ZWAVELZUUR AMMONIAK Rapenvoeding en KraehtvoedeFs. KASBONS 61, Verf/aderingen OELDPLAATSING DE VERDEDIGING VAN DEN BELGISCHEN FRANK Groote Tentoonstelling BREUKEN. PULP Verkoopprijzen Saodbouweco©ebmiktom -uw vefcleri -vcuehi±KKic te makea HET Stadsnieuws Prachtige Uitstalling dezer Artikels Veemarkt van Gent. Stikstof, Fos oorzuur en Potasch Koop! zonder uitstel DE VIJANDEN ONZER GEWASSEN. Fit Borsbeke Aardappel - bakjes KASBONS 6 o/0 Cureghem - Anderlechl Op 2de Kerstdag zal het Magazijn Aalsl om 12 uur geslolen worden. -jjjFïrTi^P 'I Burgers ba uk van Aalsl. Komt zien J. DE LAFORTRIE Molenstraat. 11, Aalst, Een Abonnement op De Koorn bloem kost enkel Frank. Nieuwe inschrijvers ontvangen ons blad van beden tot Nieuwjaar gratis. Inlandsche Granen. Plaatselijke Magazijnen 300 k. Sylviniet van den Elzas 14/17 °/0 Hoogstammige Boomen VY oon-& Handelshuizen en groote Garage /aai- en Weilanden In de wintermaanden blijft het ver voederen var» rapen van een bijzonder groot. belang. Eertijds dierf men er maar weinig of geen gebruik van maken daar het gerucht liep dat melk en boter er een onaangenamen geur door verkregen. Uit de proefnemingnn over enkele jaren aan de hoogere proefstations onderno men, is nog eens voor goed bewezen dat alle veronderstellingen, betreffende dit onderwerp, onwaar zijn gebleken. Loofrapen worden onder de water rijkste producten gerekend en dus ook als voedermiddel het laagst geschat. Lijk alle waterachtige voeders in 't algemeen, werken zij gunstig op de hoeveelheid voortgebrachte melk. Sommige beweren dat rapen insgelijks voordeelig inwer ken op de vetrijkheid der melk, doch ons dunkens moet dat meestal worden toegeschreven aan de gepaste kracht voeders die aan het rapenranisoen wor den toegevoegd nochtans, wanneer het loof eenigszir.s in overvloed wordt toe gediend, zal de hoedat it!heid van het boter gewoonlijk tewenschen overlaten. Met het doel die gekende onaange name geur uit melk en boter te weren, meenen wij dat het niet zonder nut zal zijn de landbouwers rot een gepast ra- penvoederen aan te zetten. Ziehier hoe men zal te werk gaan. Nauwelijks van den akker aange bracht, zullen de rapen worden gewas- schen. Daartoe gebruike men groenkui- len of slooten, waar ze zullen worden ingedompeld doch nog te vele dier kuilen bevatten stinkend water, waar tal van gevaarlijke bacteriën in huisves ten en welhaast het loof besmetten. Dergelijk wasschen is ten volle af te raden, omdat men het overzetten van alle gevaarlijke ziekten aan de dieren bevordert. Wij moeten wel zorg dragen die kuilen jaarlijks met de daartoe noo- dige zorg te kuischen en van alle onrein heden te ontdoen. Zorgelooze landbou wers laten dat rapen-wasschen te veel van kant, omdat het raar hun mee ning te veel tijd vergt. Zij zullen van hunne verkeerde maDier van handelen maar eerst willen afzien wanneer zij er de noodlottige gevolgen zullen van on dervinden. Te dikwijls nog worden de loofrapen in hun geheel voorgegeven. Men zal ze best in schijven snijden met de hand of de machine om ze gemakkelijk met min smake yk voedsel te kunnen vermengen en te beletten dat grootere stukken in den slokdarm zouden blijven