ZWAVELZUUR AMMONIAK DOOFHEID. VARIA SUPERPHOSPHAAT STROO PULP In onze Afdeelingen. "^OMmErT" OE VERDEDIGING VAN DEN BELGISCHEN FRANK BREUKLIJDERS. ÏÏE Handelshuis SINT ELOOI-FEEST Verkoopprijzen Veemarkt van Gent. 2ondbouwe£ó! Gebixüki.omuw ve&Len vvuchtbcuac ie mokert, HET Cureghem - Anderlecht Burgershank van Aalst. WOONHUIS en LAND. groot Heerenhuis met Lusthof. Schoon Renteniershuis Een welgelegen Woonhuis. drogen hoest. Men kan den hoest bij zulke dieren kuastmatig veroorzaken door hun gedurende eenige oogenblik- ken den neus en den mond met de han den te sluiten. De melkafscheiding neemt belangrijk af en de melk bevat maar weinig vet en vertoont soms een blauwe kleur. Bij toenemende longtering worden soms slijm achtige stoffen naar buiten geworpen. Bij tuberkulose der IymphkKeren kan men met de vingers de gezwollen klieren in de keel, in de liesplooi,boven de punt van den boeg gewaar worden. Bij tuber kulose der uierklieren vindt men alras knobbelvormige verhardingen gewoon lijk eerst in een achterkwartier. Deze verharding kan men gemakkelijk aan een ledige uier gewaar worden. Deze ziekteverschijnselen leiden niet altijd tot een zekere diagnose en tering kan met vele andere ziekten verward worden. Een zeker teeken is de tuberku- lineproef welke meer zou moeten gedaan worden. Maar daar zullen we in onze volgende bijdrage breedvoerig over spreken, P. j. CLAUS. Scheikundige. EREMBODEGEM Dees jaar vierden we voor de eerste maal St Elooifeest. De opkomst was ta melijk goed gezien de late regeling en bijzonder waren de plezante mannen niet achtergebleven. Onzen goeien komiek-zanger Karei Beeckman gaf zijne leutige liedjes ten beste. Noemen we vooral Antoon. Aug. Van Mulders baalde een meesterstuk uit die alleman deed lachen om er in te blij ven. Zoo ging de tijd door totdat we de voeten onder de tafel staken. Hier was alleman artist, temeer daar alles zoo smakelijk was bereid. Besten dank aan de kokesse. In den namiddag bleven we gezellig bijeen en onze chanteurs lieten zich niet trekken. Beeckman, Van Mulders en Meganck zijn mannen die een pluimken op hunnen hoed verdienen. We spraken dan ook af om in de naaste toekomst het Bestuur te herkiezen. We zullen van nu af eens rondzien wie zich wil te weer stellen om onzen bond hier te doen groeien en bloeien. HAELTERT Op 1 December werd alhier het derde St Elooifeest door de afdeeling R. U.Z. gevierd. Vele leden woonden om 8 1/2 uur de H. Mis bij en vergaderden on middellijk daarna bij de wed, D. De Winne, om er de schikkingen nopens het noenmaal te hooren. 57 leden waren ingeschreven efl 56 hebben de tafel eer aangedaan. Het eerste jaar waren er slechts 35 het tweede 48 dus wint Redt U Zei ven nog aan, tot spijt van wie 't benijdt. Of al onze mannen tevreden waren, hoeft er niet gezegd te worden niet eene afdeeling van R. U. Z. kan St Eloi vieren zooals de onze, gansch op de kos ten van de kas en daarbij nog een kop pel lekkere cigaren. De leden van den vreemdelingenbond die ook eene vergadering hielden, heb ben zich moeten getroosten met de woorden van eenen weisprekenden re denaar, die hen voor het toekomende jaar ook een diner beloofde en die tot zijn groote voldoening, van wege eenen derden persoon aan elk eene cigaar mocht toereiken Beter laat dan nooit, maar 't is beter hebben dan goedvin den, zegt het spreekwoord. LETTERHAUTEM Onzen dag werd