Verzekert a tegen brand ASTHMAS ABDIJSIROOP Engeland en de bols evisten. Wi dt twee minuten aan de lezing van het volgende. In Magazijn. Hedt U Zeiven 100,000 Tahakplanten i AANKONDIGINGEN ter toegediend; men geeft ongeveer 30.000 kgr. per hectare. Het is zeer ge raadzaam den grond met stalmest in smalle winterbedden op te zetten de stalmest is tegen de volgendeLente goed verteerd, de grond ondergaat den wel- doenden invloed van den vorst, watert goed uit, en kan vroegtijdig in de Lente bewerkt worden hij is mullig en valt uiteen als asch. Na den winter verkiezen wij geene stalmestbemesting meer toe te passen, vooral niet voor gesnedene aardappelen, gelijk thans nog te veel gedaan wordt. De barmen worden gekapt, eene laag stalmest daarin gebracht, de gesnedene aardappelen daarop geplant, en de bar men toegekapt. Dat is mis. In de stal mest woekert veel ongedierte, dat ge makkelijk het snijvlak der aardappelen aantast en vervolgens de halve knol aanvreet, zoodat aldus behandelde aard appelvelden meestal zeer ongelijk staan. In droge seizoenen steken de knollen op de mest. en komen dan ook zeer onre gelmatig. Nog meer is het mis de aard appelen eerst te planten, daar een laagje stalmest op te brengen, en vervolgens de barmen toe te kappen, zooals wij wel meerdere malen zagen doen. Werd de grond in het najaar onvoldoende be mest, men vult des te overvloediger in de Lente aan met handelsmeststoffen, of, wenschte men toch stalmest tegebruiken, men brengt eene matige hoeveelheid goed geteerden stalmest bij eene vroeg tijdige omwerking in den grond, of nog men verdeelt hem in de barmen, en men plant enkel geheele knollen, welke voor afgaandelijk goed gebroeid werden. Beer past niet voor eetaardappelen. I Beer bevat veel chloor, waar de aard appelen heel gretig naar zijn, doch die de hoedanigheid der knollen veel ver mindert en het gewas meer voorbe schikt maakt voor de plaag. Wie alge lijk beer wenscht toe te dienen, gebruike die geruimen tijd voor de planting, ten einde de chloor den tijd te gunnen naar den ondergrond uit te loogen. Beer ver hoogt merkelijk, vooral in droge jaren, de opbrengst, bij gevolg mag men er ge bruik van maken, zelfs in ruime maat, voor veevoederaardappelen, en zelfs voor,., handelsaardappelen. Staalslak of fosfaat Bernard mogen van af het opzetten in winterbedden tot vroeg in de Lente toegepast worden, eener op welke manier, 't zij men deze meststoffen voor het openspreiden of het indekken van den stalmest, 't zij bovenop uitstrooit. Gansch den Winter door, zelfs wanneer de grond bevrozen ligt of nog met een laagje sneeuw be dekt is, mogen beide meststoffen uitge strooid worden. Men geeft 600 tot 800 kgr. slak of fosfaat Bernard per hectare. Fosfaat Bernard is rijker aan totale kalk dan het slakkenmeel. Superfosfaat is het fosfaatmest voor de Lente. Men strooit de gansche hoe veelheid uit, 500 tot 600 kgr. per hectare onmiddellijk voor de oppervlakkige be werking, die na de omploeging of om spitting komt en de planting voorafgaat, 't zij gedeeltelijk bovenop en gedeelte lijk in de barmen. ('t Verv.) AAN ONZE VLAAMSCHE LANDBOUWERS Om goede en groote opbrengsten te bekomen, is het niet voldoende den grond wel te bewerken en te bemesten, er moet eerst gezorgd worden voor uitgelezen zaden en dit wordt door veel landbou wers verwaarloosd. Het zaad moet goed, dik en kloek zijn. Als het zaad zijn kiem- kracht nog bezit, levert het de eerste voedselbestanddeelen aan de plant, tot dat deze zich zelf voeden kan. Het kloekste zaad brengt de kloekste planten voort, die dan ook beter bestand zullen zijn tegen 't weergesteltenis en zelfs tegen ongedierte. Om de lichte zaden van de goede, kloeke zaden te verwijderen ge bruikt men voordeelig een bijzonderen wanmolen, nieuw model,met schuddende brug, doch best van al een treuzelaar. Het zaad kan zijn kiemkracht verliezen door ouderdomen de ouderdomsgrens is zeer verschillend—ook door beschim meling en verhitting er zijn nalatige landbouwers die hierop niet genoeg acht geven. Door gebruik van dergelijk zaad stelt de landbouwer zich aan een geringe opbrengst bloot, en hij kan daardoor groote schade ondergaan. Als hij aan de de hoedanigheid van zijn zaad twijfelt, zal een vooruitziend man het wel beproe ven met eenige zaden te schieten te leg gen tusschen een wollen lap dien men goed vochtig