OVERDRACHTSTAXE Zitdagen BREUKEN Te bekomen Ernest Baeyens Hegenmantels - Gabafdinen Vietopia H A N D ELSBANK 1.1 MANUFACTUUR K. HEIREMANS '■■■II Statie Haeltert Groote en prachtige Keus van Ruitersbroeken Reiszakken Guetten 29, MOLENSTRAAT, 29, AALST oort. mager ïkel 1De. overdrachtstaxe, dek- de overdrachten der slachtdieren ze van het versch vleesch voortko- ide van de slachting, wordt op de navolgende wijze en voorwaarden even, Afdeeling 1f «stelling van het gewicht der dieren. Kt. 2. Waar een openbaar slachthuis irhanden is en waar eene gemeente- slachtingstaxe bestaat, evenredig het werkelijk gewicht der geslachte •en, dient dit gewicht tot basis voor r '''//vaststelling van het bedrag der over- jvoifttstaxe. 3. Waar een openbaar slachthuis irhanden is voorzien van een we- *1 Cl'fcdienst ingericht door het gemeente- 1 tuur, en waar niettemin de gemeen- :e slachtingstaxe niet vastgesteld is ilandshet werkelijk gewicht der dieren, is de ng, ten opzichte van het berekenen en oo Overdrachtstaxe verplichtend voor rundergeslacht. Wat het varkens-, pen- en geitengeslacht betreft, zoo het onder artikel 5 aangeduide ma toegepast, ten ware de gemeen- e dienst het wegen van bedoelde n voor regel aanneemt, t. 4. Waar geen gemeentelijk slacht- voorcj voorhanden is, wordt de taxe ge en op de onder artikel 5 aangeduide taire basissen. Nochtans, daar waar imeente een wegingsdienst inge- heeft in voorwaarden die, ter vol ding van het beheer der registratie, ozelvigheid verzekeren tusschen de gene en de geslachte dieren, wordt e gekweten op de basis der wer- e gewichten. In dit geval, wordt de de gemeente aangestelde weger worpen aan de aanneming van den iter van financiën. Deze aanneming ilstrekt herroepelijk, t. 5. Elders, wordt de overdrachts van 11 centiem per kilogram, for- lijk vastgesteld, per stuk vee. over matig hiernavolgend barema ilveren wegende geslacht min 35 kilogram of levend min dan logram ilveren niet begrepen in de j m age klasse, wegende geslacht 1 ff dan 55 kilogr. of levend min 100 kilogram lveren niet begrepen in de vorige klassen, wegende ge- k stlfkt min dan 100 kilogram of nd min dan 170 kilogram, ndere runderen zonder vol len tanden oeien en vaarzen met volwas- anden ssen en stieren met een of volwassen tanden ssen en stieren met meer dan volwassen tanden iggen wegende geslacht min 25 kilogram of levend 30 kilogram ndere varkens chapen en lammeren Dkken, geiten en geitjes 'deeling 2. Wijze van d ge; I. EnI vaan :n, /ii nach iers, v mi nder ;n stl n, mn t en orschi igen vei worj ndboir kun 5 fr. 10, 15 33 45 45 55 mm fr 2,50 11 5„ 3,50 heffing. oezichtsmaatregelen en sancties. Regiem der bijzondere slachterijen, i. 6 Hij, die in eene bijzondere iterij de hem toebehoorende dieren it van het runders-, varkens-, scha- en geitengeslacht, is verplicht eene gifte van slachting te onderschrijven eenkomstig het bij het huidig besluit echte model A of model B, naar ge- de overdrachtstaxe eene vaste som stuk vee bedraagt of wel volgens het kelijk gewicht der geslachte dieren kend is. e aangiften zijn gedagteekend. Zij den met inkt opgemaakt, zonder apping noch overschrijving, op ge ile formulieren, ingebonden in boek- ie door het departement van finan te koop gesteld zijn. ij, die, geen slachter van beroep zijn- oevallig een hem toebehoorend dier it van eene der hoogerbeoogde soor- tnag zijne aangifte opmaken op een 'erbonden, gedrukt of handschrifte- ormulier, ider formulier bestaat uit twee deelen elzende dezelfde