goed gevierd na de H. Mis deden we eenen uitstap bij de leden alwaar de tijd ras verstreek in ge zelligheid en spel. Er wachtte ons in 't lokaal een goed feestmaal, waarna we onzen feestdag voortvierden in echte leute. Toekomende jaar zal er geen enkel lid willen ontbreken. HELDERGEM Op 1 December vierde deze afdeeling baar feest. Om 8 uur H. Mis, die on danks het gure weder door een 30tal leden bijgewoond wierd. Daarna bezoek aan de leden herbergiers. Er wierd ge kaart, gebold, gepikt, alleman was in zijn schik. Om 1 uur stond ors een goed maal tijd te wachten bij Boer Jacobs, dat zeer wel in den smaak viel bij al onze leden Na het maaltijd werd er van allerhande zaken gesproken onder ander over den bloei der vereeniging, over de groote toelage ons door den Bestuurder van den bond geschonken, over de goede vetten, voeders, plant- en zaaigoed ons binst het jaar ter hand gesteld. Kortom iedereen is tevreden en alleman is ver zekerd de maatschappij nog meer te zien bloeien, want goede waar prijst zich zeiven We bezochten nog eenige vrienden, waar onze lustigen feestgenoot Donaat D'Hondt ons met een deftig liedje van 't jong paar dat op trouwen stond, ver eerde. Leute met hoopen, want alleman is in de kleine uurkens welgezind naar huis getogen, in de goede hoop toeko mende jaar nog te mogen feesten. OKEGEM Op 1 December werd onze patroon gevierd. Om 9 uur plechtige Mis met offerande. Daarna uitstap in het dorp, met allerhande volksspelen. Om 1 uur lekker eetmaal, waarna wij ons ten beste vermaakten tot laat in den avond. Alle man was ten hoogste tevreden. HEKELGEM Heeren Bestuursleden en M. O.Cau- dron, Bestuurder van Redt U Zeiven, Wij moeten Ued. in naam van onze leden bedanken en voornamelijk in naam van ons bestuur voor de toelage voor St Elooi. Ge weet dat wij dat besteden voor het aankoopen van een Kalfbroek, welke al in aankoop is Daarmee hebben wij voor al wie bij den bond is het ge rief voor de stalbeesten een kalfma- chien, een trocart (steker) en een ma» chien voor de kaKziekte, tuigen die allen zeer nuttig zijn. Nu toekomende jaar zullen wij ook onzen dag houden met de leden van on zen bond, in volle feest. Maar nu dit jaar moesten we vooraf nog een onmis baar tuig koopen, dit op aanvraag van de commissie. Nogmaals dank en gegroet met hoog achting. De Voorzitter, De Schrijver, B Van Geit. B. Schoonjans. Uit Haf en Horen, Eene verklaring van den gewezen Minister van Landbouw. De vrije Vereeniging Landbouwershond uit West-Vlaanderen vierde onlangs den 40" verjaardag zijner stichting. H. Jans- sens van Bitshoven, voorzitter, herin nerde aan het nagestreefde doel dezer Landbouwvereeniging. Deze werd tot stand gebracht door een groep men- schen, die den landbouw poogden te redden uit de netelige krisis welke hij sinds den oorlog van 1870 doormaal te. Heer baron Ruzette, senator, hekelde den Boerenbond van Leuven die alle vrije bonden wil versmachten, en zegde dat hij het recht niet had zich het mono- pool van de landbouwverdediging toe te kennen Redevoeringen werden ins gelijks uitgesproken door den heer Bau- wens. Algemeen Bestuurder van het Landbouwministerie, senator DeVrière, advokaat Coppieters en Dendooven, landbouwer. De Amerikaansche Landbouw. Het verbond der Amerikaansche Land bouwers heeft eene vergadering gehou den te Chicago en president Coolidge heeft er het woord gevoerd. Zijn rede