Ons nieuui (Dengeluierk Let wel... NITRAAT Vergaderingen De Runderpest in België Verzekert a tegen brand Hei juiste militie I De derde paardenmarkt te Brussel BERICHT Om Fransch te leeren ABDIJSIROOP fa Magazijn. 8nij= en Dooilessen Dognen aan da Landbouwers Staatsni iddelhare Echoot ran R a'iiIr, tfenei/oa wen Redt U Zeiven 't Ziet er affenaf aardig uit voor de Engelschen in het Oosten. Tusschen den beneden Tigris en den beneden Eufraat wordt de toestand steeds drei gender. Overal wordt de heilige oorlog aangepredikt. Men verwacht dat de stam Jesjad zich bij de opstandelingen zal aansluiten. Rond Samarah merkte men troepen bewegingen op bij de opstandelingen. De Engelsche posten van den midden Eufraat vreezen aangevallen te zullen worden. Hallah is opnieuw aangevallen door 1500 man in den morgen van 26 Oogst. De aanval werd met behulp van het Britsche geschut afgeslagen. Met vernieuwde kracht wordt de spoorweg Bagdad-Sjergal en deze in de Modalistreek gesaboteerd Ten Oosten van Bagdad zouden re- geeringsbeambten mishandeld zijn ge worden. Men begint blokhuizen te bou wen op de spoorlijn Bagdad naar Ba- koeba. Tijdens onlusten te Breslau is het Fransch gezantschap erg beschadigd ge worden. De Fransche regeering heeft aan Duitschland nu de volgende nota gezonden 1Het consulaat zal hersteld worden op kosten en door de zorgen van de Duitsche regeering. 2. De Duitsche regeering zal een som van 100.000 fr. storten om de agenten van het consulaat schadeloos te stellen. 3. Al de daders van den aanslag zul len opgezocht en gestraft worden. De uitslag van de opzoekingen zal binnen de acht dagen aan het gezantschap wor den medegedeeld. 4. Tuchtmaatregelen zullen genomen worden tegen de plaatselijke overheden, wier nalatigheid den aanslag mogelijk maakte. Binnen enkele weken beginnen we een nieuw mengelwerk die in alle op zichten ons schoon verhaal De smokke laars van St. Malo. zal overtreffen. Het is het beroemd werk van eene Oosten- r-ijksche prinses die onder den deknaam van Bertha von Suttner een meester werk de wereld inzond met titel De Wapens neerl Het begin van de oorlogen, de kuipe rijen van de diplomatie, het wee en de gruwelen der veldslagen werden er op de indrukwekkenste wijze afgeschilderd. Zooals de titel het zegt is het rechtstreeks tegen de oorlog geschreven. I>e Wapens neer l moet heden de kreet zijn der heele menscheid. Dit werk is een echt standaardwerk in alle talen der wereld omgezet die groote ophef maakte en overal gretig werd ge lezen. We denken onze Lezers een dienst te bewijzen met hen de lezing van dit boeiend werk te geven. De Redactie. De Lezers van De Koornbloem, die hnn gazet niet regelmatig ontvangen ge lieven te reklameeren. 1Aan hun briefdrager of aan hun postmeester, indien zij op de post gea bonneerd zijn 2. Indien zij hun gazet gewoonlijk on der band ontvangen wenden zij zich rechtstreeks tot ons bureel. De Koornbloem in ons Wij al onze dat er magazijn een groote hoeveelheid nitraat voorhanden is. komen. WIEZE. Zondag, 5 September na de Hoogmis algemeene vergadering in het gewoon lokaal. Dagorde: 1. In schrijving voor voeders en vetten. 