I De nieuuie' Belastingen Wekelijkseh Overzicht De Nitraat voor den aanstaanden oogst DE PRIJZEN. AANKONDIGINGEN opl den, ook deze van Kerkxken zullen er aanvaard worden. Men wordt vriende lijk verzocht als men naar 't magazijn komt wat pasgeld mee te brengen. HEKELGEM. Vergadering van de leden van den bond, bij Egied. Ver- moesen, op le Zondag van Juli, om 4 ure namiddag. Belangrijke besprekingen. ERPE. Vergadering voor de leden van den boerenbond, op Zondag 27 Ju ni, na de Hoogmis, in het gewoon lokaal. Inschrijving voor vetten voor den oogst en alle andere benoodigdheden. Belangrijke besprekingen. OKEGEM. Vergadering voor de leden van den bond, op Zondag 27 Juni, om 9 ure, bij Alf. Van Eeckhoudt. Inschrijving voor alle benoodigheden en vetten voor den oogst. Vergadering voor het bestuur der veeverzekering. AALST-MIJLBEEK. - Vergade ring op Zondag 27 Juni, om 5 ure na middag bij J. Schockaert, Moorselbaan. Inschrijving van vetten voor den oogst. Vermeerdezing van den prijs van het vleesch 2e halfjaar. Wet tot vestiging van cedulaire be lastingen op de inkomsten en van eene bijkomende belasting op het glo baal inkomen. Art. 1 Ter vervanging van de grondbelasting, van de personeele belas ting op de huurwaarde, de deuren en vensters en de meubelen, van het patent recht en van de belasting op de werke lijke inkomsten en winsten worden uit gevoerd 1° Cedulaire belastingen op de inkom sten van allen aard 2" Eene bijkomende belasting op de gezamelijke inkomsten van eiken belas tingplichtige. Art. 2 Zijn belastbaar 1° De inkomsten van al de onroeren de of roerende goederen, in België ge wonnen of verkregen, zelfs wanneer de rechthebbende er zijne woonplaats of zijn verblijf niet hebben mocht 2° De inkomsten van de personen die hunne woonplaats of hun verblijf in Bel gië hebben zelfs wanneer de inkomsten in het buitenland mochten gewonnen of verkregen zijn. 1. Indeeling van de inkomsten. Art. 3 De belastbare inkomsten worden ingedeeld in drie klassen 1° Inkomsten van de gebouwde en on gebouwde grondeigendommen 2° Inkomsten van de roerende kapita len 3° Bedrijfinkomsten. 2. Belasting op de inkomsten van de grondeigendommen of grondbelastingen. Art. 4 1.De grondbelasting is gevestigd op het kadastraal inkomen van al de gebouwde of ongebouwde grond eigendommen. 2. Zijn vrijgesteld alleen de ei gendommen die 1° Den aard van nationale domein goederen hebben 2° Op zich zelfs niets opbrengen 3° Voor een openbaren dienst of voor een dienst van algemeen nut worden ge bruikt. De vrijstelling is van deze drie ver- eischten te zamen afhankelijk gemaakt. Art. 5 1Het kadastraal inkomen is het werkelijk of vermoedelijk jaar- lijksch zuiver inkomen op het tijdstip van den aanslag, Wat betreft de gebouwde eigendom men, wordt het zuiver inkomen berekend na aftrek van een zesde van het jaar- lijksch inkomen wegens onderhouds- en herstellings kosten. 2. Het werkelijk inkomen is het inkomen dat blijkt uit huurovereenkom sten, huurkwijtbrieven of akten van ver- kooping, welke normaal zijn bevonden. De grondlasten, door den pachter of huurder, die ten laste van den eigenaar zijn gelegd. 3. Het contract van concessie van onroerende rechten wordt met de huur overeenkomst gelijk gesteld. 4. Het vermoedelijk inkomen van van de niet verhuurde ot abnormaal ver huurde eigendommen wordt bepaald naar het werkelijk inkomen der onroe rende goederen van gelijken aard en ge lijke opbrengstde verkoopwaarde en het gemiddeld bedrag van den interest in de gemeente komen, zoo noodig, in aanmerking. Art. 6 Elk jaar kan het kadastraal inkomen op initiatief van het beheer der belasting en op verzoek van de betrok ken belasting plichtigen herzien worden, in zoover dit inkomen met ten minste een tiende per perceel verhoogd of vermin dert kan worden. Art. 7 De nieuwe gebouwen of de weder opgerichte gebouwen zijn be lastbaar vanaf 1° Januari of ln Juli vol gende op hunne in gebruikneming. Dezelfde regel is van toepasing op de huizen en gebouwen, die door middel van nieuwe gebouwen of inrichtingen vernieuwd of vergroot werden. 