heeft eene aanzienlijke economische dracht, daar hij erin uitweidde over de Landbouwpolitiek der Vereenigde-Sta ten, over den toestand der boeren en over het Landbouwvraagstuk. De President zette in groote lijnen een programma uiteen, bestemd om het land- bouwleven een grooter bedrijvigheid te verzekeren, zonder echter den Staat er al te dringend of al te rechtstreeks te doen in tusschenkomen. Het behoort naar de meening van Coolidge aan de landbouwers zelf, met behulp der Regeering, samen te werken, ten einde hunne opbrengst te vermeerderen en een grooter welzijn te verwerven. President Coolidge deed uitspraak te gen elke verandering in de tarieven en hij veroordeelde elk voorstel welk de Regeering zou verplichten te koopen, te verkoopen, of zelf de prijzen te regelen. Ook verklaarde hij dat de Regeering geneigd was aan de landbouwers alle gewenscht gemak te bezorgen voor de samenwerking der markten, voor de technische inlichtingen en voor het toe staan van landbouwleeningen. De President haalde statistieken aan om de voordeelen te bewijzen van bet huidig tarief voor de landbouwers Alzoo duidde hij aan, dat meer dan 50 hoofd zakelijke artikels door de landbouwers gekocht, voorkomen op de "Vrije lijst" en dat slechts 12 t.h. van den landbouw invoer door het geheel van het toltarief getroffen wordt. Zulks bedraagt nauwe lijks 2 tot 3 t.h. van de algemeene aan koopen der landbouwers. Wij disschen de "Landbouwpolitiek van president Coolidge ter overweging aan onze Belgische Regeering en 't ware vurig te wenschen dat z'er eens eventjes ernstig op nadenke Arme Vogeltjes! Duizenden van honger bezwekenIn de Ardennen zijn de jongstleden gure winterdagen oorzaak geweest dat duizenden onzer gevit ugelde zangers van honger zijn be zweken, daar de overdikke sneeuwlaag alle voedsel, graantjes en iosekten on genaakbaar maakte. In de dorpen kon men de schuwste vogels, zelfs de booze roetaards met de hand vangen Zij wa ren zoo uitgeput en verhongerd, dat de kracht tot vhegen de diertjes ontbrak. De honger wekte bij hen zelfs de wreed ste instinkten op. Zoo zag men te Lienne Chevron twee roetaards een derden overvallen, het dier doodpikken en het dan verscheuren en verslinden. De raven waren zoo stout moedig geworden, dat zij in de neerho ven neerstreken en er de kiekens aanvie len. 't Kwam dan zelfs dikwijls tot een hardnekkig gevecht tusschen kraaien en neerhof bazen. De Tarweoogst in België. De oogst moest dees jaar in ons land in zeer ongunstige voorwaarden verricht wor den, ten minste voor een groot gedeelte der tarwe en der haver, in zooverre dat men het dorschen heeft moeten bespoe digen. Veel graan werd beschadigden zal dan ook moeielijk of aan minderwaar dige prijzen moeten verkocht worden. Het eerste dorschen geeft volgende ge middelde opbrengst: tarwe, 2600 a 3000 kgr. graan en 4500 kgr. stroo; rogge, 2200 a 2600 kgr. graan en 6000 kgr. stroo: haver, 2400 a 2600 kgr. graan. De tarweopbrengst, aan hoeveelheid graan, is een weinig verbeterd. Vroeger was de gemiddelde opbrengst per hectaar 2500 kgr. Wij bereiken thans 2600 a 3000 kgr; doch wij zijn nog ver van wat er in dit opzicht kan bekomen worden, door het bezigen van uitgelezen en veredeld zaai graan. De proefnemingen in ons Land- bouwstation van Gembloers hebben be wezen dat men aldus per hectaar 4000 kgr. graan kan bereiken. De uitslagen der