leeltprijskampen flog over Beroepskeuze LandbouwersJ eekweekers REMY VOEDERS EINDE SEPTEMBER Radio-nieuws SINGELYN Hier wordt n een uitmuntend geneesmiddel aangeboden. De Pink Pillen Fl. Van Bellinghen - De Schryyer TABAKPLANTERS MAAI- OF OOGST- MACHINES Depot bl|Edgard SCHOUPPE-NYS, Veldstraat, 6, AALST. 11 HUIS 1 Depóthouders Edgard Schouppe - Nys Veldstraat, b, Aalst. Telef. 315. Burgersbank van Aalst. MerkDEERING Bij Raymond De Meyst Varkensmarkt, 23, Aalst Gewaarborgde Uitslag van Ontleding Uit het Buitenleven. Zacht en goedig zijn de dagen Van September, met hun geur En hun zoete herinneringen, Eigen aan hun tooi en kleur. Milder is de zonnewarmte, Wazig is de buitenlucht, Gansch d'omgeving staat te droomen Midden 't heimlijk loofgerucht. j Zomertij is weêr vervlogen En de boomen blad voor blad Zullen 't feestsieraad verliezen Dat hun d'Heer gegeven had. Bruin geroosterd en verwelkerd, Van hun stengel plots ontdaan. Vallen zij al wierewarr'len Langs de lange stille baan. Steeds in dichter, dichter drommen Dekken zij den muffen grond, En uit hun verstorven veez'len Gaat een doodsgeur op in 't rond. Poezie is 't al rondomme Zacht gemurmel overal En weemoedig volgen d'oogen t Laatste bladjen in zijn val Zachtjes gaat "Natuur aan 't sterven Maar in haren laatsten strijd zij toch zoo wonderschoone Nog zoo vol van zoetigheid, Evenals de dorre blad'ren Vallen van der boomen kroon, Zoo zijn ook ons levensdagen Even haastig weggevloön. Ook in 't leven komt een herfstmaand Met den stillen ouderdom lees ook heeft zijn zoetigheden j bij ons ook wellekom 1 Zacht en goedig zijn z'n dagen Als September, met zijn geur det zijn zoete herinneringen, a zijn eigen toon en kleur Paul Sew. DER uitgeschreven door de Landbouwers- vereeniging Redt U Zeiven GRAANGEWASSEN Tarwe - 59 medekampers. 1'" prijs 20 f'rank Rasschaert Frans, Lede 2de prijs 10 frank. Van Nuffel Jan, Moorsel Cassiman Cam. Wynant Frans, Oultre Van Caekenberg Pet. Gysegem 3d' prijs 5 frank. Van Boven Désiré Aygem Bogaert Aug. Schoonaerde Hoorens Edm. Oultre Eervolle melding. Verdoodt K"D Wieze De Buyst Fred. Woubrechtegem Bayens Charles Denderhautem De Man Theo. Nieuwerkerken Vinck Jan Herdersem Rogge - 47 Medekampers. Is" prijs 20 frank. D'Haese Petrus Lede 2de prijs 10 frank. Thys Bernard Heldergem 3de prijs 5 frank. De Clippel Victor Woubrechtegem De Vulder Wed. Haeltert Van Hauwermciren C. Nieuwerkerk. Eervolle melding. Baeyens Joz Hofstade Moens Gust. Wieze Van Leuven Liv. Wichelen Haver - 36 Medekampers. Is" prijs 20 frank. De Clippel Leo Woubrechtegem 2d' prijs 10 frank. Thys Bernard Heldergem Van Leuven Livin. Wichelen Wynant Frans Oultre 3dk prijs 5 frank. Van Caeckenberg Petrus Gijsegem Eervolle melding. De Meersman Petrus Wieze Callebaut Victor Heldergem AARDAPPELEN. Eerstelingen -19 medekampers. Is" prijs 20 franks. Maes Alfons Gijsegem 2J' prijs 10 frank. De Wit Petrus Aalst I. De Bruyn Maurice Baerdegem Krüger - 68 Medekampers. Is" prijs 20 frank. li De Leenheer Clement Welle I. Van Goethem Ben, Aalst. De Smet August Hofstade 2de prijs 10 frank. j Moens Renè Wieze i. Moens Joz Moorsel Van Brempt Frans 3de prijs 5 frank. Coppens Em. Haeltert Bogaert August Schoonaerde De Bruyn Maurice Baerdegem 9. Verheirstraeten Eug. Moorsel Eervolle melding Meganck Camiel Haeltert Bogaert Camiel Schoonaerde Industrie - 55 medekampers. prijs 20 frank. IDe Keyset Vict. Baelegem 2 Maesschalk Leop. Hofstade 2de prijs 10 frank. 