e '"fet Vraagstuk der verganoingen. Uitslag van de IVIeppieprijskampen Kleine Aankondigingen Glaeose-Industrie - Moderne Meubelmakerij - DE PAEPE-CORTHALS Regenmantels - Gabafdinen Vietofia H A N DELSBANK TABAKPLANTERS, Provinciale Keuringen van Oost-Vlaanderen Ernest Baeyens MANUFACTUUR K. HEIREMANS vst Buitengewone Occasie HOOGSTRAAT, 67, AALST Bezoek mijne Magazijnen. Groote keus in Te beginnen van 1500 frank. Al mijne meubels zijn gewaarborgd. Statie Haeltert Groote en prachtige Keus van Ruitersbroeken Reiszakken Guetten 29, MOLENSTRAAT, 29, AALST •*ocht vloeit vat, D le met door er knol 1 tot v soma vocht zijn t Groni Jgen eer gro >tfloed rden en vi ollen irnieiijp1 Sinds enkele weken wordt een hate- ijke perscampagne gevoerd tegen de toeren. Nooit sedert den wapenstilstand s deze zoo dreigend geweest als ten tuidige dage. Door alle middelen tracht Ie pers de stadsbevolking op te ruien egen de landbouwers, op wien alle lerantwoordelijkheid der daling van mzen frank geschoven wordt. Zijn het wel de boeren die, in de finan» rdoor|i«le kringen, over de toekomst van ond,o tnzen frank beschikken? Telkenmale ivijzè lat de koopwaarde van onzen frank lermindert, hetgeen onvermijdelijk een Itijging in prijs der waren, welke van den wisselkoers afhangen, voor gevolg leeft, zijn het natuurlijk wij boeren die d vanttF de schuld van dragen. Vergeten die ppelvt iarlatans misschien dat de levensduurte dezelfde verhouding stijgt voor den a andman als voor den stedeling, of den- ;en zij dat er twee soorten geldspeciën staan, één voor de stedeling en wer- lende klasse en voor de landbouwers- knolleiftievolkin9- 3 gevet •DE ens oogst ;el vat aat, 53, >rwaa: overgt an >estand 14 da- en, der asie J 'E J leer Alle tot den landbouw onmisbare pro- ukten, meststoffen, veevoeders, zaden, nz. zijn op ongehoorde wijze in prijs estegen, terwijl de landbouwvoort- srengselen deze prijsstijging niet ken- a Ti 1 De landbouwers worden ten onrechte Jbeschuldigd van de stijging der levens- tkomsti |uurtei geen enkel produkt dat zij gen hut den handel brengen is gestegen in ver. louding hunner voortbrengingson- tosten. Eeieren en aardappelen zijn weinig in irijs gestegen, vee en kalveren zijn lenoeg op vroeger peil geblven, terwijl de boter zelfs aaazienlijk is gedaald.Sinds doorworstelen zekere takken van iet landbouwbedrijf, paardenkweek, boeteesten van vee, suikerbeetteelt en meer andere, een ware crisis, en nu nog ;omt de regeering een reeks maatrege- en te treffen, onder voorwendsel de stij ling der levensduurte te beletten. De vergunningskwestie is in strijd met de economische en algemeene belangen ran het volk. Meenen ze misschien dat iet treffen van dezen maatregel een doel reffend middel is om een aanzienlijke der prgzen te verwezenlijken 4 Het feit dat producten in het land wor den behouden volstaat niet om deze aan een normalen prijs te doen afzetten. Het vergunningsregiem, ten andere leleedigt de Belgische Iandbouwersbe- volking en is in strijd met de princiepen der maatschappelijke rechtvaardigheid. De Belgische landbouwer wordt in zijn vrijheid, waarop hij volle aanspraak mag maken, gekrenkt. Hij geniet de recht vaardige vergoeding niet meer van den zoo zwaren arbeid, welken zijn uitba ting van hem vergt. Onze landbouwers welke den acht- urendag niet kennen willen, dat ze even als de als de arbeiders uit de nij verheid vrij mogen werken en vrij hun produkten verkoopen. Het belang van het land zelf eischt de vrijheid van den handel en de volledige vrijheid, producten naar