DE WEEK Landbouw machines Stoven met Steenen RE K LAM E I Lumbago Kloosterbalsem s 1 Regenmantels, Ga bardinen, Treneh-Coats Vie'oria VARIA BUITENLAND Ernest Baeyens-De Coster Vragenbus KASBONS 6 Tel. 495. Prijs 280,00 fr. I AKKER's iANUFACTUUR KAREL HEIREKANS Poeder Mullie EM. TA VERNIER Erembodegem, tegen Statie Haeltert BEURSNIEUWS Wede L* Waterinckx, Groote en prachtige Keus van Ruitersbroeken Reiszakken, Guetten Modestoffen voor Kostumen 29, MOLENSTRAAT, 29, AALST. Het belang van den tuinbouw voor België. Volgende zeer belangrijke statistieken toonen duidelijk aan dat de tuinbouw in onzen uitvoerhandel een gewichtige rol speel. In 1925 bedroeg onze uitvoer van tuinbouwprodukten naar het buitenfand. 226 millioen frank, onderverdeeld als volgt groenten 87 millioen, vruchten 95 millioen. bloemen 44 millioen Duitschland was onze bijzonderste af nemer van groenten (vroege aardappe len, bloemkoolen, asperges, tomaten) met een bedrag van 49 millioen fratik, het 38.2 t.h. van onzen totalen uitvoer Voor de vruchten is integendeel En geland onze beste klient. Het kocht bij ons 2000 kg meloenen op de 4000 kg. die ons land voortbrengt, 20 millioen kg. kersen en krieken, 241.000 kg noten op 301.000 door ons uitgevoerd. 2.429 000 kg perenen appelen op een totalen uitvoer van 6 570.000 kg. 3 037,000 kg. pruimen op een uitvoer van 3.939.000 kg., 1.815 000 kg. druiven op een uitvoer van 2.201.000 kg. De kommissie van groote werken. Verleden Dinsdag had de eerste zit ting plaats van de kommissie gelast met de studie en de voorbereiding der groote werken van openbaar nut. De kommissie heeft zich gesplitst in vier onderkommissiën die opdracht kregen een bepaald vraagstuk afzonder lijk te bestudeeren Deze onderkommissiën zijn 1) Deze der scheepvaart tusschen de Maas en de Schelde 2) deze der verbinding per spoorweg tusschen Antwerpen-Gent eenerzijds en de belgische nij verheidscentra anderzijds 3) deze der waterinrichting van de Maas en de Samber met het inzicht de overstroomingen te vermijden. de schcgpv3^rt tc bevorderen en elektrische kracht voort te brengen 4) deze der waterwerken in de Arden nen met het doel de overstroomingen te voorkomen, elektrische kracht voort te brenuen en het kanaal voor Antwerpen een voldoende waterbevoorrading te verzekeren. dier gelegenheid den naam van "Flora- lietreinen' zullen dragen, zullen Gent in rechtstreeksche verbinding stellen met de voornaamste steden van het land. Aan dezen die de tentoonstelling in groep bezoeken, zal merkelijke reiskos ten vermindering toegestaan worden. Landbouwleergangen van den Staat. Het departement van Land bouw richt elk jaar, op zijn kosten, leer gangen en voordrachten iu over fruit-, groenten- en bloementeelt. De aanvragen moeten het ministerie van Landbouw bereiken uiterlijk 15 Mei aanstaande. Te dezer gelegenheid wordt aan de belanghebbende gemeentebesturen en vereecigingen herinnerd, dat zij ter be schikking van den les- of voordrachtge ver moeten stellen een voldoend ruime zaal, alsook een behoorlijk aangelegden en beplanten tuin. Alle belanghebbenden zijn verzocht hun aanvraag rechtstreeks te richten tot het departement van Landbouw, (Puin- bouwdienst, Queteletplein, Brussel). De uitbreiding der haven van Antwerpen. De bijzondere kommis sie daartoe aangesteld heeft zich akkoord gesteld met de stad Antwerpen voor af stand van deze laatste van 300 ha. gele gen ten noorden van Antwerpen. Deze laatste heeft de veibioteois aangegaan de gronden aan te wenden tot uitbrei ding der haven en het bouwen van nieuwe stadskwartieren 1 De stad Ant werpen heeft zich verplicht een zeker aantal annuiteiten te betalen aan den staat als koopprijs van die gronden. De handelsbalans. Tijdens de maand Februari bedroeg de invoer in België 3.144.472 ton voor een waarde van 2.196 262.000 fr. Onze uitvoer voor het buitenland be droeg 1.761 932 ton met eene waarde van 1,761.191.000 fr. Voor de twee eerste maanden van 't jaar zijn de cijfers Invoer 5.242.406 ton fr 4 296.497.000 Uitvoer 