DE WEEK BUITENLAND ri Zemrff&saitsea DOOFHEID Verzekeringen REDT U ZELVEN I BINNENLAND Bezoekt de grootste en modernste tioenderhoeve van België Z1TDAGEN Breuklijders Aarzelt niet meer IK BEN GENEZEN Brand, Ongevallen, Leven, Diefstal, Hagelslag, Voordeeligste Tarieven Aandeel in de Winsten. Hoveniers, Bloemkweekers, verzekert Uw serren tegen Hagelslag! De uitslagen van de uitbating der Belgische Spoorwegen. Ziehier voor de maand November 1926 de staat der ontvangsten en uitgaven van de Nationale Maatschappij der Belgi sche spoorwegen Ontvangsten 225 millioen frank, uit gaven 160 millioen frank, hetzij een ba tig overschot van 65 millioen frank, In November 1925 bedroeg de zuivere winst maar 14 millioen frank. De netto bedrijfswinsten verwezenlijkt tijdens de drie eerste maanden van uitbating door de Nationale Maatschappij bereikten 198 millioen frank tegen 25 millioen frank voor de drie zelfde maanden in 1925. Er dient bijgevoegd dat die gunstige tinancieele uitslagen grootendeels voort vloeien uit de herhaalde tarief verhoo gingen toegepast op het vervoer van reizigers en goederen. Wanneer zullen de hervormingen van den dienst en de technische verbeteringen der uitbating bij die gunstige uitslagen eensden hoofd rol spelen De Belgische handel met het bui tenland. Tijdens de maand Novem ber bedroeg onze invoer 1.911 millioen trank en onze uitvoer 1,976 millioen fr. Zooals verleden maand, overtreft dus onze uitvoer naar het buitenland onzen invoer, doch dit maal met 65 millioen frank. Dit gunstig cijfer van de maand November belet evenwel niet dat onze balans van in- en uitvoer met een aan zienlek tekort sluit, wanneer men de eerste elf maanden van 1926 in aanmer king neemt. De invoer overtreft immers voor dit tijdperk den uitvoer met ongeveer 4 milliard frank. Het metalen geld en de Belga. Kortelings zal de Belga op de geld markt verschijnen. Uit welk metaal bij zal vervaardigd worden staat evenwel aog niet vast. Proefnemingen werden evenwel reeds gedaan met verschillende metalen. Wat de bankbriefjes der Nationale Bank betreft, zij zullen opgesteld worden in Belga's en franken tegelijkertijd. Een uitgifte ervan staat voor de deur. Het goud van Belgisch Congo en de Nationale Bank. Tengevolge een overeenkomst tusschen de Nationale Bank en het bestuur der goudmijn van Kilo-Moto (Congo) zal het goud voort komende van Belgisch Congo voortaan dienen tot versteviging der reserven van de Nationale Bank die het kostbaar me taal zal aankoopen tegen den prijs van den dag. De verfijning van dit goud zal voortaan in België kunnen geschieden. Daar hare statuten de Nationals Bank machtigen tot drijven van handel in goud, zal deze instelling vanaf 1 Maart e.k. aan de juweliers het noodige goud kunnen verschaffen tot uitoefening van hun bedrijf. Zullen de socialisten in de regee ring blijven De landsraad der so cialistische partij heeft verleden woens dag het vraagstuk besproken der socia listische deelname aan de Regeering Na langdurige beraadslagingen werd het programma samengesteld dat na goed keuring van de socialistische federaties tot grondslag zal dienen voor de samen stelling der Regeering. Het omvat 11 punten waartusschen wij aanstippen Perekwatie der pensioenen voor ar beidsongevallen Herziening der pachtwet Behoud van de supertaks met aanpas sing aan de huidige toestanden en ont slaging voor de loontrekkenden. Perekwatie der ouderdomspensioenen. Verdediging en ontwikkeling der mu tualiteiten door verhooging van de staatstoelagen. Wij zijn overtuigd dat de socialisten die deze laatste tijden veel hielden van deelname aan de regeering hun eischen aanzienlijk zullen temperen bij de onderhandelingen tot het behoud van het ministerie. De Havenbeweging van Antwer pen. -De haven van Antwerpen ver keerde in zeer bloeienden toestand tij dens 1926. De havenbeweging tijdens het afye- loopen jaar overtrof deze van 1925 met 1628 schepen en 2 millioen 591,909 ton, hetzij een verhooging van 8 1/2 millioen ton op het jaar 1913. Wanneer de uit breidingswerken der haven zullen vol