steken. Men zal ook nooit geen versch ge trokken loof toedienen dit maakt de dieren windig. De landbouwers zullen het loof 8 of 14 dagen op voorhand gaan trekken en het onder een afdak bijeen brengen, waar het tegen het pluimgedierte zal beschut worden. Het loof zal ook nooit in den stal worden bijeengebracht. Er dient wel in acht genomen de stal gedurende het loofvoederen zooveel mogelijk te ver luchten om er allen sterken geur uit te wereo, die in de melk zou kunnen wor den overgezet. Gedurende het wegne men van de mest uit den stal zal men de dieren wat buiten brengen, want gelijk wij zullen zien, is het juist de moeilijk heid om de dieren zuiver te houden, die grootendeels den sterken geur veroor zaakt die de melk besmet, doordat de rotbacillen hunner uitwerpsels te ge makkelijk in de melk terecht komen. Rapen zullen nooit vóór of tijdens het melken worden toegediend en de slecht ste vruchten altijd ten strengste worden verwijderd. De inééns toegediende hoe veelheden zullen niet te groot zijn en de voeding zal men 't liefst wat afwisselen met stroo, hooi en krachtvoeders, die er dagelijks genoegzaam zullen worden bij gevoegd om geen sterke en te platte bo ter te verkrijgen en om het vee niet al te slap den winter te laten overbrengen. Gepaste kracht voeders zullen hier altijd hun gekenden gunstigen invloed uitwer ken met het eiwit- en vetgehalte der melk te versterken dit kan niet anders daar beide bestanddeelen in het loof ont breken. Dit krachtvoeder zal niet in soep, doch in haksel en altijd vóór het loof worden toegediend opdat dit laatste niet al te gulzig zou worden verslonden" Daar er dees jaar veel half-bedorven haver voorhanden is uit oorzaak der overtollige regens die er 'n groot deel, vóór het inoogsten ervan, aan het kie men brachten, kunnen we de landbou wers niet genoeg aanzetten ze te laten pletten en aan het vee toe te dienen. F. S. Als gevolg aan de beslissing der Algemeene Vergadering van 7 December zullen er door de Sam. Maatsch. Redt U Zeiven kasbons 6 °/o zuiver van tegenwoordige lasten uitgegeven worden. Interest dragende van af 1 Januari 1925. Allejjaren uitkeerbaar. Men kan van heden inschrijven op onze bureelen, Brabantstraat, 53, Aalst. GROENTENTEELT Fen ziekte waarmede de meeste land bouwers en vele hoveniers nog af te re kenen hebben is de knolziekte der kool gewassen Bij de landbouwers is ze bijna algemeen, bij de hoveniers minder omdat deze laatste de oorzaken van de knol ziekte beter kennen en al de middelen gebruiken om ze te voorkomen Onze buitenlieden en zelfs vele hoveniers heb ben nog de slechte gewoonte altijd het zelfde perceel grond te gebruiken om er koolzaad op te zaaien, ze wisselen slechts af in de soort van kool maar niet met den grond. Dergelijke handelwijze is al lerbest geschikt om de knolziekte te zien uitbreken er is misschien geen enkel groensel dat meer afwisseling ooodig heeft dan de kooien en voorzeker ook geen enkel waar ze minder wordt in acht genomen en dit komt voort omdat onze landt ouwers slechts eenige hoofdsoorten van groenten verbouwen waaronder dan voorreker de koolgewassen de grootste plaats bekleeden Een goede vruchtafwisseling