3. Van Caeckenberg Petrus Gijsegem 4. Lejuste Remi 5. Van den Steen Ach. Denderhautem 6. Raman Camiel Lokeren 7. Temmerman Gust, Vlierzele 3d' prijs 5 frank. 8. D'Haese Petrus Lede 9. Cassiman Cam. Moorsel 10. Hoorens Edm Oultre II. Wynant Frans 12. De Jonghe Kreo Baelegem 13. Baele Edw. Baelegem Eervolle melding. Callebaut Petrus Heldergem De Man Theophiel Nieuwerkerken D'Haese Frans Meire Ruyssinck Clement Roode Star - 42 Medekampers. l"e prijs 20 frank. 1. D'Haese Petrus Lede 2d' prijs 10 frank. 2. Van Caeckenberg Pet. Gijsegem 3. Ruyssinck Clem. Meire 4. Claus Frans Aalst 5. Verheirstraeten Eug. Moorsel 3de prijs 5 frank 6. Wynant Frans Oultre 7. De Keyser Victor Baelegem Eervolle melding. Vinck Jan Herdersem janssens Aug. Denderleeuw. Van Leuven Liv. Wichelen Raman Cam. Lokeren. Aan vermelde leden zal, benevens de prijzen, een prachtig diploma door de maatschappij afgeleverd worden op 11 November aanstaande. (Het uur der samenkomst zal later medegedeeld wor den). Amerika mag men zonder twijfel be schouwen als het rijkste land der wereld, en waaraan beeft men dat meest te dan ken Grootendeels aan het onderwijs de kinderen moeten daar niet tot 14 jaar maar wel tot 18 jaar naar school gaan.is dit niet geheel en gansch indaglessen.dan zijn zij toch verplicht lessen bij te wonen voor volwassenen. Verre van mij de gedachte, dat rijkdom alleen volstaat om waar geluk te verschaffen. Doch laat uw kinderen leeren, kweek ze deftig op, gij zult later overgelukkig zijn, dat prin ciep gevolgd te hebben. Met het oog hierop zal ik zoo vrij zijn nog eenige wenken te geven over Beroepskeuze, 1.1. z. wat Gij hoeft in acht te nemen om uw kinderen later, op hun verdere loopbaan gelukkig te zien, of ten minste ze zooveel mogelijk kans daartoe te geven. Van hoogere roepingen en zendingen wil ik hier niet spreken, daarover zullen bevoegder personen raad weten en geven. Ik zal ook misschien soms harde waar heden uiten, doch de waarheid dient toch ook wel eens vrank en onomwon den gezegd Laat me toe U te zeggen dat te veel ouders, niet alle gelukkiglijk, naar on middellijke inkomsten en voordeelen snakken, en zoo soms, zonder dat ze het vermoeden, de toekomst hunner kinde ren offeren. Geld winnen, en veel, van jongs af, wordt te veel nagejaagd. Men denkt niet genoeg op de komende jaren. Men moet in den beginne, om b. v een stiel te leeren, kunnen opofferingen doen, die later stellig veelvoudigen intrest op brengen zullen. Waar men ook te veel naar kijkt is de familiestand. Sommige ouders, meenen- de met of zonder reden dat hun kinderen van hooger afkomst zijn, of dat ze met een geldbeurs aan den hals geboren zijn, denken dat werken voor hen vernederend is, te gemeen. Moet ik zeggen dat dit een zeer slechte opvat ting is Zijn wij niet allen verplicht te werken Ziekelijke, te oude of te jonge menschen, zijn ervan vrijgesteld, doch de anderen moeten werken... 