REDT U ZELVEN Arbeid adelt De Levenskwestie. Geldbelegging Over 't ruiven dei' hennen Kuieek van de Tomaat. Landbouwweekblad Naar meer Zelfstandigheid. Ik ken er.., PULP SCHRIJFT IN Zaaigranen. Uitvoer verboden moei steeds de leus zijn van alle landbouwers. De SpQQp» en beenban!^ f^edt Zelüen. ZONDAG 2 SEPT. 1923. Prijs IU centiemen. 5de JAARGANG Nr 244 Abonnementsprijs i 5,00 frank 's jaars. Men schrijft in op ons Bureel en op alle postkantoren. Aankondigingen volgens akkoord. Bureel en Redactie GROOTE MARKT, AALST Verantwoordelijke Opsteller ORTA1RE CAUDRON Aalst. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hunne bijdragen öngeteekende stukken worden niet opgenomen. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggegeven. Voor en door de Landbouwers Van waar men komt of waar men gaat, overal hoort men spre ken over de geldkrisis. De men- schen praten er over ondereen, de dagbladen wijden er lange artikels aan en de geleerden houden er voordrachten over en opvallend is het, dat allen er den landbouw bij of tusschenbrengen. Men leest dan aantrekkelijke titels als Het Landbouwvraagstuk en de Geld krisis... en... Onze Plicht in de Geldkrisis. Dit laatste was het on derwerp van een voordracht ge houden door den heer Vuylsteke voor de Belgische Vereeniging van ingenieurs en nijveraars. Een deel van zijn voordracht is ook gewijd aan den landbouw en aan het voedselverbruik in België. Daarin tracht hij te bewijzen dat ons land door zijn eigen land bouw aanzienlijk kan bijdragen, tot zijn ekonomisch herstel. En wonder is het dat hij juist op het tegenovergesteld standpunt staat als de heer Minister van Land bouw en als de heeren van de Na tionale Kommissie voor Land- bouwopbrengst. Het Ministerie en de Nationale Kommissie beweerden wij nog verleden week, hechten te veel belang aan de graanteelt en langs dien kant is er nochtans minder te verrichten voor de verbetering van ons geld dan met andere land- bouwvoortbrengselen. Zoo kan een hectare suikerbee- ten een geldopbrengst geven, die hoog genoeg is om in het buiten land eene hoeveelheid tarwe aan te koopen geoogst op twee tot drie en half hectarenals de oogst lukt, kan één hectare vlas, ons ge noeg laten verdienen, om met dat geld de opbrengst van vier hecta- taren tarwe te koopen en voor één hectare witloof, dat zoo ge makkelijk kan uitgevoerd worden naar Engeland en naar Frankrijk, kan de opbrengst in geld gelijk zijn met die van 5 tot 6 hectaren tarwe. Moest men dezelfde bere keningen doen voor andere vruch ten, bijvoorbeeld voor de aardbe ziën, die tot 60 fr. de roede gaven dezen Zomer, dan zou men tot andere uitslagen komen Zijn deze cijfers, deze vergelij kingen niet geschikt om ons eens •ernstig te doen nadenken Dit vraagstuk verdient onze dubbele aandacht eenerzij ds voor wat de toekomst van de klein- boerderij aangaat, en anderzijds voor wat de verbetering van den finantieelen toestand van ons land betreft. De oplossing van dit vraag stuk, we zijn er zelf maar-al te wel van overtuigd, is niet zoo gemak kelijk, als men het eerst zou ver moeden. Wij moeten rekening houden met de mogelijkheid, de noodza kelijke vruchtafwisseling niet uit het oog verliezen, de geschiktheid van den grond en de mogelijke weerkundige verschijnselen in re kening brengen. Wij mogen niet van het eene uiterste in het andere vervallen. Een boer, die misleid door den hoogen verkoopprijs op een jaar van hop, vlas, suikerbee- ten, enz. het volgende jaar alleen hop, vlas of suikerbeeten volgens zijn streek, zou te oogsten hebben, zou bij een gebeurlijken tegenslag van het weer of van den prijs een ongelukkig jaar beleven. Elk en iedereen zou zeggen, dat die boer een groote dwaasheid begaan heeft, en een enkele ondervinding zou hem al wijzer maken. Twee teelten moet men ten minste on dernemen mislukt de eene of heeft men er tegenslag mee bij het verkoopen, dan