toepas sen is dus van allereerste noodzakelijk heid om de tolvoeten te vermijden en wel in acht nemen dat er ook nog andere planten zijn die door deze ziekte aange tast worden, namelijk de rapen, een af wisseling met rapen ware dus de ziekte in de hand werken De knolvoeten zijn gemakkelijk te er kennen, de jonge planten dragen gezwel len op den hoofdwortel. Oudere planten dragen deze gezwellen op bijna al de wortels en de massa wortels ziet er uit als een aardigen, onregelmatigen, leelij- ken bol, die soms een gansche vuist dik kan zijn. In dergelijke omstandigheden moet de sapom'oop fel ontredderd en heel onregelmatig zijn, en een verstoor den s^pomloop moet noodzakelijkerwijze de slechtste gevolgen hebben voor het leven van de plant zelve. Men bemerkt alras zijn slechte uit werksels, de kooien krijgen bij dag zoo 'n soort loodkleur waarvan ik U vroeger n09 gesproken heb bij de schade verricht door de koolvlieg, de bladeren verslen sen en de plant gaat te loor. In sommige natte en ondoordringbare gronden is de Knolziekte bijna onvermijdelijk, want de sporen dezer ziekte bevinden zich in der gelijke gronden en dringen in de wortels. Alhoewel koolgewassen veel water noo- dig hebben staan ze toch nog gezondst in goed doordringbaren grond en over tollige vochtigheid schaadt hen zeer. Daarbij natte gronden die slecht afwate ren *.ijn gewoonlijk zuur en zuurheid in den-grond werkt vele ziekten fel in de hand. De grond moet gezond zijn en de kalk kan ons hierin zeer dienstig zijn. Van kalken wordt over t algemeen nog veel te weinig gebruik gemaakt en 't is noch tans een zeer noodzakelijke bewerking bijzonder in zware, natte gronden, die door bijvoeging van kalk veel malliger worden en daarbij ook veel gezonder. Kalken is om zoo te zeggen de beste remedie tegen de knolziekte van rapen zoowel als van kooien. Indien ge noch tans van kalken afschrikt en op sommige gemeenten waar men vlas kweekt, heb ben de boeren er een heiligen schrik van, dan kan de kalk toch voordeelig vervangen door scheikundige meststof- ien. Als staalslakken die veel kalk bevat ten die onschade.ijk op alle planten in werkt. Bij het afsterven der kooien rotten de gezwellen waarin de sporen zich opge hoopt hebben, en deze komen dan na- tuurlijkerwijze zoo in den grond terecht. De aangetaste planten zoo gauw moge lijk verbranden en de jonge koolplant jes alvorens men ze in den grond stopt eens goed nazien en al de aangetaste verbranden is't beste middel om de knol voeten niet in uw hof te brengen. Deze die met planten leuren hoeven daar wel op te letten, want de aangetaste jonge plantjes in de busseltjes bedriegelijk ge gleden zijn oorzaak dat de landbouwers een afkeer van hun planten krijgen. Dat ze dus slechls gezonde planten aan den man brengen. De besmette perceelen hoeven eens en zelfs meermalen fel gekalkt te worden en een goede voorzorg voor iemand die de ziekte wil vermijden is een handvol kalk met den grond te mengelen in eiken plantput. De knolziekte richt verschrik kelijke verwoestingen aan, zorgt dus voor een degelijke vruchtafwisse- ling een duchtige bekalking of een goede dosis staalslakken. DE WITZIEKTE t Is nog