-DE WEEK - BUITENLAND Abdijsiroop BREUK Stijfheid CACHET AKKER DOOFHEIT GELD I Verzekeringen REDT U ZELVEN BINNENLAND Redder der tongen Bezoekt de grootste en modernste hoenderhoeve van Breuklijders Aarzelt niet meer IK BEN GENEZEN Voordeeligste Tarieven Aandeel in de Winsten. Hoveniers, Bloemkweekers, verzekert Uw serren tegen Hagelslag! De nieuwe belgabiljetteii. De sinds lang door de pers aangekondigde belgabiljetteu zijn thans in omloop ge bracht. Hun uitgifte ging gepaard met zekere plechtigheid waarop de dagblad schrijvers waren uitgenoodigd. De nieu we biljetten zijn van 100 belgas of 500 frank en vermelden tegelijkertijd beide munteenheden. Ook Brugge zou zijn tentoonstel ling hebben in 1930. Naast Antwer pen en Luik zal Brugge ook een tentoon stelling inrichten in 1930. Het iniatiei daartoe, uitgaande van den heer Vierin Schepeneder stad werd reeds goedge keurd door de Bestendige Deputatie van West-Vlaanderen en door het stadsbe stuur. Ook het bisdom zou eerstdaags zijn instemming met het plan betuigen. Deze tentoonstelling zou haar eigen karakter hebben, daar zij hoofdzakelijk de uiting zou zijn van toegepaste oude kunst. Ze zou omvatten beeldhouw werk, meubelkunst, tapijten en borduur werk. Voor dergelijke tentoonstelling kan voorzeker geen beter centrum ge kozen worden dan West-Vlaanderen s prachtige hoofdstad. Naar de eenmaking der Schelde- diensten. De stranding van enkele stoomschepen en ander ongevallen wel ke zich deze laatste tijden hebben voor gedaan op de Schelde, wijzen uit dat er wat hapert in het beheer van den stroom. Het groote heuvel bestaat in het feit dat het bestuur der Scheldediensten in de bevoegdheid ligt van verschillende diensten die niet in voldoende samen werking met elkander zijn. Daardoor worden dringende werl en niet altijd met den noodigen spoed uitgevoerd. Deze toestand brengt de goede faam onzer have in gevaar en vergt ten spoedigste verbeteringen. Thans is er een commis sie ingesteld door de regeering om de aoodige hervormingen voor te stellen en de eenmaking der Scheldediensten te bestudeeren. De bevoegdheid van den hoofdingenieur der haven zou worden uitgebreid, zoodat deze ambtenaar op eigen hand de dringende maatregelen zou kunnen nemen, vereischt door de omstandigheden. Hopen wij dat de ingestelde kommis sie spoedig en nuttig werk levere. Een belgische Filmhoogeschool. De film is ongetwijfeld een der meest geschikte middelen tot verspreiding van kunsten en wetenschappen Met dit doel werd dan ook onlangs een Filmhooge school opgericht die zich voor taak stelt propaganda te maken voor wetenschap pen en kunsten bij middel van den film. Deze zou ook aangewend worden bij het hooger onderwijs. De nieuwe in stelling zou haar dokumentaire filmen zelf opnemen of huren van groote film agentschappen. De programma-vertoo- ning, verleden week te Brussel gegeven door de Belgische Filmhoogeschool, gaf alle voldoening. Wijzigingen in het Ministerie. Zooals wij in ons vorig nummer voor zagen. is de heer Jaspar, katholiek mi nister van Binnenlandsche Zaken, over gegaan naar het departement van Kolo niën. De heer Vauthier, liberaal senator en professor aan de hoogeschool van Brussel, is thans minister van Binnen landsche Zaken en Volksgezondheid. Een belgisch chineesch handels verdrag. Tusschen China en België zijn nieuwe onderhandelingen aan den gang tot sluiting van een handelsver drag. Dit verdrag zou in de plaats ko men van dit van 1865 dat door de chi- 1 neesche regeering werd opgezegd onder i den drang der openbare meenirig, welke van dag tot dag sterker in opstand komt tegen de ongelijke verdragen zooals dit van 1865. België heeft zich bereid verklaard van zijn concessiën in China af te zien en op gelijken voet met China te onderhande len, mits