3.310,815 ton fr 3.351.052.000. Onze Duinen. Het ministerie van Landbouw heeft een vergunning van 70 hectaren dulnland geweigerd aan een maatschappij voor verkaveling uit Den Haan. Die maatschappij zou namelijk schuld hebben aan een reeks verminkin gen van ons heerlijk duinlandschap en men wil terecht verhinderen, dat het vandalenwerk zou worden voortgezet. De Gentsche Floraliën. We na deren stilaan het tijdstip waarop dit .grootsche bloemenwonder te Gent zal plaats grijpen. Op 28 April a s. zal de alom vermaarde bloemententoonstelling, heter gekend onder den naam van "Gentsche Floraliën" die telkens om de vjjf jaar plaats hebben plechtig geopend worden. In den schoot van het uitvoerend ko- miteit dezer prachtinrichting heerscht van nu af reeds 'n ongewone bedrijvig heid, om van de aanstaande tentoon stelling iets buitengewoon groots en indrukwekkends te maken. Zoo spreekt men o.m. van verbluffen de verrassingen vooral voor wat de reu- zenparken van azalea's en orchideën zal betreffen. Onze gentsche specialisten, zoowel als de vreemde bloemenkweekers, werken met koortsige haast en wedijveren om het meest, ten einde den bezoeker een zeldzaam schouwspel te leveren, een meesterstuk van hun ongeevenaarde vakkennis en kunst. Geen wonder dan ook dat duizende toeschouwers van hier en elders te Gent zullen toestroomen om dien heerlijken kunsttempel der natuursieraden te gaan bewonderen. Speciale treinen, die te De Nationale Maatschappij De Lathyrusvrienden richt op 25, 26 en 28 Juni 1927, in den Kruidtuin van den staat te Brussel, haar IVe Nationale en I'te Internationale tentoonstelling in. Zeven schalen, verschillende medailles en meer dan 3.000 frank in geldprijzen zullen verleend worden aan de winners. Alles laat voorzien dat deze bloemen- betooging nog grooter sukses zal beha len dan vorige jaren. Het programma der prijskampen wordt op aanvraag toegezonden door het Se cretariaat. HOLLAND. Het hollandsch belgisch verdrag verworpen Zooals algemeen ver wacht werd, heeft de Eerste Kamer het belgisch hollandsch verdrag betreffende hetSchelderegiem, verworpen met groo te meerderheid (33 stemmen tegen 17). Hoe men dien uitslag ook beschou- we. hij is betreurenswaardig voor de goede betrekkingen tusschen beide lan den, die door hun ligging, door hun ekonomische positie nochtans aange wezen zijn om zoowel op politiek als ekonomisch terrein in nauwe verstand houding te leven. De groote meerderheid der leden van de Eerste Kamer heeft bij de bespreking blijk gegeven van engen koopmansgeest en laten uitschijnen dat het er om ging de ontwikkeling der haven van Ant werpen te belemmeren, ten bate van Rotterdam. Met dit doel werd vooral het ontwerp van kanaal Antwerpen- Moerdijk en de verbinding van Antwer pen met den Rijn bestreden. Door het verwerpen van het verdrag werd be oogd de verbinding van onze haven met de industrieele centra van Duitschland te beletten. Tegen de aanneming van het verdrag werden de annexionistische drijverijen uitgespeeld die na den oorlog in som mige belgische kringen werden gevoerd tegen het nederlandsch grondgebied. Waar echter herhaaldelijk door onze regeeting deze drijverijen met klem wer den afgekeurd, konden deze argumenten enkel bestempeld worden als spitsvou- digheiden, om de ware reden, den naijver tegen Antwerpen, te verbergen 1 België zal hoogst waarschijnlijk thans de zaak onderwerpen aan de mogend heden (Frankrijk, Engeland, Italiëj of de tusschenkomst inroepen van den Volkerenbond, Ook is het niet uitge sloten dat de Schelde thans aan interna tionaal regiem wordt onderworpen. Tot zoolang Nederland zich op geen Euro- peesch standpunt kan stellen, blijken rechtstreeksche onderhandelingen van België met dit land geen kans op uit slagen te bieden. ITALIË. Mussolini schijnt niet veel sympathie te koesteren voor de jonkmans. Hij komt ze te treffen door volgende zware be lastingen: 35 lire per jaar op de jonk mans van 25 tot 35 jaar, 50 lire op deze van 35 tot 50 jaar, 25 lire op deze van 50 tot 65 