2. stichting van een magazijn op de gemeen te de landbouwers die het vervoer zouden willen aanvaarden, moeten hun nen prijs opgeven. NIEUWERKERKEN-Ter oorzake van het landbouwcongres is de maande- lijksche vergadering voor acht dagen verschoven. Het Staatsblad van 23-24 Augustus kondigt een ministerieel besluit af, lui dend dat het kon. besluit hetwelk geno men is tegen het gevaar van uitbreiding der runderpest niet toepasselijk is op het voor den doorvoer ingevoerd vreemd vee, dat in de stapelhuizen te Antwerpen ondergebracht werd. Voor ontsmetting der spoorwagens, tot het vervoer be stemd, wordt van ambtswege streng ge zorgd, berichten leden, Niemand kan dus mis Ter gelegenheid van de opening der jacht en uit hoofde van de besmettelijke runderpest die in het land heerscht, heeft de heer Minister van Landbouw een be sluit genomen waarbij aan de jagers het verkeer en het jagen, binnen een straal van 1000 meter van een haard van run derpest streng verboden wordt. LEGERPAARDEN De strenge maatregelen tot bestrij ding der runderpest hebben vooral bij de kleine boeren eenige ontstemming ge wekt. Omstreeks het huidig tijdstip wordt het bemesten en beploegen van het land aangevat. Nu hij de hulp van paarden, ossen of koeien moet deren, vraagt menig landbouwer zich bekom merd af hoe hij zonder behulp van trek dieren door dien arbeid zal doorgeraken. Hier en daar wordt ondanks het strenge verbod, vee op de straat gebracht. Na bij Leuven is de rijkswacht, die druk patrouilleert in de besmette gemeenten, reeds herhaaldelijk opgetreden tegen wederspannige landbouwers. Legerpaarden zullen naar deze ge meenten gestuurd worden om er bij den veldarbeid behulpzaam te zijn. De schaapboeren van Oost-Vlaan- deren hebben den Minister van Land bouw verzocht mits de noodige voorzor gen, hun dieren van de eene weide naai de andere te mogen verplaatsen, anders moesten die dieren van honger omko men. Naar wij vernemen heeft men te Wulpen, in Veurne-Ambacht, 25 zieke runderen moeten afmaken. In de besmet te streken wordt de boter onvindbaar en wordt de prijs er van aanzienlijk opge dreven. De derde paardenmarkt van dit jaar werd Woensdag, op de Zuidlaan geo pend. Er waren slechts 5 tot 600 paarden aangevoerd, tegen 900 tot 1000 op vroe ger markten. Vermoedelijk is zulks te wijten aan de omstandigheden, dat de landbouwers genoodzaakt zijn hun paar den voor den veldarbeid te gebruiken, daar het verkeer met runderen, uit hoofde van de runderpest, streng verbo den is. Het inrichtingskomiteit is dientenge volge voornemens op 10 November a.s. een aanvullende markt te houden. Enkele paarden vonden koopers tegen 6 tot 7000 frank merriën werden ver kocht tegen 5 tot 6000 fr., poneys tegen 2000 tot 2500 fr. Voor lichte werkpaar den werd 4500 tot 6000 fr. betaald. De juri voorgezeten door M. Wiele- mans heeft de eerste premie (vergulde medaille en 150 fr.) toegekend aan M. Mathieu, die opgekomen was met acht zware trekpaarden. M. Babusiaux, die twaalf paarden ten toon stelde, werd begiftigd met een zilver medaille en 100 frank. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 7 tot 11 uur, (Zonder zakken). Maïs 85 fr. de 100 kilos. Zemelen aan 49 fr. de 100 kilos. Bloem aan 154 fr. de 100 kilos Meel 80% aan 135,00 fr. de 100 kilos. (verw.) Lijnmeel aan 92 fr. de 100 kilos. Blauwe aluin aan 3 fr. de kilo. Kriel aan 60 fr. met loo kilos. 