den vreemde uit te voeren, om later wanneer de be hoefte zich voordoet, aan gunstiger prij zen terug in te voeren. De sociale gelijkheid wordt gedwars boomd vermits de landbouwers, wiens algeheele medewerking het land onont heerlijk is, benadeeligd worden tegen over de andere klassen, welke maar al te veel beschermd worden. Waarom worden alleen de landbouw- produkten getroffen, door het stelsel der vergunningen, en niet de tot het leven even onmisbare nijverheidsprodukten Alle maatregelen welke getroffen worden, zijn alijd gericht tegen de be langen in van den boerenstand. De landbouwers betalen hooge invoerrech ten, terwijl voor het inlandsch vee taks geheven wordt bij de slachting. De groote nij veraars beheerschen de inlandsche en buitenlandsch markten om de hooge prijzen hunner waren te behou den, waartegen het Gouvernement niet ingrijpt. Deze politiek, in strijd met de land bouw- en economische belangen, moet aanleiding geven tot een vermindering in voorbrengst welke noodlottig zal wor den voor het land en den verbruiker. V. D. E. en. f ng. 2. sche en ifle- en >e- ijn té, Het is aan ons te zotgen, dat ook aan den stedeling de groote beteekenis van den landbouw duidelijk wordt. Op ons rust de plicht, op het gebied der land bouworganisatie eensgezind op te tre den, en niet door allerlei splitsing zijn invloed ter verspelen. Wilt ge boeten vermijden Vergeet dan niet de aangifte te doen van Uwen geplanten tabak, vóór den 1 Juli aanstaande. Omschrijving Gent Merrieveulens van 2 jaar. 1 prijs, Voet Adolf, Deinze, met Blon dine. 2 prijs, De Boever Th„ Melle, met Sarah. 3 prijs, Verlodt Carniel, Drongen, met Or fa. 4 prijs, Elaut Karei, Melle, met Minerva 5 prijs, Vandevyver André, Scheldewin- deke, met Fleur. 6 prijs, Verlodt Camiel, Drongen, met Belle Fleur. Merriën van 3 jaar. 1 prijs, Elaut Karei, Melle, met Helena. 2 prijs, Verlodt Camiel, Drongen, met Charmante. 3 prijs, De Pauw Audré. Mariakerke, met Bertha. Merriën van 4 jaar en meer. 1 prijs, Elaut Karei, Melle, met Orfa. 2 prijs, Verlodt Kamiel, Drongen, met Lionne. 3 prijs. De Keuckelaere Ad., Drongen, met Lionne. 4 prijs, Schouppe Phil., Baelegem, met Liza. 5 prijs, De Pauw Victor, Mariakerke, met Diana. Omschrijving Eecloo. Merrieveulens van 2 jaar. 1 prijs, Noé Emile, St Margeriete, met Dicta. 2 prijs, Roegiers Arthur, Assenede, met Mira. 3 prijs, Schollaert Aug., Eecloo, met Thema. 4 prijs, Bauwens Richard, Eecloo, met Paula. 5 prijs, Van den Hauwe E., Watervliet, met Mireille. 6 prijs, Bruggeman Cam., Watervliet, met Lissette. Merriën van 3 jaar. 1 prijs, Van den Hauwe E., Watervliet, met Lionne. 2 prijs, Wed. Cuelenaere H., Maldegem, met Balzamine. 3 prijs. Geirnaert Camiel, Eecloo, met Suzanna. Merriën van 4 jaar en meer. 1 prijs Van de Moere Pet., Middelburg, met Paula. 2 prijs Van Nieuwenburgh, Saffelaere, met Miss Cavell. 3 prijs Buysse Emiel, Bassevelde, met Bertha. 4 prijs Schollaert Aug., Eecloo, met Bella. 5 prijs De Waele Edm., St-Jan-in-Ere- mo, met Mina. Omschrijving Sint-Nikolaas Merrieveulens van 2 jaar. 1 prijs Moens Maurice, Wieze, met Lotte. 2 prijs Gr. Van Goethem, St Gillis- Waes, met Bertha. 3 prijs Cuyckhecs J., Opdorp, met Irène. 4 prijs Van Mieghem Petrus,Haesdonck, met Marguerite. 5 prijs De Cleene Alb., Doel, met Jama. Merriën van 3 jaar. 1 prijs Van Assche Petrus, Lebbeke, met Klara. 2 prijs Roels Petrus, Kieldrecht, met Fara. 3 prijs Mettepenningen C„ Thielrode- met Emilienne. Merriën van 4 jaar en meer. 1 prijs Meervis Aloïs, Kieldrecht, met Rayanda. 