vermeldingen. Het ter deel maakt de eigenlijke aangifte het linker is het duplicaat, dat door aangever dient bewaard en op iedere 'raag der toezichtsagenten voorge te worden. Onder voorbehoud van een in het vorig lid gezegd is, dient duplicaat aan het boekje gehecht te ven. <r wordt een afzonderlijke aangifte slachtingsdag opgesteld, rt. 7. Hij, die in zijne bijzondere thterij de aan anderen toebehoorende en der hoogerbeoogde soorten slacht, erplicht eene aangifte van slachting iderschrijven gelijk aan het bij het lg besluit gehechte model C of model naar gelang de overdrachtstaxe eene te som per stuk vee bedraagt of wel ens het werkelijk gewicht der ge- 'te dieren berekend is. Je aangiften moeten voldoen aan de irwaarden van het tweede lid van vo- artikel. eder formulier bestaat uit drij deelen elzende dezelfde vermeldingen. Het hter deel is de eigenlijke aangiftehet midden deel vormt een duplicaat bestemd tot den eigenaar der geslachte dieren, dewelke bedoeld duplicaat zal dienen te bewaren en op iedere aanvraag der toe- zichtsagenten voor te leggen; het linker deel maakt den stam uit die aan het boekje moet gehecht blijven om door den aangever bewaard en aan dezelfde agenten vertoond te worden. Een afzonderlijke aangifte wordt per slachtingsdag en per eigenaar van ge slachte dieren opgesteld. Art. 8. In geval van slachting van een dier behoorende gemeenschappelijk aan twee of meer beenhouwers, dient de aan gifte den naam der verscheidene eige naars te vermelden. Wordt het dier in zijne eigene slachte rij door een dezer laatsten afgemaakt, schrijft de beenhouwer die tot de slach ting overging zijne aangifte op model A of B volgens de onder artikel 6 vastge stelde onderscheiding, en hij behoudt, voor gemeenschappelijke rekening, het duplicaat van het bescheid. Zijn of zijne medebelanghebbenden dienen nota te houden, met het oog op toezicht, van de in deze voorwaarden gedane slachtingen en van den naam van dengene die het duplicaat behoudt. Wordt het dier geslacht in de slach terij van eenen derde, schrijft de uitbater dezer slachterij de aangifte op model C of D, volgens de onder artikel 7 vastge stelde onderscheiding, en hij bestelt het duplicaat van het bescheid terug aan een der beenhouwers eigenaars van het dier; door de medebelanghebbenden wordt er gehandeld zooals gezegd in voorgaand alinea. Art. 9. De overdrachtstaxe wordt door plakzegels gekweten. Is de taxe op het werkelijk gewicht der geslachte dieren berekend,zou wordt het totaal bedrag van het recht, bijal dien hetzelfde eene breuk van deciem bedraagt, tot het volgend deciem afge rond. Het bovengedeelte van het zegel wordt op de aangifte en het onderge deelte op het duplicaat door den aange ver aangebracht en onbruikbaar ge maakt. Art. 10. Overeenkomstig de voor schriften der verordening op de vleesch- keuring, behoort de aangifte door den aangever aan den vleeschkeurder uitge reikt te worden, ten ware een ander agent door de gemeente aangesteld werd om die te ontvangen. In dit laatste ge val, zal bedoeld agent ze aan den keur der overmaken in 't zicht der vleesch- keuring. Aan deze aangifte worden de wegings bulletins gehecht in de gevallen waar het werkelijk gewicht der dieren de heffing der taxe regelt. Art. 11Het is den vleeschkeurder verboden tot de keuring van een ge slacht dier over te gaan vooraleer in het bezit te zijn van de aangifte van slach ting. en zich over de echtheid dezer aan gifte en de regelmatige betaling der overdrachttaxe vergewist te hebben. Te