veldprijskampen,— wier toenemende uitbreiding, op dit gebied een verheu gend feit mag genoemd worden, ge ven ons desaangaande insgelijks een dui delijke vingerwijzing naar meerderop- brengst. Andermaal nemen we de gunstige ge legenheid te baat om het klaarzichtig Bestuur van Redt U Zeiven van harte geluk te wenschen om zijn flinke initiatief eenen dergelijken monster-prijs kamp te hebben aangekondigd en inge richt voor het jaar 1926. Het moet tusschen al de vooruitstre vende boeren, leden van R. U. Z, een wedijver worden, om het hoogste pro ductievermogen te bereiken. Een goede windIn de laatste dagen bereikten ons heel wat berichten die ons verheugend stemmen omdat ze getuigen van een immer grooter worden de betrachting naar vrede. In den prov. raad van West-Vlaan deren werd een voorstel tot oprichting van een oorlogsmonument, waarvoor een som van 250,000 fr. uitgeschreven was, verworpen in Antwerpen werd door 64 van de 90 raadsleden een voor stel tot onmiddellijke en onvoorwaarde lijke invrijheidsstelling van Dr A. Borms voorgesteld in de provincie Limburg werd een wensch voor algemeene am nestie met 22 tegen 21 stemmen ge stemd in de Kamer werd een wetsvoor stel tot vermindering van den diensttijd op zes maand en een ander tot geleide lijke vermindering ingediend. Vrede naar binnen en vrede naar bui ten is een eerste noodzakelijkheid voor 's lands welvaart. Sam. Mpij. Redt U Zeiven (voor de tweteerste dagen der week) Magazijnen Aalst en Herzele Per 100 kilos genomen. Het magazijn is open alle dagen van 8 uren tot 11 1/2 ure's voormiddags en van 1 1/2 tot 2 1/2 uren 'snamiddags. 's Zaterdags van 8 tot 12 uur. (Zonder zakken). Maïs Plata 93.0C Cinquantino roode 108,00 Maïsbloem 103,00 Zemelen Inlandsche 75,00 Zemelen Chili 79,50 Zemelen (Holland) extra 78,00 Wit kortmeel 79,00 Gewoon kortmeel 74,00 Kriel (witte) 87.00 Bloemkerns 94,00 Bloem 00 181,00 Bloem (000) i 85,00 Haver witte 99,00 inlandsche 99,00 Voederlijnzaad 2,30 Gerst 91,00 Zuiver Gerstemeel 94.00 Gebroken rijst (extra) 149,00 Klaverzaad (Lokersch) 15,00 Suikerstroo 47,00 Gemelasseerde lijnpellen 49,00 Roggekerns 73,00 Lijnkoeken 137,00 Amerik. lijnmeel zonder zakken 139,00 Inlandsch lijnmeel 135,00 Met zakken inbegrepen Amerikaansch lijnmeel 142,50 Inlandsch lijnmeel 138.50 Aardnootmeel 130.00 Cocoskoek (witte extra) 122,00 Aardnootkoek 127,Op Superphosphaatl4/16 phosp. 27.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 Pot- 21,00 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 19,00 Supra B 28.00 Nitraat 15 1/2 tot 16% 123.0C Ammoniaksulfaat 20/21 128 CC Cyanamide 97,00 IJzerslakken 8/10% phosp z. 15,00 IJzerslakken 15/20 32.00 Kalknitraat 107,00 Klavervet 29,00 BLAUWEN ALUIN 2,60 Gedroogde en gemelasseerde draf 79.00 Vleeschmeel de kilo 1,65 Droge Pulp zonder zakken 70,00 Droge pulp met zakken 75,00 Zooals vermeld in ons nummer van 8 November kunnen we over eenige wagons superphosphaat beschikken, te leveren in Decem ber aan uiterst voordeelige voor waarden. Verscheidene bonden hebben reeds wagons aange vraagd, anderen blijven achter. Wij drukken er nog op dat de plaatselijke besturen hunne leden moeten bijeenroepen en hen gele genheid geven Super te koopen, gezamenlijk en per wagon geno men aan de thans zóó voordeelige condities. De prijs is voor Super in zak ken 14/16 phosphoor 23 frank franko op alle staties. is te bekomen