RAAPiOLENS CASTEUR Gebroeders Vrede den Arme HOEVEMOTOR ZADEN Hoofdagentsehap Mélotte aaimachiene fj LANDBOUWERS. Schijf-Worteisnijcfers STROOSNIJPERS Edouard de Saint-Hubert Da Practis&he Verdraaqbare Grootste en Bestkoopste Magazi n x,.4.4tn uiiims «simplex» Bij Aaq. De Vylder, BfS^SX) %st Stoom-Smederij, Sint-Lievens-Essche. Kalikoeien Kalfvaarzen der ELECTRÏSCHE-ENERGIE S. V. ESPLANADE4, Aalst liollandsclie kalikoeien A. De Backer-De Wever Ernest Baeyens GUSTA AF VIBTS, Medikaaï Kabinet Trom mei - W or (dsn ij I e rs Nieuwe Fabrikatiën der werkhuizen lie beroemde fabrikanten der AALPOMPEN en AALKRANEN ALFONS GHEYS, Méca nicien, Leopoldstraat, 64, Aalst. - Lel wel op nr 64 Depot Beslc Zakuurwerk K. ROSKOPF RIJKHEID AAN' YOEDSTOFFEN. 8 PRIJZEN VOOR HET SEIZOEN Nr - 5 messen 260 fr. Nr 1-7 messen 350 fr. Nr 2-9 messen 395 fr. Hoofdagentschap der werkhuizen Mélotte Ploegen, Ontroomers enz. Wanmolens (opzakkers en gewone), Zaaimachienen, Vetstrooiers Le Disc Tuimelkarns, Stalen eggen met ressorttanden, Maaimachines, Sleepkettingen, enz. enz. zijn steeds in grooten voorraad in magazijn. Vraagt ons katalogen en prijzen, gratis op aanvraag. Alle verwisselstukken. Allerhande reparatiën. Voordeeligste prijzen, Den 12 en 27 van iedere maand, aan komst van een grooten transport hol- landsche kalfkoeien en kalfvaarzen, rechtstreeks uit de quarantaine, bij de gebroeders De Wael, Aalst-Mijlbeek, Botermelkstraat, 66, MENGELWERK. Nr 47. door MARIE VON EKENSTEEN vertaald door E. Soens. •—Wat wil ik mij opwinden omdat zij mij haar vertrouwen niet geschonken heeftwaarom wil ik knorren dat een vreemdeling naar mijn kind vraagt, als zij elkander toch lief hebben? Ik zou ze immers ook aan den andere gegund hebben, zonder hem veel beter te kennen. Hij werd in zijn gedachtengang ge stoord door den jubelkreet van Hella Vadertje, hij komt, vandaag nog, lieve, lieve vader! Op zijn aangezicht stond deels ont roering, deels een glimlach geteekend, wanneer hij zijn jong kind in de armen sloot; daarna vermaande hijGeduld en matiging, Hella! Het is nog maar een voorstel, ik wil echter eerst den man leeren kennen, zijnen handel en wandel, zijne toestanden en neigingen nagaan, vooraleer hem mijn eenig kind toe te vertrouwen! Liefde is wel de eerste hoofdvereischte tot een gelukkigen echt, maar tot zijn eerlijk en vreedzaam voort bestaan is er meer van noode en op ons, ouders, weegt de plicht u kinders niet blind in de toekomst te laten grijpen. Hij legde zijne hand op haar blonden schedel en bezag haar lang in het roos kleurig, frisch gezicht: Gij kind! en ge wilt reeds eene vrouw worden 1 Hoe TELEFOON 168 S AALST. Ru reelen- Magazijnen Werkhuizen LED-EB AAN 51, AALST. Vi: RKOOPHUiS DE Bf STE DE MINST VERBRUIKENDE HONDERDEN JN DE STREEK IN WERKING. WTFTTT717 Apparaten voor drijven van aalpompen. A-*-* V-» VV Brandhoutzagers Snelheidsregelaars voor drijven van orgels Alle donderdagen aankomst van Hol- j landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos. Erembode- gem, dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. lang is het geleden dat ge nog op mijne knieën zat en dat tante u op hare armen in slaap zong 1 Ben ik reeds zoo oud ge worden zonder in die eeuwige eentonig heid hier de snelheid der jaren te be merken Neen. vader, gij zijt nog zoo jong Gij zijt heel en gansch gebleven gelijk gij altijd waart. Maar ik ben geen schoot kind meer, hoewel toch immer uwe klei ne Hella, die u zoo lief heeft 1 En die nu toch hare liefde aan een anderen man gaf! O vadertje, dat was de uwe niet De liefde, met dewelke ik u bemind heb, zal niemand mij ontnemen, de trouwe kinderliefde blijft altijd voor u! Wat wilt gij, kleine wijsgeer, met uw onderscheid ia de liefde? De eenige ware liefde is die welke zich geheel geeft, en, al weet gij het heden nog niet: als gij eenmaal uwe kinderen zult moeten wegschenken, dan zult gij het leeren be grijpen dat men ze verliest als men ze van zich laat gaan. Doch, hoofd recht, kindlief! Ooi v(jf uur komt mijnheer Melchers mij bezoeken. Dan kuste hij Helle op het voorhoofd en gir.g naar zijne werkkamer, Hella stond ernstig na te denken met Melchers' brief in de