De Nieuwe Huishuurwet (Vervolg) DOOFHEID NIEUW MUTSENMAGAZIJN MUZIEK INSTRUMENTEN Slapeloosheid CACHET n, L A ND II O II R - Deugdelijke Pardessus - HANDELSBANK GAREEL- EN ZADELMAKERIJ LANDBOUWERS! Aan de Wielri ders en velomakers. Leon Van der Poorteu-Luyx, Yan LangenliOYestraat, 17, Aalst. Tel, §45 Edouard Stevens, Lavendelstraat, 11, Ninove. van af 129 frank m, DE 1e CATEGORIE DE 2 CATEGORIE DE CATEGORIE E.Loudier,Kwalestraat, - - Nieuwerkerken - - HUIS D.HOE VEL INC K-TAS Th. Ruyssinck Zonen Kalfvaarzen Raglans Regenmantels Trench-Coats Huis Karei Heiremans AALST Een Nuttig Geschenk. Wijnen en Likeuren VICTOR DE ROI CK met 50.000 tot met 25.000 tot met 15.000 tot met 5.000 tot minder dan A) Huizen daarin begrepen. 1) Deze wier jaarlijksche huurprijs op 1 Augustus 1914 overschreed: 2400 fr. in Brussel en voorsteden en in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners. 1800 fr. in gemeenten 100.000 inwoners 960 fr. in gemeenten 50.000 inwoners 900 fr. in gemeenten 25.000 inwoners. 600 fr. in gemeenten 15 000 inwoners. 300 fr. in gemeenten met 5.000 inwoners. 2) De gedeelten van huizen wier jaar lijksche huurprijs op 1 Augustus 1*314 overschreed 1600 fr. in Brussel en voorsteden en in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners. 1200 fr.' in gemeenten met 50.000 tot 100.000 inwoners. 640 fr. in gemeenten met 25.ooo tot 5o,ooo inwoners 600 fr. in gemeenten met 15,ooo tot 25.ooo inwoners. 500 fr. in gemeenten met 5ooo tot 15.ooo inwoners. 300 fr. in gemeenten met minder dan 5ooo inwoners. 3) De woningen waarbij een klein landbouwbedrijf behoort, a) indien dit bedrijf meer beslaat dan 1 ha toebehoo- rendeaan den eigenaar van de woning, b) of indien de jaarlijksche huurprijs, op 1 Augustus 1914, 350 fr. overschreed. B) Duur der huurverlenging. De huur wordt verlengd met een jaar hetzij tot het tijdstip van het jaar 1928 overeenstemmend met den datum vap ingenottreding. C)Beperking van den huurprijs De huurprijs mag verhoogd worden met maximum 225 ten honderd op den huurprijs van 1 Augustus 1914. (Zonder rekening te houden met de belastingen of andere bijkomende Jasten opgelegd aan den huurder. A) Huizen daarin begrepen 1) De ze wier jaarlijksche huurprijs op 1 Augustus 1914 overschreed 1800 fr. in Brussel en voorsteden en in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners. 1350 fr. in gemeenten met 50 000 tot 100.000 inwoners. 720 fr. in gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners. 675 fr. in gemeenten met 15.00C tot 25.000 inwoners. 450 fr. in gemeenten met 5 000 tot 15.000 inwoners. 225 fr. in gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. 2) De gedeelten van huizen wier jaar lijksche huurprijs op 1 Augustus 1914 overschreed 1200 fr. in Brussel en voorsteden en in gemeenten met meer dan loo.ooo inwoners. 900 fr. in de gemeenten met 5o,ooo tot loo ooo inwoners. 480 fr in de gemeenten met 25,ooo tot 5o.ooo inwoners. 450 fr. inde gemeenten met 15,ooo tot 25,ooo inwoners. 225 fr. in de gemeenten met minder dan 5ooo inwoners. 3) De woningen waarbij een klein landbouwbedrijf behoort a) indien dit bedrijf niet meer beslaat dan 1 ha. toe- behoorende aan den eigenaar van de woning b) of indien de jaarlijksche huur prijs, op 1 Augustus 1914, 350 fr. niet overschreed. B) Duur der huurverlenging De huur wordt verlengd met 2 jaar. hetzij tot het tijdstip van het jaar 1929 overeenstemmend met den datum van ingenottreding. C) Beperking van den huurprijs. De huurprijs mag verhoogd worden met maximum 175 t.h. voor het jaar 1927-1928 op den huurprijs van 1 Augustus 1914 225 t.h. voor het jaar 1928-1929 op den huurprijs van 1 Augustus 1914. (zonder rekening te houden met de be lastingen of andere bijkomende lasten opgelegd aan den huurder). A) Huizen daarin begrepen. 