Bewaring van Titels. Algemeene Vergadering HERDERSEM. Hacltert BASQUE CENTRALE DE LA Woonhuizen en Bouwgronden Sam. Maats. Redt U Zelven, Aalst OP ZONDAG tl MAART 1923. Uit ter hand te koop: Zeer Zuivere en Hoogstammige Ca nada- en Abeeleboomen en Schaarhout EEN HOFSTEDEKEN Veemarkt van Gent. Hofstade. Wieze. Nederhassell. Moorsel Meubels en Meubelen Voorwerpen der algemeene vergadering.die bij meer derheid van stemmen de beslissing van den beheerraad zal behouden of ver werpen. Art. 30. Bijvoegen op 't einde of van den Beheerraad. Art. 31. De woorden door be middeling van den beheerraad of van den beheerder-afgevaardigde, veran deren alsvolgt door bemiddeling van den Beheerder-afgevaardigde of van den Bestuurder. Bijvoegen op 't einde De Beheer der-afgevaardigde samen met den Be stuurder teekenen in naam der maat schappij en verbinden dezelve. Zij tee kenen alle akten en officieele stukken buiten dez^van dendagelijkschen dienst. Zij nemen geene persoonlijke verant woordelijkheid, maar zijn slechts aan sprakelijk voor het vervullen hunner ambtsplichten. Het haadteeken van den bestuurder alleen is geldig voor de stukken van den dagelijkschen dienst zooalsalle postverrichtingen, postchekrekening, briefwisselingen, contracten voor koop waren. overeenkomsten, bankverrich tingen tot 20.000 fr., stukken aangaande belastingen, handelsrechtbank, verze keringen, enz. Art. 34. Op 't einde bijvoegen t Hij mag namens de maatschappij ver bindingen nemen en intresten in andere maatschappijen. Art. 35. De woorden verbinden de beheerders de maatschappij veran deren alsvolgtverbinden de beheer ders en de bestuurder de maatschappij. Art. 37. de woorden Niet stich tende leden moeten minstens drie jaar deelgenoot zijn, veranderen alsvolgt Niet stichtende leden moeten minstens één jaar deelgenoot zijn en minstens twintig aandeelen bezitten. Art. 41. de woorden t Mag de al gemeene vergadering eenen noemen, verandert alsvolgt Mag de raad in de vacatuur voorzien tot de volgende alge meene vergadering. Art. 42. tusschen voegen tus- schen de woorden der tegenwoordige leden en verbind de woorden ter uitzondering der voorziene afwijkingen aan vorige artikelen. De woorden drie volle dagen ver anderen alsvolgttwaalf volle dagen. Art. 43. De woorden maand Janu ari veranderen alsvolgtdrie eerste maanden van het jaar. Art. 44. De woorden tien dagen voor de vergadering veranderen als volgt acht dagen voor de vergadering. 6°) Uitdeeling der krozen voor het jaar 1922. Namens de Samenwerkende Maat schappij. Redt U Zeiven De Bestuurder, De Voorzitter, O. Caudron. B. Schockaert. van het bestuur. Inschrijving voor aller hande waren. De leden van Herdersem die landkalk begeeren, kunneu zich laten inschrijven bij den magazijnier B. Boel, Boschkant. Op 11 Maart aanstaande, onmiddel lijk na de Hoogmis, zal er in de school op de Hoogstraat, een voordracht gege ven worden door M. Suys, van Meire. Hij zal handelen over het gebruiken van de scheikundige meststoffen. wel waard bestuurdeerd te worden, waar het geldt hun onbetwistbaar nut voor het lichamelijk en geestelijk leven van het kind. Arachide-zemelen zelfde voederwaar- de als gewone zemelen zijn in het maga zijn aangekomen aan 31 fr. per 100 kil. zonder zakken. Te bekomen beste palmmeel, zakken toe, aan 55 fr. per 100 kilo. Extra voe der voor melkkoeien. KOSTELOOS NAZICHT VAN ALLE TREKKINGEN. ALGEMEENE INLICHTINGEN. Men meldt ons uit Aalst de over brenging naar zijn geboortestad van het Stoffelijk Overblijfsel van den heer voormiddag, openbaar verkoopen de volgende roerende goederen Huismeubelen zooals Coulissetafel, kleerkassen, stoelen, zetels, spiegels, komodokassen, ronde tafels, vierkante tafels, glazenkas, houten en ijzeren bed den, stoof met toebehoorten, lavabos en nachttafels, jachtkomfoor en verder al lerhande huishoudelijke voorwerpen. 