trokken zijn, zal Antwerpen de meest schitterende toekomst tegemoet gaan. Dat de regeering er voor zorge die werken ten spoedigste uit te voeren, want Antwerpen is de slagader van Vlaanderen en België. geering van President Galles, in plaats van de nationale bronnen van rijkdom van het land uit te baten en aldus het volk op te voeren tot welstand, gaat Mejcico opnieuw storten in ramspoed en burgertwist De meest barbaarsche han delingen worden gepleegd op de katho lieken. lntusschen groeit de misnoegdheid en volgens de laatste berichten zou een groote opstand uitgebroken zijn tegen de huidige regeering. De opstandelingen staan onder leiding van generaal Fer- nondo Gonzalez de Ortega, zoon van een oud-president van Mexico. In zijne proklamatie tot het Mexi- kaansch volk verklaart deze leider zich de verdediger van de godsdienstige vrij heden en van de vrede. De Mexikaan- sche werkliedenpartij, die de groote steun is van de regeering Calles heeft zich wegens haar fanatiek optreden te gen den katholieken godsdienst, de af keuring op den hals gehaald van de Amerikaansche werkliedenpartij De internationale toestand van Duitschland. -De houding van Duitschland ten opzichte van de andere staten is tegenwoordig het vraagstuk dat door de Europeesche diplomatie met de scherpste aan dacht wordt onderzocht. De toetreding in 1926 van Duitschland tot den Volkerenbond werd voorname lijk gesteund door Engeland omDuitsch- land af te zonderen van Rusland. Doch Duitschland liet zich niet begaan en verkoos geen stelling te nemen in het konflikt tusschen Rusland en Engeland. Het sloot dan ook in April 1926 een verdrag met Rusland aldus voor de toe komst de vrijheid tot richting zijner bui- tenlandsche politiek behoudende. Met het doel de ontruiming van Rijn land te bekomen werden onderhandelin gen gevoerd met Frankrijk te 7 hoiry. Doch toen die onderhandelingen een tastbaren vorm gingen krijgen, brak er verzet uit in Frankrijk tegen te vroegtij dige ontruiming en kwamen incidenten zooals het proces te Londen en zekere onthullingen betreffende de bewapening van Duitschland de betrekkingen tus schen beide landen eenigszins verkoelen. Duitschland was er onmiddellijk bij om door een behendigen diplomatischen zet tegen Frankrijk een kostbare troef in handen te krijgen. Het sloot onlangs een verdrag met Italië dat thans niet op den besten voet leeft met Frankrijk, zijn gebuur Uit voorgaande moge blijken dat Duitschland op diplomatisch gebied een gewichtige rol speelt en van deze sterke positie op tijd en stond zal weten gebruik te maken om zich belangrijke voordeelen te doen toekennen. Duitschland verlangt koloniën. Duitschland heeft herhaalde malen reeds zijn betrachtingen naar koloniaal gebied uitgedrukt. Dit valt echter niet te zeer in den smaak van Engeland. Een groote natie, heeft de heer Amery, engelsch minister van koloniën, aan een briefwisselaar van bet duitsche blad Lokal Anzeiger verklaard, heeft geen koloniën noodig om zijn macht en voorspoed te verzekeren. Wil Duitsch land echter een kolonie aankoopen dan kan het zulks doen, mits de akte van aankoop te onderwerpen aan de goed keuring vau den Volkerenbond. Wat echter een nieuwe verdeeling betreft der huidige koloniale mandaten, daartoe is de Volkerenbond niet bevoegd. Deze zienswjjze ontzegt aan Duitschland het recht op teruggave van zijn vroegere koloniën. Veel succes zal z\j dan ook inDuitsch- land niet ontmoeten. Geweldige aardbeving in Califor nia. Een sterke aardbeving heeft de steden Mexical (Mexico). Calexico (Ver- eenigde Staten) alsook andere grensste den geteisterd. Deze ramp werd ge volgd van brand die niet kon bestreden worden wegens vernieling der water leidingen door de aardbeving. De scha de bedraagt meer dan 1 millioen dollar. De staat van beleg werd uitgeroepen om plunderingen en wanordelijkbeden te voorkoi Ziehier 1500 slachtoffers van vergiftigden alkooi. Amerikaansche bladen mel den dat in de twaalf grootste steden der Vereenigde Staten twaalf honderd per sonen om het leven kwamen, tengevolge van het verbruik