dat het bij het sluiten van een handelsakkoord als meest begunstigde natie zou worden behandeld. De chi- neesche regeering schijnt deze handel wijze van België hoog op prijs te stellen Wanneer er terug orde komt in dit land vindt onze nijverheid er wellicht een uitgebreid afzetgebied De Nationale Bank koopt goud en zilverstukken. Vanaf 20 Januari koopt de Nationale Bank, alsook baar agentschappen, goud en zilverstukken aan de volgende prijzen Goudstukken Hatijnsche unie) van 20 fr. aan fr. 136,50 of 27 belga. Goudstukken van 10 fr. aan fr. 68,25 of 13,65 belga. 1 engeisch pond aan fr. 172,25 of 34,45 belga. 10 engelsche schillings aan fr. 86,10 of 17,22 belga. 10 duitsche goudmark aan fr. 168,50 of 33.70 belga. 10 duitsche goudmark aan fr. 84,25 of 16.63 belga. Tot nader bericht koopt deNationale Bank ook belgische zilverstukken aan de volgende prijzen: Zilverstukken van 5 fr. aan fr. 11 of 2,20 belga. Zilverstukken van 2 fr. aan fr. 4,10 of 0,82 belga. Zilverstukken van 1 fr. aan fr. 2,05 of 0,41 belga. Zilverstukken van 50 centiem aan fr. 1,00 of 0,20 belga. Wie zijn goud- of zilverstukken ver langt uit te wisselen kan ze aanbieden aan de winketten van de NationaleBank te Brussel, of van hare agentschappen in de provintie. Het binnenlandsch vervoer van goud en zilver is vrij. Het staats blad van 22 Januari 11. schaft het ko ninklijk besluit af van 14 Mei 1925, waardoor het vervoer van goud en zil verstukken, in zekere hoeveelheid, bin nen het land niet mocht geschieden zon-, der geleibrief. Daar de Nationale Bank thans zilver- en goudstukken koopt, valt bedoeld koninklijk besluit buiten toepas sing en mag het vervoer van goud- en zilverstukken binnen België voortaan vrij geschieden. Internationale tentoonstelling van hoenderkweek te Brussel. Den 26, 27, 28 Februari en den 1 Maart a s. richt de koninklijke maatschappij De Belgische Hoenderkweekers haar 30* internationale tentoonstelling in voor hoenderkweek Niet alleen de verschil lende rassen van hoenders, doch ook alle getuig dienstig bij de pluimveeuitba ting, zooals hoender- en duivenhokken, broeikassen enz., zullen er zichtbaar zijn. De inschrijvingen voor deelname aan de tentoonstelling moeten aan het sekreta- riaat der inrichting toekomen vóór 10 Februari e.k. Indexnummer op 15 januari 1927. Naar het onderzoek van het Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Maatschap pelijke Voorzorg wordt het eenvoudig index cijfer van de verhooging der klein handelsprijzen in België op 15 Januari 1927 bepaald op 755 tegen 741 op 15 December 1926. Voor de vier groote steden met hun agglomeraat bereikt het 793 te Ant werpen 805 te Brussel 767 te Genten 754 te Luik. 1) Het behoud der republiek 2) de voortzetting der politiek van verstand houding met de andere volkeren3) uit sluiting van alle politiek buiten het leger en beperking der bewapening. ITALIË. De graanvoortbrengst in 1926. Het Internationaal Landbouwinstituut van Rome publiceerde onlangs volgende statistieken betreffende de wereldvoort- brengst aan granen tijdens het jaar 1926. Wij laten hier deze cijfers volgen als ook deze betrekkelijk het jaar 1925. Ze duiden het aantal millioen kwintalen aan. Een kwintaal is gelijk aan 50 kg. 1926 1925 DUITSCHLAND. De ontwapeningskwestie. Voor het oogenblik worden er te Parijs be sprekingen gevoerd tusschen het mili tair toezichtscomiteit en Duitschland, betreffende de kwestie der duitsche ver dedigingswerken aan de poolsche gren zen en de levering van duitsche produk- ten aan nijverheidsinstellingen gevestigd op russisch grondgebied, welke die pro- dukten verwerken tot oorlogsmateriaal. Polen is reeds herhaaldelijk opgeko men tegen het behoud dier duitsche ver- •terkingswerken aan zijn grenzen, om dat het daarin een gevaar ziet voor