een ziekte die haar oorsprong vindt in het te vochtig houden van den grond en een bedampte luchtgesteltenis. Er komen geelachtige vlekken aan den bovenkant der bladeren en aan den on derkant bemerkt men kleine vlekken, bedekt met een grijsachtige stof, hetwelk de sporen der ziekte vormt. De aange taste bladeren sterven al spoedig af. Men zal ze dan ook zoo spoedig moge lijk afplukken en verbranden. Op oude planten kan de ziekte niet veel kwaad doen, men rukt de aangetaste bladeren weg en laat de plant voort- groeien. De planten eens besproeien met bordeleesche pap is heel voordeelig. 't Is beter nochtans goed te verluchten en niet te veel te begieten, bijzonder in den Win ter. Vochtige lucht en nat vermijden is 't beste middel om de witziekte te voor komen. L. HAEMS, Landbouwvoordrachtgever. Hoe wij hier. leden van den Boeren bond Redt LI Zeiven, in onze gemeente voor de eerste maal het Sint Èloifeest vierden, dit overtrof eenieders verwach ting. s Morgens, om 8 uur. Plechtige Mis, daarna uitstap bij de leden-herber giers, waar we aan het kaartspel gezeten waren en een goede pot dronken. Rond 2 uren kwamen we bij onzen magazij nier, waar ons een lekker maaltijd wachtte. Onze Heer Voorzitter schonk en dronk op de gezondheid van den Heer Bestuurder en den vooruitgang van den bond. Daarna werd een goede café ge schonken, allerhande liederen gezongen en in den avond ging iedereen tevreden huiswaarts, de vurigste wensch uitdruk kende toekomende jaar nog beter Sint Èloifeest te vieren. B. VIDTS. De aardappel bakjes voor het bewa ren van plantgoed zijn aangekomen in magazijn Aalst, prijs 2,50 fr. NIEU WERKERKEN Algemeene vergadering voor de leden van den bond op Zondag 2i Decembr na de Hoogmis, inhet gewoon lokaal. Dagorde Inschrijving voor Sylviniet en Superfosfaat te leveren op statie alsook voor kolen. Iedereen wordt ver wacht, daar het nu het voordeeligste oogenblik is om de aankoopen te doen voor de Lente. 1MPE Op Zondag den 21 Decem ber 1924, algemeene vergadering voor de leden van den bond der gemeenten Smetlede, Cherscamp en Impe, om 10 u. in de gemeenteschool. Inschrijving voor veevoeders en vetten regeling van het feest. Allen op post. DENDERHAUTEM - Van heden inschrijving voor ijzerslakken, sylviniet en andere vetten bij Achiel Van den Steen, Terlinden. DENDERLEEUW Vergadering op 21 December, onmiddellijk na de H. Mis van 8 uren, bij J.B. De Coninck. Inschrijving voor landvetten Verloting der boeken. WIEZE Op Zondag 21 Decem ber, om 2 1/2 ure nam., algemeen verga dering, bij Frans De Quick, Molenstraat. Inschrijving voor Superfosfaat, Sylviniet, en Yzerslakken om te lossen op statie, alsmede voor zaailijnzaad Besprekin gen. Alleman op post. OKEGEM. De leden zijn vrien delijk verzocht onmiddelijk hunne in schrijvingen te doen voor Superfosfaten, IJzerslakken en Sylviniet, bij Fr. Van Boxstael. St LIEVENS-ESSCHE. - Op 26 December (2' Kerstdag), om 5 u. nam. in het gemeentehuis, vergadering voor de leden die 't St. Èloifeest gevierd heb ben. FERAPHENE. Op Zondag 21 dezer, onmiddellijk na de Hoogmis, ver gadering voor de leden, bij Fred. Van den Bossche. Inschrijving van Superfos faat, Kaïniet