't Is een wet der natuur. In Amerika b.v. moeten de kinderen van millionnairs iets leeren, en als ze trouwen krijgen ze weinig of niets mee ze moeten den strijd voor het leven meestrijden. Zoo leeren de men schen van alle standen beter mekaar kennen. Het gevolg Daar bestaat geen klasseverschil of klassestrijd, daar is, gelijk waar, zoowel plaats voor een min begoede als voor een rijke. In zake beroepskeuze, die door het kind zelf en onopgedrongen moet geschieden, moeten familie en school samenwerken, want buiten bo vengenoemde punten zijn er nog ver schillende andere van groot belang Is het kind sterk genoeg, lichamelijk gesproken, dezen of genen stiel te be oefenen Dit is een vraag van aller grootst belang 1 Want het is b.v. hoogst verkeerd, een kind met zwakke oogen fijn werk te doen verrichten of iemand met een min goed longengestel of borst kas te veroordeelen tot een moordend binnenzitten. Die punten dienen in acht genomen, want anders loopt uw lieve ling groot gevaar vroegtijdig naar 't kerkhof gedragen te worden. Men be- geve zich dus niet op een weg dien men ongetwijfeld zal moeten verlaten, om lichamelijke ongeschiktheid. Men mag ook niet te hoog willen vlie gen in eens of anders valt men te diep. Men moet dus met de verstandsontwik keling van het kind rekening houden. Men moet die wilskracht hebben... en niet altijd peinzen: "Mijn kind is slim, het kan voor alles leeren 1 Eens dat de keuze gedaan is, moeten de ouders alles doen om het kind te hel pen en aan te moedigen,trachten dat het zijn stiel grondig leere en kenne, want de ondervinding leert ons dat het beter is. in t leven, een trap te kunnen klimmen, dan te moeten dalen. Wat men ook onthouden moet is dat het kind door zijn gekozen beroep in staat zij, later deftig zijn brood te verdie nen. Ik steun op het woord "deftig". Ook de kinderen moeten iets voelen voor hun beroep, dwingt ze dus niet, laat zij vrij, maar leidt ze. Laat ons die keuze niet lichtzinnig doen, want ik meen te mogen zeggen, dat het de belangrijkste stap van het leven is. Het gekozen beroep moet natuurlijk broodwinning opleveren. Zeker, maar voldoende is het niet... men moet er ook levensgeluk in vinden... er moet dus en thousiasme en overtuiging bij zijn. Niet alleen denken op het geluk hier, maar ook hierna... en daarvoor raad ik ge woon fabriekwerk totaal af. zedelijk ge sproken, ook lichamelijk. Vat gij genoeg waarom, Beste Ouders? Laat ons. Moeders en Vaders, deze verschillende raadgevingen in acht ne men, en ik ben overtuigd dat uw kinde ren des te gelukkiger zullen zijn... En la ter, van U sprekende, zullen zij met fier heid op hun borst kloppen, en zeggen Hebben mijn Ouders mij geen fortuin achtergelaten, zij hebben mij toch goed opgevoed, ze hebben mij leeren deftig en deugdzaam burger zijn, zij hebben mij een beroep aan de hand gedaan, waar voor ik iets voel en waardoor ik het brood verdienen kan voor vrouw en kinderen... ze hebben mij levensgeluk bezorgd en dat is, Gij voelt het wel allen, een grooter fortuin dan... geld... En, beste ouders, uw namen en nage dachtenis zullen in d'harten van uw kin deren diep gegrift zijn en het blijven hun leven lang. Die zekerheid weze reeds een voorsmaak van de belooning die Gij van Hooger ruimschoots zult hebben verdiend. C.D.V. Radio-Ontvangtoestellen en Onweer. Het buitengewoon groot aantal geïn stalleerde radio-ontvanginstallaties, dat men in de laatste jaren zoowel in de steden als op het platteland aantreft en de uiterst zeldzame gevallen van blik seminslag in amateur-antennes geven beter dan welke theoretische beschou wingen ook een indruk van de uiterst geringe gevarenkans, in dit opzicht aan het bezit van een radio-installatie ver bonden. Het