handen, en voor de eerste maal trof baar de zweem van ondankbaarheid in de harten der kinde ren. die zoo lichtzinnig, zoo blijmoedig vader en moeder verlaten, om hun eigen nest te gaan bouwen. Tranen welden in hare oogen op, dan zonk zij neder op de knielbank, die in een hoek van haar kamertje vóór eene Lieve-Vrouw van Lourdes stond en bad opdat de he- DORPPLAATS - MOORSEL Zaad handel Rozenkwcekerij bijzonder gekend voor zijne men geling voor blijvende weiden. Alle soorten gras-, beet-, hof- en bloemzaden, klaverzaad echte grove soort. Al mijne zaden wor den beproefd in de serre alvorens te verkoopen. iKuaiHHHsaHiHBamBBa Erembodegem (tegen statie Haeltert) Telefoon Aalst 325 De ploegen, afroomers, schoepers, eggen, aardappeluitroeiers, melkmachi nes, motors Mélotte zija de beste. Alvorens te koopen. vraagt gratis prijs courant en kataloog. De gansche kollee- tie in magazijn. De groote nieuwe ontroomer "Mélot te,, met lagen bak voor melkerijen was de vermaardste nieuwigheid in de laat ste tentoonstelling en werd door alle kenners bewonderd, tot spijt der concur rentie. NIEUW!! Aardappeluitroeiers "Mé lotte,, gemakkelijk, sterk. goed. Alle benoodigheden voor melkeryen, kannen douchen enz. Nergens kunt ge dat vinden. Vitesse macbieneu, Vesta. Kaiser, Anker. Durkopp, Phoenix. Original, Mundlos, Naumman, Phaffe, Victoria, enz Nieuwe tafels er koffers op maat. Alles op aanvraag. 10 jaar waarborg op factuur. Occassiemachienen Singer en andere merken vanaf 125 fr Herstellingen aller systemen. Onmogelijke Concurrentie. Leopoldstraat, 22, AALST ««••••••••••••••••••••••••a* 17, Kruisvaartenstraat, 17, BRUSSEL (NOORD) - Waterorganen Vrouwziekten J Syphilis 606-614 Huidziekten Alie dagen van 10 tot 7 uur. J 's Zondags van 8 tot 12 uur. met wederkeicrtnde messen voor stukken en pulp. met cylinder met snoeimes/es. Naaml. Vennootschap Nieuwe modellen. Onberispelijke afwerking. Fabrikatie in reeksen. Onderverwisselbare stukken - SPOEDIGE BEDIENING - De voortverkoopers hebben alle belang onze prijzen te vragen. Het oud gekend huis Naaimachien Phoenix 64, Leopoldstraat, waar schuwt het achtbaar publiek regen zoo gezegde Phoenix naaimachienen in den handel gebracht. Ieder ECHT Phoenix naaimachien draagt het waarborgnum- mer boven op de plaat van het machien. Alle machienen U aangeboden als Phoenix waar geen nummer op staat (7 cijfers) mogen aanzien worden als oude heropgeschilderde m -chienen of als namaaksels. ECHTE Phoenix naai machienen zijn alleen verkrijgbaar in het huis van vertrouwen Reparatiën en toebehoorten aller svstemen. voor IJzerenweebedienden, Sport- en Duivenliefhebbers, 5 jaren gewaar bor d. Regulateurs, Wekkers enz. Gekend voor de BESTE BRILLEN aan de laagste prijzen. Voorschriften der HM. Dokters Oogmeesters op den kortst mogelijken tijd a'geleverd. Doet eene proef met onzen MELASSENDRAF Beste Voeder voor Melkkoeien. Veel goedkooner volgens Vervaaidigd door L Industrie Agricole. Borgworm. melsche Moeder hare jonge, eerste liefde zou zegenen. Er hield een rijtuig stil. Het waren de ijzergrauwe loopers van Hellioghoff, de langbaardige koetsier in grauwe livrei, met de lange pelsen kraag, en de flinke lakei van Eberswaldau. Hella spiedde alles af door haar venster: de groote lantaarn aan den ingarg wierp haren helderen lichtschijn op verren afstand, en de dicht neervallende sneeuwvlokken glinsterden als edelsteenen. Dan hoorde zij stappen, verdoofde, haastige stappen over trap en gang vliegend, eene deur open- en toegaan en dan stilte rondom. En zij stond in haar kamertje zonder te weten of het seconden of uren waren die verliepen, totdat heur vader haar bene den riep in het aangenaam, verwarmde, helder salon. Als droomend ging zij aan zijne zijde staan, en als zij Egon von Melchers zag, begon alles rond haar te wemelen en te dansen en de vader lachte den vreemde ling toe, en zegde met een eigenaardig teederen stemklank: Help mij haar steu nen, mijnheer von Melchers, mij dunkt dat mijne kleine hare zinnen verliest van benauwdheid en schrik Egon hield haar in de armen en de vader kuste haar op het voorhoofd: Wees maar gelukkig, mijne lievelinge, grootmoeder heeft voor u en voor