per wagon van 5 tot 10,000 kilos. Geperst fransch tarwestroo, de prijs is omtrent 23 fr. franko op elke statie gele verd. Gezien de vele vragen kochten we nog eene partij pulp van de suikerfabriek van Moerbeke. De prijs is onveranderd, 445 fr. op wagon Moerbeke. Liefhebbers stellen niet uit, daar de campagne vóór Kerstdag schijnt gedaan te zijn. ST-LIEVENS-HAUTEM De leden worden uitgenoodigd tot de Algemeene Vergadering op Zondag 20 December, om 4 uur na middag zeer stipt, ten lokale bij den heer J. Coppens. Dagorde 1° Voordracht over Vee voeding door den heer O. Van den Eeckhout, Landbouwingenieur 2° Prijsloting voor nuttige voorwer pen, gekocht met onze teruggave voor St Elooi. 3° Aanvaarding van nieuwe leden. Alleman wordt dringend verwacht. BAELEGEM Men verwacht met begin dezer week een wagon superphosphaat 14/16 aan 23 fr. franco aan de statie genomen. De leden die nog niet ingeschreven zijn, stellen het niet uit van hun laten in te schrijven, ook voor kaïniet en ijzer slakken bij den magazijnier Jules De Pril. RESSEGEM. Na eene welgelukte vergadering waar de heeren Vincx en Van den Eeckhout het woord voerden weid de plaatselijke gilde voor Ressegem gesticht. We geven later eenige bepaalde notas over Bestuur en leden. Als magazijnier werd gekozen den heer Kielemaes, oud magazijnier van den Leuvenschen bond. Het magazijn is reeds van waren voorzien en de meer- verkoop is bepaald op 1' fr. HAELTERT (wijk Boekent) Deze belangrijke en afgelegen wijk had reeds lang een magazijn gevraagd. Nu werd het toegestaan aan eene af vaardiging geleid door ons ieverig lid M. G. Schollaert. De benoeming viel op M. Charles Tas. De meerverkoop werd bepaald op 1,40 fr. HELDERGEM. Alle leden worden dringend uitgenoo digd tot de vergadering op Zondag 20 December, na de Hoogmis in 't lokaal De Klok. Dagorde: Voordracht door de heeren Van den Eeckhout, Landbouwingenieur en Vincx. Landbouwleeraar. DENDERHAUTEM De leden die zich nog willen laten in schrijven voor superphosphaat op wagon moeten dit doen ten laatste deze week bij Achiel Van den Steen. Gezien de voordeelige prijs raden wij dit ten zeer ste aan onze leden aan. WIEZE Op Zondag 20 December om 2 1/2 uur ten lokale Frans De Quick, betaling van den afgeleverden Superphosphaat Inschrijving Sylviniet en IJzerslakken, LEDE. Op Zaterdag 26 December, zijnde 2de Kerstdag, om 3 ure namiddag in het ge woon lokaal loting voor landbouwalem, voor de leden die St. Elooi mede ge vierd hebben. Dinsdag 22 Dec. op de Stadsschouw burg te Aalst, door de Schola Cantorum uit Brussel. Prachtige koren eenig in de wereld Alle bewonderaars van zang en muziek daarheenPlaatsen5, 4, .3 frank (taks inbegrepen) Vermindering voor leden van V. T. B. 16 Dec. 1925. Werden te koop gesteld Groote Hoornbeesten totaal 716 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 26 Ossen (jonge) 125 Koeien 132 Vaarzen 131 Stieren 142 Kalvers 430 Magere beesten 160 Er waren in't geheel 995 zwijnen Schapen 275 Geiten 14 De prijzen t Ossen van 6 7oo kilo, 4,25 tot 5,00 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht 1' kwaliteit 5,00 tot 5,00 de kilo. 2' 4,50 tot 4 75 3' 3 75 tot 4,00 Stieren 1' kwal. 4.50 tot 5,00 de kilo. 2' 3'3,00 tot 3.00 Koeien le 4,00 tot 4,75 2' en 3' 2,00 tot 3,00 Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 5,00 tot 8,00 fr. de kilo. Zwijnen van 7,00 tot 8,50 