door velen opgemerkte verschijn sel, dat men bij naderend onweder von ken uit de antenne kan trekken, wijst er evenwel op, dat men goed doet de spoe len van het ontvangtoestel en wel spe ciaal de antennespoel tegen dergelijke ontladingen te beschermen, indien men voor de onaangename ontdekking van een doorgeslagen spoel wil gevrijwaard blijven. Een dergelijke bescherming is tegenwoordig door de in den handel verkrijgbare z.g. edelgasveiligheden ge makkelijk aan te brengen. Schakelt men een edelgasveiligheid tusschen de an tenne- en aardklemmen van het ont vangtoestel (of tusschen den antenne- invoer en aarde) dan zullen de plotse linge ontladingen hun weg nemen door de edelgasveiligheid en de spoelen wor den niet aan een te hooge spanning blootgesteld. Voor het naderend warme jaargetij de zullen velen wellicht met dezen wenk hun voordeel kunnen doen. De ontwikkeling der Radio-Techniek Bestaat er kans op ingrijpende veranderingen Er zijn nog altijd aspirant-radioluiste raars, die van den aankoop van een ont vangtoestel worden teruggehouden door de meening dat binnen afzienbaren tijd in de radiotechniek een zoodanige om wenteling zal plaats vinden, dat de be staande toestellen en onderdeelen eens klaps waardeloos zouden zijn. Het valt natuurlijk niet te ontkennen, dateene verbetering der techniek tot het rijk der mogelijkheden behoort, maar deze verbetering zou zich toch beperken tot een vervanging of verbetering van enkele onderdeelen. Zooals de stand van zaken thans is, kunnen wij gerust aannemen dat een algeheele omwente ling, waardoor de bestaande toestellen onbruikbaar werden niet zal plaats vin den. Wanneer b.v. de tegenwoordige ontvanglampen verbeterd zouden wor den, dan zal het voor ieder luisteraar mogelijk zijn van de nieuwste vordering der techniek bij zijn ontvangst profijt te trekken. De vorderingen, die de draadlooze na de toepassing van de radio-lamp ge maakt heeft, zijn dan ook langs wegen van geleidelijkheid gegaan. Alle ver beteringen, die de radio-techniek uit vond, waren meestal met geringe veran deringen op ieder apparaat toe te pas sen, zoodat wij veilig kunnen aannemen, dat ook in de komende jaren het prin ciep der ontvangtoestellen ongewijzigd zal blijven. Gij hoeft geen schrik te hebben voor brand of diefstal. In de BANQUE CEN TRALE DE LA DENDRE vindt gij coffre-forts tot uw beschikking voor eenige centiemen per maand. Gansch kosteloos kunt gij er de trek kingen doen nazien van uw loten van Brussel, Gent, Antwerpen, enz. en gij kunt er ook al uw koépons uitwisselen zonder kosten, ook in bewaarneming van titels. De volstrektste geheimhouding is verze kerd. Rekeningen op zicht 3,50 °/0. Halfmaandelijksche rekeningen, tegen woordig 5,75 S'orting op 5 jaar met gemak van te rugtrekking 6 DeBANQUE CENTRALE DE LA DENDRE heeft 35 bijhuizen in onze streek, waarU kosteloos en bereidwillig alle inlichtingen zullen gegeven worden. j!