1) Deze wier jaarlijksche huurpijs op 1 Augustus 1914 de bedragen niet over schreed voorzien in de tweede categorie hierboven, 2) De gedeelten van huizen wier jaar lijksche huurprijs op 1 Augustus 1914 de bedragen niet overschreid voorzien in de tweede categorie. B) Duur der huurverlenging. De huur wordt verlengt met drie jaar hetzij tot het tijdstip van het jaar 1930 overeenstemmend met den datum van ingenottreding. C) Beperking van den huurprijs. 150 t.h. voor het jaar 1927-1928 op den huurprijs van 1 Augustus 1914. 200 t h, voor het jaar 1928-1929 op den huurprijs van 1 Augustus 1914, (zonder rekening te houden met de be lastingen of andere bijkomende lasten opgelegd aan den huurder). UI. Een woordje uitleg over de beper king de huurprijzen. De hoogst toegelaten huurprijzen, voorzien voor de drie categoriën huizen hierboven vermeld, komen maar in voe ge vanaf den eersten vervaldag volgen de op 1 Januari 1927. Tot dezen verval dag mag de huurprijs maar verhoogd worden met hoogstens 125 t.h. op den huurprijs van 1 Augustus 1914. Zonder daarbij rekening te houden met de be lastingen of andere bijkomende verplich tingen op dezen laatsten datum door de huur overeenkomst ten laste gelegd van den huurder. De beperking van de huurprijzen is eveneens van toepassing op de thans loopende huurovereenkomsten en op deze welke zullen gesloten worden na 1 Januari 1927 onverschillig of de ge bouwen bemeubeld of niet bemeubeld verhuurd werden, Nochtans kan de verhuurder den rechter verzoeken ten laste van den huurder te leggen de kosten van water vuur- en lichtvoorziening indien de ver huurder daartoe gehouden is krachtens de huurovereenkomst en voor zooverre dat die kosten hooger beloopen dan op 1 Augustus 1914. Ontstaat er desbetrelfend geschil tus- schen verhuurder en huurder dan stelt de vrederechter elks aandeel vast in die onkosten. De bepalingen waardoor de partijen overeenkomen dat de belastin gen en bijkomende verstrekkingen ten laste zijn van den huurder zijn geldig. Wat betreft de huur-overeenkomsten verlengd of niet, die werden afgesloten vóór 5 December 1919, heeft de ver huurder zelfs het recht voor de helft de terugbetaling te eischen der verhooging van grondbelasting ingevoerd door de wet van 29 October 1919 en zulks niet tegenstaande artikel 11 van die wet die deze ten laste legt uitsluitend van den eigenaar. Deze laatste beschikking geldt echter alleen voor de toekomst en heeft geen terugwerkende kracht. In geval van geschil kunnen de voor waarden van verhuring op 1 Augustus 1914 bewezen worden door alle rechts middelen zelfs door getuigen en vermoe dens. Was het huis of het gedeelte ervan niet verhuurd op 1 Augustus 1914 of was het op dien datum onbemeubeld verhuurd of onder uitzonderlijke voor waarden, dan wordt de huurprijs waar tegen het op dien datum normaal of be meubeld verhuurd had kunnen worden bepaald door den rechter. Afwijkingen aan de huurprijzen hier boven vastgesteld voor de verschillende categoriën woningen kunnen enkel uit werksel hebben mits de volgende drie dubbele voorwaarden a) dat ze huur-overeenkomsten be treffen welke nog loopen gedurende ten minste 3 jaar na 1 Januari 1927. b) dat het gebouwen geldt wier jaar lijksche huurprijs op 1 Augustus 1914 1000 fr. overschreed, of die de eigenaar op verzoek van den huurder en op eigen kosten heeft verbeterd, veranderd of heropgebouwd, derwijze dat de kosten de afwijking rechtvaardigen. c) dat de afwijking op verzoek van partijen goedgekeurd of gehomologeerd werd door den vrederechter. De homologeering door den vrede rechter wordt vermeld op de twee oor spronkelijke exemplaren van het huur contract ofwel vastgesteld bij afzonder