heeft men nog kans op den oogst van de tweede. Per slot van rekening komen wij dan tot ons vroeger besluit dat er in ons tegenwoordig landbouw- stelsel noodzakelijke en grondige hervormingen moeten geschieden en wel in de richting van de bij zondere en intensieve teelten. Het is onbetwistbaar dat het verdwij nen van de kleinboerderij de aller- nadeeligste gevolgen zou hebben voor ons land, maar zonder een grondige hervorming zullen de kleine bedrijven van armoede ver gaan of in de grootste ellende voortsukkelen, wat even slecht zou zijn. Daarenboven zijn de kleine bedrijven bijzonder geschikt, de verbrokkeling van den grond daar gelaten, om zich met inten sieve en speciale kuituren bezig te houden, omdat zij over eigen fa miliekrachten beschikken, terwijl men in de groote bedrijven ver plicht is zijn toevlucht te nemen tot vreemde mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten, die den dag van heden niet gemakkelijk om krijgen zijn. Blijft dan nog de vraag of de algemeene ekonomie van ons land, of ons ekonomisch leven met deze hervorming gediend zal worden. Als wij onze oppervlakte tarwe- grond niet verminderen, dan mo gen wij de vraag onmiddellijk be vestigend beantwoorden. Nu dat onze opbrengst tarwe zal vermin deren, dat voorzien we niet, inte gendeel, met de verbetering van zaaigraan, met een meer doelma tige bewerking en bemesting van den grond, zal ze nog wel merke lijk vermeerderen, zonder dat de oppervlakte vermeerdert. De waarde opbrengst van de andere bijzondere teelten, zooals de ver gelijkende cijfers van hierboven het ons klaar bewijzen, zal onze handelsbalans verbeteren, onze koopkracht versterken en bijge volg onze wisselkoers-verbeteren, want dat is het groote doel tot hetwelk men den landbouw nu wil gebruiken. Deze twee redenen zijn belang wekkend genoeg en zijn reeds voldoende om ons gezegde te sta ven het betrachten en het ver duurzamen van de leefbaarheid van onzen landbouw en het mee werken van den landbouw aan de algemeene belangen van het land. Doch laten we ons zelve niet paaien bij het lezen van artikelen of bij het aanhooren van voor drachten over landbouwvraag stukken die ons aanbelangen, elk moet er de noodige besluiten uit trekken, die met zijn eigen toe stand best overeenstemmen. Wie 't schoentje past, die trekke 't zich aan, zegt het spreekwoord.Waar om niet eens een proefje genomen? De proeven zijn de beste getuigen voor de gegeven raadgevingen maar de beste raad deugt niet, als hij niet gevolgd wordt. Wij hopen dat de algemeene vergadering van al de afdeelingen van de Nationale Landbouwkom- missie ons eerlang in 't gelijk zul len stellen om de laatste twijfe laars te overtuigen. Deze kwestie is een levens kwestie voor den landbouw en juist daarom verdiende zij onze bijzondere aandacht. Met den heer Vuylsteke zijn we warme verdedigers van deze hervorming, maar terwijl hij de redding van hoogerhand schijnt te verwachten, zien wij liever dat de boeren zelf, uit eigen beweging, die hervorming ten uitvoer bren gen, omdat we zeker zijn dat ze dan zal doorgaan. Als we zoover zullen zijn en dan alleen, zullen de groote boer derijen en de kleine tot hun eigen bestemming gekomen zijn, en zul len wij niet meer moeten vreezen dat de eene de andere de konkur- rentie zullen aandoen. Dan zal er welstand komen bij groote en bij klein boeren tot ons aller vreugd. H. KLOPTEROP. Welke is in de huidige omstandigheden de zekerste geldbe legging Wie geeft er den voordeeligsten interest in de breedste voor waarden Wie vergt het minst formaliteiten voor het terugkeeren van Uw eigen geld Wie gebruikt Uwe gestorte penningen uitsluitelijk voor de belangen van landbouw en landbouwer Landbouwers, steunt Uwe eigene inrichtingen, daardoor helpt ge Uwe eigene broeders en ge hebt er dubbel voordeel bij Vraagt inlichtingen in onze bureelen. De ruiftijd is nabij. Het ruiven