2 prijs Matthys Gustaaf, Hofstade, met Sarah. 3 prijs Onghena Emiel, Kieldrecht, met Minerva. 4 prijs Verbracken Jos., Kieldrecht, met Sirène. 5 prijs De Paepe Remi, St Gillis-Waes, met Flora. Omschrijving! Ninove Merrieveulens van 2 jaar. le Prijs, Haelterman René, Ninove, met Marie. 2' Prijs, Cosyns Paul, Meerbeke, met Mina. 3e Prijs, Meirsschaut Kind. Vlierzele, met Diana. 4' Prijs, Van Sinay We Em, Oultre, met Isolabella. 5' Prijs, Vander Schueren Em., Voorde, met Flore. Merriën van 3 jaar. le Prijs, Berlengée Alfons, Aspelaere, met Bella. 2' Prys, Van Wilder-Eeckhout Em. Santbergen, met Elza. 3' Prijs, Vanden Haute C. Ninove, met Charlotte. Merriën van 4 jaar en meer. le Prijs, Van Eesbeek Jos. Appelterre, met Acconita. 2C Prijs, Sunaert Amédé, Voorde, met Marie. 3' Prijs, Vander Stockt Wc Pieter, Oul tre, met Era. 4e Prijs, Romue Cyriel, Appelterre, met Mirelle. 5e Prijs, Van Adorp Hector, Appelterre, met Poulette, Omschrij ving Geeraerdsbergen Merrieveulens van 2 jaar. le Prijs, Onderstandscommissie, Sotte- gem, met Elza. 2' Prijs, Vander Schueren Jules, Paricke, met Jeanne. 3* Prijs, Van Themsche Jozef, Velsique, met Venus. 4' Prijs, De Clippels Alf. Geeraerdsber gen, met Jeanne. 5e Prijs, Mussche Ch. Strijpen, met Daria. 6e Prijs, Melkebeke-Longien, Velsique, met Paula II. Merriën van 3 jaar. I' Prijs, Kentane JB. Smeerhebbe-Vloer segem, met Fleur. 2' Prijs, Kentane JB. Smeerhebbe-Vloer- segem, met Lionne. 3e Prijs, Van Melkebeke A. J. Groo- tenberge, met Diane. Merriën van 4 jaar en meer. le Prijs, De Vulder Nestor, Ste Maria - Lierde, met Elegante. 2e Prijs, De Brauwer Jul. Hemelveerde» gem, met Florine. 3' Prijs, Vander Stock W', Strijpen, met Danila. 4C Prijs, Schutyzer Pol. S' Maria-Lierde, met Augusta. 5e Prijs, Kentane JB. Smeerhebbe-Vloer- segem, met Sourse. Omschrijving! Audenaerde Merrieveulens van 2 jaar. lé Prijs, Lust Kind. Nederzwalm-Her- melgem, met Rosa. 2e Prijs, Notebaert Vict. Ronse, met Roline. 3e Prijs, De Cock Bernard, Schoorisse, met Madame. 4e Prijs, Vander Beken Van Lancker, Dickelvenne, met Mazurka. 5 prijs Schamp Emiel, Schoorisse, met Blondinne. 6 prijs Van Cauwenberge kinderen, Wannegem, Lede. Merriën van 3 jaar. 1 prijs Moreels Maurice, Elsegem, met Leona. 2 prijs Vindevogel Cyriel, Melden, met Lea. 3 prijs Van der Beken en Van Lancker. Dickelvenne. Merriën van 4 jaar en meer. 1 prijs Van der Beken en Van Lancker, Dickelvenne, met Brindorine. 2 prijs Van der Beken en Van Lancker, Dickelvenne, met Bertine. 3 prijs Lust: kinderen, Nederzwalm Her- melgem, met Louise. 4 prijs Govaert Kamiel. Eyne, met Java. 5 prijs Van Cauwenberge R., Wanne gem-Lede, met Olga kosteloos van voor de leden-lezers De Koornbloem Alle Maandagen aankomst van volle zeugen, echt Vlaandersch ras, bij Petrus De Graeve. Denderhautem, Vondelen. Te koop 8 schoone viggens, bij Felix Vyverman, Meire, Oostdorp. Te koop twee volle zeugen, 11 en 14 weken dracht, bij Isidoor De Buyst, Woubrechtegem, Dorp. Kleine kiekskens te bekomen, vanaf 1 April en gansch het seizoen bij Camiel Eeckhaut, Ommegangweg, nr 33A, Lede. Keus van alle zuivere rassen. Te koop eene koe, vol kalf, bij Jozef Ledegen, Binnenstraat, 186, Aalst. Te koop schoone zeug, 13 weken dracht, bij Polydoor De Cock, Slijstraat, Woubrechtegem. Te bekomen tegen einde der week jonge kiekens, bij De Smedt Theophiel, Beekstraat, 14, Aalst-Mijlbeek. Te koop een schoon vaarzekalf, bij Gustaaf Bogaert, Ledebaan, 48, Aalst. Te koop 2 goede wagens, 1 goede treemkar, 1 piktoestel, 1 maaimachien, 1 dorschmachien, alles