Nieuwjaarswensch - Landbouuimaehioes - DOOFHEID LANDBOUWERS - Deugdelijke Pardessus - HANDELSBANK tREttXIH LANDBOUWERS! VARIA NIEUW MUTSEN1AGAZIJN MUZIEK INSTRUMENTEN EffilEL TAVERNIER GAREEL- EN ZADELMAKERIJ Aan de Wielri tiers en velomakers, van af 129 frank L. Loutlier, Kwaleslraat, - - Nieuwerkerken - - HUIS D.HOEVELINCK-TAS Th. Ruyssinck Zonen ZITDAGEN Adouard Stevens, Lavendelstraat, 11, Ninove. Raglans Regenmantels Treneli-Coats Huis Karei Heiremans AALST Een Nuttig Geschenk. VICTORDEROUCK: Weer een jaarken is er henen Weg gevlogen in het ruim... In het niet is het verdwenen Als een vlokje lillend schuim. En een nieuw is ingetreden Dat ook volgen zal de baan Van zooveel in het verleden Die het zijn voorafgegaan. k Wensche dat het heilzaam ware Zoo naar lichaam als naar ziel. Dat elkeen om te beter vare In zijn ambt of in zijn stiel Vooral voor ons Korenbloeme Ons zoo teergeliefd orgaan Wensch ik bijval enveelroeme Op haar ingeslagen baan. Aan de lezers, lezeressen Dat ze meer van jaar tot jaar Nut zoün trekken uit de lessen Die ze geeft zoo juist en klaar. En dan komen bet're tijden Die verzachten zullen 't lot Want tot spijt van die 't benijden Redt u zelf, zoo redt u God F. D. M. Uit Kaf en Koren. Afschaffing der vergoedingen voor koolzieke runddieren. Het verlee- nen van vergoedingen in geval van ver lies van runddieren ten gevolge der koolziekte, wordt vanaf 1 Januari 1927 afgeschaft Index-cijfer op 15 December 1926. Naar het onderzoek van het Minis terie van Nijverheid, Arbeid en Maat schappelijke Voorzorg wordt het een voudig index-cijfer van de klein handels- prijzen in België op 15 December 1926, bepaald op 741 tegen 730 op 15 No vember 1926. Hondsdolheid. Bij koninklijk be sluit van 24 December 1926, dat zal van kracht worden den ln Januari 1927, wordt artikel 1 van het koninklijk besluit van 29 October 1908, omtrent de honds dolheid, gewijzigd en vervangen door volgende bepaling "Iedere hond, die zich bevindt op den openbaren weg of in een openbare plaats ofwel door de velden loopt, moet, ten allen tijde, een aan den hals bevestigde en gevolgnummerde medaille dragen, waardoor den naam en het adres van den eigenaar kunnen teruggevonden worden. „Deze medaille wordt geleverd door den ontvanger der belastingen uit het gebied; zij is gelijk aan een der modellen aangenomen door den Minister van Fi nanciën Vlaamsche Opera van Richard Strauss beroemde muziekkomedie "De Rozen- kavalier,,. Prijs voor V.T.B ërs 28 fr. (inbegrepen trein, degelijk middagmaal, goede plaats in de Opera) Voor n iet leden 32 fr. Inschrijven, uiterlijk op Zondag, 2 januari, bij een der afgevaardigden Zaterdag. 8 Januari, te half acht, houdt de arrondissementsafgevaardigde, voor de deelnemers aan de reis, een voordracht over de op te voeren Opera en over den "Poesje„ (Ingez.) Ërembodegem. En waar de ster bleef stille staan. Het Vlaamsche Volkstooneel uit Brussel geeft op Zon dag 9 Januari a.s. te 5 uur namiddag een voorstelling van het ongeëvenaarde le gendespel van Felix Timmermans enVe- terman, in de ruime zaal van den Katho lieken Volkskring, Dorp. Het bestuur van den tooneelkring Uit Eigen kracht,, rekent op een talrijke opkomst uit de gemeente en het omliggende. Het spel eindigt rond 8 uur. Treinen in de richting Denderleeuw en Aalst. Bespreek tijdig uw kaarten in het lokaal. (Ingez). De toestand der wintergraange wassen is bevredigend, op enkele uit zonderingen na, in de verschillende lan den van Europa. In de Vereenigde-Sta- ten zal de door de wintertarwe ingeno men oppervlakte, wat beperkter zijn om dat het ongunstig weder de voorziene bezaaingen niet heeft toegelaten. In Azië