van -vergiftigden al- kool door den smokkelhandel in den handel gebracht In New-York alleen bedraagt het aantal slachtoffers 745. De minis te rieele crisis in Duitsch land. Het vormen van een nieuw ministerie in Duitschland loopt niet vlot van stapel. De socialisten willen van geen groote koalitie hooren, welke zou gevormd worden uit vertegenwoordi gers van al de groote partijen natio nalisten inbegrepen De centrumpartij (de katholieken) willen van hun kant □iet samengaan met de nationalisten, doch zoeken veeleer voeling met de link- »che partjjen. terwijl de populisten eer der een overeenkomst zoeken met de nationalisten. Het einde der krisis is nog niet nabij. Het bilan van den oorlog in Roe menië. -Het Roemeensch ministerie van oorlog publiceert de volgende cijfers betreffende de verliezen van het Roe meensch leger tijdens de wereld-oorlog 1916 1918 en den strijd tegen Hongarië van 1919 tot 1921. Gesneuvelden 77,337 soldaten waar tusschen 1913 officieren. Gewonden 75,316 soldaten waartusschen 2,344 offi cieren. 216,902 soldaten waaronder 4,134 officieren werden gevangen geno men. De Duitschers behaalden daarbij het record door het gevangen nemen van 124,954 officieren en soldaten. 51,525 soldaten werden vermist zonder dat men weet wat ze geworden zijn. Een schoon ding voorwaar de oorlog Staan wij voor een coalitie van de Asiatische volkeren 1 Het geel ge vaar wordt van dag tot dag dreigender voor Europa. De volkeren vanAsië ont waken en zoeken zich te vereenigen te gen de vreemdelingen. Reeds in Augusti 1926 had er te Nagasahi een panasia- tisch congres plaats, waarop 37 verte genwoordigers van Japan, China, Indië en Siam aanwezig waren. Daar werd een uitvoerig programma opgemaakt dat als grondslag moet dienen van de Vereeniging der volkeren van Asië.Rus- land dat in de 18' eeuw zijn beschaving en ontwikkeling te danken had aan het Mongolisch keizerrijk en dat steeds een Asiatisch mentaliteit heeft bewaard, steunt deze panasiatische beweging door alle middelen. Feitelijk betracht het de communistische gedachten te versprei den tusschen de volkeren van Asië en deze op te ruien tegen de bourgeois- staten van Europa. De onlangs uitge broken opstand in Nederlandsch Indië, het verzet der Indische bevolking tegen Engeland, de steeds scherper wordende tegenstand van China tegen de Euro peesche mogendheden zijn voorzeker teekenen van de beweging hierboven afgeschetst. De Godsdienstoorlog in Mexico. In Mexico woedt de vervolging tegen den katholieken godsdienst voort met den meest blinden haat en de uiterste hardnekkigheid. De vrijmetselaarsre- Onze agronoom M. Van den Eeck- haut, is te raadplegen Te AALST Alle Zaterdagen van 9 tot 11 1/2 uur, in het lokaal De Koornbloem Groote Markt. Te HERZELE Alle eerste Woensda gen der maand van 9 tot 11 uur, in het café In den Engel Markt. Te NINOVE, alle tweede Dinsda gen der maand, van 9 tot 11 uur, in de Groenpoort, bij de Wed. Haelterman, Groenselmarkt. Alle inlichtingen worden kosteloos verschaft aan de leden. DE WEIDE. Verrekkingen, Zinkingen van de Maag of Baarmoeder, radikaal verdwenen door de methode Nikolas. onder de talrijke blijken twee brieven van mijn GENEZEN kliënten. TE AALST, Zaterdag, den 8 Januari (1927), Hotel St Jean, Statie. Te SOTTEGEM, Dinsdag 4 Januari, Hotel du Petit Bruxelles. Te DENDERMONDE, Maandag 17 Januari, Regent Hotel, Te AUDENAERDE, Dinsdag 11 Januari, Hotel du Pare. Te KORTRIJK, Maandag 10 en 24 Januari, Café Frangais, Markt. 