't Vervolgt. De konferentie der gealliëerden te Boulogne is afgeloopen. De uittlagen zijn bevredigend. Op stuk van de ont wapening is Lloyd George zeer kracht dadig opgetreden. De nota in dien zin opgesteld, zal aan de Duitsche regeering gezonden worden. Deze nota besluit met de aankondiging van straffen in geval van niet uitvoering, zonder nochtans de mondaliteit ervan te bepalen. Men mag echter aannemen dat die zouden bestaan in nieuwe militaire bezettingen, zooals ter konferentie van San Remo besloten werd. De conferentie bracht veranderingen aan de nota's over den eigendom van het oorlogsmateriaal en het vervaardi gen van vliegtuigenbenoodigdheden. De Entente houdt het er voor, dat het eer ste haar eigendom is en dat het tweede eerst zal mogen aanvangen, drie maand nadat de leveringen ingevolge het ver drag gedaan zijn. De kwestie der raming van de Duit sche oorlogsschatting is ook te berde ge komen, De Verbondenen waren het op dit punt niet eens en dit zal dan ook te Spa afgehaspeld worden. De Russische kwestie was ook het on derwerp eener levendige bespreking. M. Lloyd George wil met Moskou "politieke onderhandelingen heraanknoopen, doch M. Millerand blijft bij zijn standpunt handelsbetrekkingen aanknoopen zon der de Sovjet te erkennen. De Paus heeft een schrijven gericht aan de bisschoppen van Venetië, dat in verband staat met de agitatie welke on der de landbouwwerklieden heerscht. De Paus herinnert aan zijn schrijven aan den bisschop van Bergamo en ver klaart dat alle buitensporigheden dienen vermeden. Waar geweld gepleegd wordt en de klassenhaat aangevuurd, al dus de Paus, worden de maatschappe lijke ongelijkheden miskend, die noch tans door de natuur gewild zijn. Het be zit van aardsche goederen mag niet het hoofddoel zijn van s menschen leven De Paus zet tevens de priesters aan geen deel te nemen aan die agitatie en vooral niet mede te doen aan de oproe rige beweging. Eerder moeten zij de massa de kalmte aanprediken. We hooren tegenwoordig zeer weinig over de Luxemburgsche kwestie. Zij schijnt echter zeer verre van opgelost. De Luxemburgers willen niet van het voorstel tot verdeeling tusschen Frank rijk en België van het beheer hunner spoorwegen, zij zijn echter evenmin be keerd tot eene economische aanduiding bij België. Waar staan we dan De dwaasheden door onze nationaal-politie- kers begaan, kosten ons eilaas maar al te duur. Zij hebben grootendeels schuld aan het ongunstig verloop dat de onder handelingen met Holland hebben gehad. Zij hebben ons dezelfde ontgoochelin gen op den nek gehaald met Luxemburg. Het ongeluk is, dat ook het ministerie van Buitenlandsche Zaken niet in staat schijnt om den verzonken wagen op den harden weg te brengén, en het zullen ook de Franco-Belgische banketten niet zijn die den boel zullen in orde brengen. Volgens ernstige mededeelingen zou eene nieuwe staking van de Staatsbe dienden dreigende zijn in den Congo. De toestand wordt door onze Regeering als ernstig aanzien, want het is niet uitge sloten dat vreemde mogendheden er een gelegenheid zou kunnen in zoeken om zich met het beheer van onze colonie te bemoeien op een wijze, die voor onze souvereiniteit op Congo niet zonder ge vaar zou wezen. Het is te hopen dat onze coloniale beambten zich niet licht vaardig tot eenen stap zullen laten drij ven die nootlottige gevolgen na zich zou kunnen slepen. Veranderingen in de manier van ver- koopen in ons magazijn Zeebergkaai. Vele personen hebben de slechte ge woonte van hunne aankoopen niet te re gelen, vandaag komen ze om 50 kilos nitraat en 20 maïs, morgen zullen ze nog 13 kilos weghalen en overmorgen nog 7 kilos. Al die onregelmatige cijfers geven aan den rekenplichtige en aan de magazijniers zujken overlast van werk dat het be stuur zou genoodzaakt zijn het personeel I te verdubbelen hetgeen eene groote ver- meerdering zou zijn van besuurkosten, die natuurlijk door de koopers rfioeten betaald worden. In het belang der koopers en al de le den en om nuttelooze uitgaven aan per- sonneel te sparen, doet het bestuur een beroep op al de leden van hun aankoo pen meer te groepeeren, en van ten min ste 50 of 100 kilos van iedere waar te nemen. Kleinere boeren kunnen doen wat ze kunnen, maar het is heel zeker dat de le den zelf met een oordeelkundige aan koop aan de maatschappij onkosten en aan het personneel vele moeite spaart. Sommige leden zijn soms belachelijk in hunne vragen, komen om een handvol koopwaar en staan daar twee of drie dagen nadien terug om een handvol. Het