houdt of in een pot met humus grond. Als men zijn zaad zelf op doet, moet men steeds zorgen het goed te laten rij pen. Het is de laatste dagen dat de voe dende stoffen van de moederplant over gaan naar het zaad want onrijp zaad brengt zwakke planten voort, die later gemakkelijker verloopen of verbasteren. Het zaad mag ook niet geschonden zijn, door het dorschen bijvoorbeeld, en ten laatste—en dit is van groot belang het moet gezuiverd zijn van onkruidzaad; daar het onkruid later de vruchten op alle manieren tegenwerkt en benadeeligt. Het is voor onzen landbouw ook van groot belang onze inlandsche zaden te verbeteren, omdat deze zich beter aan passen aan den grond en aan het klimaat. De landbouwers, die zich met het zaad oogsten willen ernstig bezig houden, zullen hun moeite en hun arbeid rijkelijk beloond zien. Zoo zullen de vreemde in dringers langzamerhand moeten verhui zen ten bate van onzen eigen landbouw, ten bate van ons eigen Vlaamsche volk. Joz. Baeyens. Als een gevolg op het besluit van den Hoogeren Raad heeft men te Londen schikkingen getroffen om met de bolsje- visten te onderhandelen. Een hinderpaal voor het welgelukken der voorgenomen ontwerpen is de weigering der bolsjevis- ten waarborgen te geven voor de goede behandeling der krijgsgevangenen van Denekin's leger. De regeering der sov jets klaagt over de behandeling harer krijgsgevangenen in Hongarië. In Engeland tracht men deze moeilijk heden uit den weg te ruimen. Men wil tot eene overeenkomst met Rusland ge raken en men verwacht haar vertegen woordiger te Londen. Niet alleen de kwestie der herneming van de handelsbetrekkingen, maar ook deze der algemeene betrekkingen der sovjets met de andere Europeesche sta ten zullen besproken worden. De regeeringen der Bondgenooten willen nochtans niet toegeven dat Litt- winoff als afgevaardigde van Rusland zou gezonden worden. Engeland, Italië, België en Japan zijn het daarover eens. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 7 tot 11 uur. (Zonder zakken). Paardenboonen aan 88 fr. de 100 kilos. Maïs (verwacht) 122 fr. de 100 kilos. Zemelen aan 49 fr. de 100 kilos. Meel (voor ingeschreven) aan 143,50 fr. de 100 kilos. Lijnmeel aan 105 fr. de 100 kilos. Beetzaad aan 4.00 fr. de kilo. Klaverzaad aan 15,50 fr. de kilo. Met zakken. Nitraat aan 150 fr. de 100 kilos. Superph. aan 33,50 de 100 kilos. Guano 5X5X3 aan 66 fr. de 100 kil. Ammoniak 185 fr. de 100 kil. OPGEPAST Te beginnen van 3 Mei is het magazijn open van 7 tot 11 uren. Er wordt opmerkzaam gemaakt dat al de ingeschreven waren zoo gauw moge lijk na ontvangst van het bericht of ken nisgeving ervan door "De Koornbloem,, moeten afgehaald worden. in onze Onderl. Brandverzekering Zij geeft U de voordeeligstecon ditiën. Zij verzekert aan 15 °/0 beter koop dan andere maatschappijen. Zij keert U jaarlijks 50 °/0 terug der zuivere winst. Bestaande verzekeringen kun nen maar geldig opgezegd worden door een aanbevolen schrijven ten minste 3 en soms 6 maanden voor den vervaldag en waarmede wij ons gelasten. Voor inlichtingen wendt U tot ons lokaal, waar de Bestuurder alle zaterdagen zetelt. Smal of breed blad 15 fr. de dui zend vanaf 1 Mei, bij Cyrille De Cock, Bloemist, Melle. Aan de door bloedarmoede en ver zwakking ten onder gaande zieken, aan de zieken op wie de gebruikte genees middelen geen de minste uitwerking schijnen te hebben, dragen wij de hier onder afgeschreven brief op, dien wij een dezer dagen ontvingen van eene persoon die zegt dat zij zonder de. Pink Pillen niet in leven zou zijn. Deze zieke is Mad. Petit, de vrouw van den directeur der groote landbouw- disteleerderij te Ognes bij Nanteuil-le- Haudouin (Oise, Frankrijk). Zij schreef ons onlangs Mad. Petit. Ik geef u heden kennis van mijne dankbaarheid en al mijne herkentelijk- heid voor de schoone genezing die de Pink Pillen mij hebben bezorgd. Eenige maanden geleden heb ik mij, zonder dat ik de oorzaak ervan kan verklaren, in een staat van buitengewoon ernstige bloedarmoede bevonden. Ik heb gedacht dat de Pink Pillen mij goed konden doen. De Pink Pillen hebben mij zelfs zeer spoedig genezen en deze genezing heeft de bewondering verwekt van alle perso nen in onze omgeving, die mij zoolan- gen tijd ziek hadden gezien. En Mad. Petit voegt er tot besluit aan toe Zon der uwe Pink Pillen geloof ik dat ik niet meer in 't leveif zou zijn. Dit behoeft geen nadere toelichting. Laten wij eenvoudig nog het volgende hier bijvoegen, dat de Pink Pillen zijn uitgedacht, bereid en samengesteld om bloed te geven en het zenuwstelsel te versterken. Het is weldra dertig jaren dat de zieken der geheele wereld erom vragen en dat zij het beste, het krachtig, het werkzaamste, het zekerste middel zijn ter genezing van de bloedarmoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de maag kwalen, scheele hoofdpijnen, zenuwuit putting, neurasthenie. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het hoofddepot Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel fr. 4,50 de doos, fr. 24 de zes doozen, franco. De welstand za! weerkomst (Gratis voor de leden) TE KOOP bij Jozef Ledegen, Binnen straat, 172, Aalst, een bookmolen(om vlas te pletteren) in goeden staat. TE KOOP bij Leon Brondeel, Vrijdag- dagmarkt, Lede, 8 kilos beetenzaad, ro zenkleur extra. TE KOOP een springstier,een jaar oud, bij Joseph De Leeuw, Aalst Binnenstraat. TE KOOP bij Jos. Vernaillen, nabij het dorp te Denderleeuw, eene goede melk koe, wit-zwart, vierde kalf, einde dracht 4 Juni. TE KOOP bij Jan De Geyselaer, te He- kelgem, Terlindestraat, een handkar en een aalstuk van 300 liters. Hollandsche koeien en veerzen, alle da gen te zien en te koop beste melkkoeien, volle en versch gekalfde bij Aloïs Abbe- loos, Holleweg, Erembodegem. Een zeer schoone STIER doet dienst bij de Wed. Charles De Smedt, Driesstraat, Aalst-Mijlbeek. TE KOOP bij Dom. De Bolle, bakker Dries, Teralphene, eene kleine kar op res sort, zoo goed als nieuw. TE KOOP bij de Kinderen De Winter, te Ottergem, een trekhond, vijf jaar oud, en eenen van 8 maand. Te kiezen. TE KOOP 30 roeden beste inlandsche klavers, betteraven, graan (rogge) en hooi beste kwaliteit, bij G. Van Londerzele, Meirestraat, 30, Aalst. TE KOOP een goede Koewagen, ook dienstig voor een paard, dragende 2500 Kilos, bij Victor Van der Meulen, Katten- bergstraat, Okegem. TE KOOP bij Jozef Meert, Ledebaan, 113, twee ijzeren pompen met twee loo- den darmen, zoo goed als nieuw. TE KOOP eene goede handkar, bij Fr. De Schryver, Meldert, Nievel. TE KOOP bij de Wed. De Bisschop, Moorsel, Waver, eene partij hooigras en nagras in goede weide. door 2 flesschen ABDIJSIROOP Kan men zich iets erger voorstellen dat rr geestestoestand veroorzaakt door de jeuksels en de huidziekten eczema, haarworm, winterg-e- zwellen. psoriasis, vurige puisten, enz. Oij heht geene rust, geen slaaplust, de zenuwen schijnen zich aan de huid to bevinden, gij verliest den lustom werken en soms ondermijnt eene algemeene verslap ping uwe gezondheid Indien gij nog geene strenge levenswijze aangenomen hebt. doet het: wit vleesch. groenten, zuiver water als drank, baden, ma tige oefeningen. Zorgt voor eene regel ma tigen stoelgang, maar verzorgt de hiwd- De Foster's zalf stilt^ogenblikkelijk de jeuksels en de prikkelingen. Op de huid licht gestreken, verzuivert en verzacht ze. 't 13 een verzachtend en bederfwerend middel, dat men in volle ver trouwen bezigen mag om de ontsteking de doen verdwijnen. De Foster's zalf gelukt wonderbaarlijk tegen 't speen. Vele menschen zijn tevreden geweest hunne rust te hervinden na lange jaren smarten. De Foster's zalf wordt verkocht in alle apothe ken 3.50 fr. de doos GENKZEN De heer NA. Merckjr. 7urnhouts< hébuuti, 121. te Burgerhout (Antuerj>rii), turklaarde orit i 20 jaar lang leed ik aan asthma, waardoor ik mijn beroep met meer kon uitoefenen. Ik bad bet voortdurend benauwd en de sl-jtn lal mij muurvast op de borst Slapen deed ik 's nachts weiuig, dikwijls moest ik opstaan door de benauwdheden. Ik at bijna niet en veuwakte xeer. Ik geloofde, daler voor mijne kwaal gecu middel bestond, tot dat ik de Al»«lijwl- i*ooi> gebruikte en al dadelijk verlichting be- De heer N. A. MERCKX speurde. 2 flesschen (volgensportret). AI»«llj»li'«M>|» wa ren voldoende om mij beter te krijgen, en ik k n mijn beroep weer waarnemen. De geneest onvoorwaai delijk asthinaen alle borst- en longaandoeningen. I Prijs i>er fl.icon van 230 gram, li1. 4.50; van 55U gram, 9 frank, en van l.Ulio gram, 15 frank Eisrlu rooden bami mei baudieek' ning I. I AKKER Hoof.depot 0 eu H Pt BtlJL, 57, Lange Nieuwstraat, Antwerpen. Vrikiijgbnar in alle apolbei.ru

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3