REDT U ZELVEN Ministerie van Landbouwweekblad moet steeds de leus zijn van alle landbouwers 7dp JAARGANG Nt 315 Prija i2 centiemen ZONDAG 11 JAN 1925 De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hunne bijdragen Ongeteekende stukken worden niet opgenomen. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggegeven. Bureel en Redactie BRABANDSTRAAT. 53. AALST Voor en door de Landbouwers Abonnementsprijs s 6,00 frank a jaars. Men schrjjft in op ons Bureel en op alle postkantoren Aankondigingen volgens akkoord. Verantwoordelijke Opstelier ORTA1RE CALDRON Aalst, Nu zijn ze allen stil vergaan, De dagen, met den last belaan Van lang en neerstig zwoegen En in z'n kalmen. stillen dood Bedroef het oude jaar den nood Van menschen die niet kloegen. Het jaar is dood, gestorven stil. En uit z'n graf, zoo koud als kil Komt 't nieuwe jaar verrijzen. En d' eerste, prachtig-schoone groet Die 't nieuwgeboren jaar ons doet Is. ons ter toekomst wijzen. De Korenbloem haar plicht ge- [stanc Wensch dan, naar ouden Vlaam- [schen trant Aan heel haar lezersschare Een zegenrijk, gelukkig jaar, Dat God hun have en goed bewaar' En alle rampen spare Zij steeds uw blad het bakenlicht Waarheen ge, hopend, d'oogen [richt Vol schoon en sterk betrouwen En dankbaar zal dan nog uw oog Het blad dat nimmer u beloog Op 't eind van 'tjaar doorschouwen. Vooruit! Ten spijt van wie 'tbenijdt! En, zacht in rust, ook sterk in strijd. Doorheen de dagenrijen Het jaar in Lezers, hand aan hand En eendracht snoer ons al in band Daaruit moet kracht gedijen Van den Broeck Em. De winst verwezenlijkt door den land bouwer hangt tegenwoordig in de eerste plaats af van de bekomen opbrengsten en dus van de toegepaste bemestin gen. Deze blijven immers de grootste regelaars der opbrengsten. Om de maxima-opbrengsten te beko men is het dus noodig dat de gronden oordeelkundig bemest worden. En hierdoor moet men verstaan niet alleen het toepassen der voedende stoffen in voldoende hoeveelheid en gewenschte verhouding, maar ook het aanwenden van deze meststoffen die best aan de gestelde vereischten beantwoorden. Onder de stikstok meststoffen is de ideale meststof het Sodanitraat van Chili dat de stikstof onder opneembaren en benuttigbaren vorm oplevert en ver der aan alle hoogervermelde vereisch ten voldoet. Daarenboven biedt het het groot voordeel de gronden niet te verzuren.

De Koornbloem | 1925 | | pagina 1