der hennen is voor den hoenderteeler eene zaak van belang Als de hoenders gezond en wel gevoed zijn, gaat de zaak gewoonlijk nog al v/el en men heeft er zich niet om te bekomme ren. Niettemin, daar het ruiven plaats heeft op een tijdstip dat het weder reeds zeer veranderlijk is, gebeurt het nog al vaaV dat het gepaard gaat njet ziekten en ongemakken. Deze dienen des te meer in aanmer king genomen, daar men meestal be merkt, dat het de beste legsters zijdd. z. degenen die jaarlijks het grootste getal eiers leggen, die het laatst dus in 't slechtste seizoen ruiven. Over 't algemeen heeft het ruiven voor gevolg eene diepe storing in het organism van het dier. De verrichtin gen der verschillige organen zijn gewij zigd, zekere ondergaan eene hevige physiologische werking. Het dier wordt koortsachtig en verkeert in eenen grin- stigen toestand om de werking van al lerlei ziektekiemen te ondergaan, 't Zijn de verteringsorgacea die bijzonder aan storingen onderworpen zijn deze zijn nochtans de motor, die het gansche or ganisme de noodige drijfkracht verlee- nen en die voor al de deelen van het lichaam de vereischte voedingstoffen moeten bereiden. Men zal dus binst het ruiven bijzon der zorgen voor eene gezonde en ver teerbare voeding, rijk aan eiwit en aan phosphoorzuur, opdat het gevederte zich gemakkelijk kunnen vormen, 't Is niet bij de hennen die snel ruiven en soms meer dan half naakt loopen dat het ge vaar van ziekten het grootste is, maar wel bij degenen die moeilijk en veder na veder ruiven. Zoodra men bemerkt dat een dier maar weinig of niet meer eet. dat het droevig is en onbeweeglijk, ineen gekrompen blijft zitten, zal men het liefst afzonderen in eene wat warme plaats. Eene lichte purgatie zal dikwijls voldoende zijn om het dier te herstellen. Laat men de zaken maar hunnen gang gaan, dan zal men soms gevaarlijke ziek ten te bestrijden hebben. Men zal o. m. een eigenaardigen buikloop kunnen be- statigen. De uitwerpsels zijn eerst vloei baar, nadien bloedig, het dier is droevig blijft onbeweeglijk zitten met half recht staande pluimen. De snavel wordt bin nenwaarts lichtblauw van kleur. Ook het oog wordt soms bloedig, hetgeen eene hevige koorts aanduidt. Indien deze koorts voortdurend is, geve men het dier van 20 tot 3G centigrammen zwavelzure quinine volgens zijne grootte. Om den buikloop te bestrijden, geve men als voedsel gekookte rijst en geroosterd brood. Als drank rijstwater. Men kan ook het volgende geneesmiddel toe passen Taunigène 2 gr. Pepsine 2 gr. Colombo Poeder 1 gr. Verdeeld in 20 pakjes. Men zal dit geneesmiddel liefst in het voedsel niet mengen, maar rechtstreeks aan het zieke dier opgeven 't Is ook binst den ruiftijd dat de ziekten der ademingsorganen 't meest te vreezen zijn. Een der gevaarlijkste ziekten is de diphteris of krop. ('t Vervolgt). D. BRICOUT. andere even belangrijke oorzaken, en eene der voornaamste is wel deze, dat het gezag en de achting voor België in den vreemdè niet hoog gehouden wor den en met den dag afnemen. Ziehier slechts enkele feiten I. Na den wapenstilstand stonden we zelfstandig en onzijdig. Alhoewel onze nijverheid bijna ten gronde lag, noteerde de Belgische frank te Parijs 1,10 fr. Se dertdien verbeterde onze nijverheid met den dag de werkeloosheid verdween en redelijker wijze dus moest onze frank verbeteren. Maar België gaf zijne onzij digheid op om zich tegen wil en dank der andere mogendheden aan Frankrijk te binden en onze frank verminderde zoodanig in waarde dat hij onlangs te Parijs 80 centiem noteerde. II. Toen er spraak was den Volken-* bond op te richten, scheen Brussel als zetel daarvan aangewezen. Helaas, wij zagen dit buitenkansje voor onzen neus wegkapen door Zwitserland, dat in de internationale politiek heel wat voor zichtiger en onpartijdiger staat dan België. III. Op de conferenties kiest België bijna altijd eenzijdig den