Duivenliefhebbers. Een en ander. Wekelijkseh Overzicht Opgepast KOLEN JAYMES schrijver van den bond te zeggen, ofwel in 't lokaal van den boerenbond op de Groote Markt, te Aalst en dan zal er ie mand komen om uwe zaken op te nemen. J. Mag ik weten, hoe dat gij uwe zaken zoo gedaan hebt. W. Ja, ja, vriend, mijne gebouwen heb ik zoo ongeveer driemaal de weerde van vroeger genomen, en de meubelen, beesten, oogst en alam, zoo op naaste bij twee derden van zijne tegenwoordige waarde. J. Nu weet ik iets, en ik zal ons ook zoo gauw mogelijk doen vermeerderen, en nu Wannes moet ik naar huis gaan, want ik moet nog eene koe de pooten gaan wasschen, met die verdomde plaag die heeft mij al last aangedaan W. Ja jongen, ongelukkig genoeg, hoe is 't er nu mee J. 't Is de laatste, de andere zijn al genezen. W. t Is te beter, dag Jef. J. Dag Wannes. (Afgeluisterd achter eene partij rogge). Het is Zondag 11 Juli, om 2 1/2 uur (zomeruur) dat eene eerste vergadering gehouden wordt, ten lokale Redt U Zeiven Groote Markt, Aalst, om over te gaan tot het stichten Van eenen dui- venbond. Vele liefhebbers hebben reeds hunne toetreding verzekerd. Duivenlief- hebbers, allen op post. Italië's economische heropbeuring. Dr Giannlni economische expert aan het I Italiaansch gezantschap te Londen, ver- I klaarde aan de correspondent der "Uni ted Press dat Italië niet opgehouden heeft groote opofferingen te doen om hunnen toestand te verbeteren. Indien de andere landen van Euro pa ons voorbeeld hadden gevolgd, zou den de wantoestanden door den oorlog geschapen, rap verdwenen hebben, zeg de Dr Giannini. Van af het einde van den krijg is onze invoer grootelijks ver-i minderd. Integendeel is onze uitvoer met 250 vermeerderd. Italië was het eerste land om te be- grijpen dat de oorlog moest vergeten I worden Wij hebben aan Oostenrijk 100.000 ton levensmiddelen verkocht en I eene schuilplaats gegeven aan 25.000 I Oostenrijksche kinderen, en dit alhoe- I wel er zoo groot getal Italiaansche sol- I daten gevallen waren onder het lood hunner vaders. Een breede geest moet de Italianen bezielen, die afsteekt bij de kleingeestige kuiperijen van sommige diplomaten Uit Duitschland komt ons een soort zout toe, zeer goedkoop, maar die scha delijke stoffen bevat voor de gezondheid. In Duitschland zelf moet het in den verkoop afgescheiden worden van het goed en gekookt zout. Het moet worden verkocht onder den naam van Stein- salz steenzout. Het is werkelijk niets l anders dan gemalen zoutsteen, die slecht is en gevaarlijk om vleesch enz. te be waren. Huismoeders pas op voor dit goedje, want zeer dikwijls-wordt het u verkocht voor goed en aan den prijs van gestookt I zeezout. In den handel kost de gemalen zout steen 14 fr. de 100 kilo en het gestookt zout 30 tot 35 fr. (prijs voor ten minste 10.000 kilos). Ziehier de tegenwoordige prijzen voor de edele metalen per kilo Goud 8400 fr. zilver 395 fr. platine 35.000 tot 49.000 fr. volgens kwaliteit. De Fransche koolmijnen zullen om trent 300.000 ton geven op dees jaar 't is te zeggen omtrent de helft van de voortbrengst van voor den oorlog. Vele 1 putten die beschadigd waren door de Duitschers, zullen eerstdaags in werking treden. Krassine de vertegenwoordiger der Russische bolsjevisten, die te Londen vertoefde, is naar zijn land terug getrok ken met een nota van Lloyd Georges. Volgens het voorstel van Lloyd George zouden de twee landen afzien van iedere vijandelijke actie tegen elkan der. Groot Brittanje en Rusland zouden zich onthouden van alle bemoeiing met elkanders binnenlandsche gangelegenhe- den, alsook van alle propaganda. Dit strookt trouwens, verklaart de "Daily Herald,,, met de gedragslijn door Kras sine, als tolk der sovjetsregeering, ge trokken. De handelsbetrekkingen en ook die van anderen aard zouden worden hersteld. Over de schulden, onder het tsaris tisch regiem aangegaan, wordt niets ge zegd evenmin over de schadeloosstellin gen en andere punten van overeenkomst. Men vraagt alleen dat het Russisch gouvernement de handelschulden, en de schulden voortspruitende uit bewezen diensten erkenne. Van den anderen kant zou Groot-Brittanje niet weigeren de Russische desiderata in aanmerking te nemen. Te dier zake zou de Vredes conferentie een uitvoerig ontwerp van akkoord kunnen opmaken. Wij zijn benieuwd wat Rusland