zijn de toestanden gunstig In Afrika hebben de bezaaingen een zeker achter stel tengevolge der droogte. Het bedrag der belastingen, De opbrengst der belastingen over 1927 wordt op 6 milliard 762mil!ioen geschat. In 1913 was de opbrengst 351 millioen. Het verhoogingscoefflcient is dus voor al de belastingen saam 19; voor de rechtstreeksche belastingcijnsrechten 64 voor de registratie- en zegelrechten 33. Met de vooroorlogsche waarde van den frank tot basis zou de opbrengst der belastingen thans 966 millioen bedragen. Tolonderzoek. De Brusselsche Koophandelskamer heeft den wensch uitgedrukt, dat de minister van financien hiertoe zal overgaan, het geheele dou ane onderzoek van reizigers der inter nationale treinen in den trein zelf te doen geschieden. De Belga's op komst. Onze bank biljetten-molen is op dit oogenblik nieu we bankbiljetten aan 't drukken, welke over eenige weken in omloop zullen worden gebracht Het zijn briefjes van 10 en 100 Belga'3 of 50 en 500 frank. Later zal heel stil en bescheiden de geboorte van het kindje onzer stabi lisatie worden aangekondigd. Suikerboonen zullen er niet bij te pas komen. of Heerenvelo onverslijtbaar, 'D.Hoevelinck,, prijzen buiten New-York in 4 transatlantiekers, fantastische snel- Van Napels naar dagen. Nieuwe "Zeepijlen", bereiken heden. De Italiaansche pers meldt dat een commissie is samengesteld, gelast met het instudeeren der constructie van twee ulta-snelle transatlantiekers: de "Dux' en de "Rex". Op 4 dagen zullen ze Napels- New- York, en in 7 Genua- Buenos-Aires af leggen, en dit met een snelheid van 40 zeemijlen per uur. De constructie van die nieuwe booten is te danken aan de uitvinding van een Italiaansch ingenieur. Onnoodig te zeg gen, indien het lukt, dat er dan ook een geheele ommekeer komen zal in de sa menstelling en den bouw van dergelijke schepen, en dat men het grootste geheim, omtrent de plans dezer ontdekking be waart. De Scheepsijking van den "Rex en den "Dux" zullen wederkeering 35 en 45 duizend ton bereiken, de volledige con structie ervan zal ongeveer 18 maand vragen. Hun groote snelheid, naar het schijnt, zal toelaten het slingeren en de oscilla ties van de hedendaagsche booten, te vermijden. De prijs zal op weinig na tot 200 millioen liras beloopen. Al wat men meer weet van de zaak berust op louter onderstellingen en ver- moedens, o m. heeft men op het Como- meer, proeven gedaan met een bootje, i voorzien van verschillende bijzonder gemaakte schroeven (Stalen schijven met tegengewicht) en glijders, en dit was in staat een verbazende snelheid te berei ken. Het schijnt dat de weerstand der lucht bijna op nul gebracht werd De schroeven zouden zich bevinden vooraan en op de flanken van den transatlan- tieker. Wie leeft, zal zienMaar in alle geval, als de zaak klaar komt, zal er voor ieder een veel goeds van te verwachten zijn. Vlaamsche Toeristenbond. Zon dag, 9 Januari, groepsreis naar Antwer pen. s Morgens, bijzondere vertooning in den Poesjenellenkelder of bezoek aan een reuzenschip. Gezamenlijk middag maal. 's Namiddags: opvoering inde De jacht in de Ardennen. Het gure weder der laatste dagen heeft de everzwijnen, die talrijker zijn in Luxem burg dan vermoed werd, uit hun schuil plaatsen doen komen. Eiken dag werden in de Ardennen klopjachten gehouden. Vrijdag werd door een jagersgezel schap in de streken van Bouillon, een kudde van 20 stuks omsingeld 13 ever zwijnen werden geveld de overige kon- nen vluchten, maar vielen den volgenden dag Hetzelfde gezelschap doodde twaalf reeën, 3 hinden, 2 herten, een half dozijn vossen en even zooveel hazen. In het woud van St Cecilia bedroeg, in drie dagen, de buit6 