het behoud van zijn huidig territoriaal ge bied. Duitschland, van zijn kant, be weert dat die verdedigingswerken niet strijdig zijn met de statuten van den Volkerenbond. Kortom een zeer deli- kaat vraagstuk, ook maken de bespre kingen te Parijs maar trage vorderingen. De miaisteriëele krisis duurt voort. Na Curtus, die er niet in gelukt is een nieuw ministerie samen te stellen uit vertegenwoordigers der rechtsche partijen met steun van het Centrum (katholieke partij), werd de heer Marx, leider dezer laatste partij, gelast met de vorming van het ministerie. Deze legde er op aan een kabinet te vormen uit vertegenwoordigers der gematigde par tijen (Centrum, Demokratische partij, Volkspartij) die de republiek en de vre despolitiek genegen zijn, zulks met den steun der socialistische partij. De Volks partij die eerder een toenadering zoekt met de nationalisten en vijand is der socialistische partij, heeft echter den heer Marx doen schipbreuk lijden, zoo dat thans de politieke verwarring voort duurt. RijkspresidentHindenburg, tegen stander der socialistische partij, heeft thans Marx opdracht gegeven een mi nisterie samen te stellen uit vertegen woordigers der burgerspartijen. Het Centrum is echter geen geestdriftig aan hanger van dergelijk ministerie en heeft het voorzichtig geoordeeld van de an dere partijen de aanvaarding te eischen van een bepaald regeeringsprogramma dat volgende punten omvat Tarwe Rogge Gerst Haver Maïs 803.5 215.1 249.8 520.1 795.8 802.7 251 263.2 536.7 846.9 Deze statistiek bevat nochtans geen gegevens betreffende de russische graan voortbrengst. Het londensche blad "LondonGrain, Sees and Oil Reporter» omvat Rusland in zijn schatting der graanproduktie en komt tot een totaal van 1,066 000 000 kwintalen in 1926, tegen 1.058.000.000 in 1925. Het onderzoek dezer gegevens,alsme de van de inlandsche voortbrengst. geeft zeer nuttige aanduidingen betreffende den stand der prijzen van de verschillen de graansoorten. NEDERLAND. Richting van den varkenskweek. Holland heeft zeer veel belang aan den varkenskweek, daar het veel varkens- vieesch uitvoert voornamelijk naar En geland en ook naar Duitschland. De uitvoer naar Engeland bestond vooral uit "londensche biggen., van 30 tot 35 kgr. en "zouters,, van rond de 80 kgr. Het invoerverbod van versch vleesch in Engeland was dan ook een zware slag voor de hollandsche varkenskweekers. Deze hebben zich nochtans snel aange past aan den toestand, zoodat ze thans in grooter hoeveelheden gezouten var- kensvleesch uitvoeren naar Engeland Volgende uitvoerstatistiekea,versche nen in de nederlandsche staatscourant van 5 6 November 1926, geven desom- trent nuttige inlichtingen Van Juni toten met September, be droeg de nederlandsche uitvoer naar Engeland In 1925 In 1926 Ton versch varkenvleescb 5.302 159 Ton gezouten varkenvleescb 5.391 Totaal Ton 10.693 12.488 Naar Duitschland en de andere lan den is de uitvoer integendeel aanzien lijk afgenomen. Terwijl hij in 1925 22 025 ton bedroeg is hij in 1926 gedaald tot 15.269 ton. Daar het engeisch in voerverbod bijzonder de biggen treft, worden thans meer biggen doorgeroest om als zouters of vette varkens op de markt gebracht te worden. De over vloed van deze twee soorten oefent ech ter drukking uit op de prijzen. De vette varkens golden 99 cent. per kg. Novem ber 1925, 87 cent. einde Mei 1926 en 73 cent einde Oktober 1926, terwijl de zouters op deze tijdstippen verkocht werden tegen 80, 88 en 64 cent per kg. AKKER'» HOEST BRONCHIET VALLING KEELPIJN ASTHMA KINKHOEST INFLUENZA CATARRHA Verrekkingen, Zinkingen van de Maag of de Baarmoeder, radikaal verdwenen door de methode Nikolas. Ziehier onder de talrijke blijken twee brieven van mijn GENEZEN kliënten. TE AALST, Zaterdag, den 5 Februari, Hotel St Jean, Statie. Te SOTTEGEM. Dinsdag 1 Februari. Hotel du Petit Bruxelles. Te DENDERMONDE. Maandag 21 Februari, Regent Hotel, statie. Te AUDENAERDE, Dinsdag 8 Februari, Hotel du Pare. Te KORTRIJK, Maandag 14 en 28 Februari, Café Francais, Markt. 