bestuur besloot van enkel tiental len van kilos te verkoopen. Het minste wat men krijgen kan van eene soort (buiten aluin en zaden) is 10 kilos, dan altijd tientallen 't is te zeggen 20-30-40 50-60-70-80-90-100 kilos. Het bestuur verhoopt dat al de leden dit goed zullen verstaan en dat ze, in hun eigen belang zullen handelen naar hunnen wensch. De prijzen worden gemaakt per week, volgens de cijfers aangeduid in De Koornbloem De prijzen die ge dus in uw blad vindt, zijn in zwans van den maandag tot den zaterdag. Deze rege ling werd ons opgedrongen door de onregelmatigheden der prijzen. Er zijn altijd waren van verschillende prijzen in magazijn.Hiervan wordt een middenprijs genomen en in het blad opgenomen. Bijvoorbeeld wij hebben maïs van 90 fr. van 100 en van 110 fr., dan zal de middenprijs 100 fr. zijn. Zoo wordt alles op zijn best geregeld. De prijzen zijn nog niet gekend, aan gezien nog niet gekocht werd. Niemand weet of hij nog af of wel zal opslaan. In Frankrijk sloeg hij op 8 dagen 20 frank de 100 kilos op. De markt is oprecht zot. Deze die in schrijven zullen bediend worden aan den prijs van begin Juli en alle leveringen zullen gedaan zijn vóór 15 Juli. ti Magazijn. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 7 tot 11 uur. (Zonder zakken). Maïs 95 fr. de 100 kilos. Zemelen (verw.) aan 49 fr. de 100 kilos. Meel aan 143,50 fr. de 100 kilos. Lijnmeel aan 90 fr. de 100 kilos. Cocoskoek(verw.)aan 78 fr. de 100 kilos. Blauwe aluin aan 3 fr. de kilo. Portland Ciment 16.00 fr. Haver (witte amerikaansche) 100 fr. Met zakken. Nitraat 112 met 100 kilos genomen 113 met minder hoeveelheden Supephophaat (verwacht) Ammoniak (verwacht) aan 160 fr. De /idlnite der zenuwen (Gratis voor de leden) TE KOOP bij René De Vadder, Neer- wijkstraat, Woubrechtegem, een sclioone zog 13 weken ver. TE KOOP eene voituur. (clarence) bij Leopold Maesschalck, Kamdries, Hof- stade. TE KOOP eene driewielkar, bij Arthur Osselaer, dorp, Denderhautem. TE KOOP bij Arthur De Decker, te Ninove (Edingsche steenweg 9) Raap- koolplanten van de beste soort en hoeda nigheid. TE KOOP bij Frans Coppens, Lede, Vrijdagmarkt, 13, een beste paard (ruin), één jaar oud. TE KOOP een ressortkar, dienstig voor ezel of poney, bij Constant Van Geit,, Erem-bodegem, Bergstraat, 40. TE KOOP bij René Vercauteren.Wieze, Royen, een schoone jonge trekhond, vijf maand oud. TE KOOP een rund, elf maand oud, bij de Wed. Van de Maele, Erembodegem, Brusselbaan. ••//i'lV* i UII-B :ic| Na de beroerde tijden die wij hebben doorstaan is bij vele menschen het zenuwstelsel op eene zwa re proef gesteld, en sommigen zijn zenuwkrank gebleven. Anderen hebben eene kuur met de Pink Pillen gedaan en dit volmaakte versterkingsmiddel van het zenuwstelsel heeft hen eene algeheele vol doening gegeven, wat hunne gezondheid betreft. Aldus is het geval met den schrijver van den on- derstaanden brief, de heer Jules Pautrez, van de chocolade-fabriek Cida en Kwatt te Bois d'Haine, wonende, 16, Sint Fiakerstraat, te Fayt bij Seneffe. die ons onlangs het volgende schreef. De Heer Pautrez Het verheugt mij zeer u te doen weten dat de Pink Pilltm mij het meeste goed hebben gedaan. I en gevolge van alle kwellingen die wij tijdens de bezetting hebben ondergaan, was mijne gezond heid slecht geworden. Ik verkeerde in eenen staat van zenuwachtige afmatting en overmatige prik kelbaarheid. Een docter van Doornik heeft voor mijn geval 4e behandeling met de Pink Pillen aan bevolen ik heb zijnen raad gevolgd en heb mij daarbij zeer goed bevonden. Mijne vrouw, die zeer zwak was, heeft ook een kuur met de Pink Pillen gedaan, en gevoelt zich nu veel beter. De Pink Pillen geven bloed met iedere pil en versterken de zenuwen. Zij zijn het beste wat er bestaat om de verwoeide en verzwakte gestellen weer op kracht te brengen en om de normale wer king der functies op nieuw te verzekeren. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede,bleek zucht, algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, verschietende pijnen, ze- nuwuitputting, onregelmatigheid. De Pink Pillen worden verkocht in alle apothe ken en in het depot Apotheek Derneville, 66, Waterlooloon te Brussel, fr. -4,50 de doos, fr. 2-4 de zes doozen, franco. X

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3