61 fr. minder hoeveelheid. Portland Ciment 16.00 fr. (zakken debrengen). Met zakken. Maïsmeel met zakken aan 63 fr. loo kilos. Met minder hoeveelheid 64 fr. Cocoskoek met zakken aan 75 fr. Ammoniak aan 155 fr. Nitraat 108 met 100 kilos 109 met minder hoeveelheden Guano I aan 64 fr. de 100 kilos 65 met minder hoeveelheid. me- met ÖOOP gegeven alle werkdagen. Goede uitslag verzekerd. Eerste keus van leergang. Huis van vertrouwen. Inschrijving alle dagen. Vooralle inlichtingen zich wenden of schrijven naar MEj. GO WIE, Paleizenstraat, 175, Brussel, (10 minuten Noord^tatie). Vier verloren jaren die niet terug keeren. f: :i Borreman-Buyl. Boudewynkaai.10, Aalst, aangesteld voor den graan- aankoop der bevoorrading, brengt ter kennis der Landbouwers, dat de prijzen zijn alsvolgt, geldig tot 15 januari 1921 Tarwe 90.00 fr. Masteluin 85.00 fr. Rogge 80.00 fr. Beste drooge en gezonde kwali teit. Bij mij in het magazijn of op statie geleverd. Bewijs van vrij vervoer wordt bij aankoop afgeleverd. GEZONDE LIGGING. Pensionaat: 1000 fr. per jaar. Vraagt inlichtingen aan F.PHIL1PP0T,BESTIH'RDER in onze Onderl. Brandverzekering Zij geeft U de voordeeligste con ditiën. Zij verzekert aan 15 beter koop dan andere maatschappijen. Zij keert U jaarlijks 50 °/0 terug der zuivere winst. Bestaande verzekeringen kun nen maar geldig opgezegd worden door een aanbevolen schrijvèn ten minste 3 en soms 6 maanden voor den vervaldag en waarmede wij ons gelasten. Voor inlichtingen wendt U tot ons lokaal, waar de Bestuurder alle zaterdagen zetelt. ZOiViERVALLINGEN I VEROUDERDE HOEST GRIEP EN HAAR NASLEEP ASTHMA KINKHOEST KEELZIEKTEN BORSTAANDOENINGEN i Uit Garidech, bij Montastruc-la-Conseillère Haute-Garonne (Frankrijk), ontvangen wij den volgenden brief Ik schrijf u om u te zeggen dat ik op den leeftijd van achttien jaar tot een ernsti- gen staat van bloedarmoede ben vervallen. Het leek mij alsof ik geen bloed meer had. zoo bleek en zwak was ik en zoo kouwelijk was ik ook. Vier jaren lang heb ik begrepen dat mijne gezondheid langzaam aan wegging. Ik at bijna niet meer en zag er slecht uit. De geneesmiddelen schenen geen uitwerking op mij te hebben en ik werd zeer onge rust, maar dank zij uwe Pink Pillen, waarvan ik zooveel goeds had hooren zeggen, ben ik volko men hersteld. Ik zal uwe Pink Pillen aanraden aan allen die ze noodig kunnen hebben. Renée Pradel. Mej. Renée Pradel. Ziedaar een jong meisje dat nutteloos vier jaren van slechte gezondheid heeft moe'en verduren. In den schoonsten tijd haars levens heeft zij geleden, heeft zij verkeerd in een toestand van groote li chaamszwakte. En dat waarom Enkel en alleen omdat haar bloed arm was en zij dus van dat bloed niet de kracht en den weerstand ontving, die de goede werking van alle organen en hunne stilzwijgendheid verzekeren, wat het wezen is van dit kostbare goed de gezondheid. En gelukkig nu betere dagen te beleven, zegt zij Ik zal de Pink Pillen aanraden aan hen die in den slechten staat verkeeren, waarin ik geweest ben. Door haar tot voorbeeld te nemen zeggen wij u indien gij sedert vier jaren lijdt, of zelfs se dert langeren tijd, wanhoopt dan toch niet. Gij hebt misschien behoefte aan bloed en zooals er op het biljel is geschreven de Pink Pillen geven bloed met iedere pil. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen,scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, verschietende pijnen, ze nuwuitputting. De Pink Pillen worden verkocht in alle apothe ken en in het hoofddepot Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan te Brussel Fr. 4.50 de doos, Fr. 24 de zes doozen, franco. dat u kan helpen om te genezen is en blijft de onvervalschte I te herkennen aan den rooden band met handtceken L. I. AKKER. Dc flescjl van 230 gr., 5.50 fr.: van 550 gr., 10 fr.van 1000 gr., IS fr. Groot J O. cn R. DE BEUL, apothekers, Antwerpen. In alle apotheken. i

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3