dien einde wordt hij gemachtigd van den aangever de weging te vergen, in de onder artikel 5 beoogde gevallen waar het gewicht van het geslachte dier inachtgenomen is voor het vaststellen van het bedrag der vaste taxe. Onmiddellijk na de keuring, brengt de keurder den door de verordening op de vleeschkeuring voorzienen stempel aan op de aangifte van slachting, insgelijks op het duplicaat en in voorkomend ge val op den stam waarvan hij de eenstem migheid onderzoekt. Ten laste van den instrumenteerenden keurder wordt er een boete opgelegd van 500 frank per dier gekeurd in over treding van het huidig besluit, onver minderd, desgevallend, de toepassing der andere door de fiskale of boetstraffelijke wet voorziene sancties. Art. 12. In de gemeenten die den keuringsdienst inrichten, moeten de aan giften van slachting, in voorkomend ge val gestaafd door de wegingsbulletins, onmiddellijk na de keuring door den keurder aan het gemeentebestuur over handigd worden, bijaldien het dier vol komen verbruikbaar erkend werd, of wel, in 't tegenovergestelde geval, na verstrijking van den aan de belangheb benden toegestanen termijn voor de te- genkeuring. Het gemeentebestuur dient zelf de keuringstaxen ten laste der aangevers te heffen en mag slechts de aan den keurder wegens zijne keuringen verschuldige vergeldiog afrekenen, na overhandi ging door dezen laatste der aangiften van slachting overeenkomstig vooraf gaand lid. De aangiften dienen door de gemeente gedurende minstens drie jaar bewaard en op elke aanvraag der aangestelden van het ministerie van financiën voorge legd te worden. Art. 13. Voor de toepassing van het huidig besluit, wordt de in de door de verordening op de vleeschkeuring beoogde gevallen oefenende veearts ge lijkgesteld met den keurder en aan de zelfde verplichtingen onderworpen. Art. 14. In geval eene aan het ge meentebestuur in uitvoering hoogerge- i melde artikels 12 en 13 overgemaakte aangifte niet gezegeld, onregelmatig of wel volgens hare gegevens onvoldoende gezegeld werd, zoo is de gemeente soli- dairlijk verantwoordelijk der ontdokene rechten en der boeten bijaldien bedoeld bestuur, binnen de acht da'gen na ont vangst van het bescheid, het feit niet aan den toeziener der overdrachtstaxe van het gebied vermeld heeft. Dit bestuur wordt insgelijks verant woordelijk gesteld voor het gebrek aan oprechtheid der aangiften van slachting of voor het niet bestaan dezer laatsten, en is uit dien hoofde solidaïrlijk de ont dokene rechten en boeten verschuldigd, bijaldien het, na mededeeling, door den bestuurder der registratie en domeinen van het gebied, van eene zware onregel matigheid, niet de noodige maatregelen getroffen heeft om zulks te voorkomen, of bijaldien het, soortgelijke misbruiken kennende of vermoedende, dezelfde niet aan den bevoegden toeziener aangege ven heeft. Art 15. In de gemeenten waar de keuringsdienst door de regeering inge richt is, ontvangt de keurderde keurings- taxe rechtstreeks van den aangever. Wanneer in bedoelde gemeenten de keuring door den veearts uitgevoerd werd, wordt de aangifre van slachting door dezen laatste aan den keurder der regeering overhandigd, en zulks op het oogenblik aangeduid onder het eerste lid van artikel 12. De bij het laatste lid van zelfde arti kel is toepasselijk op den keurder der regeering. Art. 16. De keurder der regeering die artikel 11 overtreedt is solidairlijk de ontdokene rechten en de boeten ver schuldigd, onverminderd de bij dit arti kel opgelegde strafbepaling. 