enz. Wie eene zekere, gemakkelijke en voordeelige geldplaatsing wil doen, koope onze Alle jaren op 31 December aan pari betaalbaar. Geen verlies op titels. Gemakkelijke bewerking. Dinsdag 16 Dec. Varkensmarkt. T e koop gesteld 24Ï5 levende dieren aan 6,50 tot 7,00 per kilo. 1166 geslachte dieren aan 8,00 tot 9,25 Woensdag 17 Dec. Zwaar vee. Totaal te koop gestelde dieren 1337. Ossen 471 Stieren 110 Koeien 756 Middelbare prijs per kilo Ossen 4,25 a 6.00 Stieren 3,25 a 4.75 Koeien 3,00 a 5,00 Donderdag 18 Dec. Kalvers. Te koop gestelde dieren t 1304. Middelbare prijs per kilo, op voet 5,00 9,00 fr. Vrijdag 19 Dec. Gesl. varkens. 766 stuks. 8,00 a 9,00 fr. per kilo. Sam. IVlpij. Redt U Zeiven (voor de t wet eerste dagen der week) Per 100 kilos genomen. Het magazijn is open alle dagen van 8 uren tot 11 1/2 ure's voormiddags en van 1 tot 2 1/2 uren s namiddags, s Zaterdags gesloten om 12 uur. (Zonder zakken). Maïs Plata (Nieuwen) 99,0C Cinquantino roode 103,CO Cinquantioo gele 00,00 Maïsmeel 97,00 Inlandsche zemelen 75.0C Hollandsche zemelen (extra kwal. 77,00 Fransche Zemelen 78,00 Inlandsch kortmeel 73,00 Kriel (witte) 94.00 Bloemkerns 00,00 Bloem 00 172,00 Bloem (000) j 76.00 Bloem Remy 2 129.00 Kleine bloem 112.00 'Haver witte 105.00 bruine 106,00 Palmmeel 64,00 Lijnzaad 220 Lijnkoeken 124,00 Arachidckoek J 25,0C Gerst 107;00 Zuiver Gerstemee 111.00 Klaverzaad (Lokersch) 14,00 Kiekeneten 78,00 Plantmaïs Q5 Met zakken inbegrepen InlaDdsch Ifjnmeel 126,00 Amerikaansch 28^00 Arachidemeel '30.00 Plata zemelen 77,00 Gebroken rijst 145,00 Cocoskoek (witte extra) 120^00 Superphosphaatl5/16 phosp. 27.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 pot. 19.50 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 17,50 Supra A 27.00 I Nitraat 15 1/2 tot 16% 115,00 Ammoniaksulfaat 20/21 129^00 Samengestelde meststof 5X5X3 53.00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 24,00 Noorsche nitraat 100^00 Opgeloste Peru Guano 00,00 Klavervet 23 00 RAAPKOEK 00,00 Raapmeel 00,00 BLAUWEN ALUIN 2.10 Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstroo 45,00 Vleeschmeel de kilo 1,70 Knepperkaf (zonder zakken) 22^00 Roggemeel 79,00 Droge pulp (beste Hollandsche) 72,00 AANGEKOMEN. Extra Texas katoenmeel inhoudenpe Eiwit en Vet 50 prijs 123,00 fr. per 100 kilos. ZAAlLlJNZAAD is in magazijn ver krijgbaar. Extra Blauwbloem en Riga, prijs 3,25 fr. per kilo.Dees jaar gaat er veel vlas gezaaid worden en 't zal best zijn zich op tijd te voorzien. leder vo!fvmoet in eigen onderhoud kunnen voorjien Veckcy.cfbaar ^<iIïe&irudbouwt)yn<l%CLteA-en btj. -de bande-Saaco ia -ochedauidige rneöböloféerv. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5t00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER De Banque Centrale de la Dendre vergoedt 4,50 in halfmaandelijksche re kening en 5,75 op vijf jaar. van Zijdenieuwigheden voor Huwelij ken en Feesten. Crêpe de Soie, Crêpe Satin, Zijden Popelien, Ottoman, Bengalien, Streep- zijde, Jacquard, Damier, enz. Nieuwe mode-stoffen, Charmelaine, Popelien, Bengalien, enz. Zuivere kamwol voor Heeren kostu- men. Sylviniet. Yzerslakken, Superfosfaat. Al deze waren worden veel duurder na Nieuwjaar. Wij geven bijzondere prijzen voor verzendingen per 10,009 kilos. Wij zullen bij voldoende aanvragen •-erhtstreeksch sturen naar de staties Moorsel, Gijsegem, Hofstade, Burst, Haeltert, Lede, Herzele, Ninove enz. Wie dus van die vetten iets noodig heeft, late zich onmiddellijk inschrijven bij de magazijniers of plaatselijke schrij ver^. 