250 ledige zakken. Landbouwgereedschappen, zooals enkele ploeg, dubbele ploeg, eegden, aanschijnen, scbuppen, braken, reeken, gaffels en alle ander gerief, drijwielkar en tilbury. Beestialen zooals twee goede paar den, twee bekalfde koeien, 2 varkens en een 30tal kiekens. De beestialen zullen opgeroepen worden om 10 uur stipt. Gewone voorwaarden en comptante betaling. Openbare Verkooping van te Aalst, Beukendreef. De Notaris HERSSENS, te Aalst, zal openbaar verkoopen i Stad Aalst. Een eigendom, begrijpende 27 woon huizen met hof en 3 bouwgronden, ge staan en gelegen te Aalst, Beukendreef. Verdeeld volgens plan en tabel in 30 loten. Enkele Zitdag Donderdag 22 Maart 1923 om 2 uur namiddag, ter herberg Het Muisken te Aalst, Brusselschesteenw. Aanmerking. De koopers zullen een deel der koopsom mogen laten staan op intrest. Voor inlichtingen desaangaande en alle andere zich wenden ter studie van Notaris Herssens, te Aalst, Korte Zout- straat, 30. Zoon van Notaris De Vis, Soldaat bij het lr Linieregiment, Vereerd met het Oorlogskruis, de Herinneringsmedalie en de Medalie van de Zegepraal, Gestorven voor 't Vaderland op 30 Mei 1918 in het Krijgshospitaal van Trou- ville, Frankrijk. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van de Herbegrafenis in den Familiekelder, zal plaats hebben te Aalst, Dinsdag 6 Maart 1923, te 10 1/2 uur. OPZIENBARENDE GENEZING. Alles vreeselijk pijnlijk en lichaam totaal verslapt. In Magazijn. Zeebergkaai, Aalst. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 8 tot 11 uur. Opgepast, gedurende den Winter zal het magazijn om 8 uur open zijn. Deze week zal het magazijn teNinove open zijn den Maandag, Woensdag en Vrijdag van 8 tot 12 en van 1 tot 3 uren. (Hieronderstaande prijzen gelden voor de week van Zaterdag tot Vrij dag inbegrepen en alles per hon derd kilos of met volle zakken geno men). (Zonder zakken). Maïs Plata (nieuwe oogst) 75,00 Roode Cinquantino 82,00 Maïs paardentand 70,00 Inlandsche zemelen 58.0C Engelsch Kortmeel 53,00 Chili zemelen (verw.) 62,00 Witte kriel 61,00 Bloemkerns 62,00 Bloem (000) 120.00 Kleine bloem 00.00 Haver Schotsche 79,00 Haver Canada 82,00 Lijnzaad 1,60 Lijnkoeken 97,00 Arachidekoek 97,0C Gerst 70,00 Klaverzaad(Lokersch) 9,50 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 99,00 Amerikaansch 105,00 Gemalen maïs 70,0C Maïskoek 70,00 Arachidemeel 98.00 Palmmeel 55,00 Zuiver Gerstemeel 70.00 Hollandsche zemelen 00,0C Gebroken Keukenrijst 95,00 Gebroken rijst voor zwijnen en kiekens 87,00 Cocoskoek (witte) 80,00 Voeder Vermeire 60,00 Superphosphaat 14/16 phosp. 23.00 13/15 22,00 Sylviniet uit Elzas 14/16 pot. 14,50 Super Vesta 13 phoïph. 17,00 Supra 16/18 phosphoor 18,00 Nitraat 15 1/2 tot 16% 113,00 Ammoniaksulfaat 20/21 148.00 Guano 5 stikstof 5 phosp. 5 potasch (5X5X3) 00,00 IJzerslakken 16/20 phosp.z. 23,00- "Noorsche nitraat 110,00 Opgeloste Peru Guano 88,00 Klavervet 17,50 Eene kleine hoeveelheid gedroogde suikerbeeten (pulp) is nog in magazijn Aalst beschikbaar aan 40 fr. per 100 kil. Jaarlijksche gewone en buitengewone DER AANDEELHOUDERS Zelfden Notaris DE WINDT zal den Dinsdag 6 Maart 1923 te beginnen om 8 uren 's morgends, ter hierboven vermelde herberg De Vrije Jacht openbaar verkoopen, al de zich aldaar bevindende meubels en voorwer pen, als Keukenstoof, stoelen, spiegels, muurhorlogie, toog en buffet, kapstok ken, glazen, 2 gesneden eiken buffetten, schouwgarnituren, pendules, kachels, fluweelen zetel, verschillig? kassen, jacht komfoor, bedden in acajou met ressort, andere beddene, nachttafels, lavabo's, commode, volière, flesschen, brandhout. Verders 3 zilvere couverts en taart schepper. Gewone voorwaarden en gereed geld. Openbare Verkooping van De Heeren Aandeelhouders worden verzocht deel te nemen aan de gewone Jaarlijksche Algemeene Vergadering en aan de Buitengewone Algemeene Ver gadering der Samenwerkende Maat schappij Redt U Zelven op Zondag 11 Maart 1923, om 2 ure stipt, in de maatschappelijken zetel, Nieuwstraat 2, (Groote Markt) Aalst. Dagorde 1°) Verslagen van Beheer- en Toe- zichtsraad over de verhandelingen van het dienstjaar 1922. 