van weerstand waarmee zijn bloed vervuld was, opgebruikt om- zoo als men zegt, de koorts te verdrijven, en dat arm bloed, dat zooveel te lijden heeft gehad, is dan veel te zwak om de lichaamsfuncties weer naar behooren in gang te zetten, Dan moet men er niet op rekenen dat het herstel en de beterschap zeer spoedig ten einde worden gebracht. Bovendien is het gevaarlijk in zulk een toestand te blijven. Wat heeft men dan te doen? Wachten? Neen! Men moet doen zooals men in alle levensomstan- standigheden doet. Indien gij appelen noodig hebt, gaat gij bij den apotheker bloed koopen, dat is te zeggen Pink Pil len, die rijk en zuiver bloed geven met iedere pil. Zoodra gij met de behandeling der Pink Pillen begint, duurt het niet lang voor gij geheel beter zijt. Leest wat ons daaromtrent onlangs geschreven werd door Mej. Helène Schweizer. chemin de Roche te Genève (Zwitserland): -r> >r aXay L-; Mejuf. Schweizer. Tengevolge van een aanval van griep ben ik in een ernstigen staat van bloedarmoede gebleven. Ik had zoowel de eetlust als den slaap verloren en was bleek. Mijne beenen weigerden mij te dragen. Daar ik, ondanks alles, mij met de huishouding moest bezig houden en geen rust op het land kon gaan nemen, vroeg ik mij af hoe ik uit dien bitteren toestand moest geraken. Toen heeft mij een geneesheer gezegd de Pink Pillen te gebruiken om mij bloed te geven. Ik heb die Pink Pillen genomen en onmiddellijk ben ik mij beter gaan gevoelen. Ik had op nieuw eetlust, ik was meer opgewekt en ijverig. Ik ben met de behandeling voortgegaan en heb mijne goede gezond heid van vroeger terug gevonden. De Pink Pillen zijn, door hunne wer king op het bloed en op de zenuwen, onovertroffen tegen bloedarmoede,bleek zucht, algemeene zwakte, maagpijnen, scheele hoofdpijnen, zenuwpijnen, ver schietende pijnen, neurasthenie. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het hoofddepot Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel fr. 4,50 de doos, fr. 24 de zes doozen, franco. OVER DE BEKENDE Doctor Corbineen zeer bekend doctor te Amiens (Frankrijk), geneeskundig op zichter der gemeente-scholenaldaar, lid der geneeskundige faculteit van Parijs, maakt zijne bevindingen met de Abdij siroop, als volgt openbaar De AI>dijNli'oii|> heb ik toegediend aan horstlijders, welke sedert lang hoestten, veel fluimden, steik zweetten, geen eetlust meer hadden, met daarmede gepaard gaande bleek zucht, geelzucht, verval van krachten of verma gering. Sommigen dezer zieken hadden zelfs bloedspuwingen gehad. Steeds verdwenen als deze ziekteverschijnse len, na het gebruik van enkele flesschen Al>- «I Ij»I eoopde lijders genazen, kregen nieuwe krachten, meer kleur en werden zwaarder, ter wijl zij geen bloed meer opgaven. s De AImIIJhIi-»o|» vind ik daarom een uitstekend geneesmiddel, hetwelk door het ge- heele gestel gemakkelijk wordt opgenomen, borst, keel en longen versierkt, de hoest en be nauwdheden verdrijft, het fluimen doet ophouden en hij horst- en longaandoeningen wonderbaar lijke uitslageu geeft, zelfs in hopelooze gevallen. Prijs per flacon van 230 gram, fr. 4 50; van 550 grain, 9 franken, van 1,000 gram, 15 frank Kischt rooden hand met handteekening i L I AKKER Haofddepot: 0. en R DE BEUL, 57, Lange Nieuwstraat, Antwerpen. Verkrijgbaar in alle apathelten. Gij gevoelt eene groote zwakheid in de niereil en hevige pijnen aan den onderrug en aan de zij den. uwe oogen zijn opgezwollen, gij klaagt aan zenuwpijnen, hoofd pijnen, rhumatiek, uwe gelaats kleur is geel, in een woord ge zijt zonder kracht en herhaalt dikwijls alles gaat slecht. Gij hebt niet nage dacht dat die staat, die go ongeneesbaar denkt te zijn, mees tendeels veroorzaakt wordt door eene onbe wuste of nalatige nier aandoening. Beproeft gedurende eenigen tijd zorgvul dig eene hygiënische levenswijze te volgen gezond en licht voed sel, zuiver water bij de maaltijden, wandeling in opene lucht zonder vermoeienis, regelmatige rust, en aangezien dit niet altijd voldoende is om eene duurzame gene zing te bekomen, neemt Foster Pillen die uwe nieren zullen versterken en hen behulpzaam zul len zijn in het verdrijven, uit uw organismen, der overblijfsels die het bloed vergiftigen. Wacht niet te lang. ge zult verwonderd zijn over den uitslag en zult aan uwe vrienden mogen zeg gen Sinds ik Foster Pillen genomen heb, gaat alles goed Betrouwt niet en weigert navolgingen en na maaksels. Eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren, 3.50 fr. de doos. zes donzen voor 20 fr.In- dien uw gewoon apotheker er geen meer bezit, opzending vrachtvrij per post onmiddellijk na ont vangst van het bedrag. Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 6G, Coudenberg, Brussel. eïwSSJT 'c

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3