fr. de kilo volgens kwaliteit. leder volk moet eigen onderhoud kunnen voordien VOORTBRENGSEL VAN DE NATIONALE NIJVERHEID BI Ve^ha^gbaac motie fandbouwöyricüx^tfen -en by, -de -hondeÊaacó in, /OeKeU-cunduge rneóbótofé&ri>. Dinsdag 15 Dec. Varkensmarkt. Te koop gesteld 1815 levende dieren aan 8,00 tot 9,00 per kilo. 1028 geslachte dieren aan 10.00 tot 11,00 Woensdag 16 Dec. Zwaar vee. Totaal te koop gestelde dieren 1642. Ossen 553 Stieren 148 Koeien 941 Middelbare prijs per kilo Ossen 3,75 a 5,50 Stieren 3,50 a 4,75 Koeien 3.45 a 4,60 Donderdag 17 Dec. Kalvers. Te koop gestelde dieren 1595. Middelbare prijs per kilo, op voet 5,50 a 8,75 fr. Vrijdag 18 Dec. Gesl. varkens. 802 stuks. 10.00 a 11,00 fr. per kilo. Metl ode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlottige gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36, Cotentin- straat, zal ook gratis de degelijkheid zij ner methode bewijzen van 9 tot 4 uur. Te Defidermonde, 28 Dec. Hotel Re gent, Statie te Aalst, 2 Januari, Hotel St Jan, Statie te Sottegem, den 5 Jan. Hotel Petit Bruxelles te Lokeren, den 6 Jan, Hotel de la Belle Vue. MEN SPREEKT VLAAMSCH. Alle personen die lijden aan doofheid, hardhoorigheid of oorsuizingen, kun nen genezing bekomen door de methode van de vermaarde Specialist van Parijs. 36, rue du Contentin, 36, die zonder ope ratie zonder schadelijke middelen en zon der uw werk te moeten verlaten u het ge hoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M ARTEAGAzal gratis zijne methode uitleggen en toepassen Te Dendetmonde, 28 Dec. Hotel Re gent, Statie te Aalst, 2 Januari, Hotel St Jan. Statie te Sottegem, 5 Jan. Hotel Petit Bruxelles te Lokeren, 6 Januari, Hotel de la Belle Vue MEN SPREEKT VLAAMSCH. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 °/c om 2 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. 15 dagen voorbericht 1 maand voorbericht 3 maanden voorbericht 6 maanden vast termijn 1 jaar 3 en 5 jaar 4.1/4 4,1/2 4,75 4,75 5.00 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. Studie van Notaris DE VIS, te Aalst. Breuken, zakkingen der maag, zakkin gen der baarmoeder worden volkomen genezen door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt of slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar ople vert. Indien gij uwe genezing begeert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschieden) zonder den last veroorzaakt door banden met staal en riemen, neemt dan lijk zoo veel andere personen, slachtoffers hun ner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Openbare Verkooping van een te Hofstade, Blekte. De Notaris De VIS te Aalst, zal met tusschenkomst van notaris CAUDRON te Erembodegem, openbaar verkoopen Een huis met kelder, 6 benedenplaat- sen 5 bovenkamers, verders inrijpoort, stalling en groote remisie, thans maga zijn, groot 10 aren 50 ca. te Hofstade, Steenweg van Aalst naar Dendermonde te midden der gemeente, op weinig af stand van Aalst. In gebruik bij den verzoeker M. Louis De Smet. Ingebruiktreding met 1 Mei 1926, Enkele Zitdag: Dinsdag 5 Januari 1926, om 2 uren namiddag te Hofstad?, Blek te bij Mr. Jozef De Vuyst. Openbare Verkooping van een te Meldert. De Notaris DE VIS te Aalst, zal ten overstaan van den Heer Vrederechter van het Kanton Aalst met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, open baar verkoopen: 1° Een woonhuis te Meldert, Parijs straat, groot 4 aren 19 ca. palende Kerk fabriekvan Meldert, Petrus Kiodermans, Louis Van de Velde en koop 2. Bewoond door Mr Petrus De Mol. 2° Een perceel hofgrond gelegen als- voren, groot 5 aren 95 ca. palende Kerk fabriek van Meldert, koop een, Prosper De Meyst en koop 3. 