jaar. Benevens die bijzondere taksen wordt de belasting op het inko men ten laste der jonkmans verhoogd met 25 per honderd. Zijn van deze be lasting ontslagen: de katholieke priesters en kloosterlingen, de zware oorlogsver minkten, de officieren, onderofficieren en soldaten bij de bijzondere wapens en diensten wier huwelijk aan beperkende voorwaarden is onderworpen, de ita- liaansche burgers aan wie het wetboek het huwelijk verbiedt, de vreemdelingen in Italië verblijvénde! Dergelijke regeling is voldoende om talrijke personen anti-fascist doen te worden 11 CHINA De Chineesche warboel De ge beurtenissen in China schijnen thans op een beslist keerpunt gekomen. De natio nalistische troepen van het zuiden heb ben de twee groote steden Shangai en Nankin ingenomen De noordelijke troepen zijn in volledige wanorde ach teruit getrokken, zoodat de zuiderliike troepen hun optocht naar Peking, Chi na's hoofdstad zonder scherpen tegen stand zullen voortzetten. De twee ste den werden gansch geplunderd door de terugtrekkende troepen van het noorden en de binnenrukkende nationalische troepen, tal van burgers werden door de soldaten vermoord om ze te kunnen uit schudden. De troepen der groote mo gendheden hebben gewapenderhand den toegang tot de koncessiën aan de Chineesche soldaten belet. JOUGO-SLAVIE Tusschen Italië en Sevië ontstond een nieuw en scherp geschil dat zelfs dreigde een oorzaak van den oorlog te worden. Italië beschuldigde er de Jougo Slaven (de Server) van op Servisch grondge bied een staatsgreep voor te bereiden tegen de huidige albaneesche regeering. Deze laatste heeft door een onlangs ge- sloten verdrag met Italië den invloed van dit land in Albaoië zelf en in den Balkan in 't algemeen fel versterkt en uitgebreid Jougo-Slavië ziet daarin een bedreiging, bijzonder dat Italië er klaar- blijkend naar streeft door verdragen met de geburen van Servië (met Roemenië en Bulgariëi dit land volledig af te zon deren in 't vooruitzicht van een gebeur lijk konflikt tusschen Italië en Servië. Servië heeft onmiddellijk de bewerin gen van Mussolini gelogenstraft en zich bereid verklaard een onderzoek te laten instellen door den Volkerenbond be treffende zijn houding in deze aangele genheid, zoodat de twist, naar wij ver hopen, in der minne zal kunnen gere geld worden. van de beste merken Aan de laagste prijzen De echte ploegen, aardappel-uitroei ers en -planters Melotte Enkele ploegen van eigen maaksel in alle zwaarten. Schoeppers met en zon der wielen, handschoeppers. Kleddens (stoppelkettingen). Zaaibakken, aardap- pelaanaatders en braakmachines, h®oi- raken en -keerders. Beerpompen zonder slot, alle lengten, Raap- en wortelsnijders De onovettrefbare zweedsche maai en pikmachines Herkules zeer lich ten gang. Alle machines zijn gewaarborgd en de herstellingen worden ter plaats et met zorg afgewerkt. Wendt U daarom in vertrouwen tot Smid en werktuigkundige 34, Binnenstraat, 34, Aalst-Mijlbeke. In magazijn Enkele en dubbele ploegen, veereggen of schoepers, eggen tuet regelbare tanden, cultivators, rollen enz. LANDBOUWERS 1 Alvorens uw bestellingen te doen voor aardappel- uit -oeiers en -planters, vraagt eerst kataloog en prijs der Melotte 1927, welke veruit den meesten bijval genoten, in de laatste tentoonstelling. Naast de vermaarde ploeg, ontroomer en melkmachine Melotte zullen zij haar plaats vinden en evenveel lof verdien n j ieder ernstig landbouwer. Gewaarborgd door het huis Melotte „dus goede waarborg. Deze nieuwe machines zullen binnen kort in »ag»Uijwe zen Op aanvraag zal ik de liefhebbers ervan verwittigen of mij ten huize Melotte U*. b.k 2o„de, blikken deelen en zelfsmerend. Kataloog gratis. Pik-, maai- en dorschmachines, weide-eggen, elektrische en naphte- motoren, beerpompen, graanmolens, botervaten, kneders enz. ORDEWOORD! Niet bestellen alvorens prijs gevraagd te hebben o[ te Q9L£tTi zien bii J2. Bnieyens, m f Alle wisselstukken. Groot gemak van betaling Volledige inrichting voor melkerijen en benoodigheden. Alle