lijke, in dubbel opgemaakte akte. Indien de overeenkomst waarbij de afwijkingen worden voorzien niet gehomologeerd werd door den vrederechter, dan zal zij hare uitvoering 1 rijgen behoudens wat betreft den huurprijs, die teruggebracht wordt tot het maximum toegelaten door de wetten ware de partijen uitdrukke lijk zouden bedongen hebben dat bij ge brek aan homologatie de overeenkomst van geen waarde zijn zou. Daar de ma xima-huurprijzen, vastgesteld door de wet, zoowel gelden voor den verhuurder als voor den huurder, kunnen beiden de thans loopende huurovereenkomsten laten herzien om ze in overeenstemming te brengen met de door deze wet toege laten huurprijzen. Deze herziening kan nochtans niet ge<- vraagd worden voor de huurovereen komsten welke krachtens deze wet of de voorgaande huishuurwetten gehomolo geerd werden door den vrederechter. Deze herziening heeft slechts uitwerksel vanaf den eersten vervaldag volgende op het akkoord tusschen de partijen, of bij gebreke daarvan vanaf de dagvaar- diging voor de rechtbank verder blijft ze enkel van kracht gedurende de ver lenging voorgeschreven door de wet van de gebouwen welke niet met een huur- kontrakt zijn verhuurd. Zoo de voornaamste huurder wegens onderverhuring een som ontvangt die, verhoogd met de huurwaarde van het gedeelte van het huis door hem betrok ken, hooger beloopt dan de huurprijs die Alle personen die lijden aan doofheid, hardhoorigheid of oorsuizingen, kunnen genezing bekomen door de methode van den vermaarden Specialist van Parijs. 36, rue du Contentin, die zonder opera tie, zonder schadelijke middelen en zon der uw werk te moeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEAGA zal gratis zijne methode uitleggen en toepassen Te AALST. 4 Dec., Hotel St Jean, Statie te SOTTEGEM, 7 Dec. Hotel du Petit Bruxelles. Men spreekt Vlaamsch. Van heden af te bekomen alle soorten mutsen en bérets, voor klein en groot, laagste prijzen, schoon en zuiver werk. Prijzen buiten alle concurrentie. Houtmarkt, 5, -Brabantstraat.4en6, AAXST Wie het gedacht heeft zijn velo te la ten vernieuwen- emailleeren - nick- leeren, wende zich in volle vertrouwen tot bovengemeld huis, Alles wordt eigenhandig afge werkt dus aan de voordeeligste voor waarden en prijzen. Onze nieuwe Dames- of Heerenvelo De Vlaamsche Leeuw onverslijtbaar, als ook het rijwiel, merk "D.Hoevelinck„ zijn er te verkrijgen aan prijzen buiten alle mededinging. Okkasie- en kindervelos, banden, alle wisselstukken en benoodigheden. Men gelast zich ook met emailleeren en nickleeren voor stoofmakers. Trouwe bediening - Laagste prijzen. Het Huis (gekende muzikanten) Brusselschest.w. 143, Erembodegem gelast zich met het repareeren van alle slach muziekinstrumenten. Matige prij zen. Spoedige bediening en goed werk. Inkoop, verwisseling en verkoop van occasie-instrumenten is veelal het gevolg van overspan ne n y. e nuwen. Caehets-AKKER zijn geen slaapmiddel, maar kunnen U, door uw zenuwen tot rust te brengen, een gezon den, verkwikkenden slaap teruggeven. Probeer hedenavond eens een In alle apotheken. Eén cachet o fr.6o, 6 cachctten:3 fr.So aan den eigenaar voor het geheele ge bouw wordt betaald, dan kan de eige naar aanspraak maken op de helft van het verschil tusschen voormelde 1 bedra gen, ten titel van bijslag. In ons volgend nummer zullen we de verdere uiteenzetting Igeven van de uien we huishuurwet.M Wekelijksche aankomst van Holland- sche kaifvaarzen, gekalfd en gereed om kalven, van het beste ras en aan den minsten prijs. De gekalfde mogen altijd gemolken worden, één dag of nog lan ger. Men verwisselt ook op aanvraag en alles ter trouw bij Achille Clauwaert, op het kasteel tusschen Meldert, Moor- sel en Baerdegem 's Winters hebt ge altijd