hem gesproken! Hella klemde de armen om den hals van den beminden man, die haar op zijne borst drukte. Dan rukte zij zich los en omhelsde haar vader Lieve, goede, duurbare vader Het jonge, gelukkige bruidspaar zat met den vader lachende plannen voor de toekomst te smeden. De grootmoe der had haren beschermeling, voor haren zoon, een langen brief ter hand gesteld, die over de family en den toestand van den heer von Melchers allerlei bevredi gende inlichtingen gaf. Dan had ook de opene, goedige inborst van den jonkheer, die hooger stond door goedaardigheid dan door fijnheid van vernuft, niet wei nig bijgedragen om den heer Wandel te doen besluiten het verlangen van zijn eenig kind in te willigen en zijn jawoord te geven. Zij waren zooeven overeenge komen dat Melchers nog eenige dagen zou blijven om elkander goed te leeren kennen, en dat het huwelijk rond Paschen zou ingezegend worden, als juist een rijtuig kwam aangereden en de huisbel hevig klonk. De tante! riep Hella en zij wilde haar te gemoet snellen, maar de vader barstte eensklaps uit in een vroolijken lach en zegde Ja, de tante; die zal een paar oogen zetten. Doet mij eens het genoegen hier in de nevenkamer aan het klavier te gaan. Hella, zing het een of ander lied. Egon zal u wellicht begeleiden, en gij zult ge tuigen zijn van eene kostelijke verras sing. Hella lachte nu op hare beurt: Vader tje, ik geloof dat gij u vergist! Tantje was immers mijne vertrouwelinge! Jufvrouw Alweet. ik verzoek u mij niet te onderbreken, Kaatje meent dat uwe liefdebetrekking met eenen gansch anderen was. Dat komt ervan als men geene namen noemt b(j zyne bekente nissen. Maar nu geene lange besprekin-" gen meer; zij zal weldra hare aankoopen voor het feest in veiligheid gebracht heb ben en naar hier overkomen; gaat nu mijne grap niet bederven 1 Arm aan arm gingen Egon en Hella naar de vleugelpiano, zij bespraken vol strekt niet wat hij spelen eu zij zingen zou, het scheen hun heel natuurlijk dat hij het zangerig lied zou voorspelen, dat ze reeds zoo dikwijls samen bij de groot moeder voorgedragen hadden, en wan neer tante binnentrad, klonk het haat teeder en hartelijk tegen: Op al ons levenswegen. Riep ik u juichend blij Wij plukken rijken zegen: De lente en ik en gij Ah! is hij daar? fluisterde jufvrouw Kaatje haar broeder met een zaligen glimlach toe. Ja, en denk eens. alles vereffend en vastgesteld! Ik heb "ja„ gezegd en er ontbreekt niets meer dan uw zegen! Jufvrouw Wandel was zoodanig ver rast, zoodanig getroffen, dat zij met open mond haar broeder stond aan te gapen en geen woord kon spreken. Ja, gij doet juist alsof het nieuws voor ueen donderslag ware! Hella heeft u immers sedert lang hare liefde bekend en wij verwachtten de aanvraag toch met Kerstdag! Nu was juffer Kaatje tot bedaren ge komen. Zij stond op, rekte zich uit, zet te een feestelijk gelaat en zegde zeer bit sig tot haar broeder: Gij hadt wel mogen wachten totdat ik terug was 1 Dan ging zij in de nevenkamer. ('t Vervolgt). Bijzondere .specialiteit van Raapmolens, de beste eu meest verzorgde. Sedert 20 jaren ons uitsluitend bezig hou dende met de vervaardiging der landbouw machines. in 't bijzonder met de raapmo lens, kunnen wij aan onze talrijke klienten een werktuig aanbieden, dat hen onder alle opichten de meeste voldoening geeft. Messen in hard getemperd staal, ge draaide stalen assen, uitgeboorde kus sens met zeer breeden loop, voorzien van stofdichte smeerpotten, enz. In ons stelsel is bet gegoten ijzer verme den en vervangen door witte gegalvani seerde plaat. Gansch vrij van roest en volstrekt onbreekbaar. Dank aan onze moderne inrichtingen met eigen personeel werkend, op de hoogte der constructie door jarenlange ondervinding, moeten onze molens geene mededinging vreezen, noch in hoedanigheid noch in prijs Hun steeds klimmende bijval is daarvan het schoonste bewijs. Raapmolens voor handkracht en voor motor in verschillende roodellcD. Vergelijkt onze constructie met deze der concurrentie en gij zult overtuigd wezen dat zij door ycén enkel merk kunnen overtroffen worden. •JIElüTTB «EMRLflUX S SSÏSSS De Zemelen zijn daciF «Mb*

De Koornbloem | 1927 | | pagina 8