2°) Nazicht en goedkeuring der reke ningen van winsten en verliezen, evenals der verdeeling der winsten over het afgeloopen jaar. 3°) Ontlastiag te geven aan den Be heer- en Toezichtsraad voor hunne handelingen voor het jaar 1922. 4°) Benoeming van twee toezichters in vervanging van de heeren Frans Van Driessche, te Wieze, en Frans Coppens, te Kerkxken, ontslaggevers. 5°) Volgende veranderingen toe te brengen aan de Standregelen der Maat schappij Art. 6. Veranderen alsvolgt Stichters-aandeelen zullen vooruit gaan met 3 der zuivere winst. Later geno men aandeelen kunnen van af het derde jaar dezelfde voordeden genieten als de Stichters-aandeelen, mits de goedkeuring der algemeene vergadering. Deze goed keuring zal moeten gestemd wgrden door de drij-vierden der aanwezige leden en bij geheime stemming. Art. 7 Veranderen het minimum kapitaal wordt gebracht op 200.000 fr. Art. 9. Op 't einde bijvoegen De Beheerraad kan aan dezen regel uitzon dering makzn om aandeelhouders aan te nemen die geen landbouwer zijn, doch slechts in bijzondere gevallen. Deze aan neming moet door de algemeene verga dering bij meerderheid van stemmen goedgekeurd worden. Art. 17. Op 't einde bijvoegen t Kunnen ook uit de Maatschappij geslo ten worden, aandeelhouders die in 't openbaar of in 't geheim de Maat schappij tegenwerken of aanvallen of deze die deelmaken van concurreerende maatschappijen. Art. 18 De woorden de uitge- slotene mag zich beroepen op de alge meene vergadering veranderen als volgt de uitgeslotene mag zich beroe pen op het oordeel van twintig aandeel houders per lot aangeduid en die- bij meerderheid der tegenwoordige leden de beslissing van den beheerraad behou den of verwerpen. Art. 21.— Veranderen alsvolgt t van de profijten worden afgehouden L°) 5% voor het wettig reservefonds 2°) ten hoogste 20 voor het gewoon reservefonds; 3°) ten hoogste 10 voor bedienden en werklieden. Art. 22. Op 't einde bijvoegen t Leden welke begeeren deel te maken van den Beheer- of Toezichtsraad of daartoe willen voorgesteld worden, moeten door minstens twintig aandeel houders aan den Beheerraad voorgedra gen worden, minstens acht dagen voor de algemeene vergadering. In geval er geene kandidaten op tijd voorgesteld worden zal de Beheerraad gemachtigd zijn op den dag der algemeene vergade ring zelf kandidaten aan te duiden. Art. 25. Veranderen De alge meene bestuurder is aangesteld voor den duur der Maatschappij. Art. 26. Weglaten In een blad dat de Beheerraad tot het einde. Art. 29. De woorden: de alge meene vergadering mag hem niet uit zijn ambt ontslaan veranderen als volgt De Beheerraad mag hem niet uit zijn ambt ontslaan. Bijvoegen op 't einde De Bestuur der mag zich beroepen op het oordeel Studie van den Notaris MEERT te Erpe. Openbare Verkooping van een groot Handelshuis te Aalst, ten voorhoofde aan de Lange Zoutstraat, geteekend nr 41, hebbende 2 groote vi- trienen, ruime winkel en verdere plaat sen, serre en hof, verlicht met gaz en electriciteit. Onmiddellijk ingebruiktreding. Enkele Zitdag Maandag 12 Maart 1923 om 2 uur namiddag ter herberg In het Paviljoen gehouden door den heer Emiel Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van eenen welgelegen eigendom, be staande in twee woonhuizen en grond gestaan en gelegen te Erpe, Vijfhuizen, Gentsche steenweg. Laatst bewoond door M. August Paerewyck. Énkele Zitdag Donderdag 8 Maart 1923 om 2 uur namiddag, ten Koffiehuize "Redt U Zelven,, Groote Markt, Aalst. Burgers- en Handelshuizen te Aalst, Statie-, Dender- en Nieuwbrugstraten. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot het kantoor van genoemde notaris, alwaar er altijd te bekomen zijn, groote en kleine kapitalen aflosbaar in het ge heel of met jaardoodingen, mits goede bezettingen. Studie van Meester BRECKPOT, Notaris te Aalst. Openbare Verkooping van te Meldert op Affligem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Maandag 12 Maart 1923, om 9 uren 's morgens, openbaarlijk verkoo pen, ten verzoeke van den heer Leon Camu, handelaar, te Aalst, in zijne bos- schen te Meldert, beneden het klooster Affligem, nabij den dreef van Meldert naar Aalst. A. 82 schoone kanada- en abeele boomen, hebbende eenen omtrek van 1 m. 30 cm. tot 2 m. 10 cm. B. 12 koopen schaarhout dienstig voor erwtrijs. De koopers zullen hunne boomen moeten kappen en weeren voor eersten Mei 1923. Verders zal de verkooping geschie den de gewone voorwaarden met comp tante betaling van koopsommen en on geld. Men zal vergaderen ter estaminet De Warande bij de kinderen Ver- meir, te Meldert, Nievel, hoek der dreef naar Aalst, om 9 uren voormiddag. De ontvangst zal plaats hebben na de venditie ter gezegde herberg De Wa rande In geval van slecht weder zal de venditie plaats hebben ter gemelde herberg. De boschwachter Raymond Vermeir is gelast met den aanwijs der boomen en het afleveren der kapbiljetten. met Magazijnen of Werkhuizen en Tuingronden te Aalst, Geeraardsbergschestraat. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom aan de Geeraards bergschestraat, nrs 77, 81, 83 en 85, begrijpende woonhuizen met magazijnen of werkhuizen of tuingronden, uitma kende eenen blok. hebbende eene totale oppervlakte van 88 a. 54 c. a, Verdeeld in 11 loten 1) Burgershuis nr 77, met koer en magazijn, groot 3 a. 76 ca. Onmiddel lijke ingebruiktreding. 2) Huis nr 81 met tuin, groot 4 a. 49c. 3) Tweewoonst, nrs 83 en 85, met tuin, groot 10 a, 8 ca. 4) Gebouwen en tuin, groot 8 a. 45 c. 5) Tuin, groot 8 a. 83 ca. 6) Tuin, groot 7 a. 31 ca. 7) Tuin, groot 7 a. 29 ca. 8) Tuin, groot 7 a. 27 ca. 9) Tuin, groot 7 a. 25 ca. 10) Tuin, groot 7 a. 23 ca. 11) Tuin met uitgang in de StJob- straat, groot 14 a. 58 ca. Men zie het verdeelingsplan op de affichen. Enkele Zitdag Dijnsdag 13 Maart 1923 om 1 uur nanoen, in het Hötel des Arcades te Aalst, Statieplein. Openbare Verkooping van te Lede-Overimpe. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een hofstedeken te Lede-Overimpe, aan de Driesstraat, groot 11a. 60 ca. Bewoond door Petrus De Bock. Enkele Zitdag Woensdag 14 Maart 1923 om 1 uur nanoen, ter herberg van Vic tor Buysse, te Lede, Rammelstraat. van 28 Feb. De prijzen Ossen van 6 a 7oo kilo, 3,50 tot 4,25 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht le kwaliteit 3,80 tot 4,30 de kilo. 2' 3,30 tot 3,80 3' 3,00 tot 3,50 Stieren le kwal. 3.80 tot 4,00 de kilo. 2e 3,00 tot 3,60 Koeien le 3,oo tot 4,00 2' en 3' 3,50 tot 3,00 De magere beesten van 0 tot 0,00 fr. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 5,00 tot 7,00 fr. de kilo. Schapen van 2 tot 5,00 fr. de kilo, volgens kwaliteit. Zwijnen van 6,70 tot 7,10 fr. de kilo volgens kwaliteit. Op Zondag 11 Maart zeer belang rijke bijeenkomst, waarop al de leden en lezers van De Koornbloem dringend uitgenoodigd worden, in het gewoon lokaal, bij Frans De Smet, Dorp, on middellijk na de Mis van 8 uren. Dagorde 1. Voordracht over de krisis inden Landbouw door Fr. Van de Velde, van Denderleeuw en H. Klopterop. 