kant van Frankrijk, dikwijls tegen onze belangen in. Zie maar naar de Rhurkwestie.Daar uit volgt dat de andere mogendheden België beschouwen als een onmondig kind en als een soort kolonie van Frank rijk. Het vertrouwen in onze diplomaten verdwijnt aldus en onze frank moet die dwaasheden uitboeten. IV. Zekere Brusselsche dagbladen vinden er genoegen in de Vlamingen verdacht te maken in het buitenland, bij zooverre dat vele vreemdelingen in den waan verkeeren dat de meeste Vlamin gen landverraders zijn en dat België in twee vijandige kampen verdeeld is. Dat handelslui en financiers van overzee dit wantrouwig aankijken, is licht te begrij pen. Zoo dragen hoogergemelde bladen bij tot onzen eigen ondergang. V. De financiën van Italië die zeker slechte dagen beleefd hebben, herstellen zich op merkbare wijze, sedert de Ita- j liërs begrepen hebben, dat ZIJ ZELF en niemand anders hun toestand konden redden. Besluit. Onze financiën zullen niet verbeteren door kunstmatige middelen. Onze diplomaten en politiekers sleepen België naar den afgrond, Eene welbegrepen spaarzaamheid, eene grootere voortbrengst, maar daar bij eene zelfstandige en voorzichtige buitenlandsche politiek alleen kunnen ons land wederom op het goede spoor brengen. Alfons Van Herdersem. Onze financies zijn ontredderd en het leven wordt met den dag duurder. Ve len zijn geneigd om de schuld van al onze rampen en ellenden op Engeland en Amerika te schuiven en nochtans de groote kiem der kwaal ligt niet buiten maar wel binnen onze grenzen. In dit blad werd onlangs nog gewe zen op het groot verschil tusschen onzen in- en uitvoer als oorzaak van onze financieele inzinking. Doch er zijn nog I Men kan van heden af inschrijven. Prijzen nog niet vast, waarschijnlijk zul len ze loopen tusschen de 200 a 250 fr. (6e vervolg) Indien de kweek van tomaten in vol le lucht, reeds zeer winstgevend kan zijn, moeten we er toch onmiddellijk aan toe voegen dat, gezien ons ongelukkig klimaat, we vele jaren aan gedeeltelijken zelfs totale mislukking zijn blootgesteld. De tomaat, zooals ik reeds vroeger heb gezegd is zeer gevoelig aan koude en vocht, niet zelden zijn beiden ver- eenigd en doen den oogst mislukken. Tegen alles is remedie, de kwestie is van ze te vinden. Er zijn in België bijna geen druiven meer die rijpen in volle lucht, tenzij op de helling van aan de zon blootgestelde heuvels of aan zeer goedverlichte muren en daken en hoe weinige druivelaars zijn dan nog vrij van ziekte. Om niet te overdrijven, mag wel stout verklaren dat het ook een weinig zoo is met de tomaten. Rotten en barsten, als ze wat laat aan de plant moeten hangen, is bij de tomaat, maar al te dikwijls, schering en inslag. De teelt onder glas, zoo voor druive laars als voor tomaat, is de eenige remedie om de kwaal te keer te gaan. Het was dan ook mijn inzicht de lezers en lezeressen van De Koornbloem over dit onderwerp vandaag een weinig te onderhouden. Ik zag nog niet lang geleden, bij een mijner vrienden van den buiten, zoo een beplanting onder glas in volle opbrengst. Ze voldeed me onder alle opzichten. De planten waren heel goed onderhouden en er hingen tomaten a»n te blozen als kleine broodjes. Dit was de teelt onder koud glas. Deze kweekwijze is zeer aanbevelenswaardig en verdient meer in voege te worden gebracht. Winstgevend is ze vast en zeker en 'k hoor het nog in mijn ooren tuiten, wat een kweeker me onlangs zei Op twee jaren hadden mijn tomaten zooveel opgebracht dat 'k er de onkos ten van mijn serre kon mede dekken. Dit kwam mij nochtans een weinig over dreven voor, ten ware hij voor het openplanten der tomaten reeds kropla- touwen had weggeoogst, wat heel wel mogelijk is. Voor de teelt onder glas zijn de wa renhuizen allerbest geschikt. Men zaait in Februari in kistjes welke men plaatst op warme broeilaag of in warme kas van 20° graden. Men verpoot in potten van 10 