17 Dec. 1924. Werden te koop gesteld t Groote Hoornbeesten totaal 519 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 24 Ossen (jonge) 131 Koeien 159 Vaarzen 86 Stieren 119 Kalvers 3 j 2 Magere beesten Melkkoeien Er waren in t geheel 1196 zwijnen en loopers. Schapen 297 Lammeren Geiten 61 De prijzen 1 Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,50 tot 5,00 de kilo. Goede vette kweeken van 4 h 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht 1' kwaliteit 4,75 tot 5,25 de kilo. 2' 4,00 tot 4,50 3' 3,00 tot 3,50 Stieren 1' kwal. 4.75 tot 5,25 de kilo. 23' 3.00 tot 3,50 Koeien 1' 4,00 tot 4,50 2en 3' 2,00 tot 3,00 Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 4,00 tot 7,00 fr. de kilo. Zwijnen van 6,00 tot 7,00 fr. de kilo volgens kwaliteit. (Nieuwen Oogst) Wij koopen Tarwe, Rogge, Haver aan de hoogste dagprijzen. Wij kunnen nog verschen pulp aankoopen van de verschillende fabrieken met kleinen transport (Moerbeke, Selzaete, Ath, naar keus). De prijs is 330 frank en de vracht. Wie er nog een wagon verlangt late het onmiddellijk weten. Aygem, Ch. L. Vercruysen 1,00 Baardegem. Van den Abeele R. 1,50 Baelegem, De Pril Jules 2^00 Borsbeke, Ch. De Smaele 1,00 Burst, Constant Moreels 1,00 Denderhautem, A, V.d.Steen 1,50 Denderleeuw, Aug. Janssens 1,00 Erondegem, L.D'Haeseleer 1,00 Erpe, René De Swaef 1,00 Gijsegem, bij Alf. Maes 1,00 Haeltert, Em. Meganck 1^0 Haeltert, Frans De Gendt 1,25 Hekelgem, B.Schoonjans 1,25 Heldergem, Petrus Callebaut 1,50 Herdersem, bij B. Boel 0,75 Herzele, De Raeve O. 1,00 Hillegem, R. Van Dorpe, 1,00 Daelman Weduwe 0,75 Iddergem, Praet Eugeen 1,50 Impe, Vital De Pauw 1^0 Lede, Gustaaf Parent 1,00 Leebeke, De Pril Ph. 1,75 Maria Lierde, Cam. Van 'jjjS Strythem-Van Damme 1.25 Meire, Emile Ottoy 1,00 Meldert, Const. Cuper 1,50 Moorsel bij Fr. Van Brempt, 1,00 Nederhasselt, De Tant 1,75 Nieuwerkerken, V. Hauwermeirën 1,00 Ninove, Victor De Rouck 0.75 Okegem, Fr. Van Bockstael 1,50 Oordegem, Joseph Casteels 1,50 Oultre, Van der Stockt 1,25 Schoonaarde, Aug. Bogaert 1,00 St Antelinckx, V.Van Damme 2,00 St Lievens-Essche Jos. Roelandt L50 Teralphene, V. d. Bossche 1,00 Welle, Clem. De Leenheer 1,00 Wieze, Petrus De Meersman 1,00 Woubrechtegem, J.De Buyst 1,50 De personen aangetast door breuken worden verwittigd, dat M. J. Glaser, vader, de beroemde Fransche specialist, gevestigd 19, rue de la Fraternité, te Brussel. (Noordstatie), uitvinder is van een toestel dat, dag en nacht gedragen, de breuk doet verdwijnen. De heer Gla ser doet onze streken bezoeken door een van zijn helpers, ten einde de breuklij ders te laten profiteeren van de welda den zijner schoone ontdekking. We hoeven hier dit wonderbaar toe stel niet verder aan te bevelen, daar zijn roem over heel de wereld verspreid is: geen enkele breuk kan er aan weerstaan. Daarom moet gij het beproeven! De toestellen mogen gansch kosteloos beproefd worden: Aalst, 20 December Hotel St. Jean. Tot de normale ontwikkeling 5 der planten zijn de 3 volgende voedingstoffen volstrekt onont beerlijk Om een goede oogst te win nen, moet men per hectare minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, J Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst. Korte Zoutstraat 49-51. Openbare Verkooping van te Hofstade. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen op Maandag 29 December 1924, om 9 uur voormiddag 52 koopen Accasia-, Beuken-, Eiken Esschen-, Herselaar-, Kanada-, Kastan je-, Linden-, Olmen-, Wilgen- en Spar- reboomen, wassende op en rond het hofken of Goeiken van den heer Gerard Waelkens, gelegen te Hofstade aan de Blektestraat, waaronder verscheidene van 1,20 tot 2 meters dikte. Men zal vergaderen aan den stam der te verkoopen boomen. Gewone voor- wsarden en mits gereede betaling. Openbare Verkooping van te Aalst De Notaris 1IBBAUT zal openbaar lijk verkoopen Stad Aalst. 1. Winkelhuis, in de Hoogstraat, nr 46, groot 70 ca. Gebruikt door den he«r Louis Vinck. Ingesteld 15,100 fr. 2. Woonhuis, in de Hoogstraat, nr 48, groot 50 ca. Gebruikt door den heer Jan Verdoodt. Ingesteld 9,100 fr. 3. Woonhuis, in de Hoogstraat, nr 50 groot 40 cent. Gebruikt door de wed. Petrus Sonck. Ingesteld 9,000 fr. 4. Woonhuis in de Hoogstraat, nr 52 groot 38 cent gebruikt door den heer Odilon Van der Meersch. Ingesteld 6,600 fr. 5. Woonhuis in de Hoogstraat nr 54, groot 79 cent. gebruikt door de Wed. Fr. Backvis. Ingesteld 7,800 fr. 6. Woonhuis met inrijpoort, bureelen, koer, groote werkplaats en magazijnen, (oude garage Chaumont) in de Hoog straat nr 56, groot 6 aren 79 cent. On middellijke ingebruiktreding. Ingesteld 50,000 fr. 7. Woonhuis met rijpoort, koer, groote werkplaatsen en magazijnen, in de Klapstraat, nr 14, groot 3 aren 10 ca. gebruikt door M. Valery Wambacq- Heyvaert. Ingesteld 25.000 fr. 8. Woonhuis, in de Brusselschestraat, nr 37, groot 70 ca. gebruikt door den heer Désiré De Nil, Ingesteld 8,000 fr. 9 Woonhuis, in de Brusselschestraat, nr.39, groot 1 aar 30 cent. gebrnikt door de weduwe Leleu. Ingesteld 20,000 fr. Tweede en laatste Zitdag Maandag 22 December 1924 om 2 uur namiddag, ten koffiehuize In het Belgisch Hof bij den heer Felix Van Landuyt-De Nef, te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van goede te Ninove en Denderhautem De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Stad Ninove Koop een. Eenen blok zaailand met losweg, gelegen op den Doornkou- ter, sectie B nrs 73 en 74a,groot volgens meting 1 hectare 99 a. 85 cent. Gebr. door de heeren Theodoor Dufour, Edm. Wachtelaer en de kinderen Van Laet- hem tot Kerstavond 1924. Verdeeld in 4 loten Lot een. 60 aren land, gelegen langs den oostkant. Lot twee. 40 aren 97 cent. gelegen te midden. Lot drij. 40 aren 97 cent. gelegen langs den westkant. Lot vier. 57 aren 91 cent. met los- weg, gelegen ten zuide van voorschre ven loten een en twee. iwi 11^1 um in**! Bra&SBBEMfiai £u>.0 MMt»! K

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2