2500 eieren per dag in vollen winter. Voeders, materiaal voor hoenderhokken C. VAÜf Éuwegem, statie Gaver©. r- 3 PT 2 •- o <3 2 fo< S 3 a 1 Zenuwkoortsen zij a onuit staanbaar, zij storen Uw slaap en hitsen Uw zenuwen aan; verdedig U daartegen door nog hedenavond een te nemen. Hun onovertroffen doelmatigheid zal Uw pijnen overwinnen en gij zult een weldoenden en herstellenden slaap genieten. Alle personen die lijden aan doof he hardhoorigheid of oorsuizingen, kunc genezing bekomen door de methode vt den vermaarden Specialist van Pari 36, rue du Contentin, die zonder oper tie, zonder schadelijke middelen en zo der uw werk te moeten verlaten u 1 gehoor zal weergeven en uw orgaan t doen werken. M. ARTEAGA zal grat zijne methode uitleggen en toepassen Te AALST, 4 Dec., Hotel St Jea Statie te SOTTEGEM, 7 Dec. Hot du Petit Bruxelles, Men spreekt Vlaamsch Voor alle Verzekeringen wendt U tot Samenwerkende Maatschappij voor Onderlinge Brandverzekering, Aalst. Daar geniet U volkomene zekerheid, mits de en bovendien Vraagt nadere inlichtingen bij de HH. agenten en magazijniers van R. U. Z. ten bureele Brabantstraat, 53, Aalstten lokale De Koornbloem Groote Markt, te Aalst, 's Zaterdags van 9 tot 12 uur voor middag in 't hoofdmagazijn Herzele. de a cd. 4» ft De landbouw heeft sinds eenige jaren een gevoelige verandering moeten doorstaan. Vroeger legde de landbouwer zich bijna uit- slultelijk toe op de teelt der granen, thans meer op de voortbrengst van voedergewassen; er zijn zelfs vooruitstrevers die uitgestrekte bouw gronden in weilanden herscheppen. Voegen wij daar nog bij, dat dulzende hectaren vage grond, vooral in de Kempen, uitnemend ge schikt is om in malsche graslanden veranderd te wordenzoodat wij mogen zeggen, dat de weidebouw een belangrijke en winstgevende bezigheid in het landbouwbedrijf geworden is. Een weide yoed aanleggen is zeer belang rijk. Alles hangt af van den eersten stap."Goed begonnen is half gewonnen zegt de spreuk. Voordeelig wordt het weidezaad onder een beschermvrucht, t zij haver of iets dergelijks uitgestrooid. Geen zaad van den hooizolder, neen, goed graszaad kiezen volgens den aard van den grond, samenstellen of mengen op raad van een deskundige en in ernstige zaad winkels aankoopen onder waarborg van echt heid, zuiverheid en kiemvermogen Eens de beschermvrucht weg, komt het jon ge gras te voorschijn en het is op dit tijdstip dat de slag moet thuis gehaald worden, zooals de boer zegt. Het komt er nu op aan de jonge grassoorten te doen ontwikkelen, te doen struiken hiervan hangt bet al of niet geluk ken van de onderneming grootendeels af. Dikwijls afmaaien, telkens rollen, krachtig bemesten, de onkruiden vernietigen, zijn de werkzaamheden die ons in de toekomst een goede weide zullen verzekeren. Na het wegnemen der beschermvrucht.geve men een halve bemesting bestaande uit 300 kg. dierlijke GUANO CORONA per Ha. Na 3 weken gescniedt het eerste afmaaien en men geeft daarop een zelfde hoeveelheid meststof. Die doenwijze is voordeeligst. De grasplan ten zullen naar wensch ontwikkelen en U de zekerheid geven van een krachtige groei in de volgende lente. Ook hetzelfde jaar reeds zal men een rijken hooioogst mogen inschuren. Ingezonden. Zonder heelkundige bewerking, zonder uw werk te verlaten. Zonder banden met rugveeren ee onderdij- toeatellen. Mijnheer NIKOLAS, Specialist, Brussel. Ik ondergeteekende, Gustaaf Buysse, wonende te Doel. bestatia dat ik door uwe ge neeskundige bewerking mij op den tijd van vier maand GENEZEN heb van zware breuk, tcrwijllk dagelijks mijn arbeid heb voortgezet. 13 larom dank ik U hartelijk en wensch dat de noodlijdenden dezer kwaal U gene gen mogen zijn. (get.) Gustaaf Buysse. Geachte Heer, Doel, 27-9-1926 ik houder aan Ued. mijn besten dank te betuigen omdat ge mij op zeven maand, ZONDER OPERATIE, van mijn breuk genezen hebt. Heden gevoel ik niet het minste ongemak en ik mag U verklaren dat Ik GANSCH GENEZEN ben. Aanvaard, geachte Heer, met mijn oprechten dank, mijn gevoelens van hoog achting (9etConstant Van Lysebetten. Hamme a'D, 5 September 1926 Ga kunt gelijk bovenvermelde personen, dezelfde uitslagen bekomes) M m zieken zeggen niet Ik gevoel mij beter Zij zeggen Nerm de methode aan van den beroemden specialist NIKOLAS, gewezen bestuurder van her Institut voor breuk, te Parijs, 36, rue du Cotentin, die zoo BEKEND en BEMIND wordt In de provincie. Hij zal kosteloos raadplegen van 9 tot 14 uur t -H 4» 1 1 O <5 r> O re* °- Cl G CL 0 o. c u>' a <Q TB VV In alle apotheken. Eén cachet o fr.6o, 6 cachetten 3fr.5o Zelfde fabrieken als AKKER'» Abdijsiroop

De Koornbloem | 1927 | | pagina 4