cm. doormeter. In de maand April, omstreeks het midden plant me ze open in dubbele rijen op 50 cm. afstand van elkander. In de rij geeft men denzelfden afstand. Gezien uw warenhuis of serre u veel geld hebben gekost moet ge de planten ook zooveel mogelijk doen op brengen. Om ze niet te beschadigen laat men tusschen de rijen een afstand van 75 cm. Hier snoeit men de plant op een blad boven den vijfden bloemtros. Er bestaat hier hoegenaamd geen vrees, de vruchten van den vijfden bloemtros niet te zien rijpen, er is immers tijd te over. Onder glas, nog meer dan in volle lucht, moet men de beplantingen goed onderhouden. Een slecht onderhouden tomatenveld gelijkt aan een bosch, waar nooit geen snoeier doorgaat, of een echte wildernis. Men kweekt de planten op een stam, iets wat u noodzaakt al de scheuten in de oksels der bladeren weg nemen, van zoohaast ze verschijnen, lie ver te klein afpitsen dan te groot laten worden om geen sapstoornig teweeg te brengen. Wanneer de vruchten van de eerste trossen beginnen te rijpen, zal men voordeelig de onderste bladeren op den helft hunner lengte afsnijden om alzoo de vruchten aan de zonnestralen bloot te stellen. Vast en zeker speelt het zon nelicht een groote en voorname rol in het rijpworden der tomaten, hoe meer toegang dit tot de trossen zal hebben, hoe eerder ook ze zullen rijpen en hoe minder gevaar men zal loopen van bar sten of rotten. Het oogsten onder koud glas heeft plaats van einde Juni tot einde Augustus, zoodra de tomaten hun groene kleur beginnèn te verliezen wordt het tijd te oogsten. Als men per plant een opbrengst heeft van 2 1/2 kilo, mag men zich te.vreden stellen en als men ze 't zij nog maar aan 3 fr. per kilo verkoopt, dat maakt reeds een opbrengst van 7 1/2 fr. per struik of de kleinigheid van een 350 fr. per are. Niets belet u de tomatenkweek te laten gepaard gaan met druivenkweek. Wat dunkt u van zoo n opbrengst Wij Bel gen en inzonderheid Vlamingen met on ze zoo talrijke bevolking en onze zoo verbrokkelde gronden, moeten die we gen op. Aan de groote hoeven, met uit gestrekte velden en weiden, de groote kuituren; aan ons, de afzonderlijke kui turen of specialiteiten. We kunnen er niet genoeg op aandringen. Onze streek is uiterst goed gelegen, 't is immers niet noodig dat anderen ons maar gedurig het gras van onder de voeten komen maaien. Boeren uit de omstreken van Aalst, uw gronden zijn door den band beter dan die uit de omstreken van Mechelen en zij verrichten ginder won deren op gebied van speciale kuituren. Waarom zouden wij dat niet kunnen Ik wilde ook nog een woorjde zeggen over de vervroegde en verlate kweek onder glas, maar deze kweek, alhoewel tamelijk winstgevend, vergt een bijzon dere inrichting met verwarmbuizen. Wie t kan doen, zal 't zich voorzeker niet beklagen. Door de vervroegde teelt oogst men reeds van Mei tot einde Juli en iedere plant kan een opbrengst geven van 3 tot 4 kilo vermits we hier wel ze ven bloemtrossen per plant tot rijpheid kunnen krijgen. Vroeger dus en een meerdere opbrengst, ziedaar de groote voordeden er aan vast. De verlate kweek onder glas laat u toe tomaten te plukken van September tot op 'c einde van 't jaar, mits de serre te kunnen verwarmen. In October moet er reeds des nachts gestookt worden, later dag en nacht Later en een meerde re opbrengst zijn twee zaken die geld opbrengen. Ik had nog veel te zeggen over ziekt n en vijanden der tomaten maar 'k wacht hiervoor het winterseizoen af. 