2. Herkiezing van het bestuur. 3. Mededeelingen en allerlei. Alleman op post. Zondag 11 Maart onmiddellijk na de Hoogmis, algemeene vergadering in het gewoon lokaal. Inschrijving voor vetten voor de Lente en Zaaigoed. Vergadering op Zondag 4 Maart om 3 1/2 uur namiddag, bij Camiel Haege- man, Nederhasselt, Slettem. Inschrijving van zaden en vetten voor de lente. Op Zondag 4 Maart, om 4 ure, ver plichtende vergadering voor de bestuur leden der afdeeling Moorsel. Afwezig- zijnde bestuurleden, welke zich niet la ten verontschuldigen, worden als ont- slaggevend aanzien. Zondag 11 Maart, om 4 ure verplich tende vergadering voor de leden van den bond, bij Frans Van Brempt. DagordeHerkiezing van een deel Bij Uitscheiding van Bedrijf Openbare Verkooping van Landalm en Beestialen te Aygem, (Schaliënhof) De Notaris VERBRUGGHEN, ver blijvende te St Lievens Hautem, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris MINNAERT, te Maria- Lierde, ten verzoeke van den heer H. Soumillion, landbouwer te Aygem en ter zijne woonst in het Schaliënhof openbaar te koop bieden op Dinsdag 6 Maart 1923 Eenige huismeubels en keukengerief, 2 eiken ramen, visschersnetten van allen aard, kuip, katrollen met reepen dienstig voor slachters, ondernemers enz., 500 ledige flesschen, vogelmuiten, paling manden, bakmoelde, 200 rood gebak- kene ringen voor tabakplpnten. 4 ploegen, waaronder eene gansch nieuw, merk Brabander 2 sleden, 5 egden, 2 aalstukken, spelling voor aal stuk, aalgoot, 2 extirpateurs, schaaf voor weiden, 2wanmolens, kuischmolen, beet- molen, raapmolen, snijpaard, melkerij- Acht jaar aan bed of stoel geketend. Onmach tig te loopen. Ben zoo genaamd hopeloos geval door mij in vier weken genezen. Probeer mijn behandeling GRATIS. Zou men zich een ernstiger geval kunnen voor- s'ellen dan dat van den heer E. J BRANDTS, Marten van Rossumstraat 56. Arnhem, Holland. Zestien jaar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheu- rnatiek. De acht laatste jaren zoo ernstig, dat hij noch bed, noch stoel kon verlaten, en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maanden in een Ziekenhuis doorbracht, alle mogelijke behandelingen ondergaan, niets mocht hem baten En nu Is hij het onderwerp van elk gesprek in Arnhem. De geheele stad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon, dien de menschen reeds sedert acht jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij nooit iets gemankeerd had Lees hetgeen hij o.m. schrijft Na uwe behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volkomen genezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekend. Alle hoop had ik opge geven het scheen ongelooflijk ooit weder zoo ver te kunnen komen. En nu is het werkelijk heid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreeselijke pijnen te hebben geleden, ben ik nu, dank zij Duo Formula verlost MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van den heer Brandts bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze Behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privélaboratorium zij gevonden werd, zeide Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumattek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urine zuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend een voudig uw naam en adres met de woorden Gratis voorraad per 30 ctn. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling te zamen met ver klarende Brochure en de beschrijving van meer dere wonderlijke genezingen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer Mr. Arthur Richards, Room 951 Cromwell, House, High Holborn, Londen W. C. 1., Engeland. Porto naar Engeland Briefkaart 30 ctms. Brieven 50 ctms. (Medegedeeld)

De Koornbloem | 1923 | | pagina 2