2. Regiem der gemeentelijke slachthuizen. Art. 17. Zij, die in een gemeentelijk slachthuis de hun toebehoorende of aan anderen toebehoorende dieren slachten van het runders-, varkens schapen en geitengeslacht zijn onderworpen aan de door artikels 6 tot en met 10 van het huidig besluit voorgeschrevene verplich tingen de voorschriften van artikels 11 en 12 blijven toepasselijk op de keur ders en op de gemeenten, wat de slach tingen in de gemeentelijke slachthuizen betreft; zulks alles onder voorbehoud der afbreuken welke door den minister van financiën zouden noodig geacht worden. Art. 18. Bij afbreuk aan voorgaand artikel, worden de gemeenten die een gemeentelijk slachthuis bezitten gemach tigd zelf in geldspeciën te kwijten, vol gens de in het huidig besluit aangeduide basissen, de overdrachtstaxen die op- vorderbaar zijn hoofdens de in het slacht huis uitgevoerde slachtingen, mits het bedrag ervan te doen voorschieten, sa men met de gemeentelijke slachtingstaxe door degenen die vee slachten of doen slachten. In dit geval wordt een gedagteekend ontvangstbewijs, houdende aanduiding der geslachte dieren, door den ontvan ger van het slachthuis aan de belang hebbenden uitgereikt. De eigenaar van het geslachte dier is gehouden dit ont vangstbewijs te bewaren tot verrecht vaardiging der betaling van de over drachtstaxe. De door de gemeente verrichte beta lingen dienen ten minste alle weken te geschieden in handen van den onder artikel 23 van het Besluit van 15 Juli 1925 aangeduiden ontvanger. De gemeentebesturen die van dit recht gebruik maken zijn verplicht, op elke aanvraag der aangestelden van het mi nisterie van financiën, bij middel van de tot heffing der gemeentelijke slachtings taxe dienende bescheiden, de echtheid der wegens overdrachtstaxe gestorte sommen te bewijzen. Art. 19. De gemeente is solidairlijk de rechten en boeten verschuldigd voor alle in haar slachthuis zonder behoorlijk gekwetene overdrachtstaxe verrichte slachtingen. Afdeeling III. Ter voeding onver- bruikbare erkende dieren Terugbetalingen. Art. 20. Wordt een dier onverbruik- baar ter voeding erkend, dan bevestigt de keurder zulks op de keerzijde van de aangifte van slachting en op haar dupli caat. Dit getuigschrift, door den burge meester der gemeente op het duplicaat mede onderteekend, geldt als titel voor de terugbetaling der overdrachtstaxe. Deze laatste geschiedt in handen van den opsteller der aangifte van slachting tegen voorlegging van bedoeld dupli caat. Zijn toe te passen de drie laatste leden van artikel 23 en de artikels 25, 26 en 39 van het besluit van 15 Juli 1925. Art. 21. Bij afbreuk aan de vooraf gaande bepaling, wordt het getuigschrift opgesteld door den keurder op de keer zijde van het aan den aangever uitge reikte ontvangstbewijs, bijaldien de hef fing volgens de onder artikel 18 voor ziene wijze geschiedthet getuigschrift wordt door den bestuurder van het slachthuis medeonderteekend en de terugbetaling wordt in geldspeciën aah den belanghebbende tegen voorlegging van bedoeld ontvangstbewijs gedaan. Afdeeling IV. Verscheidene bepalingen. Art. 22. De gemeenten, die een open baar slachthuis bezitten, de uitbaters van bijzondere slachterijen en zij die beesten slachten, zijn verplicht ten allen tijde aan de aangestelden van het ministerie van financiën den toegang te verleenen tot de slachtings- en wegingsinstallaties alsmede van hunne aanhoorigheden, en hun alle bewijsredenen te verstrekken die zullen vereischt zijn betrekkelijk de