|-S SS ERSONNES Jflolendries7 en 9 AALSTf aan Tramstatie en Varkensmarkt J Algemeene ijzerwarenhandel g Alam en gerief voor Landbouwers S en alle stielen. Bouwartikels, Bas- culen, Balancen, Vlecht-, Wei- en Pindraad, Dakpapier, Slijpsteenen, Kettingen. Melkerijkannen Alle soorten keukengerief. Verschil- lige soorten Waschmachienen met forrieis en andere, Forneizen in 8 zwaar plaatijzer met tuimelketel. Verscheidenheid van gesmeedde kunstpanneelen voor deuren. Draagbare bakovens Pieters voor brood- en pasteibakkers. Allerhande Visschersgerief. Gij vindt in de Pink Pillen een genees middel dat, gedurende meer dan dertig jaren, de gunst heeft genoten van allen die er gebruik van hebben gemaakt of de uitwerking er van hebben kunnen waarnemen. Dat is hun beste getuige nis, want het is heel duidelijk dat de Pink Pillen niet zulk een goeden naam zou den hebben als zij niet zoo goed genezen hadden. De geneesheeren die ze hebben doen gebruiken, erkennen dat de Pink Pillen een geneesmiddel zijn welker samenstel ling zorgvuldig is bewerkt en bereid, dat uitnemend geschikt is voor verzwakte gestellen en waarvan de werking altijd heel heilzaam is tegen de bloedarmoede, de bleekzucht, de neurasthenie, de alge meene zwakte, de troebelen van den groei en van de leeftijdskeering, de maag kwalen, de hoofdpijnen. Handel in Kronen, Kunstbloemen en Grafzerken. Kruisen in arduin,ijzer 6 hout. Schoone Keus in Pracht- en Gewone doodkisten. Schoon garniersel voor doodkisten. KERKHOFLAAN, AALST. Bloemen in potten en vazen Gerben voor feest-en rouwplechtigheden Plakken voor Graven in faïence, marmorite, metaal en brons Spoedige bediening Matige prijzen De KRACHTVOEDERS REMY geven de beste uitslagen ziehier wat de Heer Alfons Vercauteren, van Belcele, Puyvelde, er over zegt Met genoegen mogen wij U melden dat wij zeer tevreden zijn over het Remy s voedsel en dat het aan elk landbouwer mag aangeprezen worden als uitmuntend voor melkvee. Landbouwers wacht niet langer om de REMY'S KRACHTVOE DERS te gebruiken. Januari Interesten te beginnen van 1 1926: Op zicht4,50 15 dagen voorbericht 5,75 1 maand voorbericht 6,25 3 maanden voorbericht 6,50 6 maand en 1 jaar vast 7,00 Halfmaandelijksche rekeningen he den 6,00 (veranderlijk). SPAARKAS 6 Van al deze interesten zijn de belastin gen af te houden. °t- In de electrische tabaksnijderij, te Aalst, Moorselbaan, 221, kanllw tabak van nu af alle werkdagen gekerfd wor den. Ge vraagt Uw bewijs als naar gewoonte, ge brengt den tabak dan als 't U past en draagt hem, na enkele minuten wachten, gekorven mede. zijn alle dagen beste soort inlandsche en HOLLANDSCHE kalfkoeien en kalfvaarzen te koop. Gekalfde en onge- kalfde. Men verwisselt voor mager en vet vee. Zijn gekend om hun goede werking en lichte trekkrachtvoor- zien van verschillende nieuwe ver beteringen. Worden op proef ge geven met waarborg. Ook te be komen alle landbouwmachines dubbele en enkele ploegen, kled- dens, landrollen, schoeppers, eg den, hooi- of oogsthandraken, nieuw model wanmolens, dorschmachines, basculs, douchen, beerpompen enz. Ook een nieuw model wasch- machines met de hand of motor. Kostelooze inlichtingen en prijzen bij Th. Q'Hoketi Meire bij Aalst. Tarwe bevat Remy Voeder A B voor Melkkoeien en Vee Rogge bevat Remy voeder A P voor Zwijnen en Viggens Haver bevat Remy Voeder A M voor Paarden, Kiekens 10 22 tot 25 9 1 1/2 15 tot 18 8 4 en Konijnen 12 tot 15 60 60 60 60 42 55 Depothouders worden gevraagd op iedere gemeente. VLUULS ÏKK O U 'Uil' iiHiiiHiBiniiiiiiiniiiiR zyn verkrygbaar in alle Apotheken en in het depot voor België Apotheek Deraeville 66, Waterloolaan, te Brussel, Fr. 6 de doos en Fr. 33 de zes doozen, franco. •/o 'lo Eiwit Vet (vet en eiwit) (vet en eiwit) (vet en eiwit) Water koolstof

De Koornbloem | 1926 | | pagina 3