last met uw koeien. Het melken gebeurt moeilijk en de melk wordt zuur, de uiers zijn dik, de boter wil niet pakken na uren boteren en heeft men sterke boter, de dieren zijn branderig en worden dik, hun gestel en gezondheid leidt er onder, kortom, er mankeert iets in den stal. Dat iets is gevon den. Het is n.l. het VUURMEEL O. DEBRA dat een heilzamen invloed heeft op 't gestel en de organen der koeien en runderen. Is het wel goed, dat VUURMEEL Tot nu toe hebben wij reeds zoo dikwijls nieuwigheden gebruikt, en steeds zonder uitslag 1 Luister Een kilo kost 5 franken, dus heel weinig. Met solferbloem, alsem, vlaszaad of iets dergelijk te gebruiken is den land bouwer terstond véél meer geld kwijt. Laat U overhalen slechts EEN ENKELE MAAL zoo'n pak VUURMEEL te probeeren en is het niet goed, neem er dan nooit weer! Door 't gebruik van VUURMEEL geeft de koe gemakkelijk, beter en meer melk het boteren wordt een spel, en de dieren worden blakend van gezondheid. Landbouwers, vraagt een pak Vuurmeel aan uw winkelier. Winkelier, bestel intijds bij uw grossist. Te verkrijgen in alle goede winkels. DEPOT VOOR AALST EN OMSTREKEN DEPOT VOOR N1NOVE EN OMSTREKEN Prijzen buiten alle concurrentie.Overgroote keus in magazijn 2 Manufaktuur MOLENSTRAAT, 29, Breng dit adres mede. het geeft li recht tot N aamlooze V ennootschap Albert Liénartstraat, 10, Aalst Kapitaal fr. 8.000.000 Wij aanvaarden geld op rekening aan volgende intresten Op zicht voor handelaars boven fr. 20.000 boven fr. 50.000 (vrij van lasten! sommen van ten minste 1.000 fr. ^van 3, 6, 9 maanden ot 1 jaar van 5 jaar op zicht - vry van lasten - op termijn - vrjj van lasten - °jo voor drie maanden, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interest op voorhand betaalbaar en vrij vein lasten. Op Kasbons 6 t voor 6 maanden vast, stukken van ten minste 1.000 fr. en hooger, interesten op voorhand betaalbaar en vrij van lasten. AGENTSCHAPPEN Lede, Dreefstraat, 53Denderhaut&m, bij den Heer Cyr. Van Damme, Dorp Kerkxken, bij den Heer Jos. Tem merman - Van Londersele Audegem, b(j de Heer Victor Cooreman, Dorp Herzele. GroendreefWieze. b(j de Heer Gomaar Heyndrickx, Molenstraat. Op 14 dagen t Op termijn t Op Spaarkas i Op Kasbons 5 4 4.50 4.50 5.50 5.75 6.50 4.60 5.50 WIE goed wil bediend zijn bij aankoop van extra kwaliteit en behoorlijke prijs richte zich tot Gentschcsleeaweg, 145, AALST. Denkt eraan voor uw aankoopen voor KERSTDAG en NIEUWJAAR Depot van de befaamde Bitter de Scheut en Elexir de Scheut Oud gekend huis van vertrouwen A. Van MoUe-Van Langen boven Herdersem. Specialiteit van bóchen voor auto, camions en paarden. Te verkrjjgen occasiezadels, beste getten, porte-feuilles enz. enz. Alles aan de voordeeligste prijzen. Begeert gij een beetessnjjder die U op ieder oogpunt de hoogste voldoening schenkt Doet zooals 45,000 landbouwers reeds deden, koopt een beetmolen RAPIDE en U zult erover verrukt zijn 11! De RAPIDE snijdt rapen, beeten, enz., met of zonder blade ren zulks met een verbazende snel heid. draait uiterst gemakkelijk, en versluist nooit I!! Zeven verschillende modellen met hand- en motorkracht, voor kleine, middelbare en groote be drijven. Alle modellen zijn voor zien van ons laatst gebreveteerd stelsel met schuinsche messec. De "RAPIDE„ heeft.de langste levensduur. Hoogste onderscheidingen op alle tentoonstellingen. Wie de RAPIDE kent, koopt geen andere Weigert beslist alle namaaksels en eischt het echte merk RAPIDE DE VLEESCHAUWER Voor catalogus met prijzen zich wenden tot DE VLEESCHAUWER Gebroeders, OPHASSELT. Telefoon Geeraardshergec 146, of tot de lokale agenten. I mam y*T,' ÏA~~££p£j jj Zelfde fabrieken als AK.Kl*lR's Abdijsiroop ftAWOE SofLmiH

De Koornbloem | 1927 | | pagina 5