herten, 4 hinden, 4 evers, 7 reeën, tal van hazen en konijnen. Landbouwers, werft nieuwe abonnementen aan voor uw blad. Van heden af te bekomen alle soorten mutsen en bérets, voor klein en groot, laagste prijzen, schoon en zuiver werk. Prijzen buiten alle concurrentie. Houtmarkt, 5, - Brabantstraat,4en6, - AétfT - Wie het gedacht heeft zijn velo te la ten vernieuwen- emailleeren - nick- leeren, wende zich in volle vertrouwen tot bovengemeld huis. Alles wordt eigenhandig afge werkt dus aan de voordeeligste voor waarden en prijzen. Onze nieuwe Dames- De Vlaamsche Leeuw als ook het rijwiel, merk zijn er te verkrijgen aan alle mededinging. Okkasie- en kindervelos, banden, alle wisselstukken en benoodigheden Men gelast zich ook met emailleeren en nickleeren voor stoofmakers. Trouwe bediening - Laagste prijzen. Het Huis (gekende muzikanten) Brusselschest.w. 143, Erembodegem gelast zich met het repareeren van alle slach muziekinstrumenten. Matige prij zen. Spoedige bediening en goed werk. Inkoop, verwisseling en verkoop van occasie-instrumenten. van de beste merken en aan de voordee ligste prijzen, zooals De echte Melotte ploegen, goed gesteld en gescherpt van alle zwaarten. Enkele ploegen eigen maaksel in alle zwaarten schoeppers met en zonder wielen, hand- schoeppers alle soorten braaktnachines, aaidappelaanaarders en -uitroeiersvan 1 en 2 paarden (gansch nieuw model). Kleddens of Stoppelkettingen. Nieuw soort beerpompen zonder slot. Raapmolens gansch in ijzer en staal. Groote keus van voedcrdouchen, maai en pikmachines. Eenig Agentschap voor Aalst en om liggende van de beroemde dorschma- chines L. Clays. AI de werktuigen z(jn gewaarborgd en verzekerd van verwis- selstukken. Alle herstellingen worden met zorg afgewerkt. Landbouwers 1 koopt uwe landbouw werktuigen in vertrouwen bij Gebreveteerd smid Werktuigkundige 34» ifcaïat. (nabij het slachthuis). Onze agronoom M. Van den Eeck- haut, is te raadplegen Te AALST Alle Zaterdagen van 9 tot 11 1/2 uur, in het lokaal De Koornbloem Groote Markt. Te HERZELE Alle eerste Woensda gen der maand van 9 tot 11 uur, in het café In den Engel Markt. Te NINOVE, alle tweede Dinsda gen der maand, van 9 tot 11 uur, in de Groenpoort, bij de Wed. Haelterman, Groenselmarkt. Alle inlichtingen worden kosteloos verschaft aan de leden. Alle personen die lijden aan doofheid, hardhoorigheid of oorsuizingen, kunnen genezing bekomen door de methode van den vermaarden Specialist van Parijs, 36, rue du Contentin, die zonder opera tie, zonder schadelijke middelen en zon der uw werk te moeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan za doen werken. M. ARTEAGA zal gratis zijne methode uitleggen en toepassen Te AALST, 4 Dec.. Hotel St Jean. Statie te SOTTEGEM, 7 Dec. Hotel du Petit Bruxelles. Men spreekt Vlaamsch 's Winters hebt ge altijd last met uw koeien. Het melken gebeurt moeilijk en de melk wordt zuur, de uiers zijn dik, de boter wil niet pakken na uren boteren en heeft men sterke boler, de dieren zijn branderig en worden dik. hun gestel en gezondheid leidt er onder, kortom, er mankeert iets in den stal. Dat iets is gevon den. Het is n.l. het VUURMEEL O. DEBRA dat een heilzamen invloed heeft op 't gestel en de organen der koeien en runderen. Is het wel goed, dat VUURMEEL Tot nu toe hebben wij reeds zoo dikwijls nieuwigheden gebruikt, en steeds zonder uitslag Luister Een kilo kost 5 franken, dus heel weinig. Met solferbloem, alsem, vlaszaad of iets dergelijk te gebruiken is den land bouwer terstond véél meer geld kwijt. .