2500 eieren per dag in vollen winter. Voeders, materiaal voor hoenderhokkti VAW SIM ABT, Arawegem, statLe Gavere. 'Mr brengt naast prikkelbaar heid vaak ondragelijke hoofdpijn teweeg. Probeer daarvoor nu eens een In alle apotheken. Eén cachet ofr.6o, 6 cachetten 3fr.So jj Alle personen die lijden aan doofl hardhoorigheid of oorsuizingen, kut genezing bekomen door de methode den vermaarden Specialist van Pa 36, rue du Contentin, die zonder opt tie, zonder schadelijke middelen en i der uw werk te moeten verlaten u gehoor zal weergeven en uw orgaan doen werken. M. ARTEAGA zal gi zijne methode uitleggen en toepasset Men spreekt Vlaamsch. voordeelig te bekomen om te bouwen, huis, land of grond te koopen. Alle Geldleeningen op Hypotheek. Gemak van afbetaling. Gratis inlich tingen. Landbouwers en werklieden zeer gunstige voorwaarden. Dr 6. van Bergen-Verachtert Vcor alle Verzekeringen Brand, Ongevallen, Leven, Diefstal, Hagelslag, wendt U tot Samenwerkende Maatschappij voor Onderlinge Brandverzekering, Aalst. Daar geniet U volkomene zekerheid, mits de en bovendien Vraagt nadere inlichtingen bij de HH. agenten en magazijniers van R. U. Z. ten bureele Brabantstraat, 53, Aalstten lokale De Koornbloem Groote Markt, te Aalst, 's Zaterdags van 9 tot 12 uur voor middag; in 't hoofdmagazijn Herzele. n uit geneeskrachtige kruiden bereid zonder vergiften of verdoo- vende middelen. Erkend ge neesmiddel zonder weerga tegen: en alle aandoeningen der luchtwegen. Akker-» Abdijsiroop stilt den hoest, verdrijft benauwdheid, lost de slijm op. vergemakkelijkt de ademhaling en zuivert de longen. Ter bestrijding v»n hoofdpijn, tandpijn, of andere pijn van welken aard ook. bestaan er CACHETS AKKER. Hun ongeëvenaarde altwerking Is daarom iOO merkwaardig omdat lij geen vergiftigde of verdoovende bestaad- - deelcn bevatten. Indien gij pijn hebt. moet I gij cens een CACHET AJCKER probe exen. Zonder heelkundige bewerking, zonder uw werk te verlaten. Zonder banden met rugveeren en onderdij- toestellen. Mijnheer NIKOLAS, Specialist, Brussel. Ik ondergeteekeude, Gustaaf Buysse, wonende te Doel. bestatig dat ik door uwe ge neeskundige bewerking mij op den tijd van vier maand GENEZEN heb van zware breuk, terwijl ik dagelijks mijn arbeid heb voortgezet. Daarom dank Ik U hartelijk en wensch dat de noodlijdenden dezer kwaal U gene gen mogen zijn. (get.) Gustaaf Buysse. Geachte Heer, Doel. 27-9-1926 Ik houd er aan Ued. mijn besten dank te betuigen omdat ge mij op zeven maand, ZONDER OPERATIE, van mijn breuk genezen hebt. Heden gevoel ik niet het minste ongemak en ik mag U verklaren dat ik GANSCH GENEZEN ben. Aanvaard, geachte Heer, met mijn oprechten dank, mijn gevoelen» van hoog achting. (get.) Constant Van Lysebetten. Hamme a'D, 5 September 1926. Gij kunt gelijk bovenvermelde personen, dezelfde uitslagen bekomen. Mijn zieken zeggen nietIk gevoel mij beter. Zij zeggen Neem de methode aan van den beroemden specialist NIKOLAS, gewezen bestuurder van f et Institut voor breuk, te Parijs, 36, rue du Cotentin, die zoo BEKEND en BEMIND wordt in de provincie. Hij zal kosteloos raadplegen van 9 tot 14 uur t 0«:=- CO M Zelfde fabrieken als AKKER'» Abdijsiroop Te Aalst. Zaterdaa 5 Februari, Hotel St. Statie te Sottegem, Dinsdag 1 Februari, Hot Petit Bruxelles Te Dendermonde. Maandsi Februari. Regent Hotel, statie Te Audeo» Dinsdag 8 Februari. Hotel du Pare Te Kot Maandag 14 en 28 Februari. Café, Fractal) Graanmarkt. 12, Dendermondestraat, 10 AALST. ANTWERPEN.

De Koornbloem | 1927 | | pagina 4