toepassing der overdrachtstaxe. Art. 23. Alle overtreding van het huidig besluit zal met eene boete van 500 frank gestraft worden, bijaldien de wet er niet anders over beschikt. Art. 24. Artikel 70 der wet van 2 Januari 1926 en het huidig besluit zullen op 17 Mei 1926 in voege treden. De Ministerie van Financiën is gelast met de uitvoering van het huidig besluit. Gegeven te Brussel, den 27 April 1926. Onze agronoom M. Van den Eeck- haut, is te raadplegen Te ^ALST Alle Zaterdagen van 9 tot 11 1/2 uur, in het lokaal De Koornbloem Groote Markt. Te HERZELE Alle eerste Woensda gen der maand van 9 tot 11 uur, in het café In den Engel Markt. Te NINOVE, alle tweede Dinsda gen der maand, van 9 tot 11 uur, in de Groenpoort, bij de Wed. Haelterman, Groenselmarkt. Alle inlichtingen worden kosteloos verschaft aan de leden. Aalst, drukkerfj, "De Koornbloem Zeëbergkaai. Zekere en radikale genezing zonder operatie. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN Mijnheer, J. GLASËR, vader, de be roemde Fransche Specialist, heeft zijn bureel ingesteld, rue de la Fraternifé te Brussel (Noordstatie). De weerhouden BREUK verdwijnt deze welke het niet is verdikt en stelt den breuklijder bloot aan de gevaren der verenging. Gij allen die aangetast zijt door verrekkingen, verzakkingen, buik wonden, BREUKEN, wacht niet tot een ongeval u teneer slaat. Vermjjdt de operatie die kostelijk is en tijdverlies ver oorzaakt, en gaat M. GLASER. vader, raadplegen. Hij alleen zal uwe breuken doen weerhouden en ze genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Aarzelt niet langer Kostelooze raadplegingen, van 9 tot 3 uur, te Aalst op 15 Mei, Hótel St. Jean, te Gent op 9 Mei, Hotel de Londres. Men spreekt Vlaamscb Kiekens en broedeieren, witte Leg horns, witte Wynandotten, witte Indische loopeenden, allen gepri meerd ras, bij Paeleman, Villa Ste Maria, Liedekerke. Bij Hoofdagent Mélotte vindt men buiten de specialiteiten van dit beroemd huis, alle andere landbouwmachines Zaai- en Dorschmachines in alle grootten. Laatste Nieuwigheid Het klein Zaaimachien met één rij dat seffens kan veranderd worden in sckoeper, voor- of achterwaarts werkende. De beroemde Maai en Pikmachines Osborne zijn aangekomen. NIEUW Braakma- chine voor een klein paard dient als schoeper, beeten- en aardappelbewerker, aanaarder enz. Beerpompen, kleddens. voor Heeren, Daroen, Kinderen. Gewaarborgd ondoordringbaar. Lederen Vesten en Overjassen. voor Moto- en Autorijders. Naamlooze Vennootschap Albert Liénartstraat, 10, Aalst Kapitaal fr. 8,000.000 Wij aanvaarden geld op rekening aan volgende intresten Op 14 dagen Op termijn t Op Spaarkas Op Kasbons 5 Op zicht voor handelaars 4 °/0 boven fr. 20.000 4.50 boven fr. 50.000 (vrij van lastenl 4.50 sommen van ten minste 1.000 fr. 5.50 van 3, 6, 9 maanden of 1 jaar 5.75 van 5 jaar 6.50 op zicht - vrij van lasten - 4.60 op termijn - vrij van lasten - 5.50 °/o voor drie maanden, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interest op voorhand betaalbaar en vrij van lasten. Op Kasbons 6 °/o t voor 6 maanden vast, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interesten op voorhand betaalbaar en vrij van lasten. AGENTSCHAPPEN i Lede, Dreefstraat, 53Denderhautem, bij den Heer Cyr. Van Damme, Dorp Kerkxken, bij den Heer Jos. Tem merman - Van Londersele Audegem, bij de Heer Victor Cooreman, Dorp Herzele, GroendreefIVieze, bij de Heer Gomaar Heyndrickx, Molenstraat. t. LU T*n Am Jtrj m Uit WmLuild i

De Koornbloem | 1926 | | pagina 5