„„IDUCDI Laat U overhalen slechts EEN ENKELE MAAL zoo n Pak VUURMEEL te probee-en en is het niet goed, neem er dan nooit weerDoor 't gebruik van VUURMEEL geeft de koe gemakkelijk, beter en meer melk het boteren wordt een spel, en de dieren worden blakend van gezondheid. Landbouwers, vraagt een pak Vuurmeel aan uw winkelier. Winkelier, bestel intijds bij uw grossist Te verkrijgen in alle goede winkels. DEPOT VOOR AALST EN OMSTREKEN Prijzen buiten alle concurrentie.Overgroote keus in magazijn Manufaktuur MOLENSTRAAT, 29, het Breng dit adres mede. geeft U recht tot N aamboze V ennootschap Albert Liéoartstraat, 10, Aalst. Kapitaal fr. 8,000.000 Wij aanvaarden geld op rekening aan volgende intresten Op zicht voor handelaars boven fr. 20.000 boven fr. 50.000 (vrg van lasten! Op 14 dagen sommen van ten minste 1.000 fr Op termijn t van 3, 6, 9 maanden ot 1 jaar van 5 jaar Op Spaarkas t op zicht - vrij van lasten - op termijn - vr(j van lasten - Op Kasbons 5 voor drie maanden, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interest op voorhand betaalbaar en vrij van lasten. Op Ka-hfMia 6 j voor 6 maanden vast, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interesten op voorhand betaalbaar en vrjj van lasten. AGENTSCHAPPEN Lede, Dreefstraat, 53Denderhautem, bij den Heer Cyr. Van Damme, DorpKerkxken, bij den Heer Jos. Tem merman - Van Londersele Audegem, b(j de Heer* Victor Cooreman, Dorp Herzele, GroendreefWieze. b(j de Heer Gomaar Heyndrickx. Molenstraat. 4 4.50 4.50 5.50 5.75 630*1. 4.60 530 WIE goed wil bediend zijn bij S Gentschestcenweg, 145, AALST. Denkt eraan voor uw aankoopen voor KERSTDAG en NIEUWJAAR Depot van de befaamde Bitter de Scheut en Elexir de Scheut Oud gekend huis van vertrouwen A, Van Mulle Van Laageobuvcu Herdtrteoi Specialiteit van b&chen voor auto, camions en paarden. Te verkrijgen occasiezadels, beste getten, porte-feuilles enz. enz. Alles aan de voordeeligste prijzen. Zekere en radikale genezing zonder operatie. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN Mijnheer, J.GLASER, vader.de be roemde Fransche Specialist, heeft zijn bureel ingesteld, rue de la Frateraité, te Brussel (Noordstatie). De weerhouden BREUK verdwijnt deze welke het niet is verdikt en stelt den breuklijder bloot aan de gevaren der verenging. Gij allen die aangetast zijt door verrekkingen, verzakkingen, buik wonden. BREUKEN, wacht niet tot een ongeval u teneer slaat. Vermijdt de operatie die kostelijk is en tijdverlies ver oorzaakt, en gaat M. GLASER, vader, raadplegen. Hij alleen zal uwe breuken doen weerhouden en ze genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Aarzelt niet langer 1 Kostelooze raadplegingen, van 9 tot 2 i uur, te Aalst, den 3" Zaterdag der maand. Hotel de la Gare. Deinze, 24 November, Café Cornells. Men spreekt Vlaamsch Begeert gij een beetensnjjder die U op ieder oogpunt de hoogste voldoening schenkt Doet zooals 45,000 landbouwers reeds deden, koopt een beetmolen RAPIDE en U zult erover verrukt zijn 111 De RAPIDE snijdt rapen, beeten, enz., met of zonder blade ren zulks met een verbazende snel heid. draait uiterst gemakkelijk, en versluist nooit 111 Zeven verschillende modellen met hand- en motorkracht, voor kleine, middelbare en groote be drijven. Alle modellen zijn voor zien van ons laatst gebreveteerd stelsel met schuinsche messen. De "RAPIDE» heeft.de langste levensduur. Hoogste onderscheidingen op alle tentoonstellingen. Wie de RAPIDE kent. koopt geen andere 1 Weigert beslist alle namaaksels en eischt het echte merk RAPIDE DE VLEESCHAUWER LT2 Voor catalogus met prijzen zich wenden tot DE VLEESCHAUWER Gebroeders, OPHASSELT. Telefoon Geeraardsbergen 146, of tot de lokale agenten. aanknnn VAfl LU mb ém J» m Uit Wxhlriic!

De Koornbloem | 1927 | | pagina 5