3° Een perceel hofgrond, alsvoren, groot 5 aren 95 ca. palende Kerkfabriek van Meldert, koop 2, Prosper De Meyst en De Mol. Beide laatste koopen in gebruik bij Mr. Prosper De Meyst. Enkele Zitdag Donderdag 14 Januari 1926, Bij Sterfgeval. Openbare Verkooping van een te Aalst, Molenstraat, 40. De notaris DE VIS te Aalst, zal open baar verkoopen: Een groot en welgelegen heerenhuis te Aalst, Molenstraat, nummer 40, in het centrum der Stad, nabij de groote Markt gekadastreerd sectie A, 485f, met eene oppervlakte van 5 aren 10 centiaren, en hebbende aan de straat eene breedte van 11,50 m. Deze eigendom begrijpt op gelijk vloers langs de eene zijde van de corri - dor, drie opeenvolgende plaatsen: salon, eetplaats en verandah uitgevende op eenen schoonen lusthof; langs de andere zijde van de corridor, eene kleine salon, trapzaal, kleine eetplaats en keuken. Op het eerste verdiepvan voren naast de straat twee groote slaapkamers; van achter naast den (uin een derde groote slaapkamerverders lange corri dor leidende naar badkamer. W. C. en kleine kamer. Op het tweede verdiep, drij kamers. Verders groote zoldering en drij kel ders. Het huis is voorzien van gaz, elek triciteit en pompwater. Door zijne ligging in een der bijzon derste straten der Stad en zijn breeden voorgevel is dit huis zeer goed geschikt voor een handelshuis met prachtige uit stallingen. Deze eigendom mag bezichtigd wor den te rekenen van af 5 Januari 1926, tusschen 2 en 4 uren namiddag. Onmiddellijk Beschikbaar. Laatst bewoond geweest door Juf frouw Wauthier. Enkele Zitdag Maandag 18 Januari 1926, om 2 uren namiddag, ter herberg Sint Antonius" gehouden door Mr. Adolf De Bruyn, te Aalst, Molenstraat. Openbare Verkooping van te Aalst, Gentschestraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een schoon reuteniershuis te Aalst, Gentschesteenweg. nummer 4, hoek der Capucienenlaan, groot 3 aren 80 ca. Dit huis begrijpt op gelijkvloers twee schoone salons, corridor, eetplaats, trap zaal, keuken, waschhuis remisie en stal. Op het eerste verdiep 5 ruime slaap kamers, versders keldering en grooten zolder. De koer is deels overdekt met glazen afdak. De lusthof is beplant met volwas sen fruitboomen, De gansche eigendom is uitgemuurd en heeft langs achter eene los van twee meters. Dit huis is wel ge schikt voor het uitoefenen van allen han del, sterk gebouwd in goeden staat van onderhoud en voorzien van pomp- en regenwater en gazleiding. Bewoond door de eigenaarster, Mad. Wed. Urbain Roux-Buyl. Onmiddellijke ingebruiktreding 'na de toewijzing. Te bezichtigen alle Maan dagen van 2 tot 4 uren. Gebracht op 60,000 fr. Tweede Zitdag Maandag 28 December 1915. om 2 uren namiddag te Aalst, Nieuw- straat, ter herberg In het Klein Gent Openbare Verkooping van te Aalst, Kerkstraat. De notaris DE VIS te Aalst, zal open baar verkoopen: Een welgelegen woonhuis te Aalst, Kerkstraat, nummer 17. Dit huis begrijpt op gelijkvloers! her- bergplaats, met afzonderlijken gang naar den koer, keuken waschhuis, w.c. en euMMHHH HNH S8S»5SBeoow«xracc VWWww

De Koornbloem | 1925 | | pagina 2