daar zal op antwoorden. In Italië is de binnenlandsche toestand nog niet al te rooskleurig. De socialistische afgevaardigde Gua- rantini had zonder toelating een verga ring belegd, en bovendien de boeren tot opstand geprikkeld. Hij werd aangehou den door de karabiniers, die hij grof be ledigde. Guarantini werd over gebracht naar de kazerne, en spoedig weer losge laten, maar de rechterlijke actie zal haar loop hebben. TeFernoisde arbeid zonder inciden ten hervat. De vier personen, gisteren aangehouden te Ankona, zijn twee anar chisten en twee maximalisten. Te hunne laste is bewezen, dat Bersaglieri tot op stand hebben aangespoord. Te Perugia en in geheel het arrondis sement is de arbeid hervat. De gisting onder de boeren houdt aan. Men tracht een akkoord tusschen de grondeigenaars en de boeren uit te lokken. 't Gaat er tegenwoordig nog al aardig in Engelsch Indië. Een Iersch regiment, dat te Gullundo kampeerde, is aan het muiten geslagen,bij't vernemen der jong ste gebeurtenissen in Ierland. Terwijl ongeveer een vierde van het regiment op zijn post bleef, legden de overigen hunne wapens af zij dienden hun ontslag in, doch bewaarden jegens hunne officieren eene eerbiedige houding zij drukten er hun spijt overuit, dat zij zich gedwongen voelden hunne dienst te verlaten, en ver klaarden, dat zij met hunne vrienden uit Ierland samenspanden. De weer spannige groep werd naar een bijzonder kamp geleid en er onder bewaking van Engelsche soldaten gesteld. Men verneemt uit Solan, dat eene af- deeling, bij 't vernemen van dit voorval, de zelfde houding heeft willen aanne men. Eenige mannen wilden zich van wapens en de schietvoorraad meester maken, doch de wacht vuurde onmidde- lijk. doodde twee mannen en kwetste er één. alles is weer kalm. Men denkt dat deze gebeurtenissen moeten worden toegeschreven aan zui ver politieke oorzaken, in verband met de jongste manifesties van Sinn-Fein Engeland zal nog veel spel hebben, omdat het Iersche volk zijn recht niet krijgt. Tusschen Duitschland en Polen is er weer een zekere spanning ontstaan. De Polen beschieten systematisch al de Duitsche vliegtuigen, die over den Pool- schen corridor komen en met goed keuring van de intergeallieerde kommis sie Duitsche stemgerechtigden naarOost- en West-Pruisen brengen. Een Duitsch vliegtuig werd in brand geschoten en stortte naar omlaag. De vliegenier werd gedood. In Oostenrijk hebben ze een nieuw ministerie aaneengeflanst.Het bestaat uit 14 ledep, in plaats van 17, zooals het oude ministerie. Het programma van het nieuwe kabinet is nog niet vastge steld het schijnt enkel maar eene brug te zijn tot de aanstaande kiezingen. Dr Mayer is hoofd van 't bureel der kanselarij Renner, staatssecretaris El lebogen minister van socialisatie Dreis- ky minister voor buitenland Doutsche, minister van Oorlog. Het verdrag, waarbij de souvereini- teit over Sleeswijk wordt overgedragen op Denemarken, is dezen morgen getee- kend op het Ministerie van Buitenland- sche Zaken. Te dier gelegenheid heeft graaf Bern- hoft, minister van Denemarken te Parijs uiting gegeven aan de dankbaarheid van het Deensch volk jegens de gealieerden en de geassocieerde Mogendheden, die de herinnering aan de 56 jaren, doorge bracht onder het onrechtvaardige vreem de juk, hebben uitgevaagd. De minister verklaarde ten slotte, dat de Geallieer den zich door die daad een onverganke lijk gedenkteeken hebben opgericht. Den leden wordt nogmaals herinnerd dat het streng verboden is voor niet- leden van den bond waren te koopen, ofwel hunne kaart aan anderen te lee- nen. Deze die van de voordeelen van onze vereeniging willen genieten kunnen zich bij ons aangeven als lid. Leden past wel op dit reglement want het bestuur kan u uitsluiten of anderzins straffen. L 4M)kALh Landbouwers, die voor den Herfst of Winter landkalk begeeren, worden ver zocht hunnen aankoop te doen. Daar het verkeer ijzerenweg min re gelmatig en de kalkovens niet overlast zijn, is het geraadzaam nu te koopen. Aanvragen sturen naar het bureel. ïl/it raat voor den Oogst. De inschrijvingen zullen aan de dicht- gelegene statie afgeleverd worden. De prijs zal op den dag der aflevering 1 fr. per 100 kilos minder zijn dan deze in 't magazijn te Aalst. Daarom zullen de landbouwers hunne vetten van de wa gon zelf moeten afladen en zal de plaat selijke sekretaris alleen het geld ontvan gen en de verdeeling der waren contro leeren. Deze nitraat zal geleverd worden tusschen den 15" en 20" Juli. Voor onmiddellijk gebruik vóór dezen datum kan iedereen naar 't magazijn zijne behoefte weghalen aan de prijzen in De Koornbloem vermeld. Ons magazijn is heden goed voorzien, zoodat men geene verloren reis zal doen. In Magazijn. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 7 tot 11 uur. (Zonder zakken). Maïs 85 fr. de 100 kilos. Zemelen (verw.) aan 49 fr. de 100 kilos. Meel aan 143,50 fr. de 100 kilos. Lijnmeel aan 85fr.de 100 kilos. Cocoskoekaan 78 fr. de 100 kilos. Blauwe aluin aan 3 fr. de kilo. Portland Ciment 16.00 fr. Haver (witte amerikaansche) 90 fr. Klaverzaad aan 16 fr. de kilo(verwacht). Met zakken. Nitraat 110 met 100 kilos genomen 111 met minder hoeveelheden Supephophaat (verwacht) Ammoniak aan 155 fr. N. B. Iedereen wordt vriendelijk verzocht zooveel mogelijk met gepast geld te komen. Het magazijn zal ook stipt om 11 ure gesloten zijn. Abonnementen. Abonnementen van heden genomen tot einde des jaars betalen 2 frank. Min dere tarieven kunnen niet toegestaan worden, gezien de opofferingen der maatschappij voor ons blad gedaan. Ieder lid des bonds moet het als een plicht aanzien lezer te worden van De Koornbloem die hen in alle landbouw- kennissen onderricht, hen op de hoogte houdt van magazijn, vergaderingen en wetenswaardigheden. Zij is tevens de koene verdediger der landbouwbelan gen. Deze die reeds lezer zijn van ons blad moeten anderen aanzetten ook deze gazet vóór alle andere in huis te nemen. Landbouwers, steunt uwe inrichtin gen en sluit u dichter aan tot verdedi ging uwer belangen. 7 Men hoeft een kaart naar het bureel te schrijven of zich bij den briefdrager aan te geven. Wij zullen eenige wagons kolen van goede kwaliteit bekomen doch in gerin ge mate. De leden die zich op een of an dere manier voor de winter kunnen voor zien van kolen, wachten niet. De anderen kunnen inschrijven bij de plaatselijke schrijvers. Het bestuur zal in de mate zijner krachten de aanvragen trachten te bedienen. Het is onbetwistbaar dat de Pink Pillen bloed geven. ■Qu'se. }J: Mej. Louise jaymes te Mauluzen Arue, bij Roquefort (Landes, Frankrijk), heeft onlangs in een toestand van groote lichaamszwakte verkeerd Doordat zij juist getuige was geweest van de gene zing van eene harer vriendinnen door de Pink Pillen, had zij gedacht dat deze zeker ook wel goed voor haar geval zouden zijn, en daarom heeft zij aan de Pimk Pillen gevraagd haar te ge nezen. De Pink Pillen hebben niet nagelaten aan hare verwachting de ruimst mogelijke voldoening te geven Ik gevoelde, schrijft zij, dat ik bloedarm werd en dat mijn bloed iederen dag slapper werd. Ik was bleek, zwak, lusteloos en zag er slecht uit ik had geen eetlust en gevoelde dat ik met den dag min der werd. Mijoe bijzondere functes kwamen laat en onregelmatig en in den tijd dat wij ons het meeste vermoeinen, gedurende de zomerwerkzaam- heden, bleven zij tijdelijk geheel uit. Daar ik getui ge was geweest van een zeer mooie genezing door uwe Pink Pillen bij een bevriende familie, heb ik toen gedacht dat zij voor mij ook goed zouden zijn. Omen kan wel verklaren dat de Pink Pillen bloed geven. Ik heb dat bij mij zelve waargenomen en heb het dan ook spoedig begrepen. Ik heb mij onmiddelijk beter gevoeld. Ik ben er dadelijk beter gaan uitzien en heb mijne krachten, mijn levenslust en den regelmaat mijner functies weergekregen. Sedert ik de behandeling mei de Pink Pillen heb gevolgd, gevoel ik mij gezonder dan ik ooit ben ge weest.,, Het is een feit dat de Pink Pillen zijn uitgedacht, bereid en saamgesteld om bloed te geven, en men kan wel denken dat, na 25 jaren in geheel de we reld een opgang te hebben gemaakt als zij deden, zij zeker doen wat zij beloven. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de storingen door den groei veroorzaakt, scheele hoofdpijn, zenuw pijnen, hartklopringen, zij versterken het zenuw stelsel doordat zij de zenuwachtige storingen en uitputting en de neurastenie genezen. De Pink Pillen worden verkocht in alle apothe ken en in het depot Apotheek Derneville, 66. Waterlooloon te Brussel, fr. 4,50 de doos, fr. 24 de zes doozen, franco.

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3