dagen machines in werking. m L.B. 1) Er bestaan in België geen offi- cieele aanwerviogsbureelen van werk lieden voor Frankrijk Als ernstige private inrichting kun nen wij aanwijzen Het werk der Franschmans, te Gent, Holstraat, 65. In Frankrijk kunt U inlichtingen vra gen aan l'Abbé Bolant, rue Lafayette, 228, Paris, X1"» 2) Voor aanbod of vraag van vreem de arbeidskrachten in Frankrijk, kunt gij U wenden tot de volgende vlaam- sche landbouwbladen in Frankrijk ver schijnend Het Volk van Vlaanderen Hol straat, 65, te Gent. De Stem uit het Vaderland rue Lafayette, 228. Paris, X1— Wie een voordeelige geldplaatsing wil doen, in volle zekerheid en met ge mak van terugbetaling, koope de Kasbons Redt U Zeiven opbrengende 6 vrii van 'asten :os!oo Waarom lijdt ge die ondragelijke pjjn? Onaf gebroken, wordt ge gefolterd door die stekende uw gevoéjszenuwen pijnigende smarten. Wee ge niet, dat Akker's Kloosterbalsem Uw red middel zal zijn? Wrijf eens goed met dezen beroemden, geneeskrachtigen balsem. Qe zult verbaasd staan over de uitwerking. Uwe steken zullen verdwijnen, Uw pijn gaat weg en ge kant weer leven ais leder ander zonder pijn. Groote keus. Meer dan honderd (100) LEUVEN- SCHE STOVEN. Alle modellen. Specialiteit van PIKKELSTOVEN Eigen werk. 4, Korte Zoutstraat, 4, AALST. voor Heercn, Dames, Kinderen. Gewaarborgd ondoordringbaar. Lederen Vesten en Overjassen voor Moto- en Autorijders. Huis van vertrouwen. Men lette wel op het adres, a. u b. Houdt uw varkens gezond met Nooit mag een zwijnenmoer jongen zonder acht dagen te voren haar bloed en afgang gezuiverd te heb ben met een doos POEDER MULLIE. Geen verstoptheid meer. Goed zog. Gezonde jongen. Landbouwers Waarom nog zieke zwijnen kweeken. Hun redding is verzekerd door POEDER MULLIE, tegen Verstoptheid, geen eetlust, het vuur, pokken, afloop, neus-, keel-, darm-en longontsteking ,ziek- u n j iitit r to ten der waterorganen, rhumatisme Het Poeder MULLiü of flerecjjn (pootplaag) maagziekten, is de Redder jacht, vliegende kool en alle ziek- der ZWIJNEN. ten en plagen. Het Poeder MULLIE geneest uiterst goed den buikloop der jonge vig- gens. Zwicht u voor namaaksels I Eischt wel de doos Poeder MULLIÉ. Óm niet te missen Het Poeder MULLIE steekt in een groen blikken doos en mag door niemand nagemaakt worden. De naam Poeder MULLIE staat in gouden letters gebrand en iedere doos wordt 8.00 frank verkocht in alle goede apotheken. Algemeen DepotApotheek Het Neerhof Staden. Telefoon 35. tf»'it;?;'V CM m t I 1 I Belgische Rente 3 Mei Premieleening 5 Nationale Herstelling 5 ®1®. Schatkistbons 5 ®/o '926. Schatkistbons 5 1932. Oorlogsschade 4 ®/o 1921. Oorlogsschade 5 1922. Oorlogsschade 5 1923. Consolidatie Leening 6 Gemeentekrediet 5 ®/o Gemeentekrediet (Kasbons). Antwerpen 1887 21/2 ®/o. Antwerpen 19C3 2 o/® Brussel 1902 2 1/2®/. Brussel 1905 2 Brussel Ze? haven 1897, Gemeentekrediet 3 ®/o 1861. Gemeentekrediet 3 ®j® 1868. Gent 1896. Luik 1897. Luik 1905. Oostende 1898. Schaerbeek 1897. Alle verdere inlichtingen worden kosteloos door de Banque Centrale De La Dendre" medege deeld, 't zij aan hare winketten 't zij per brief. 28-3-27 3/-3-27 57,- 387,50 380,- 78,25 95.- 95.35 155, 389,50 89,25 8930 72,25 72,05 90,30 91,— 55! 4230 46,00 45,25 10ó!- 42,50 00.00 43,50 42,75 44,- 43,75 Alk Apotheken. Tube» van fr. 7.50 en fr. 15. MULLIE BEDANKINGEN. Mijnheer, met deze kom ik Ued. vragen mij nogmaals een doos Mai lles zwijnenpoeder af te zenden. Mijn zwijnen waren erg ziek, ze leden aan verstoptheid en jacht en nu zijn ze gansch gezond. Zande, 6 Maart 1926. Get. Cyriel Wayaert. Mtinheer. mijn zwijnen waren gekweld door pootziekte, oneindig veel braken, geen eetlust, 'k gaf hen verloren en reeds had de beenhouwer het mes vast om ze te slachten, toen een vriend mij het poeder Mullie aanprees en waarlijk met een enkele doos waren beide mijn zwijnen ge- Dezen daarom veel dank en zend mij aanstonds nog een doos. Handzaeme, 3-1-26. Get. Camlel Demoen-Amervelde.

De Koornbloem | 1927 | | pagina 4