in goeden staat, bij de kinderen De Meyer, Aygem, Gootegem. Te koop schoone vaars, einde dracht 24 Juli, bij de wed Jos. De TrOyer, Steenstraat, Meire. Te koop bloemkool- en raapkoolplan- ten bij Boeykens Gustaaf, Breedestraat, 74. Aalst. Te koop 4 driewielkarren en 2 ka- mions, bij Petrus De Pelsmaeker, Hael- tert, statie. Te koop een goede muilezel bij Isi door Van Dorpe, Hofstade, Babbelaar. Te koop een schoone trekhond 3 jaar oud, alsook een harnassuur in goeden staat voor kleine poney of ezel, bij Eug. Verheirstraeten, Rijger, Moorsel. Te koop ressortkar in goeden staat, bij de kinderen D'Hooghe, Langestraat, Schoonaarde. Te koop schoone vaars, vos-bont, einde dracht 2 Juli, bij J. Maesschalck, Meire, Oostdorp. Te koop naphte-motor, 10 paarden kracht, met toebehoorten, gereed voor bedrijf. Prijs 2500 fr. Zich te bevragen bij Bleylevens, Suerbempte-Glabbeek, Thienen. Men verlangt te koopen 3 jonge melk- schapen. Seraphien Van de Spiegel, Oude Gentschebaan, 10, Aalst-Schaar- beek. Te koop een rood-bont kalf vaars ein de dracht b(j Adolf Van Impe, Meire, Magerstraat. Aalst, drukkery, "De Kö©ï«blöKSï» Zeébeigkaai. Te koop een onlangs nieuw dorsch machien Clayes schoonmaker en strooischudders bijzonder geschikt voor motor of electrische drijfkracht. Te be vragen bjj Oscar De Groote, Herzele. Wordt gezocht een bekwaam Inge nieur of technicus, volkomen op de hoog te met de fabricage vaa glucose. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlangd salaris te richten onder lett. G 42. Alf. Adv. Bur. ROUMA C°, Amsterdam. Magazijn en Bureelen Telefoon 160. Eetplaatsen, Slaapkamers, Salons, Bureelen, volledige Keukens, Zetels, Windhaar- matrassen, 1e kwaliteit enz. enz. Eiken Slaapkamer- bestaande uit t bed voor 2 pers. met ressortlavabo met 3 spie gels en marmer spiegelkast nachttafel met marmer, hand- doekdroger met glazen. Bij Hoofdagent Mélotte vindt men buiten de specialiteiten van dit beroemd huis, alle andere landbouwmachines Zaai- en Dorschmachines in alle grootten. Laatste Nieuwigheid I! Het klein Zaaimachien met éen rij dat seffens kan veranderd worden in scboeper, voor- of achterwaarts werkende. De beroemde Maai en Pikmachines Osborne zijn aangekomen. NIEUW Braakma- chine voor een klein paard dient als schoeper, beeten- en aardappelbewerker, aanaarder enz. Beerpompen, kleddens. voor Heeren, Danien, Kinderen. Gewaarborgd ondoordringbaar Lederen Vesten en Overjassen. voor Moto- en Autorijders. Naamlooze Vennootschap Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Kapitaal fr. 8.000.000 Wij aanvaarden geld op rekening aan volgende intresten Op zicht voor handelaars 4 boven fr. 20.000 4.50 °/o boven fr. 50.000 (vrij van lastenl 4.50 Op 14 dagen sommen van ten minste 1.000 fr. 5.50 Op termijn s van 3, 6, 9 maanden of 1 jaar 5.75 van 5 jaar 6.50 Op Spaarkas t op zicht - vrij van lasten - 4.60 °/0 op termijn - vrij van lasten - 5.50 Op Kasbons 5 voor drie maanden, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interest op voorhand betaalbaar en vrij van lasten. Op Kasbons 6 °/o voor 6 maanden vast, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interesten op voorhand betaalbaar en vrij van lasten. AGENTSCHAPPEN Lede, Dreefstraat, 53Denderhautem, bij den Heer Cyr. Van Damme, Dorp Kerkxken, bij den Heer Jos. Tem merman - Van Londersele Audegem, bij de Heer Victor Cooreman, Dorp Herzele, GroendreefWieze, by de Heer Gomaar Heyndrickx, Molenstraat. OU O»! ►♦♦♦4 4 4 4 4 4 M. 4 4 in 4 4 4 4 4 4 >♦«4 in «•i

De Koornbloem | 1926 | | pagina 5