't Is dan aangenamer zoo iets te lezen als men achter de stoof een pijpje zit af te tappen. L. HAEMS Landbouwvoordrachtgever. De Eerstelingen zijn aangekomen en bijna verdeeld. Degene die zijn voor raad niet opdeed zal er nog moeilijk aangeraken, daar er in Holland nog weinig te vinden zijn van goede velden alles werd er reeds voor plantgoed ofwel voor eetaardappelen verkocht. We mogen niet vergeten dat in Hol land de uitvoer van aardappen vrij is, en dat de geheele voorraad aan hooge prijzen door Duitschland worden ge kocht. Daarom moeten we niet wachten om ook onze Eigenheimers (Krugers), Roo- de Star en Industries in te schrijven, opdat we zonder uitstel in Holland kun nen koopen. Die onmiddellijk inschrijft is zeker van op tijd bediend te worden en van de beste velden. Vergeet de les van de Eerstelingen niet. In alle geval zal onze maatschappij geene rekening kunnen houden met de leden die maar altijd tijd genoeg hebben, dezen die oppassen zul len verzekerd zijn van alles en op tijd te hebben. De planters zullen redelijk duur zijn en zullen omtrent kosten (de aankoop is nog niet gedaan) Eigenheimers gesor teerd en goedgekeurd van 60 tot 70 fr. ongekeurde volgens kwaliteit 48 tot 55 fr. Roode-Star zal evenveel kosten, In dustrie uit Holland zal ook duur zijn. Wij zullen ook koopenIndustrie uit Polen de echte Modrow in zakken geleverd, gekeurd en gesorteerd, met alle bewijzen van soort en afkomst. Deze gesorteerde planters zullen om trent kosten van 38 tot 40 frank de 100 kilos en zullen geleverd worden in de maand October van dees jaar. De prijs is bijzonder voordeelig en er mag niet gewacht worden. De Hollandsche Kruger en Roode- Star komen zoo duur door de hooge geldkoers toch moeten we ze hebben 1 Tarwe, (alle soorten) rogge, gerst zul len geleverd worden met garantie van kiemkracht en soortechtheid. Wie heeft weerom dees jaar de prachtigste oogsten bekomen? Wel deze die nieuw zaadgoed hebben ingevoerd. Schrijft onmiddellijk in om op tijd ge diend te zijn, bij de plaatselijke magazij niers ofwel op ons bureel te Aalst. Een kaart schrjjven is voldoende. De uitwerksels van het uitvoerverbod voor de aardappelen worden reeds ge voeld op de inlandsche markten. De handel ligt bijna totaal stil en de prijzen zijn in afslag. Terwijl de Fransche en Hollandsche boeren veel geld maken van hunne aardappelen is hier alle verkoop stop ge zet, want voor 't binnenland is er weinig vraag. De menschen eten veel minder aardappels dan vóór den oorlog en zóó we niet mogen uitvoeren, zullen we lage prijzen zien. Intusschen wordt er gehoopt dat het Ministerie uitvoer-toelatingen zal toe staan en het is de plicht van alle land- bouwkringen ervoor te ijveren. Onzen bond Redt li Zeiven heeft reeds vele voetstappen aangewend en een Verzoekschrift naar den Heer Minister gestuurd. Het is te hopen dat de Heer Minister zal inzien dat er geen kwestie is van te kort aan aardappelen in ons land en dat de uitvoer zal toegelaten worden, opdat we weerom den handel kunnen hervatten. Dan laden we weer alle dagen aardappelen en zullen er schoone prijzen kunnen betaald worden. Ik ken er een meisje, de liefste van 't land 't En is er geen steedsche, 't en is er geen popje, t En draagt er geen krullen op 't rijzende kopje, Noch heeft er geen ringetjes aan hare hand. Haar oogjes zijn zuiver, als spiegel zoo-rein, Haar lach is een klokje dat klingelt heel fijn, Haar groetje is zedig, haar knikje gemeend En zacht zijn haar woorden waar hulp ze verleent. Ik zag ze voor 't eerste te midden het groen Van bottende bloemen en geurende rozen Ik voelde me ontroeren en keek naar haar blozen En wist niet wat zeggen en wist niet wat doen. Haar oogjes, ze lachten een zonnigen lach, Haar lippekens zochten en vonden Goên dag I Ik knikte en keek zonder woord noch begin Vreemd voelend 't ontluiken van wondere min. Zoo gingen de dagen vol zomer en zon, Me brengend haar lachje,me brengend haar groetje En... schuchter vooreerst, wou ik, voetje voor [voetje Een hartje waar 't zoete eener liefde in begon.., De Lente is henen, de Zomer vergaat, Doch, 'k weet dat voor mij ginds een harteke slaat, En... 'k weet dat haar oogjes, haar lippen, haar [lach Meer zeggen dan vroeger haar simpel "Goêndag,,! Em. Van den Broeck.

De Koornbloem | 1923 | | pagina 1